FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Ostrava - 28. července 2017   18:00

Brno
37' Kratochvíl (Lutonský)
1:3
(1:1)
Ostrava
27' R. Hrubý  (J. Šašinka) • 73' Baroš  (Granečný) • 87' Stáňa

Melichárek – Jakub Šural (86. Jovanović), Pavlík (C), Kijanskas, T. Jablonský (46. Přichystal) – Polák – T. Pilík (72. Michal Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.
Halouska – Přichystal, Ashiru, L. Krejčí, Sedlák, Michal Škoda, Jovanović.
Proske – Kotík, Arnošt
Městský fotbalový stadion Srbská
8026 diváků
Vašek (C) – P. Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – de Azevedo (46. Granečný), Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (86. Panić), J. Šašinka (59. Baroš).
Šustr – Helešic, Granečný, Panić, O. Šašinka, Jakubov, Baroš.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Ostrava 1:3. O výhře nováčka rozhodl navrátilec Baroš

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Právě skončilo utkání mezi FC Zbrojovkou Brno a FC Baníkem Ostrava. První půle nám nabídla velmi pohledný fotbal a dvě branky. Nejprve poslal do vedení svůj tým povedenou střelou Robert Hrubý. Po deseti minutách však dokázal po krásné kombinaci vyrovnat Miloš Kratochvíl a začínalo se od znovu.

Do druhé půle udělali oba trenéři jednu nucenou změnu. Klíčovým faktorem však byla 59. minuta. To Radim Kučera poslal na hřiště Milana Baroše, jenž si v 73. minutě naběhl na luxusní centr Denise Granečného a prudkou hlavičkou poslal Ostravu do vedení. Tři minuty před vypršením řádné hrací doby se po další nádherné kombinaci Slezanů a střele Paniće prosadil Bronislav Stáňa, který dal výsledku konečnou podobu. Baník Ostrava tedy slaví povedený návrat do ligy po výhře 3:1.
90+3'
90+2'
Pavlík trochu ztratil nervy a fauloval takticky hrající Baníkovce u rohového praporku. Hosté již opravdu nemají kam spěchat.
90+1'
Když už se Brno dostalo po chytré hře Baníku u rohového praporku k míče, zastavuje ho praporek sudího, jenž Konému odmával ofsajd.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
88'
Tak ještě zde mohla být zápletka! Michal Škoda však trestuhodně přestřelil bránu Baníku z nějakých 8 metrů. Hosté toto nebezpečí přežili a musel by se stát zázrak, aby Ostrava své vedení ztratila.
87'
Baník právě vstřelil branku!
A je nejspíše definitivně rozhodnuto! Robert Hrubý na levé straně rozvážně posunul míč do velkého vápna na Denise Granečného, který svým pasem vypracoval tutovku pro Stefana Paniće, kterého ještě fantasticky vychytal Melichárek. Míč však úplně nezkrotil a BRONISLAV STÁŇA měl již snadnou úlohu a odkrytou bránu bez problémů trefil.
86'
Při dlouhém nákopu si šestnáctce Baníku pomohl nedovoleným zákrokem Michal Škoda, což znamená rozehrávku pro Petra Vaška.
86'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Stefan Panić.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Mihailo Jovanović.
84'
Francis Koné byl skvěle zdvojen v rohu pokutového území. Martin Sus následně vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
82'
Milan Baroš odmítl nejspíše definitivní rozhodnutí! Denis Granečný vysunul do sprintu Milana Baroše, který se snažil svou střelu levačku natlačit na zadní tyč. Jeho pokus mu trochu sjel z kopačky a míč se zhruba dva metry od levé tyče dokutálel do zámezí.
81'
Střídající Jakub Přichystal výborně pronikal po levé straně, kde se v pokutovém území dostal až k brankové čáře, odkud ovšem nepřesně odcentroval. Koné měl jeho přihrávku na paty.
80'
Domácí publikum se sice zlobí, že se po souboji Pavlíka s dvojicí soupeřů nebude kopat roh. Petr Vašek už si chystá míč k odkopu.
