CELÝ SESTŘIH: Dukla - Hradec Králové 3:0. Domácí vyučili nováčka z produktivity

Je tu konec utkání, ve kterém se domácí dočkali prvního vítězství v nové sezóně. Votroci naopak po úvodní nečekané výhře v Ďolíčku spadnou v tabulce za svého dnešního soupeře. O branky Pražanů se v prvním poločase postaral Smejkal a v tom druhém pojistili tři body nejprve z penalty Nestor a těsně před koncem ještě střídající Preisler.
90+1
90
Nad rámec řádné hrací doby uvidíme pouhou jednu minutu. Utkání se už za potlesku domácích fanoušků jen dohrává.
88
Hradečtí kombinovali na vlastní polovině, poté zkoušeli kolmou přihrávku dopředu. Domácí byli pozorní a odvrátili jedno z posledních potenciálních nebezpečí. Je ale sympatické, že se hosté stále snaží útočit.
86
Sotva se na hřišti ukázal, už se raduje ze vstřelné branky. DOMINIK PREISLER přesnou přízemnou střelou na vzdálenější tyč nedal Ottmarovi šanci.
86
Střela Nestora skončila nad brankou.
84
Poslední střídání domácích. Končí Peter Olayinka a nahradí ho na posledních několik minut Dominik Preisler.
83
Útočný faul kazí hostům další příležitost ohrozit branku Hrošša.
82
Ze hry odstupuje Ladislav Martan a posledních deset minut stráví na hřišti Jan Pázler.
81
Kušnír nabízel přízemním centrem míč do vápna, ale obrana hostí si poradila. O malou chvíli později přetáhl svůj centr Nestor a uvidíme odkop od branky.
80
A další zákrok Radima Ottmara. Dukla získala herní pohodu. Body dnes už asi neztratí.
79
Beauguel zkusil štěstí střelou zpoza šestnáctky. Chyběla jí přesnost a Radim Ottmar byl na místě.
78
Hradečtí už budou mít hodně těžkou práci s tímto utkáním něco udělat. Žondra se snažil vymyslet brankovou akci, Hroššo ale vše sledoval z dostatečně bezpečné vzdálenosti.
76
Nestor Albiach suverénně pokutový kop proměnil střelou do levého horního rohu. Ottmar šel na opačnou stranu.
75
Róbert Koval se dostal za obranu hostí a Radim Ottmar ho fauloval. Obdržel žlutou kartu a navíc uvidíme pokutový kop!
74
Beauguel hledal stříleným centrem Olayinku, ten se ale k míči nedostal a ohrožení branky Radima Ottmara se odkládá na neurčito.
73
Martanův vysoký centr sebral bez výraznějších potíží Hroššo.
72
Posledních dvacet minut za domácí odkope Róbert Koval. Nahrdí Daniela Tetoura.
70
Petr Mareš zkusil vystřelit přes zeď a nechybělo mnoho, aby se Votroci radovali z vyrovnávací branky.
68
Michal Smejkal zastavil za cenu faulu oceněného žlutou kartou hostující útok a uvidíme velice zajímavou standardní situaci z nějakých dvaceti metrů.
67
Považanec vyzkoušel štěstí z velké dálky, ale míč skončil vysoko nad.
66
Hra se po dobrém zákroku Chlebouna přesunula na druhou stranu, kde vyslal krásnou střelu na Hrošša Ladislav Martan. Hroššo předvedl efektivní a zároveň efektní zákrok.
64
Po hodně nepovedném odkopu se před brankou Ottmara událo několika nečekaných odrazů a míč nakonec skončil za autovou čarou a rozhodčí ukazuje rohový kop pro Duklu.
63
První střídání připravili také domácí. Nestor Albiach nahradí Aldina Čajiče.
61
První žlutou kartu dnešního utkání vidí střídající hráč Filip Zorvan.
61
Libor Žondra jen lehce sklepl míč na branku Hrošša a jelikož to bylo do protipohybu, málem jsme viděli vyrovnávací trefu.
60
Hradečtí si začínají uvědomovat, že bez aktivního přístupu na soupeřově polovině nemohou uspět a hrozí.
58
Hradečtí udělali okamžitě další změnu. Dnes skončil Petr Schwarz a nahradil ho Daniel Trubač.
58
Ze hřiště jako první odešel Adam Vlkanova a více než třicet minut odehraje Filip Zorvan.
57
Střela Plašila skončila až u hasičského auta zaparkovaného několik desítek metrů za brankou Hrošša.
55
Centr z pravé strany bez potíží stáhl Radim Ottmar.
55
Olayinka trefil Holeše, od které šel míč za autovou čáru. Uvidíme dlouhý aut hostí.
53
Smejkal se protlačil k zakončení a Ottmar musel poprvé v utkání zakročit proti střele na branku.
52
Tetourova střela skončila nad brankou. Byla lehce tečovaná a uvidíme rohový kop.
51
Olayinka nabízel míč do malého vápna, ale nikdo ze žluto-vínových nedoskočil.
50
Centr skončil pouze na hlavě jednoho z domácích obránců.
49
Na zemi po faulu Smejkala Žondra. Votroci zahrají standardní situaci z nějakých pětatřiceti metrů.
48
Lacino se k míči dostal Tetour a rázem byla obrana Hradce Králové částečně otevřena. Vše ale zbylí domácí obránci zvládli.
47
Do zakončení se dral Vlkanova, ale jeho snahu překazil střelec zatím jediného gólu Smejkal.
