Plzeň se nemá za co stydět. Hrála výborně a umí to i venku. Nic není ztraceno.

Plzeň musí konečná remíza hodně bolet, dneska měla na to, aby favorizované Schalke porazila. Bohužel platilo známé pravidlo nedáš, dostaneš a Schalke potrestalo mírnou pasivitu domácích ve druhém poločase. Remíza do odvety každopádně víc nahrává německému týmu.

Dneska mě potěšil Darida. Byl pod velkým tlakem, neboť si velmi dobře uvědomuje, že je náhradou za Jiráčka. V prvních minutách sice měl dvě nepřesnosti, ale po vstřeleném gólu bylo vidět, jak si začal věřit. Hrál velmi dobře a je symbolické, že právě on vstřelil gól a ukázal, že je náhradou za Jiráčka se vším všudy. Hodně se mu podobá. Podobně se dokáže z hloubky pole dostat do koncovky.

Konec. Plzeň remizovala se Schalke 1:1

87. minuta

V odvetě bez Pavla Horvátha. To je obrovská škoda pro Plzeň.

84. minuta

Plzeň to ještě zkouší, co kdyby. Druhý gól by se do odvety sakra hodil.

80. minuta

Je škoda, že Plzeň nevyužila jednu ze svých šancí, protože teď za to zaplatila. Dopoledne jsem v komentované diskusi na iSport.cz tipoval 1:1, ale víc by mě potěšilo, kdybych se spletl a stav zůstal jako předtím.

77. minuta

Velká škoda, čtvrtá gólovka už Huntelaarovi vyšla. Schalke srovnává na 1:1, což je pro německý tým velice slušný výsledek...

Huntelaar vyrovnává - 1:1.

72. minuta

Darida měl na kopačce druhý gól, jeho střele chyběly milimetry. Velká škoda...

68. minuta

Plzeň je aktivnější, kombinačně lepší a hlavně dynamičtější v přechodové fázi než Schalke, které hraje zdlouhavěji.

69. minuta

Všechny rohové kopy zahrává Schalke od branky, tzn.zprava pravou a zleva levou nohou kopem před branku Čecha, Plzeň zase všechny rozehrává nakrátko.

67. minuta

Na trávníku došlo k dvěma střídáním, po jednom na každé straně. Farfán by jistě měl oživit ofenzivu Schalke, Ďuriš zase nahradit unaveného Petrželu.

66. minuta

Petrželu střídá Ďuriš. Jedním z důvodů bylo určitě několik nevynucených ztrát míče Petržely, z kterých mohl soupeř skórovat.

65. minuta

Mimochodem, Schalke neprohrálo posledních sedm pohárových zápasů. Pokazí to Raúlovi a spol. Plzeň?

63. minuta

Trochu mám obavu, aby Viktoriánům nedošly síly v závěru zápasu, neboť hrají s obrovským nasazením. Ale moje jiná podvědomá obava, že by bránili výsledek, se zatím naštěstí nepotvrzuje.

60. minuta

Obletovaný Raúl zatím vůbec na hřišti není vidět. Procházka, Čišovský i Horváth z jeho prostoru bez problémů sbírají balony a do ničeho obávaného kanonýra nepouští.

57. minuta

Plzni se daří poté, co získá míč ve středu hřiště a může jít do rychlého protiútoku.

56. minuta

Plzeň si dál vytváří slibné příležitosti, Pilař i Petržela a pak znovu Pilař nebyli daleko druhé brance.

54. minuta

Kouč německého týmu Stevens určitě o přestávce řekl hráčům svoje a ti jsou nyní mnohem více nabuzení a odhodlaní s výsledkem něco udělat.

52. minuta

Chyba v útočné rozehrávce Petržely málem stála Plzeň vyrovnání. Huntelaar se po rychlém protiútoku řítil sám na Čecha, ten ale skvělým zákrokem Plzeň podržel.