79'
Rychlou rozehrávku přímého kopu na Milana Baroše zastavuje praporek sudího, který velmi dobře postřehl ofsajdové postavení ostravského útočníka.
78'
Jan Polák se velmi diví, že za svůj faul na Marka Hlinku vidí žlutou kartu. Ta byla nutno říci velmi přísná, ale verdikt sudího je konečný.
77'
Milan Baroš znovu u míče, ale tentokrát se mu na pravé straně nepodařilo dostat přihrávku na své spoluhráče. Brno se tak úspěšně ubránilo.
75'
A s Brnem to mohlo vypadat všelijak nebýt Dušana Melichárka! Milan Baroš výborným sklepnutím vybídl ke skórování Martina Suse, který postupoval z boku sám na bránu. Domácí brankář ovšem dobře vyběhl střelu krajního hráče Ostravy zlikvidoval.
73'
Tak to je návrat jako hrom! Na naprosto geniální centr Denise Granečného si na zadní tyči naběhl MILAN BAROŠ, jenž v plném běhu prudkou hlavičkou překonal Dušana Melichárka a posílá svůj tým do vedení.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Tomáš Pilík, přichází Michal Škoda.
71'
Na Pilíkův centr si na první tyči naskočil Francis Koné. Jeho hlavička ovšem nebyla přesná a míč skončil na bránou Petra Vaška.
70'
Jakub Šural nasadil jesličky Martinu Susovi. Centr pravého obránce Brna byl poté sražen na rohový kop.
69'
Pokorného nákop směřoval na Milana Baroše, u kterého byli hned dva obránci Brna, kteří nedovolili, aby se nejlepší střelec EURO 2004 dostal do hry.
68'
Hrubého přímý volný kop nebyl z kategorie povedených. Nákop z poloviny hřiště přeletěl všechny v pokutovém území a skončil až za bránou domácích.
67'
Teď však hosté spěchali s míčem vpřed. Poznar se sice za míčem natahoval, ale dosáhnout na něj nedokázal, což znamená autové vhazování pro Brno.
66'
Pokorný několika dobrými obranými zákroky nyní zamezil Brnu ve vytvoření nebezpečné šance. Zbrojovka se snaží svého soupeře zatlačit.
64'
Marek Hlinka vyslal vpřed Milana Baroše, který dělal, co mohl, aby míč stihl. Ve sprinterském souboji však u něj byl rychleji vybíhající Dušan Melichárek, který ho odkopl do zámezí.
63'
Tomáš Poznar byl ve velmi složité pozici. Velmi těsně ho totiž bránil Pavlík, který ostravského útočníka přetlačil a míč odehrál ke svým spoluhráčům.
62'
Martin Sus nedokázal včas zkrotit míč a Fortes jej tak o něj připravil. Balon tak má na svých kopačkách znovu Brno.
61'
Jan Polák se nyní doslova rozohnil na hlavního sudího, který neodpískal zákrok Denise Granečného na zkušeného středopolaře. Situace se však uklidnila a pokračuje se ve hře.
60'
Kratochvíl sice pěkně vysunul Přichystala, ale tomu se centr vůbec nepovedl a Vašek jej tak bez větších obtíží polapil.
59'
Poznarova rána neměla ani zdaleka gólové parametry. Míč totiž letěl hodně vedle brány Dušan Melichárka, který bude vzápětí odkopávat.
59'
Je tady okamžik, na který čekal nejeden fanoušek Ostravy! Milan Baroš nahrazuje Jakuba Šašinku. Jméno ikony ostravského fotbalu nyní skanduje kotel hostujících fanoušků.
57'
Ránu brněnského hráče musel těsně před Koném lapit Petr Vašek. To byl důležitý zákrok hostujícího brankáře.
56'
Po faulu na Kratochvíla rozehrával Tomáš Pilík přímý volný kop. Jeho centr letěl na zadní tyč, kde se jej ještě před bránu snažil vrátit jeden z domácích hráčů. Proti však byl Petr Vašek, jenž pohotově zasáhl.
