EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Itálie - 27. června 2017   21:00

Španělsko
Španělsko
53' Saúl Ñíguez (D. Ceballos) • 65' Saúl Ñíguez (Deulofeu) • 74' Saúl Ñíguez (Asensio)
3:1
(0:0)
Itálie
Itálie
62' Bernardeschi  (Pellegrini)
Španělsko
Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – D. Ceballos (88. Oyarzabal), M. Llorente, Saúl Ñíguez – Deulofeu (C) (83. Denis Suárez), Sandro Ramírez (78. I. Williams), Asensio.
Slavko Vinčić (SVN) – Tomaž Klančnik (SVN), Andraž Kovacic (SVN)
Krakow Stadium, Krakow
Itálie
G. Donnarumma – Calabria, Caldara, Rugani, A. Barreca – Benassi (C) (87. Garritano), Gagliardini, Pellegrini, Chiesa (61. Locatelli) – Petagna (72. Cerri), Bernardeschi.

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. U sledování dalších on-line přenosů na počtenou! Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:16.
Utkání je u konce a Španělsko potvrdilo roli favorita, a v pátek si ve velkém finále o titul mistrů Evropy zahraje s Německem!

Do druhé půle vstupovaly oba celky za bezbrankového stavu, který odčaroval v 53. minutě Saúl Ñíguez, jenž dostal pas od Ceballose a zamířil levačkou přesně ke vzdálenější tyči. Italové si navíc celou situaci ještě vce zkomplikovali poté, co se nechal pět minut nato vyloučit Gagliariani, jenže jeho spoluhráči zvládli vyrovnat. Federico Bernadeschi rychle proběhl obranou a az hranice vápna se i přes jemnou teč soupeře trefil přesně k tyči. Nerozhodný stav vydržel jen tři minuty, přičemž opět napřáhl ke střele Saúl Ñíguez a tentokrát z velké dályk levačkou vymetl vzdálenější šibenici branky Donnarummy. A Saúl Ñíguez nakonec završil fantastický zápas i svou třetí trefou, když si naběhl na bližší tyč na pas Marca Asensia a střelou levačkou z první zkompletoval svůj hattrick a namsěroval celek z Pyrenejského poloostrova do finále!
90+4'
90+3'
Italové zakončují utkání s míčem na kopačkách, ovšem je jasné, že po závěrečném hvizdu pro ně skončí nejen tohle semifinále, ale také celé Mistrovství Evropy.
90+2'
Roh se sice nevyvedl, ale Williams se mohl dočkat své branky poté, co si navedl míč na střelu na hranici pokutového území, ale Gianluigi Donnarumma směr jeho přízemní rány k tyči vystihl.
90+1'
Iñaki Williams se vydal na levé straně dopředu, udělal kličku i Pellegrinimu, ten však vzápětí jeho pokus dobře zablokoval. Poté pálil ještě Suárez, ale i tato rána byla sražena, a to na roh.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Barreca dobře vystihl rozehrávku, ale jeho spoluhráči z centru na levé straně nic nevytěžili. To vzápětí vystihl míč Pellegrini, který rovnou z hranice vápna vypálil, ovšem Kepa Arrizabalaga nadvakrát udržel balón v náručí.
88'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Mikel Oyarzabal.
87'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Luca Garritano.
87'
Calabria na pravé straně fauloval a navíc si při celém souboji i ublížil. Italové pijí kalich hořkosti až do dna.
85'
Marco Asensio dobře podržel míč na hranici vápna a poslal jej doprava na Bellerína, který hledal přihrávkou z jedničky nabíhajícího Williamse, ale ten na skákavý pas nedosáhl.
84'
Španělmů patří závěr duelu a opět je usazeno na míči, přičemž jednoduše kombinuje a vůbec nepouští svého soupeře na balón.
83'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Denis Suárez.
82'
Španělsku sice centr z rohu nevyšel, ale poté měl šanci na reparát z pravé strany Asensio, jenž však svůj pas opřel jen do boční sítě.
81'
Bellerín z pravé strany našel Deulofeua, ten zkusil vypálit křužně po zemi, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
80'
Ten jim navíc vůbec nevyšel podle představ, míč odvracel střídající Iñaki Williams, jenž vypomohl svým kolegům v obraně a zamezil hrozícímu nebezpečí.
