CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 2:0. Domácí slaví první výhru v sezoně

Slovácko nakonec přehrálo Bohemians Praha 1905 2:0. Vše podstatné se stalo ve druhém poločase, první branku dal Milan Kerbr, když si hosté nepohlídali autové vhazování a domácí útočník přeloboval gólmana. Bohemka si vytvořila tlak, ze kterého si však tutovku na vyrovnání nevypracovala. Pojišťovací druhou branku přidal Jaroslav Diviš, který dorazil vyraženou střelu.
90+3
90+3
Domácí hráči se už do útoku moc nehrnou a v pohodě ji rozehráli mezi sebou a sudí Julínek zápas ukončil.
90+2
Utkání se již dohrává z povinnosti. Slovácko ještě bude zahrávat standardní situaci.
90
Ve druhém poločase se ještě budou nastavovat tři minuty.
90
Slovácko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Další chyba v zadní řadách Bohemians. Dostál vhodil aut na Jiráska, který špatně zpracoval balon, nový muž na hrací ploše Zajíc mu míč vypichl a šel sám na Budinského, kterého chtěl mladíček v domácím dresu přehodit, gólman Klokanů míč vyrazil k JAROSLAVU DIVIŠOVI, který prudkou ranou pojistil domácí vedení.
89
Před koncem zápasu se ještě rozhodl kouč Levý vystřídat. Střelce zatím jediné branky Milana Kerbra vyměnil Tomáš Zajíc.
88
Střídající Chvátal se nebál zaútočit, před pokutovým územím míč nahrál Divišovi, jeho střílený centr však proletěl napříč pokutovým území. Rozehrávat bude Budinský.
87
Hosté kombinovali na polovině Slovácka, dobře zasáhl Civič, který vybojoval na Dostálovi autové vhazování.
85
Centr z pravé strany z kopačky Dostála stáhl ze vzduchu pohodlně brankář Heča.
84
Domácí hráči na chvíli vystoupili z tlaku Bohemky a kombinovali před brankou Budinského.
81
Dlouhý aut hodil Dostál až do pokutového území, kde udělali chyby Rada s Divišem, který nepokryli míč, nakonec se do míče Hašek a z voleje se mu střela vůbec nepovedla.
79
Trenér Koubek posiluje ofenzívu, ze hry stáhl Josefa Jindříška a místo něj si zahraje Matúš Mikuš.
79
Hubínek vyslal míč na Čížka, který před vápnem na pravé straně se zbavil Košúta, když chtěl centrovat tak podkouzl a míč poté opustil hrací plochu.
77
Luts centroval z rohu, do souboje šel Čížek s domácím gólmanem Hečou, po jejich střetu odpískal sudí Julínek nedovolený zákrok hostujícího záložníka.
75
Střelecky nejaktivnějším mužem v dresu Klokanů je Michal Hubínek, vystřelil před pokutovým územím, nezamířil však mezi tři tyče.
71
Kerbr si sprintoval do otevřené obrany hostí, místo přihrávky to chtěl vzít na sebe, střela však z hranice vápna byla zblokována, Bohemians šli ihned dopředu,kombinací se dostali až před branku Slovácka, kde balon v pokutovém území neodvrátil Košút, hosté však této chyby domácího obránce nevyužili.
69
Tomáš Košút zastavil akci Klokanů a byl za to postrestán od rozhodčího Julínka žlutou kartou.
67
Bohemka si nepohlídala autové vhazování Eldara Civiče, který míč ihned vhodil do hry na MILANA KERBRA, který přehodil vybíhajícího brankáře Budinského a zajišťuje pro domácí tým důležitý jednobrankový náskok.
66
Druhé střídání Slovácka. Ze hry odešel Patrik Šimko a místo něj přišel Juraj Chvátal.
66
Jindříšek předal míč na pravé straně Dostálovi, který odcentroval na malé vápno, Heča se proletěl vzduchem, ale balon nakonec nechytil.
64
Bohemka zahrála z přímého kopu signál. Hubínek kolmicí našel Čížka, který si nechal balon utéct a v pádu jej nasměřoval z brankové čáry jen do boční sítě.
63
Hubínek vystřelit z rohu vápna na branku Slovácka, jeho pokus však neměl ligové parametry.
62
I na straně Bohemians se žlutí. Potrestaným hráčem je Milan Jirásek.
60