51. minuta

Největší šance Schalke po lajdácké ztrátě míče Petržely (podobně jako v Barceloně). Čech v brance zachránil.

51. minuta

Ve druhém poločase asi uvidíme jiné Schalke, než to ospalé, které se prezentovalo na konci úvodní půle. A úvod to naznačuje. Plzeň teď může děkovat brankáři Čechovi.

50. minuta

V kabině Schalke asi musela proběhnout pořádná bouřka ve stylu "fén Alexe Fergusona". Schalke určitě bude chtít do druhé půli přitlačit a zlepšit zejména pohyb, za Plzní fotbalisté německého celku zatím výrazně rychlostně zaostávají.

49. minuta

Kromě dvou šancí Huntelaara, který ukázal, že je velmi nebezpečný hráč a nesmí se mu nechat ani kousek prostoru, si Schalke žádné šance nevypracovalo. To o něčem svědčí.

47. minuta

Plzeň vede zcela zaslouženě 1:0, na hráčích vůbec není znát zimní pauza. Jednobrankové vedení je na druhou stranu velice ošidné, Schalke stačí vyrovnat a rázem bude mít mnohem lepší pozici do odvety.

Jsem rád, že se potvrdil můj předpoklad, že Plzeň bude hrát velmi aktivně a zaslouženě po první půli vede.

Viktoria zaslouženě vede po prvním poločase, především v posledních patnácti minutách úvodní půle byla lepší a Schalke zatlačila. Procházka, který nahrazuje Bystroně, odvádí velmi dobrou práci.

Ještě jeden, ještě jeden!!! sborově křičely zaplněné tribuny plzeňského stadionu před koncem prvního poločasu. Domácí mačkali Schalke a snažili se zvýšit vedení, naopak německý favorit si koledoval o další branku. Plzeň může být spokojená, první poločas odehráli Západočeši skvěle.

Konec první půle. Plzeň vede nad Schalke 1:0.

44. minuta

Poslední pětiminutovka je naopak velmi rušná, hra se odvíjí v pokutovém území Schalke.

39. minuta

Schalke 04 dostalo první gól v hlavní fázi Evropské ligy na venkovním hřišti. Trenér Stevens sice tvrdil, že jeho tým není favoritem, s vývojem utkání ale spokojený být nemůže...

37. minuta

Poslední minuty se hrají mezi pokutovými územími, oba soupeři se stihnou po ztrátě míče rychle vrátit do obranného postavení v bloku.

32. minuta

Plzeň předvádí svůj klasický kombinanční fotbal, velký podíl na tom má i trávník, který je navzdory počasí ve výborném stavu.

30. minuta

Darida to nemá jednoduché, protože bude srovnáván s Jiráčkem. Ale pro svůj začátek v základní jedenáctce si lepší start nemohl přát. Trefil to moc pěkně.

28. minuta

Plzeňští začali aktivně, škoda neproměněné šance Pilaře. V poslední chvíli ztratil přehled a obránce mu míč ukopl. Oba soupeři se prosazují více rychlými protiútoky po zisku míče. Plzenští se přes disciplinovaný obranný blok těžko prosazují. Často proto volí dlouhé křížné míče, hlavně Horváth.

25. minuta

Parádní nacvičený signál z rohového kopu a Darida těžkým volejem, po přihrávce Horvátha, dostává Plzeň do zaslouženého vedení.

23. minuta

Tomuhle se říká premiéra v základu! Vladimír Darida nádherně z voleje napálil centr Horvátha z rohového kopu přímo do brány. Plzeň vede!

Darida střílí gól - 1:0!

20. minuta

Hra je zatím vyrovnaná, Plzeň je možná o něco aktivnější, ale k zakončení se zatím nedostala. Hosté si dobře hlídají prostor před vápnem. Schalke už na Čecha dvakrát vystřelilo.