46
Po prvním poločase vedou domácí zásluhou branky Smejkala nejtěsnějším možným rozdílem. Ani jeden z brankářů neměl příliš mnoho práce, oběma celkům chybí kvalitnější finální fáze hry. Za pár minut uvidíme, zda druhý poločas přinese více přímých ohrožení obou branek.
45+1
45+1
Petr Mareš přestřelil a to bude z prvního poločasu pravděpodobně vše.
45+1
Hradečtí budou mít před přestávkou ještě šanci vytěžit něco ze zajímavého trestného kopu.
45
Olayinka byl přistižen v offsidu. Opět se rýsovala dobrá šance.
44
Malinský trochu zariskoval na hranici vlastní šestnáctky a celou situace nakonec musel s přehledem řešit stoper Chleboun.
43
Čajič posílal hezkou nabídku do malého vápna, ta však skončila bez teče až mimo hrací plochu.
41
Kušnír s Tetourem mírně rozvířili situaci v pokutovém území hostí. Míč se nakonec dostal až k Ottmarovi, který jej bez potíží chytil.
40
Malinský hledal Vlkanovu v dobré pozici, ale jeho přihrávka po zemi byla hodně pomalá. Domácí obrana i za přispění Hrošša celou situaci zvládla.
39
Do zakončení se tlačil Beuaguel, ale pomohl si nedovoleným způsobem.
38
Na druhé straně Podaný vybojoval roh pro hráče z Julisky.
37
Mudra vyslal příliš dlouhý pas na Vlkanovu. Myšlenka byla chvályhodná, provedení zatím pokulhává.
35
Olayinka zalehl svého soupeře a Hradec opět začíná od své branky.
34
Hroššo nyní musel zakročit proti tvrdé střele Schwarze. Ta ale mířila přesně na něho a bylo by překvapením, kdyby znamenala vyrovnání.
33
Považanec si hodně předkopl míč a tím o něj také přišel. Dále vidíme boj spíše mezi šestnáctkami.
32
Do dobré šance se dostal Libor Žondra, ale ještě před zakončení se dozvěděl, že byl v offsidové pozici.
29
Na trávníku zůstal ležet Tomáš Malinský. Hra je přerušena.
28
Po faulu Chlebouna na Beuguela se znovu k míči dostávají domácí. Rozehrávka se jim ale nevydařila a Pražané mohli být rádi, že se Hradci nepovedl úspěšný protiútok do poněkud otevřeného prostoru.
26
Olayinka centroval před branku, ale jeden z hostujících hráčů míč odvrátil na další ze série rohových kopů.
25
Rohový kop domácích podle předpokladů zahrával Tetour. Míč se dostal na nohu Považance, ale jeho střela byla slabá a nepřesná.
24
Vlkanova na polovině hřiště fauloval při výskoku.
23
Tetour nenabídl přesný míč Jakubu Považanci a po útočném faulu je míč přisouzen hostům.
22
Střílený centr Schwarze se od některého z hráčů odrazil do bezpečnější zóny z pohledu domácích.
21
Vlkanova vybojoval další rohový kop pro Hradec.
19
Hanousek se štěstím protlačil míč na Kušníra, ale tím celá akce domácích skončila. V zápětí Pražané faulují a Hradec může začít další postupný útok.
18
Podaného individuální akce byla čistě zastavena a po nepříliš povedném a zblokovaném centru hostí uvidíme rohový kop.
17
Považanec fauloval Malinského. Votroci rychle rozehráli, ale svého soka nepřekvapili.
16
Dukla vybojovala rohový kop. Vše ale skončilo protiútokem Hradce. V dobré pozici byl málem Ladislav Martan. Vzrušení bylo nakonec zbytečné, pomezní rozhodčí postřehl offside.
15
Petr Schwarz na útočné polovině fauloval a obdržel důraznou domluvu od hlavního rozhodčího Julínka. Za podobný zákrok příště pravděpodobně obdrží žlutou kartu.
13
Po autovém vhazování Mudry skončil míč v zámezí a hosté chtěli rohový kop. Bude se ale pouze odkopávat od branky Lukáše Hrošša.
12
Olayinka vystřelil těsně nad. Dukla je teď jasně aktivnější.
11
Tetour připravil o míč váhajícího Plašila a nabídl míč Beauguelovi. Ten zase váhal se zakončením a Ottmar si s jeho pokusem poradil.
10
Podaný si udělal výlet před Ottmara a málem se dostal do nebezpečné akce.
8
První střela hostí. Mezi tři tyče se ale nevešla.
7
Dukla je aktivnější. Do vápna letěly další dva nebezpečné centry.
6
Tetour naservíroval balón přesně na hlavu MICHALA SMEJKALA, který trochu se štěstím překonal Ottmara. Těsně před brankářem hostí ještě na hranici offsidu stínoval jeden z domácích hráčů, rozhodčí ale branku uznal.
4
Tetour nabízel balón do druhé vlny, ale hostující obrana včas a dobře zareagovala. Celá akce končí premiérovým rohovým kopem domácích.
2
Z rozehrávky rohového kopu se úvodní nebezpečná akce zápasu nezrodila.
1
Hradečtí začali aktivněji. Hned v první minutě vybojovali rohový kop.
1
-1
Oba celky již vidíme na hrací ploše. Zápas začne během několika málo okamžiků.
-4
Do začátku klání zbývají necelé čtyři minuty. Všichni aktéři už jsou netrpělivě očekáváni.