Slovácko si vypracovalo velmi dobrou příležitost ke skórování. Diviš našel přízemním centrem na malém vápně Kerbra, který se snažil prostřelit vybíhajícího Budinského, ale nastřelil mu jen jeho nohy. Hostující gólman tak podržel svůj tým.
60
Ze standardní sitauce hosté zahrozili hlavičkou Šmída, na kterého zapomněl Rada, Heča jeho pokus chytil u tyče do rukavic.
59
Prvním potrestaným hráčem v dnešním zápase je Petr Reinberk, který fauloval Lutse.
58
Hubínek rychle rozehrál standardní situaci na polovině Slovácka na Jiráska, ten vystřelil nártem nad branku.
56
Havlíkův centr od rohového praporku hlavičkoval Kerbr vedle soupeřovy svatyně.
55
Na pravé straně se snažil dobře odcentrovat Diviš, hosté se stačili vrátit a balon srazit na roh.
54
Na opačné straně přihrával Civič svému kolegovi Kerbrovi, jehož centr hosté odvrátili, poté napálil balon nepřesně Reinberk.
53
Bohemka zahrávala rohový kop, branku modrobílích však neohrozila.
52
Klokani teď přitlačili domácí hráče k šestnáce, centr Dostála odvracel hlavou Košút k Hubínkovi, který vystřelil, balon se ostřel o Daníčkovy záda a zamířil mimo hřiště.
51
Luts centroval napříč pokutovým územím, nikdo se však míče nezmocnil, Klokani však zůlstali na míči.
50
Šumulikoski lobem se snažil vysunout za obranu Bohemky Kerbra, který byl však u míče později než vybíhající brankář Budinský.
49
Havlík šel s míčem až brankové čáře, odtud se snažil centrovat, ale balon už byl mimo hřiště.
48
Kerbr před pokutovým územím předal míč Divišovi, ten si na centr netroufnul a dal balon zpět na Reinberka, jeho pokus odhlavičkoval Dostál.
46
Oba dva trenéři podnikli do druhého poločasu po jedné změně. Tomáše Ťoka vyměnil na straně Slovácka Marek Havlík. Druhý poločas si v dresů Klokanů nezahraje Jiří Jeslínek, který přepustil své místo Janu Kuchtovi.
46
46
Po první půlce je svítí na tabuli nerozhodné skóre 0:0. Začátek utkání byl v řežii domácího mužstva, již ve 4. minutě musel po ráně Šumulikoského zasahovat Budinský. Po čtvrt hodince vyslal Jindřišek tvrdou ránu a orazítkoval tyč. Konec první poločasu patřil hostujícím hráčů, kteří zahrozili po střele Čížka, ta šla jen těsně vedle, a poté si málem dal vlastní gól Rada, naštěstí pro domácí celek balon šel do tyče.
45
45
Další akce Bohemians skončila mimo branku Slovácka, Heča odkopával od své branky, poté rozhodčí Julínek ukončil první poločas.
44
Bohemce patří konec prvního poločasu. Jirásek teď z přímého kopu nacentroval do šestnáctky domácího celku, obrana vedená Radou odolala, Klokani však měli míč ve své moci i nadále, další Jiráskův centr se snažil uklidit Čížek, sudí však viděl faul hostujícího mužstva v pokutovém území.
42
Jeslínek v pokutovém území přihrál Haškovi, který z brankové čáry odcentroval, na malém vápně chtěl míč odkopnout Rada, vpádu se však nasměřoval balon do branky svého týmu, nakonec orazítkoval pro Slovácko jen tyč!
41
Několikátý souboj svedl Rada s Tomášem Čížkem, zatím vyhrává domácí obránce.
39
Konec prvního poločas se nám pomalu naplňuje, záložní řadu domácího týmu v těchto minutách trápí nepřesné přihrávky, hosté ze zbytečných ztrát zatím nic nevytěžili.
37
Na přihrávku Šumulikoského vůbec neragoval na levé straně Eldar Civič, z domácích tribun se poté ozýval mírný pískot.
36
Reinberk provedl nákop směrem dopředu na Diviše, ten svedl souboj s obránce pražského celku, ale k míči se přes něj nedostal.
35
Jirásek přihrál před vápno Čížkovi, který se s míčem otočil a vypálil nebezpečnou střelu, který jen těsně minula pravou tyč Hečovy branky.
33