79'
Federico Bernardeschi se chtěl protáhnout kolem Johnnyho, ale ten jej k centru nepustil a Italové tak musejí vzít zadvěk jen rohový kop.
78'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Iñaki Williams.
77'
Střídající Alberto Cerri nyní fauloval hodně ostře Ceballose, a došlo i na karetní trest. Španělsko bude rozehrávat, ale ještě předtím bude střídat.
76'
A Španělé ani nadále nepolevují a jsou aktivní, Italové mají zhruba čtvrthodiny na dvě branky, ale budou to mít zatraceně těžké.
74'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělsko je blízko blizkoučku finále! Celou akci rozjel Ceballos, který na levé straně nastartoval Asensia. Ten rozkmital své rychlé nohy, v klíčovou chváíli zvedl hlavu a přihrávkou pod sebe našel z druhé vlny naběhnutého SAÚLA ÑÍGUEZE, jenž z první dobré levačkou nasměroval míč k bližší tyči a završil svůj dnešní hattrick – 3:1!
73'
Na druhé straně v ojedinělé šanci Itálie se dostal ke střele Pellegrini, ale jeho pokus měl špatně seřízená mířidla, a tak jej poslal jen nad branku.
72'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Alberto Cerri.
72'
Marco Asensio naznačil přihrávku na Llorenteho a zasekávačkou strhl hru doleva, odkud přízemně pálil na zadní tyč, ale jeho ráně scházely centimetry, aby si našla cestu do sítě!
71'
A opět to byl Ceballos, který nasadil už asi své šesté jesle na levé straně, podržel míč a ušetřil další cenné vteřinky pro své kolegy z týmu.
70'
Dani Ceballos dnes hraje životní utkání. Nyní si na hranici vápna udělal dobrý den ze čtyř protihráčů, mezi nohama posledního našel volného Deulofeua, ale jeho rána byla zblokována.
69'
Italové musejí spoléhat především na brejky, ale Španělé působí v obraně opět jistěji. Navíc se v těchto chvílích opět ženou dopředu.
68'
Ale místo toho málem potřetí inkasovali, když míč na pravé straně dostal Gerard Deulofeu a dostal se ke střele, ovšem jeho tvrdý pokus k delší tyči dokázal Gianluigi Donnarumma vyrazit!
67'
Španélé jsou opět na koni a o gól blíže finále, zatímco Italové budou muset znovu, i když o jedného hráče méně v poli, vyrovnat.
65'
Přestřelka pokračuje a Španělsko je opět ve vedení! Míč se dostal doprava k Deulofeovi, jenž přihrál vedle sebe stojícímu SAÚLU ÑÍGUEZOVI. Ten z kroku z uctivé vzdálenosti napřáhl ke střele a jeho naprosto parádní projektil zamířil do vzdálenější šibenice Donarrummony svatyně – 2:1!
64'
Utkání nabírá neuvěřitelný spád. Nyní se po levé straně zkoušel protáhnout směrem dopředu Asensio, ale byl dobře zakřižována k centru se nedostal.
62'
Itálie právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno, Italové i v početní nevýhodně srovávají se soupeřem krok! Hosté rychle rozehráli přímý kop nakrátko, k míči se dostal FEDERICO BERNARDESCHI, který si kolem čtyř hráčů navedl míč na střelu levačkou a po jemné teči Merého a změně směru zapadl balón k pravé tyči mimo dosah brankáře Španělska – 1:1!
61'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Manuel Locatelli.
60'
Opět to byl Marco Asensio, jenž si nyní vyžádal pas od Bellerína a navedl si míč na střelu, jeho tvrdý pokus levačkou byl však zablokován.
59'
Hra pokračovala a na pravé straně dostal prostor k centru Marco Asensio, ovšem jeho pas byl zblokován. Španěle to však mrzet nemusí, protože pokračují v útoku.
58'
Tak tohle je komplikace jako hrom pro Italy! Roberto Gagliardini nejprve dostal jesle od Ceballose a poté jej doslova zkosil k zemi a vzhledem k tomu, že už jednu žlutou kartu měl, tak po druhém žlutém karetním trestu, následuje červená karta a předčasný odchod do sprch!
57'
Španělé opět zahrozili, a to díky Ramírezovi, který se tlačil ke střele z okraje vápna, ale rána pravačkou mu nevyšla podle představ.
56'