FK Dukla Praha: Hroššo – Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný – Marek Hanousek (C), Považanec, Daniel Tetour – Olayinka, Beauguel, Čajić.
Náhradníci: F. Rada – Juroška, Albiach, Vopat, Kovaľ, Milošević, Preisler.

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil (C), Mudra – Mareš, Schwarz – Martan, Vlkanova, Malinský – Žondra.
Náhradníci: Lindr – Nosek, Zorvan, Pázler, Černý, Vobejda, Trubač.

Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina – Zelinka.
Získá Dukla poprvé v letošní sezóně tři body nebo Hradec podruhé vyloupí Prahu? Na tuto otázku odpoví dnešní klání začínající v 17 hodin.
Zatímco Hradec Králové má v tabulce body tři, hráči z Julisky pouze jediný. Ten získali v minulém kole na hřišti Slovácka, odkud se však body nevozí každý den. Pražané měli nakročeno k plnému bodovému zisku, když v prvním poločase zařídil vedení Olayinka, které zdvojnásobil proměněnou penaltou v šedesáté minutě Néstor. Za domácí však korigoval Košút a z posledního nákopu se podařilo skórovat Zajícovi. Zrodila se tedy dělba bodů.

Slovácko – Dukla Praha 2:2 (0:1)
Branky: 78. Košút, 94. Zajíc – 30. Olayinka, 60. Néstor z pen.

Úvod ligy nezastihl Pražany v dobrém rozmaru. Relativně příjemný soupeř z Teplic na Julisce neinkasoval a co víc, ihned na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky vystřelil vítězství hostům dobře mířenou hlavičkou Potočný.

Dukla Praha – Teplice 0:1 (0:0)
Branky: 46. Potočný
Právě v azylu v Mladé Boleslavi se Votrokům příliš nedařilo. Oproti minulé sezóně poněkud skromnější Jablonec si okolo poločasové přestávky vybudoval dvoubrankový náskok a na třech bodech pro Severočechy nic nezměnila ani branka Mareše z přímého kopu pět minut před koncem.

Hradec Králové – Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 86. Mareš – 37. Mehanovič, 50. Beneš

Dukla ví, že má před sebou nesnadného soupeře. V prvním kole totiž Hradec přivezl tři body z Ďolíčku. Po dobře takticky zvládnutých sedmdesáti minutách hosté dvakrát udeřili i za přispění domácího Gajiče. Jasnou výhru 3:0 potvrdil v nastavení Malinský.

Bohemians 1905 – Hradec Králové 0:3 (0:0)
Branky: 71. Pázler, 79. vl. Gajič, 91. Malinský
Nejvyšší česká fotbalová soutěž už je zase v plném proudu. Oba dnešní soupeři si vyzkoušeli, jaké je to hrát na hřišti domácím i venkovním. O Hradci Králové to ale tak úplně neplatí. Votroci rekonstruují vlastní stadión v Malšovicích a museli tak v minulém kole proti Jablonci využít hřiště Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.