Martin Dostál šel s míčem od postranní čáry směrem do středu, poté vystřelil levou nohou, jeho rána byla zblokována, poté odpískal sudí Julínek útočný faul hostům.
31
Reinberk vymyslel přihrávku na Kerbra, který byl v ofsajdu, v první chvíli to vypadalo, že útočník Slovácka je si toho vědom a do hry se nezapojí, ale nakonec si to rozmyslel a míč se dotknul, na druhé straně se při akci Bohemky také pískal ofsajd.
29
Na dlouhou přihrávku si za obranu Bohemky zaběhl Eldar Civič s míčem se otočil a vystřelil levou nohou přízemní střelu, která mířila doprostřed branky. Budinský si tak připsal další zákrok.
28
Modrobílí kombinovali před brankou Bohemians. Ovšem jejich útočná aktivita skončila nepodařeným centrm Šimka.
27
Jindříšek se u postranní čáry dostal sám do problémů, když nedal přihrávku včas, domácí hráči vybojovali autové vhazovaní na polovině Klokanů.
25
Ťok šel středem hřiště, jenže jeho spoluhráči byli obsazeni, chvíli tak dribloval s míčem, poté ho předal Daníčkovi, který zkazil přihrávku na Civiče.
23
Reinberk centroval z pravé strany na zadní tyč. Hostující hráč zprvu chtěl balon radši odhlavičkovat na roh, poté si to však rozmyslel a nechal balon projít do zámezí.
22
Po centru Ťoka se jeho spoluhráči k míči přes obranu hostujícího celku nedostali, Klokani se na chvíli osvobodili.
21
Slovácko přidává pod kotlem a dostalo Klokany pod tlak a bude zahrávat další rohový kop.
19
Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Šimko, střela z jeho kopačky byla zblokována, poté centroval Košút, mezi penaltou a malým vápnem tečoval míč Kerbr jen do míst, kde stál Budinský.
18
Slovácko to zkouší po levé straně. Šimko centroval z jedné, kapitán Krch s problémy odvracel balon na roh.
16
Domácí však v rozehrávce zazmatkovali a darovali hostujícím hráčům míč, fotbalisté v pruhovaných zelonobílých dresech kombinovali před brankou Slovácka, nakonec zpoza vápna napřáhl Jindříšek a orazítkoval pravou tyč Hečovy branky!
14
Bohemka na druhé straně vybojovala standardní sitauci. Luts zahrával rohový kop z pravé strany přímo do náruče Heči.
12
Civič se snažil z brankové čáry přesně přihrát, jenže do dráhy míče vložil nohu gólman Budínský a balon chytil.
11
Obranné řady Bohemky nezafungovaly tak jak by měly a Slovácko bude vhazovat míč před pokutovým územím.
10
Obrana Slovácka zafungovala při standardce velmi dobře a domácí přešli rychlým přechodem do útoku, za míčem sprintoval do odkryté obrany soupeře Diviš, zpětnou přihrávkou dostal míč Civič, který jej ťukl znovu Divišovi, který už byl v ofsajdu.
9
Klokani kombinovali na pravé straně, zasáhnout musel Daníček, aby zblokoval centr Hubínka na roh.
7
Za nákopem sprintoval Diviš, který tečí prodlužoval do pokutového území na Kebra, u míče byl však dříve brankář Budínský a balon chytil, Milan Kerbr se snažil skluzem mu kulatý nesmysl vypíchnout, ale při tom fauloval.
6
Ze začátku utkání jsou aktivnější domácí hráči, kteří mají více ze hry.
4
Pěkný zákrok předvedl brankář Budínský! Veliče Šumulikoski dostal přihrávku tak tři metry za šestnáctkou, vystřelil ránu k tyči, Budínský se po míči natáhl a s námahou ho vyrazil.
2
Bohemka se dostala na polovinu Slovácka, ale zatím nedokázala ohrozit branku Heči.
1
Ťok přihrál na před polovinou hřiště Daníčkovi, tomu sbíhal do středu hřiště Diviš, ale pravděpodobně byl v ofsajdu tak se do hry ani nezapojil.
1
-1
Trio rozhodčích přivádí základní jedenáctky na hrací plochu. Slovácko bude hrát v bílých kompletech, Bohemce tak nic nebrání, aby si také vzala své tradiční pruhované zelonobílé dresy.
-9
Fotbalisté Bohemky a Slovácka opuštějí zelený trávník a míří do kabin.