55'
Centrovaný míč si našel ve vzduchu Petr Vašek a následně se domácí dopustili faulu. Rozehrávat tedy bude Baník.
54'
Bravurní zákrok Petra Vaška! Hostující brankář musel zasahovat proti pohledné akci Alvin Fortese a jeho neméně povedené střele k pravé tyči. Po Vaškově zákroku z toho bude roh pro Zbrojovku.
53'
Sprinterský souboj svedli Pavlík s Jakubem Šašinkou. Druhý jmenovaný byl sice u míče dříve, ale nedokázal přesně přihrát. Následně se ke střele dostal jeden z jeho kolegů, jenž však zamířil vysoko nad.
52'
Fortes zpracoval na dvaceti metrech prudkou přihrávku a ještě se dokázal uvolnit. Svůj pohyb však nezkoordinoval a ztratil rovnováhu, díky čemuž o míč přišel.
50'
Alvin Fortes našel v šestnáctce Miloš Kratochvíla, který dostal až příliš prostoru a dostal se ke střele z nebezpečné pozice. Ke smůle Brna mu však rána vůbec nesedla a míč letěl vysoko nad bránu Ostravy.
49'
Skvělou práci odvedl Martin Sus, který v těžké pozici sklepl hlavou letící míč na zadní tyč před útočníkem domácích. Petr Vašek neváhal a ukryl jej do svých rukavic.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu bylo rušno v pokutovém území Baníku. Tomáš Pilík se dostal k ráně z hranice velkého vápna, kterou ve skluzu zřejmě zastavil hostující Pokorný. Ani teď se však penalta nepíská.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Denis Granečný.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Tomáš Jablonský, přichází Jakub Přichystal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, které nabídly velmi zajímavou podívanou. Po úvodních šancích Ostravy se dostalo ke slovu i Brno, ale ani to ji nedokázalo proměnit. A tak se v 27. minutě radoval ze svého gólu Robert Hrubý, jenž parádní ranou propálil Melichárka. O deset minut později už bylo srovnáno. Nádhernou fotbalovou akci zakončil pod břevno Miloš Kratochvíl. Oba týmy se tak rozcházejí do kabin za stavu 1:1.
45+3'
45+2'
Velmi nadějný útok Ostravy zastavuje nepřesný centr, který si znovu našel Dušan Melichárek. První poločas tak pomalu končí.
45+1'
Centr z pravé strany doputoval do šestnáctky až k Tomáši Poznarovi, jenž sice pálil z otočky, ale pouze do rukavic domácího brankáře.
45'
Zbyněk Proske nastaví v první půli jednu minutu.
45'
Hned dvojí ošetřování probíhá na hrací ploše. Na straně domácích je to Jablonský a z ostravských je to de Azevedo. V prvním případě se bude nejspíše střídat.
44'
S ním si však dokázala obrany poradit a ani z této standardní situace Brno gól nevstřelí.
44'
Jakub Šural na pravé straně vybojoval rohový kop pro Zbrojovku Brno.
43'
Martin Sus nepříjemně dopadl na trávník po souboji s jedním ze soupeřů. Nebude to však nic vážného a obránce Ostravy bude pokračovat.
42'
Na tento dlouhý nákop vyskočil nejvýše Melichárek, jenž jej skryl do rukavic. Bronislav Stáňa proti němu neměl šanci.
41'
Centr Jakuba Šašinky nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a domácí dostali míč do bezpečí.
40'
Koné se na malém vápně zapomněl za obránci Ostravy a je tedy pískán ofsajd, i když se forvard Brna hodně diví.
38'
Druhá žlutá karta rovněž na konto Baníku. Stejně jako v předchozím případě fauloval Dyjan Carlos de Azevedo na polovině hřiště, což Zbyněk Proske po zásluze ocenil.
37'
Brno právě vstřelilo branku!
Zčistajasna však přichází vyrovnávací gól! Tomáš Pilík parádní kolmicí našel v pokutovém území Milana Lutonského, který byl u míče dřív než vybíhající brankář Vašek a následně poslal přihrávku na hranici penaltového puntíku, odkud MILOŠ KRATOCHVÍL, nabíhající z druhé vlny, napálil míč pod břevno. Krásný fotbalový moment!
