CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Bohemians 0:2. Vysočina se trápí i pod Bílkem

Bohemians ve druhém poločase byli lepším celkem a po zásluze si vezou domů tři body. O jejich vítězství rozhodl v 56. minutě Jan Holenda, když využil dobré přihrávky Lutse. Druhý gól pak přidal Dominik Mašek po zmatcích jihlavské obrany. Domácí se na pořádnou šanci nezmohli. Vysočina tak potvrdila, že se jí proti Bohemians nedaří.
90+2
90+1
Jan Záviška na pravé straně hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, ale nepodařilo se.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
89
Bohemians naposledy střídají, Milana Jiráska nahrazuje Josef Jindřišek.
88
Havel na levé straně našel ve vápně volného Martina Dostála, který ale poslal jen slabou střelu na Jana Hanuše, ten tak bez problémů chytá.
86
Bohemians podruhé střídají, Martina Haška nahrazuje Tomáš Berger.
85
Michael Rabušic se dostal na levé straně ke střele, ale jeho pokus mířil jen do boční sítě.
82
Zaviška přihrál do vápna Batiojovi, který vyslal nepříliš tvrdou střelu a Budinský tak neměl příliš práce jeho pokus chytit.
Dnešní utkání sleduje 3105 diváků.
81
Bohemians poprvé střídají, Dominika Maška nahrazuje Michal Švec.
81
Rohový kop zahrávaný z pravé strany k ohrožení branky nevedl.
80
Domácí se přeci jen snaží s výsledkem něco udělat. Zoubele oslovil Jana Závišku, kterému na poslední chvíli ukopnul balón Daniel Krch.
76
Bohemians právě vstřelili branku!
Jan Záviška přišel ve vápně o balón, který mu sebral Luts a míč přihrál DOMINIKU MAŠKOVI, který z levé strany posílá balón mimo dosah Jana Hanuše.
75
Milan Havel prověřil pozornost Jana Hanuše, který musel jeho projektil vyrážet.
73
Vysočina podruhé střídá. Zvonimíra Blaiče nahrazuje Jan Záviška.
73
Nyní akce na opačné straně. Blaič svým centrem z pravé strany našel ve vápně Batioju, jehož hlavičky neměla potřebnou razanci.
72
Nyní si domácí borci mohli oddychnout, další akce Bohemians končí ofsajdem.
70
Dominik Mašek si na levé straně poradil s Blaičem, ale trefuje jen boční síť.
69
Vysočina si hodně koleduje o druhý gól ve své síti.
67
Hosté jsou i nadále nebezpeční, levá strana Bohemians se snaží hodně útočit.
65
Vysočina poprvé střídá, Pavel Dvořák přepouští místo Augustovi Batiojovi.
62
Lukáš Vaculík z pravé strany rozehrál rohový kop, ale domácí se provinili útočným faulem. Rozehrávat od své brány tak bude Budinský.
61
K rozehrání se postavil Lukáš Vaculík, ale jeho pokus byl ve zdi tečován. Domácí budou rozehrávat rohový kop.
61
Rabušic byl před velkým vápnem faulován. Pro Vysočinu se tak rýsuje zajímavá stadardní situace.
58
A Bohemians už mohli vést o dvě branky, úplně sám byl ve vápně Siim Luts, ale jeho střela šla nakonec nad branku. Domácí si hluboce oddychli.
56
Na levé straně se snažil s míčem něco vymyslet Havel, ale se odražený balón dostal k Lutsovi, který jej předložil JANU HOLENDOVI, který otevírá skóre pátečního duelu.
54
Na levé straně poslal Havel míč do vápna, kde s ek hlavičce dostal Holenda, ale Jan Hanuš v bráně byl pozorný a jeho pokus chytá.
51
Blaič na polovině hřiště rozehrál aut na Rabušice, který chtěl oslovit dalšího spoluhráče, ale k míči se dostali hráči Bohemains.
49
Vaculík z pravé strany rozehrál rohový kop, jeho centr poslal mimo vápno Luts. Odražený balón se dostal k Blaičovi, který jej poslal nad branku.