1.FC Slovácko: Heča – Šimko, Košút, T. Rada, Reinberk – Daníček, Šumulikoski (C) – Diviš, Ťok, Civič – Kerbr.
Náhradníci: Daněk – Zajíc, Břečka, Koné, Havlík, Biolek, Chvátal.

Bohemians Praha 1905: Budinský – Dostál, Krch (C), Šmíd, Jindřišek – Jeslínek, Jirásek, Hubínek, M. Hašek, Čížek – Luts.
Náhradníci: Fryšták – Švec, Křapka, Bartek, Mikuš, Kuchta, Gajič.

Rozhodčí: P. Julínek – M. Myška, S. Pochylý.
-19
Trenér Levý základní sestavu nezměnil a nechávává na lavce jak Chvátala, tak i Koného, který by se mohl zapojit do zápasu v jeho průběhu. Jeho protějšek Miroslav Koubek udělal čtyři změny v sestavě.
-33
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploče a poctivě se ve slunečném počasí rozcvičují.
Ohlasy před zápasem

Stanislav Levý, trenér 1. FC Slovácko

„Na úvod ligy jsme měli těžké soupeře, po dvou remízách už potřebujeme v domácím prostředí naplno bodovat,“

Miroslav Koubek, trenér Bohemians Praha 1905

„Slovácko je velmi potentní mužstvo do ofenzivy. Dvě branky dali Spartě, dvě Dukle a dvě Jablonci. Největší nebezpečí je tedy v ofenzivní síle.“
Slovácko v devíti domácích zápasech prohrálo s Klokany jen v jednom případě, šestkrát dokázalo vyhrát a ve dvou případech se body dělily.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Diviš, Ťok, Daníček, Civič – Kerbr.

Bohemians Praha 1905: Budinský – Dostál, Krch, Šmíd, Havel – Švec – Hašek, Hubínek, Jirásek, Jeslínek – Kuchta.
V tomto týdnu zavítala staronová tvář na Slovácko. K týmu se připojil Juraj Chvátal, který se neprosadil do užšího kádru Sparty.
Trenéru Levému se postupně vyprazdňuje marodka. Do dnešního zápasu bude moci zasáhnout Francis Koné, také s týmem trénuje Luboš Kalouda.
Bohemians Praha 1905

Kloukani jsou na tom v tabulce ePojisteni.cz ligy hůře, zatím získali jeden bod za překvapivou remízu v Plzni a jejich umístění je tedy na předposledním místě. Bohemians nevyšly oba dva domácí zápasy. V prvním kole prohráii se staronovým účastníkem ligy Kradcem Králové 0:3 a v minulém kole si body z Dolíčku v malém derby odvezla Sparta po výsledku 0:2.
1. FC Slovácko

Domácí mužstvo se nachází po třech odehraných kolech na dvanácté pozici s dvěma získanými body. V minulém kole Slovácko hrálo v Jablonci 2:2, když zkraje zápasu po hlavičce Wágnera sice prohrávalo 0:1, ale dvěma brankami dokázalo nepříznivý stav otočit, jenže tento stav do konce zápasu nevydržel. V 83. minutě vyrovnal mladík Mihálik a hrdinou pro Jablonec se mohl stát Wágner, ale ten v 90. minutě neproměnil pokutový kop.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Slovácko ve čtvrtém kole na domácím stadionu čeká další pražský celek a to Bohemians Praha 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.