18. minuta

Huntelaar je obrovsky nebezpečný útočník. Ze tří dotyků s balonem dvakrát vystřelil na Čecha, v poslední gólovce naštěstí mířil doprostřed.

13. minuta

Teprve teď se poměrně ztichlý stadion v Plzni začíná probírat. Zatím se o atmosféru starali především fanoušci Schalke.

13. minuta

Konečně se plzeňský kotel probudil a začal skandovat. Jako první spustil pokřik "český fotbal pro fanoušky".

12. minuta

S jakým výsledkem by podle mě mohla být Plzeň spokojená? Příjemné by určitě kvůli pohárové matematice byla výhra s nulou, ale plzeňské mužstvo hraje dobře i venku, takže i kdyby doma inkasovalo, šance na postup bude mít stále dobré.

10. minuta

Otužilý Raúl nastoupil jako jediný z hráčů německého týmu v dresu s krátkým rukávem. Hraje na svém oblíbeném místě podhrotového útočníka.

9. minuta

Na utkání se přišel podívat i Dušan Uhrin mladší, možný Vrbův nástupce, pokud plzeňský kouč přijme nabídku slovenské reprezentace.

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou.
Schalke v druhém poločase přečkalo několik plzeňských šancí a pak díky Huntelaarovi vyrovnalo na konečných 1:1.
90+3
Draxler vypálil zpoza velkého vápna hodně nepřesně.
90+3
Schalke v posledních vteřinách kontroluje hru.
90+1
Horváthův pas z levé strany odhlavičkoval opět pozorný Papadopoulos.
90
Maricův průnik středem hřiště vypadal nebezpečně, Rumun se ale s balónem dostal až do zámezí.
89
Horváth zkusil štěstí přímo z rohového kopu, bránu Schalke ale přestřelil.
88
Poslední střídání trenéra Vrby: Wágner za Koláře.
86
Za faul na Jonese dostal žlutou kartu Pavel Horváth. Pro něho je to třetí žlutá karta v letošním ročníku evropských pohárů, v odvetě tak Plzni nepomůže.
85
Limberského mizerný centr do pokutového území lehce odhlavičkoval Papadopoulos.
84
Horváth centroval na Čišovského, ten se ale podle sudího na pomezí provinil faulem.
84
Fuchs je potrestán žlutou karotu.
82
Po faulu na Höwedese rozehrával přímý kop Farfán, žádného ze spoluhráčů však ve vápně nenašel.
80
Soutěžní premiéru si za Plzeň odbude Tomáš Berger, jenž nahradí na hřišti Bakoše.
79
Horváthův rohový kop si hosté pohlídali.
77
Limberského únik zastavil Jones nedovoleně a může být rád, že neuviděl za své počínání žlutou kartu.
75
Schalke 04 právě vstřelilo branku! Farfán se dostal s balónem do vápna, odkud obstřelil Čecha, ale jeho pokus zastavil nechtěně Marica. Avšak KLAAS-JAN HUNTELAAR byl na správném místě a balón doklepl do opuštěné brány!
73
Huntelaar nabídl míč do křídla Farfánovi, ten se však bál vystřelit a celou šanci Schalke tím zastavil.
72
Po akci Pilaře střílel z druhé vlny Darida, avšak mladý záložník vypálil těsně vedle.
69
Raúl opouští trávník, místo něj vyběhne Rumun Marica.
69
Na druhé straně kopal standardní situaci Farfán, Papadopoulos však hlavičkoval vedle.
67
Horváthův přímý kop letěl mimo tři Unnerstallovy tyče.
66
Michal Ďuriš naskakuje za Petrželu.
66
Raúl podkopl Horvátha a Plzeň bude rozehrávat přímý kop.
65
Po rohovém kopu se provinil Matip nedovoleným zákrokem na Bakoše.
64
Draxler na levé straně prošel přes Rajtorala, následný centr do vápna ale dokázal plzeňský bek alespoň odrazit na roh.