47
Do útoku se ihned zapojili hráči Bohemians, ale Hanuše v bráně prozatím ve druhém poločase neohrozili.
46
Na hrací ploše jsou již aktéři zápasu, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Šance byly k vidění na obou stranách, ale prozatím se žádná neujala. Ve hře obou týmů je i řada nepřesností.
45+1
45+1
Dva rohy rozehrávala Vysočina z pravé strany, ten první byl zblokován ihned při centru Vaculíka a při druhém pokusu nezamířil hlavou Rosa přesně.
45
První poločas bude o minutu delší.
45
Vysočina zahrávala rohový kop, Blaič přihrál nakrátko na Vaculíka, který odcentroval do vápna, kde si vyskočil Rosa a jeho pokus vyrazil nad břevno Budinský.
44
Mišůn z levé strany našel ve vápně osamoceného Rabušice, který chtěl vystřelit ihned z první, ale nevyšel mu krok a míč tak promáchnul
43
Domácí rozehráli od své brány. Míč se na polovině hřiště dostal k Zoubelemu, který chtěl přenést hru doprava na Ikauniekse, ale pro něj šel míč příliš vysoko.
41
Ani další rohový kop, tentokráte z levé strany nevedl k ohrožená branky Vysočiny.
40
Hráči Bohemians měli výhodu standardní situace, z nějakých 22 metrů jej rozehrál Michal Hubínek, ale někdo ve zdi zeď jej tečovalal na roh.
39
Rohový kop rozehrál Milan Jirásek z pravé strany, ale k ohrožení branky nedošlo.
38
Milan Jirásek hodně pritáhnul Jana Hanuše, který jeho pokus z nějakých 30 metrů vytáhnul na roh.
36
Vaculík zasprintoval po pravé straně a našel ve vápně Rabušice, jehož střela branku hostí neohrozila.
34
Hosté na chvíli vyklidili pole a aktivnější jsou momentálně domácí.
32
Jan Holenda ve vápně nasměroval svou hlavičku na vzdálenější tyč, ale Jan Hanuš byl pozorný a jeho pokus chytá.
31
Milan Mišůn využil volného prostoru na levé straně a centroval do vápna, kde hledal Ikauniekse, ale pro něj byl míč příliš vysoký.
29
Další akce hostí již končí ofsajdem, pravá strany Vysočiny si tedy může na chvíli oddychnout.
27
Další šance hostí, střela na vzdálenější tyč v podání Dominika Maška šla jen těsně vedle brány.
26
Gól měl na noze Jan Holenda, ale na poslední chvíli mu do střely vpadl Rosa. Odražený míč poté Hašek poslal vysoko nad.
25
Michael Rabušic využil dobré rozehrávky Krejčího a prověřil jedovatou střelou Budínského, který jen vyrazil před sebe. K dorážce se dral znovu útočník Vysočiny, ale tentokráte mu míč uskočil.
22
Jan Hanuš šel do vápna s cílem chytit míč, nakonec jej jen vyboxoval a málem se u toho zranil.
20
Ikaunieks chtěl ve vápně hledat své spoluhráče, ale našel jen připravenou náruč Budínského.
19
Standardní situaci kousek za polovinou hřiště rozehrál Vaculík, k zakončení se ve vápně dral Zoubele, ale ve skluzu míč netrefil ideálně.
18
Zoran Gajič za faul na Michaela Rabušice vidí žlutou kartu.
16
Dvořák z levé strany nacentroval do vápna, kde se míč snažil do brány skluzem uklidit Zoubele, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
15
Standardní situaci z nějakých 28 metrů rozehrál Jirásek, ve vápně našel Holendu, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
13
Střela Michaela Rabušice zpoza velkého vápna vystrašila nejednoho příznivce hostí, ale nakonec jeho pokus zamířil nad branku.
12
Vaculík se snažil rychle rozehrát standardní situaci, ale obrana hostí jeho úmysl přečetla a zabránila, aby se míč dostal až k Ikaunieksovi.