35'
Centr na zadní tyč byl příliš dlouhý. Tomáš Poznar míč nemohl stihnout na hrací ploše. Následovat bude Melichárkův odkop.
34'
Marek Hlinka se rozhodl zastavit rychlý brejk Brna vedený Lutonským již v zárodku a doslova sestřelil domácího hráče na polovině hřiště. Sudí tasí z kapsičky žlutou kartu, za což Hlinka může být i rád.
32'
De Azevedo se pokusil o protisměrnou kličku v šestnáctce Brna. Při své snaze ovšem malinko podklouzl a míč tak zákonitě přišel.
31'
Lutonský sklepl míč ve středu pole pouze na kopačky Roberta Hrubého, který si jej navedl na hranici pokutového území, odkud sice vypálil tvrdě. avšak jeho projektil nemířil mezi tři tyče.
30'
Nedovolený zákrok také na druhé straně. Fortes si vyšlápl na Šinděláře a Baník bude mít možnost rozehrávka přímého kopu z vlastní poloviny.
29'
Pokornému se sice výrok rozhodčího nelíbí, ale nic s ním neudělá. Zbyněk Proske totiž odpískal jeho faul na Francise Koného.
27'
Ostrava se velmi zaslouženě ujímá vedení! Nákop z poloviny hřiště sklepl v pokutovém území Jakub Šašinka k nohám ROBERTA HRUBÉHO, jenž se do míče opřel zhruba z dvaceti metrů a jeho krásná rána zapadla k pravé tyči domácí brány. Melichárek plachtil vzduchem marně.
26'
Jan Polák zůstal chvíli ležet na trávníku po dopadu na pravé rameno. Středopolař Brna se však zvedá a pokračuje ve hře.
24'
I další šance Ostravy neskončila brankou! Hrubý krásným roztáhnutím hry vysunul vpřed Suse, jehož centr zleva doputoval až k Bronislavu Stáňovi. Ten si míč zasekl do středu hřiště a tlačil svou technickou ránu na zadní tyč. Bohužel pro Baník branku Brna minul.
23'
Kijanskasůb dlouhý nákop Koné nemohl stihnout. Petr Vašek tak bude v poklidu odkopávat od své brány.
22'
Vytáhlý ostravský útočník dělá zatím svou rychlostí starosti domácí obraně. Jeho průnik nakonec dokázal zastavit až kapitán Brna Petr Pavlík.
21'
Výborně rozjetý brejk Ostravy vedl Jakub Šašinka, který poté posunul míč na pravou stranu na Roberta Hrubého. Ten byl podle názoru pomezního rozhodčího v ofsajdu. Tato situace však byla velmi hraniční.
20'
Jakub Šural dokázal zastavit pronikajícího de Azeveda a navíc to udělal tak šikovně, že vybojoval pro svůj tým aut v prostoru střídaček.
19'
Ofsajd zamezil v dalším útoku Ostravy. Nedovolené postavení neuniklo asistentovi na pomezí, který neváhal zdvihnout praporek.
17'
S přehledem zahrál nyní obránce Brna, jenž hlavou posunul míč k Melichárkovi, který tak může v poklidu rozehrát na kopačky svých spoluhráčů.
16'
Další přímý volný kop pro Brno neohrozil hostující bránu. Pilík svým centrem trefil jen prvního bránícího hráče, který dostal míč do bezpečí.
15'
Odkop Vaška Jakub Šašinka neprodloužil, ale i přesto se málem do šance dostal de Azevedo. Melichárek ovšem včas vyběhl a míč lapil do svých rukavic.
13'
Petr Vašek má nějaké zdravotní komplikace a vyžádal si ošetření lékařů. Vypadá to však, že bude moci pokračovat ve hře.
11'
Tento fotbal se zatím musí líbit! Po průniku na levé straně pálil Kratochvíl, ale na brankové čáře míč vykopl jeden z hráčů Baníku. Poté se ještě jednou domácí dostali k zakončení, ale vše vyřešil včasným zákrokem Petr Vašek.