63
Petrželův postup po pravém křídle uťal Fuchs.
61
Schalke poprvé sahá ke střídání, Farfán jde do hry za Obasiho.
61
Roh Horvátha mířil opět za pokutové území, tentokrát se ale Limberský ke střele nedostal.
60
Marek Bakoš se dostal do rychlého kontru, jeho střelu zpoza velkého vápna však Papadopoulos vychýlil těsně mimo.
58
Obasi těsně za polovinou hřiště podkopl pronikajícího Pilaře a spatřil žlutou kartu.
58
Na druhé straně zakončoval patičkou Huntelaar, jeho střela ale neměla razanci.
57
Následně střílel i Pilař, Unnerstallovu svatyni ale z dvaceti metrů minul.
56
Po Horváthově rohu hlavičkoval na zadní tyči Bakoš, hosté se ale ubránili.
55
Milan Petržela si narazil s Kolářem a zpoza vápna mířil k bližší tyči. Unnersall ale robinzonádou balón vytěsnil na roh.
54
Petrželův centr do pokutového území na Bakoše neprošel, odrazil se však do druhé vlny k Daridovi. Ten ho z první napálil, ale trefil jen defenzivní brok Schalke před ním.
53
Petržela si před Obasim posunul míč a spadl na zem, francouzský rozhodčí nechal správně pokračovat ve hře.
52
Papadopoulos hlavou postrkával míč na Höwedese, před ním ale míč vyrazil Čech do zámezí. Sudí však kontakt plzeňského gólmana neviděli a nařídili proto odkop.
51
Následovaly dva rohy německého týmu, oba Plzeňští ustrážili.
50
Draxler vyslal do úniku Huntelaara, jenž se dostal trochu z úhlu a poté napálil vyběhnutého Čecha.
49
Schalke vstoupilo do druhé půle aktivněji, k ohrožení Čecha se ale ani náznakem nedostali.
47
Po rohovém kopu hlavičkoval Matip vedle Čechovy brány.
46
Pilař se zamotal s balónem a nabídl hostům roh.
46
Hráči už jsou na trávníku, druhý poločas začně během pár okamžiků.
Druhá pětačtyřicetiminutovka by měla začít ve 20:00.
Plzeňští po první půli vedou 1:0 zásluhou střely Vladimíra Daridy, kterou hostující obránci tečovali do protipohybu jejich gólmana přesně k tyči. Na opačné straně dvakrát zahrozil Huntelaar, Marka Čecha ale nepřekonal.
44
Horváthův rohový kop vyboxoval Unnerstall do bezpečí.
44
Rajtoral se po pravém křídle prosmýkl přes Fuchse a míč posílal do druhé vlny, avšak obránci Schalke míč odkopli na roh.
43
Následný rohový kop už Schalke ubránilo.
43
Horváth místo centru do vápna nahrál do druhé vlny Rajtoralovi. Ten z první vypálil tvrdě a přesně, Unnerstall však ránu vytáhl na další roh.
42
Centr z pravé strany mířil na Koláře, Papadopoulos ho odpálil na roh.
39
Limberského průnik měl podobné parametry, Matip ho skluzem odzbrojil.
37
Höger chtěl naivně projít středem až do vápna, Procházka byl proti a hravě mu balón ustřelil.
34
Petržela zkoušel projít po pravém křídle, přes Fuchse se ale nedostal. Od rakouského beka se ale míč odrazil k Horváthovi, ten se ale k balónu dostal o chvilku později než Matip.
32
Po brance Plzně tempo hry výrazně uvadlo. Schalke se tlačí více dopředu, obrana Viktorie je ale zatím pevná.
29
Fuchsův přímý kop domácí nadvakrát odvrátili.
28
Kolář si nabíhal na Bakošovu kolmici, gólman Unnerstall ale dobře vyběhl a balón před Kolářem skryl v náruči.
25
Raúl se pokoušel rychle odpovědět, ke střele na bránu se ale nedostal.
22