Dalším karetním hříšníkem je Davide Calabria, který ve středu hřiště stáhl soupeře k zemi a zcela zaslouženě dostal žlutou kartu.
55'
Italové velmi rychle mohli přjít s odpovědí na pravé straně, ovšem faulovali Merého, a tak o míč opět přišli. Rozehrává Španělsko.
53'
Španělé jdou do vedení a jsou blíže finále! Dani Ceballos dostal míč na levou stranu, odkud si kolem dvou hráčů navedl balón na střed, kde jejmezi nohama bránícího hráče propíchl SAÚLA ÑÍGUEZE. Záložník Atlétika Madrid si míč zpracoval pravačkou a poté levačkou zamířil nechytatelně ke vzdálenější tyči – 1:0! Asistence: Dani Ceballos.
52'
Federico Bernardeschi si nabíhal na dlouhatánský pas svého kolegy z obranné poloviny po pravé straně, ani tak si ale nepohlídal své postavení a byl polapen v ofsajdu.
51'
Llorente našel dobrým míčem na hranici vápna Ceballose, který ještě sklepával pro Ramíreze, ale ten promáchnul a poté si dva ze Španělů vzájemně překáželi, a o balón přišli.
50'
Roberto Gagliardini zajel ve středu hřiště ostře do Ceballose a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartou. Španělsko rozehrává.
49'
Španělé přestáli brejk soupeře a vydali se dopředu, Sandro Ramírez skvěle ustál souboj hned s triem soupeřů a našel nalevo Asensia, ale toho ve skluzu odzbrojil čistě soupeř.
48'
Gerard Deulofeu dostal míč na pravou stranu k postranní čáře, tam však podklouzl, ale udržel jej, nicméně ani poté nedokázal přesně přihrát a Ceballos poté raději takticky fauloval.
47'
Na centr od rohové zástavky si naběhl Rugani, který chtěl hlavičkovat, ale to se mu v rozhodující chvíli nepovedlo podle představ a Španělé se ubránili.
46'
A hned po půlminutě hry se dostal k centru na levé straně Lorenzo Pellegrini, jeho pokus směřující na přední tyč byl odvrácen a je z toho rohový kop.
46'
Italové rozehráli, čímž zahájili druhou půli, a ihned nasměřovali míč dlouhým nákopm na útočnou polovinou, kde rozjíždějí svou první akci.
46'
Oba týmy jsou zpět na hřišti, za malou chvíli začne druhý poločas.
Úvodní půle je za námi a na první trefu dnešního druhého semifinále zatím čekáme. Mírně aktivnější byli Italové, za něž měl největší šanci Pellegrini, ovšem z pravé strany neuspěl a podobně si vedl hned dvakrát Gerard Deulofeu, který dvakrát ohrozil branku Donnarummy. O tom, kdo se postaví Německu ve finále, tak rozhodne druhý poločas, případně prodloužení. Buďte u druhé půle s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+1'
45+1'
Španělé nakonec zahrávali ještě jeden přímý kop, a to z pravé strany, ovšem italská obrana dobře zasáhla a odhlavičkovala míč do autu.
45+1'
A navíc jsme svědky ještě karetního trestu! Italský kapitán Benassi podrazil Deulofeua a je prvním hříšníkem dnešního utkání.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta nad rámec prvního poločasu!
44'
A právě Chiesa mohl v závěru půle rozjet akci na levé straně, ale prudký centr od kolegy ze středu nezpracoval, Španělé vhazují a mohou vyrazit ještě jednou před koncem půle dopředu.
43'
Chiesa našel přihrávkou ze středu Benassiho, jenž ještě posunul míč na Petagnu, který si rychlými kroky navedl míč na pravačku ke střele, ale Kepa Arrizabalaga jeho tečovaný pokus skryl v rukavicích.
42'
Na druhé straně se chtěli připomenout také Španělé, ale Asensiovy kličky nenašly u italského obránce Calabriy pochopení a navíc zvládl o záložníka Realu Madrid odrazit míč do autu.
41'
Federico Bernardeschi se na pravé straně zkusil protáhnout kolem Llorenteho, ten však dobře držel se soupeřem krok a vůbec jej nepustil k centru.
40'
Do konce úvodního poločasu zbývá zhruba pět minut a na první branku stále čekáme. Nyní se dopředu tlačili opět Italové s cílem otevřít skóre, ovšem Jonny Castro odvrátil balón do autu.
39'
Italové jsou opět již několik minut usazeni na polovině svého soupeře, ale zatím se jedná pouze o kombinaci a Španělé navíc velmi dobře presují.