11
Martin Hašek se pokusil o zakončení, ale v pádu již nedokázal zamířit přesně a jeho střela šla nad branku.
9
David Štěpák zpoza velkého vápna prověřil pozornost gólmana hostí, který jeho pokus bez problémů chytá.
8
Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách, tohle není zrovna záživná část utkání.
6
Nepřesnost v rozehrávce Bohemians, k míči se tak na své polovině dostane Vysočina.
4
Vysočina ještě chvíli setrvala kolem svého útočného vápna, ale k ohrožení branky Bohemians to nevedlo.
3
Lukáš Vaculík z levé strany rozehrál rohový kop, ve vápně sice vyskočilo několik jeho spoluhráčů, ale ani jeden nedokázal ohrozit branku Bohemians.
2
Další akce hostí končí odpískaným ofsajdem.
1
Jan Hanuš se už v první minutě musel ukázat, jeho postřeh prověřil střelou z vápna Dominik Mašek.
1
Utkání zahájili domácí, kteří nastupují v modré kombinaci. Hosté v zelenobílé kombinaci.
1
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Deset minut do začátku duelu zamířily oba celky do šaten, aby si hráči poslechli poslední pokyny od trenérů.
Za nějakých 33 minut začne utkání. Na hřišti jsou hráči obou týmů, aby se před začátkem duelu pořádně rozcvičili.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn – Zoubele, Štěpánek – Vaculík (C), Dvořák, Ikaunieks – Rabušic.
Náhradníci: Rakovan – F. Novotný, Šamánek, Záviška, Tlustý, Urdinov, Batioja.

Bohemians Praha 1905: Budinský – Dostál, Gajič, Krch (C), Havel – Hubínek, Jirásek – M. Hašek, Mašek, Luts – Holenda.
Náhradníci: Fryšták – Švec, Křapka, Jindřišek, Kuchta, Mikuš, Berger.

Rozhodčí: Hrubeš – Pospíšil, Vlček.
„Čeká nás odhodlaný soupeř, který má zatím na svém kontě čtyři remízy a čtyři prohry. Jelikož ještě nevyhrál, bude mít velké odhodlání, což je jasné. Bude ale hodně nervózní, čehož budeme chtít využít a prorazit," uvedl na webu bohemians.cz trenér Miroslav Koubek.
„Klokanům se po letním příchodu nového trenéra a poměrně velké fluktuaci hráčů podařilo stabilizovat sestavu. Tým se opírá o kvalitní organizaci hry a slušný kombinační fotbal. K tomu přidává týmový projev, velmi dobrý pohyb hráčů a tradiční odolnost v soubojích. O tvorbu hry se dělí středoví hráči Hubínek a Jirásek, v ofenzívě jsou nebezpeční Mašek, na křídlech Hašek a Luts a na hrotu zkušený Holenda či Mikuš,“ uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Hipp.
Příznivější je pro Pražany bilance vzájemných zápasů. Z posledních tří se Klokani radovali ze dvou výher a jedné remízy. Na jaře minulého roku se zrodil právě nerozhodný výsledek 0:0. Na podzim téhož roku zvítězili Bohemians na svém hřišti 2:1. Na jaře letošního roku si Pražané z Jihlavy odvezli tři body za výhru 2:1. Jak vidno Klokani nejsou pro Ježka zrovna příznivým soupeřem.
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Bohemians doma hostili Příbram. Duel rozhodl v 84. minutě Berger a tři body zůstaly v Praze. Vysočina cestovala na Slovácko, odkud si dovezla bod za remízu 1:1. Na konci prvního poločasu poslal hosty do vedení Ikaunieks, ale domácí využili velkého tlaku ve druhém poločase a vyrovnali.
V rámci 9. kola přivítá Vysočina celek Bohemians 1905. Domácí se v tabulce krčí na předposledním místě se ziskem pouhých čtyř bodů. Hosté mají na svém kontě bodů deset a patří jim devátá příčka.