Plzeň právě vstřelila branku! Viktoria zahrávala roh, který Horváth poslal těsně za pokutové území k VLADIMÍRU DARIDOVI. Plzeňský mladíček vystřelil z první a jeho ránu tečoval Papadopoulos přesně k tyči!
21
Po Horváthově centru do vápna se domácí dožadují odpískání ruky Matipa, sudí Lannoy ale zůstal v klidu.
20
Pilař nabil na střelu Daridovi, ten však trefil jen před ním stojícího Obasiho.
19
Horváth napřáhl z pětadvaceti metrů, ale jeho pokus zamířil mimo.
17
Fuchs z levé strany oslovil Huntelaara, jenž se natlačil před Čišovského, avšak zamířil jen do míst, kde stál brankář Čech.
17
Plzeň se chtěla prokombinovat až do pokutového území, obrana Schalke ale byla proti.
14
Obasiho zastavil tvrdým zákrokem Limberský, jenž sice při souboji trefil míč, ale šel zároveň proti nigerijskému hráči podrážkou napřed.
12
Papadopoulos u vlastní šestnáctky ustrážil Pilaře, který si proti řeckému obránci navíc pomohl faulem.
10
Vypadalo to, že se Viktoria po rohovém kopu ubrání, Čišovský však chyboval a dovolil Schalke opět kombinovat s míčem.
9
Na opačné straně se ke střele zpoza šestnáctky dostal Huntelaar a Čech měl co dělat, aby jeho tvrdou střelu vytěsnil na roh.
9
Petržela posouval míč na Rajtorala, toho ale na poslední chvíli zablokoval Draxler.
8
Domácí si roh Schalke pohlídali. Následně chtěl do protiútoku vyrazit Petržela, Fuchs ho ale nedovoleně zastavil.
7
Höwedesovu zasekávačku sice Limberský vystihl, balón se však od jeho kopačky odrazil na roh.
5
Rychlý brejk Plzně táhl Kolář, předkopl si však míč příliš daleko a Matip mu ho tak lehce ukopl.
4
Horváth na půlicí čáře podkopl Raúla.
4
Petrželův nepřesný pas si stáhl brankář Unnerstall.
3
Po rohu Plzně se domácí usadili u Unnerstallova vápna, centr do pokutového území ale neposlali.
2
Pilař se dostal přes Höwedese a pelášil na bránu Schalke, Höwedes se ale dokázal vrátit a přesným skluzem odkopl balón na roh.
1
Viktoria bude hrát v tradičních modro-červených barvách, Schalke muselo zvolit bílé dresy.
Hráči obou družstev se už řadí v tunelu a chystají se pomalu nastoupit na trávník plzeňského stadionu.
Schalke dostalo v posledním bundesligovém utkání třígólový příděl v Mönchengladbachu, v Plzni má tudíž co napravovat. Na hrotu německého týmu opět začne hvězdná dvojice Raúl - Huntelaar, kterou bude doplňovat hbitý Nigerijec Chinedu Obasi.
Kádr českého mistra v zimní přestávce opustil klíčový hráč zálohy Jiráček, kterého se dnes pokusí nahradit mladík Darida. Na stoperu se objeví nová posila z Mladé Boleslavi Václav Procházka, ten musí zastoupit za doping potrestaného Bystroně.
Zdravím vás u úvodního duelu vyřazovací části Evropské ligy mezi Plzní a Schalke 04.
Úvodní sestavy: FC Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs - Obasi, Höger, Jones, Draxler - Raúl, Huntelaar Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Cano - Fautrel, Buquet (všichni FRA).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer z Plzně. Stadion se čtvrt hodiny před výkopem pomalu zaplňuje, na utkání se Schalke má být vyprodáno. Prakticky plný je i sektor pro hostující fanoušci, kteří naznačovali, že kvůli vysoké ceně vstupenek do Plzně nepřijedou.