38'
Andrea Petagna se protáhl po levé straně, kde došlo k souboji s Bellerínem, po němž italský forvard upadl k zemi, nicméně celému kontaktu hodně přidal, a rozhodčí tak nechal ve hře pokračovat.
37'
Federico Bernardeschi se dobře protáhl až na hranici vápna, kde však jakoby zapomněl, co chce udělat, míč se mu zamotal pod nohami, a celá akce vyzněla úplně vniveč.
36'
Ceballos nyní aspoň na malý moment zvedl diváky ze sedadel, když Calabriovi nasadil krásné jesličky a poté dobře vypálil Ramírez, i když jeho rána nakonec skončila zhruba metr nad brankou.
35'
Rohový kop byl odvrácen, ale šanci na reparát dostal Marco Asensio, nicméně ani on nenašel žádného z kolegů přesnou přihrávkou.
34'
Teď však jedna málem přišla. Sandro Ramírez získal míč a poslal jej doprava na Deulofeua, který centroval křižně na zadní tyč, Gianluigi Donnarumma v pádu míč nestihl, ale jeho spoluhráči v obraně jej odehráli na rohový kop.
33'
Španělé se s blížícím se koncem první půle stále více a více dostávají do hry, Italové však v defenzívě zatím pracují velmi dobře a nepouštějí svého soupeře do větších šancí.
32'
Roberto Gagliardini dobře vybojoval míč ve středu a uvolnil na pravé straně Petagnu, který centroval do vápna, ale svůj pas lehce přetáhl a nenašel tak útočného kolegu Bernadeschiho.
30'
Opět to byl Gerard Deulofeu, který se ujal exekuce, ale trefil jen zeď. Míč se odrazil k Ceballosovi, který vyslal obloučkem za obranu právě Deulofeua, ale ten netrefil osamocen míč podle představ!
29'
Sandro Ramírez se nejprve dobře uvolnil na hranici vápna, ale Asensia uličkou vysunout nedokázal. Následně byl ale faulován a Španělé mají vynikající pozici k ohrožení branky!
28'
Italové jsou zatím výrazně aktivnější, ačkoliv oproti svému soupeři měli méně dní na odpočinek. Nyní jsou to ale právě borci z Pyrenejského poloostrova, kteří hledají cestu k brance soupeře.
27'
K míči se postavil již tradičně Gerard Deulofeu, zkusil to napřímo, ale obránci v bílém byli ve svém vápně připraveni a jeho razantní pokus odvrátili.
26'
Calabria nyní u levé postranní čáry sestřelil soupeře a Španěllé budou moci po delší době zahrozit ze standardní situace.
25'
A ten nebyl vůbec špatně zahrán, když na zadní tyči vracel míč hlavičkou zpět před branku Mattia Caldara a Kepa Arrizabalaga musel v pádu u své druhé tyče míč vyboxovat!
24'
I s tímto centrem si obrana Španělů poradila, nicméně Bellerín pod tlakem odvrátil míč opět na rohový kop, již třetí v krátkém sledu.
23'
italové zkusil z rohu signál, míč prolétl k Bernadeschimu, jeho pokus byl však sražen a centr z pravé strany byl odražen na další rohový kop.
22'
První tutovka zápasu! Petagna nejprve sklepl míč hrudí pro spoluhráče a poté jeho přihrávku umně prodloužil do běhu Pellegrinimu, jenž pálil z pravé strany, ale Kepa Arrizabalaga jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil!
21'
Gerard Deulofeu se vymanil z přesily u rohového praporku, ovšem nikdo ze spoluhráčů jej nepodpořil a Italové mohli po zisku míče vyrazit dopředu, nicméně Johnny přispěchal s taktickým faulem.
20'
Deulofeu přes Rugani prostrčil míč na Ceballose, který opět zkusl vypálit, ale tentokrát ohrozil spíše diváky za brankou, než-li samotnou svatyni Italů.
19'
Španělé se dočkali první střely. Gerard Deulofeu se rychle na středu otočil s míčem a zkusil své štěstí ranou ke vzdálenější tyči, tam však Gianluigi Donnarumma pohodlně ukryl balón ve svých rukavicích.
18'
Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl, Gianluigi Donnarumma byl bez práce a právě on nyní uvede míč zpět do hry odkopem od své branky.
17'
Saúl Ñíguez velmi dobře viděl na pravé straně nabíhajícího Bellerína, kterému poslal nadýchaný pas do běhu, obránce Arsenalu si však nezpracoval míč podle představ a italská obrana odvrátila balón na roh.