10'
To zavánělo penaltou! Jakub Šural zablokoval ve skluzu centr de Azeveda rukou, která nebyla vůbec u těla. Zloba hostujících hráčů je veliká, ale sudí Proske ukazuje, že pískat nebude. Zde se podle mého názoru pískat dalo.
10'
A opět rychlý kontr Ostravy, který vedl znovu Bronislav Stáňa. Záložník Baníku se rozhodl pro střelu z 20 metrů. Ta však minula bránu zhruba o metr.
8'
A mohlo to být 0:1 pro Baník! Odkop Petra Vaška propadl za obranu Brna, kde se k míči prodral Bronislav Stáňa, který si poradil se dvěma obránci a ocitl se tváří v tvář Melichárkovi. Z malého vápna však bodlem mířil pouze do domácího brankáře.
7'
Mioš Kratochvíl hlavičkoval nikým nehlídaný, ale jeho pokusu chyběla razance i přesnost. Jeho hlavička mířila je do rukou Petra Vaška.
7'
Je zde první rohový kop zápasu a má jej k dispozici Zbrojovka Brno.
6'
Jeho centr sice zpomalila zeď, ale míč se i přesto dostal do pokutového území, kde jej dokázali hosté prodloužit do nebezpečného prostoru. Zde však na balon nikdo nedosáhl, a tak Vašek bude rozehrávat od své branky.
5'
Dění na hřišti se stěhuje před Petra Vaška. Tomáš Pilík bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
4'
Nyní se však dopustil faulu a Zbrojovka rozehrála přímý kop nakrátko. Vinou vlastní nepřesností se však s míč dostal až k brankáři Brna.
3'
De Azevedo velmi dobře zapracoval směrem do defenzívy a obral soupeře o míč. Z jeho práce nyní může Ostrava těžit.
2'
První zajímavější akce na straně hostů! Tomáš Poznar si naběhl na přihrávku za obranu, kde zachoval chladnou hlavu a hledal před bránou Bronislava Stáňu. Ten ke smůle Ostravy míč netrefil a Melichárek tak měl snadnou práci.
1'
Výkop měli domácí hráči, kteří se okamžitě vydali kupředu. Velmi záhy však míč ztratili, a tak z toho bude aut pro Baník.
1'
Hlavní sudí Zbyněk Proske právě se svými kolegy přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu. Brno dnes nastoupí v červených dresech, zatímco Ostrava bude hrát v bílé kombinaci.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík (C), Kijanskas, T. Jablonský – Polák – T. Pilík, Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.
Náhradníci: Halouska – Přichystal, Ashiru, L. Krejčí, Sedlák, Michal Škoda, Jovanović.

FC Baník Ostrava: Vašek (C) – P. Breda, Šindelář, Pokorný, Sus– de Azevedo, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar, J. Šašinka.
Náhradníci: Šustr – Helešic, Granečný, Panić, O. Šašinka, Jakubov, Baroš.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt.
Poslední tři vzájemná utkání

14.5.2016 Baník – Brno 1:2
25.7.2015 Brno – Baník 2:1
6.3.2015 Brno – Baník 0:0
FC Baník Ostrava

Baníku vyšel úvod přípravy na výbornou. V prvním zápase totiž zdolal Karvinou 3:1 a stejným poměrem si poradil i se Znojmem. I třetí utkání se Ostravě vydařilo. Slovácko si z něj odneslo potupný debakl 6:1. O tři dny později si svěřenci Radima Kučery připsali skalp slovenské Trnavy, kterou zdolali 2:1. Poté však narazili na celek zvučného jména. AEK Atény byly nad síly Baníku a klub ze severovýchodu Moravy se musel smířit s porážkou 1:3. To ještě nebylo nic oproti generálce s Třincem. Tam musela celá Ostrava skousnout ostudnou prohru 2:5. Sečteno, podtrženo – Baník v přípravě čtyřikrát zvítězil a jen dvakrát odešel poražen.