16'
Z brejku mohl navíc dopředu vyrazit Marco Asensio, kterého musel na hraně karetního trestu k zemi stáhnout Cagliariani, ovšem vyvázl bez karty.
15'
Benassi skvěle vystoupil ve středu hřiště a vysunul dopředu na levé straně Chiesu, jenž se však utopil ve svých kličkách a tentokrát si na Bellerína vůbec nepřišel.
14'
Nakonec si po zhruba minutě přihrávek obránců zabíhal po pravém křídle dopředu Calabria, jenž měl být adresátem centru, ale na dlouhý pas spoluhráče ani v plném běhu nedosáhl.
13'
Po pasáži, která patřila Španělsku, jsou na míči opět Italové, kteří hledají cestu směrem dopředu z obranné poloviny.
12'
Na druhé straně dostali prostor na hranici vápna Petagna s Bernadeschim, ovšem jejich vzájemná spolupráce nebyla vůbec přesná, a tak míč doputoval jen k Arrizabalagovi.
11'
Druhý rohový kop poté žádné nebezpečí nepřinesl a celou akci utnul odmávaný ofsajd, v němž se nacházel Deulofeu.
10'
A z něj se málem domácí dočkali branky! Kapitán Španělů Deulofeu zkusil zatočit míč z rohu přímo na branku, nicméně Donnarumma stačil u svého břevna pohotově zakročit!
9'
Poprvé se ukázali v útoku také Španělé. Ceballos dostal z pravé strany přihrávku od Asensia, zkusil vypálit z první, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
9'
Italští fotbalisté chtěli okamžitě otočit hru a Chiesa si dobře zabíhal za obranu na dlouhou přihrávku, ovšem chybělo mu zhruba pět kroků, aby na něj dosáhl.
8'
V následné akci se dostal k míči Saul, jenž byl nejprve vytlačen z útočné poloviny dobrým presinkem. Poté zvládl míč poslat do prostoru Llorentemu, ale ten měl naprosto nulovou podporu spoluhráčů.
7'
Na druhé straně se přes Bellerína a Asensia dostal míč k Sandrovi, který chtěl rychle roztáhnout hru doleva na volné křídla, avšak jeho hodně prudká a nepřesná přihrávka skončila v autu.
6'
Prozatím s ničím a Italové opět spěchali dopředu, Bernadeschi dostal pěknou přihrávku z pravé strany, do níž se opřel prudce z voleje, ovšem jeho pokus si cestu na branku nenašel.
6'
Italové mají rozhodně aktivnější vstup do utkání, zatímco Španělé působí zatím lehce zaraženě. Uvidíme, s čím se vytáhnou v následujících minutách.
5'
Tentokrát už se Benassimu vedlo o poznání lépe, jeho prudký centr z pravé strany proskákal šestnáctkou soupeře a poté se odrážel na hranici vápna k Pellegrinimu, jemuž však na posledníc chvíli zabránil ve střele z voleje Bellerín.
4'
Ani z další akce se Italové šance nedočkali, když z pravé strany centroval kapitán Benassi, ovšem jeho vysoký pas mířil jen do země nikoho a Arrizabalaga bude vykopávat.
3'
Hned první akce Italů měla zajímavé parametry. Přes Pellegriniho se dostal míč doleva ke Chiesovi, jenž si kolem bránícího hráče navedl balón na pravačku a zkusil rychle vypálit, ovšem brankář Španělska jeho tvrdý pokud nadvakrát ukryl v rukavicích.
2'
Balón je nyní na italských kopačkách, ale ani borci v bílém se nikam neženou a zatím vyčkávají v kombinaci na své vlastní polovině. Úvod duelu je hodně opatrný.
1'
Španělé uvedli míč do pohybu, čímž zahájili dnešní druhé semifinále. Fotbalisté v červeném v úvodu kombinují na obranné polovině.
1'
Dnešní semifinálový duel je reprízou finále šampionátu z před čtyř let, kdy se z titulu mistrů Evropy do 21 let tehdy radovali Španělé.
Italská hymna dozněla, nyní se dočkají také Španělé.
Oba celky jsou již na hrací ploše a stejně jako ve všech utkáních šampionátu si vyslechne národní hymny. Jako první přichází na řadu ta italská.
Co se sluší a patří dodat, je fakt, že Italové dnes budou postrádat dva své hráče, a to obránce Contiho a hvězdného útočníka Berardi, oba totiž utkání musejí vynechat z důvodu karetních trestů ze základních skupin.

Španělsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – D. Ceballos, M. Llorente, Saúl Ñíguez – Deulofeu (C), Sandro Ramírez, Asensio.
Náhradníci: Blanco, Pau López – Gayá, González, Hernández, Merino, Mayoral, Oyarzabal, Soler, Denis Suárez, Odriozola Arzallus, I. Williams.

Itálie: G. Donnarumma – Calabria, Caldara, Rugani, A. Barreca – Benassi (C), Gagliardini, Pellegrini, Chiesa – Petagna, Bernardeschi.
Náhradníci: Cragno, Scuffet – Biraschi, Cataldi, Cerri, Garritano, Grassi, Ferrari, Gi. Pezzella, Locatelli.

Rozhodčí: Slavko Vinčić (SVN) – Tomaž Klančnik (SVN), Andraž Kovacic (SVN).
Itálie

Italové už před šampionátem platili za jednoho z velkých favoritů. Kvalifikační skupinou 2 prošli s bravurou a se 24 body ji celou před druhým Srbskem ovládli.

Úvodní duelu letošní Mistrovství Evropy vyšel squadře azzuře skvěle, když si poradila 2:0 s Dánskem a narozdíl od svého dnešního soupeře vstoupila do celého podniku důležitou výhrou. To druhý zápas měl zcela opačné obrysy. Italové zjevně podcenili duel s českou reprezentací, který prohráli 1:3, a už v tu chvíli bylo jasné, že v závěrečném utkání skupiny proti favorizovanému Německu musí bezpodmínečně zvítězit. To se jim povedlo do puntíku. Naše západní sousedy porazila země z Apeninského poloostrova 1:0 a spolu s ním proklouzla do semifinále.

Na koho si dát pozor? Italové mají na turnaji skvělý výběr, z nějž vyčnívají zejména obránce Daniele Rugani z Juventusu, záložník Mario Locatelli z AC Milán útočníci Domenico Berardi ze Sassuola a Federico Bernadeschi z Fiorentiny či asi největší hvězda v podobě teprve osmnáctiletého brankáře AC Milán Gianluigiho Donnarummy.
Duely Italů ve skupině

Neděle 18.06.2017, 20:45 • Stadion Cracovia, Kraków
Dánsko – Itálie 0:2 (0:0)
Branky: 54. Pellegrini, 86. Petagna (Chiesa)

Sestava Itálie: G. Donnarumma – Conti, Rugani, Caldara, A. Barreca – Pellegrini, Gagliardini, Benassi (C) (73. Grassi) – D. Berardi (67. Chiesa), Petagna (88. Cerri), Bernardeschi.
Náhradníci: Cragno, Scuffet – Biraschi, Calabria, Ferrari, Murru, Cataldi, Locatelli, Cerri, Garritano, Grassi, Chiesa.

---------------------------------------------------------------------------------

Středa 21.06.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy
Česko – Itálie 3:1 (1:0)
Branky: 24. Trávník (Schick), 79. Havlík (Chorý), 85. Lüftner – 70. D. Berardi.

Sestava Itálie: G. Donnarumma – Conti, Ferrari, Rugani (C), Calabria – Grassi (54. Chiesa), Cataldi (83. Cerri), Pellegrini – D. Berardi, Petagna, Bernardeschi (75. Gagliardini).
Náhradníci: Cragno, Scuffet – A. Barreca, Biraschi, Caldara, Benassi, Locatelli, Gagliardini, Chiesa, Cerri, Garritano, Gi. Pezzella.

Sobota 24.06.2017, 20:45 • Stadion Cracovia, Kraków
Itálie – Německo 1:0 (1:0)
Branky: 31. Bernardeschi (Chiesa)

Sestava Itálie: G. Donnarumma – Conti, Caldara, Rugani, A. Barreca – Chiesa (78. Petagna), Gagliardini, Pellegrini, Benassi – D. Berardi (86. Locatelli), Bernardeschi.
Náhradníci: Cragno, Scuffet – Calabria, Cataldi, Grassi, Cerri, Petagna, Biraschi, Garritano, Locatelli, Gi. Pezzella, Ferrari.
Španělsko

Španělové na turnaji také potvrzují, že jim dost možná dorůstá nová zlatá generace, která by už mohla za pár let vládnout také seniorskému fotbalu, podobně jako tomu bylo ještě před čtyřmi lety. Cesta kvalifikací však byla poněkud trnitá. Ve skupině 6 skončili Španělé až na druhém místě, o bod za Švédskem, ale díky skóre a bodovému zisku postoupili do baráže z prvního místa. V ní si díky jedinému gólu na hřišti Rakouska zajistili postup na závěrečný turnaj.

Hned úvodní duel šampionátu naznačil ambice Španělů na celém turnaji, když vítěz z roku 2013 deklasoval i díky hattricku záložníka Marca Asensia Makedonii 5:0. Roli papírového favorita potvrdili fotbalisté z Pyrenejského poloostrova i v regionálním derby s Portugalskem, jež přehráli 3:1, a už po druhém duelu bylo jasné, že vyhrají skupiny. Výhru si však připsali i ve třetím zápase, proti Srbsku, a to 1:0, přičemž tedy vyhráli celou skupinu s bilancí – 3 zápasy – 3 výhry – 9 bodů – skóre 9:1!

Na koho si dát pozor? I Španělé oplývají kádrem, který je prošpikovaný hvězdami. Za zmínku stojí rychlonohý obránce Arsenalu Hector Bellerín, záložníci Marco Asensio z Realu Madrid a Saul Niguez z Atlétika Madrid či útočníci Gerard Deulofeu z Barcelony nebo Sandro Ramírez z Las Palmas!
Duely Španělů ve skupině

Sobota 17.06.2017, 20:45 • Miejski, Gdynia
Španělsko – Makedonie 5:0 (3:0)
Branky: 10. Saúl Ñíguez (Gayá), 16. Asensio (Saúl Ñíguez), 35. Deulofeu (pen.), 54. Asensio (M. Llorente), 72. Asensio

Sestava Španělska: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, Gayá – M. Llorente – Denis Suárez, Saúl Ñíguez – Deulofeu (C) (63. D. Ceballos), Sandro Ramírez (74. I. Williams), Asensio (81. Oyarzabal).
Náhradníci: Blanco, Pau López – D. Ceballos, Mayoral, Merino, I. Williams, Odriozola Arzallus, Oyarzabal, J. Castro, Soler, Yeray.

Úterý 20.06.2017, 20:45 • Stadion GOSiR, Gdynia
Portugalsko – Španělsko 1:3 (0:1)
Branky: 77. Bruma – 21. Saúl Ñíguez, 65. Sandro Ramírez (Deulofeu), 90+3. I. Williams

Sestava Španělska: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – Saúl Ñíguez, M. Llorente, D. Ceballos – Deulofeu (C) (82. Denis Suárez), Sandro Ramírez (76. I. Williams), Asensio (90. Merino).
Náhradníci: Blanco, Pau López – Gayá, Grimaldo, Yeray, Merino, Oyarzabal, Soler, Denis Suárez, Mayoral, Odriozola Arzallus, I. Williams.

Pátek 23.06.2017, 20:45 • Kompleks Sportowy Zawisza, Bydgoszcz
Srbsko – Španělsko 0:1 (0:1)
Branky: 38. Denis Suárez (Odriozola Arzallus)

Sestava Španělska: Pau López – Odriozola Arzallus, González, Merino, Gayá – Soler, Hernández, Denis Suárez (C) – I. Williams, Mayoral, Oyarzabal.
Náhradníci: Arrizabalaga, Blanco – Bellerín, Meré, Vallejo, D. Ceballos, Deulofeu, Saúl Ñíguez, Asensio, Sandro Ramírez, J. Castro, M. Llorente.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu! Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let, které se letos koná v Polsku, je v plném proudu a dnes jsou na programu semifinálové boje. Ve druhém dnešním duelu, jehož vítěz postoupí do velkého pátečního finále, se utkají Španělsko, jež zatím na turnaji naprosto suverénní, a Itálie, která pronikla mezi nejlepší čtyřku na poslední chvíli! Utkáním o bytí, či nebytí na šampionátu vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.