Jak je a není fotbal krásný a jednoduchý předvedl celek z Ruska - Rubin Kazaň, který bude odjíždět s vědomím, že přehrál tamního obhájce trofeje v poměru 0:2.
Nečekané vedení přinesl v šesté minutě Karadeniz. Avšak radování netrvalo dlouho, v pětačtyřicáté minutě byl totiž vyloučen Sharonov za druhou žlutou kartu. Favorizované Atlético Madrid se chytlo a takřka po celý zápas zásobovalo Kazaň unavujícímu a zdrcujícími nápory a dlouhodobými protiútoky, které trvaly řady minut. Rubin Kazaň byla však silná a proti favoritovi v deseti lidech dokázala zápas zvládnout bez zaváhání, přidala totiž ještě druhý gól. Ten vsítil Orbaiz v páté minutě nastaveného času.
90+5
Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, co se dnes stalo na stadionu v Madridu! Když už se mimo očekávání všech dostala Rubin Kazaň do vedení, nikdo nečekal, že si vedení udrží tak dlouho. Teď však přichází šok v podobě druhé branky a odrovnání obhájce trofeje na jeho půdě. Rohový kop Atlética Madrid neskončil nikterak úspěšně a hosté šli do přečíslení, přičemž se musel hodně rychle vracet gólman Sergio Asenjo. Ten to nestihl. Do prázdné branky mu těsně před nosem zasouval míč PABLO ORBAIZ.
90+4
Ještě jedno ohrožení na závěr - rohový kop pro Atlético Madrid.
90+3
Dlouhý nákop na Radamela Falcaa lapil pozorný Sergey Ryzhikov, načež poslal míč hodně daleko od jeho svatyně.
90+2
Míč se nakonec procedil až do vápna a tam zakončoval zcela osamocený Cristian Rodriguez, při zakončení však fatálně selhal a poslal míč úplně jinam, něž kam chtěl.
90+1
Pořád se hraje na polovině hostů a u míče jsou stále domácí, ale Atlético Madrid prostě neví, kudy vede cesta ke gólu.
90
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny čtyři minuty. Stále se hraje na polovině Rubinu Kazaň.
89
Pro Atlético Madrid to nevypadá nikterak příznivě a zdá se, že se vysněné bodování Kazani splní.
88
Po dvou minutách na hřišti dostal žlutou kartu Vladimir Dyadun.
88
Další střídání na straně hostů. Odešel střelec jediné branky - Gokdeniz Karadeniz, přišel Oleg Kuzmin.
86
Taktické střídání na straně Rubinu Kazaň. Hřiště opustil Rondón, kterého nahradí Vladimir Dyadun.
85
Ani rohový, ani přímý kop nenapomohly ke srovnání a uvidíme, jak dlouho to ještě potrvá. Rubin Kazaň by to určitě uvítala do samotného závěru.
83
Za nelichotivou debatu se sudím dostává Radamel Falcao žlutou kartu.
82
Tak to je kruté pro Atlético Madrid. Po rohovém kopu se hráči domácího výběru dočkali srovnání, ale to nebylo uznáno jakožto regulérní. Sudí branku odmítl a ještě se zdá, že sáhne do kapsičky pro kartičky.
80
Pro ruskou Rubin Kazaň je dosavadní stav skóre velmi příznivý, vývoj hry však nikoliv. Sice se hosté v jednom kuse brání a čelí neúnosným protiútokům a náporům, avšak takřka od úvodu zápasu statečně odolávají. Atlético Madrid se jen těžko pokouší o srovnání.
78
Atlético Madrid opět obléhalo soupeřovu branku a ke střele se dostal ostrostřelec Radamel Falcao, jenž nastřelil břevno! Ruský gólman Sergey Ryzhikov se bezmocně natahoval po míči.
77
Stále se scénář a dění na hřišti nemění. Stále se snaží Atlético Madrid projít vpřed a jakkoliv ohrozit nudícího se Sergeye Ryzhikova, který čelil opravdu minimu střel. Rubin Kazaň se také už pokusil o protiútok, ten však pokaždé skončil ihned po jeho založení.
75
Čas se krátí, to určitě domácí vědí, že by s tím něco dělali se už ale říci nedá. Rubin Kazaň učebnicově brání a tento výsledek jí určitě lichotí a nahrává do karet.
74
Kazaňský Bibras Natcho vyfasoval trest v podobě žluté karty.
72
Hra nabídla hned řadu střel a nebezpečných situací. Vše se dělo ve vápně Rubinu Kazaň, kde nejedenou zasahoval Sergey Ryzhikov. Nejprve pálil Tiago, následně už na bránu Turek Arda Turan a nakonec Uruguayec Cristian Rodrguez. Avšak ani toto trio hráčů a duo rohových kopů, které doprovázely celou situaci, nepřispěly ke změně skóre.
70
Na jakýkoliv zvrat či převrat v zápase nebo jiné pozměnění scénáře ve vývoji hry mají oba týmy přibližně dvacet minut. Nezdá se však, že by se to Atléticu Madrid mělo povést. To proto, že se přes hodinu prodírá obrannou linií se snahou vystřelit a ohrozit Sergeye Ryzhikova - stále bezúspěšně.
68
Atlético Madrid přichází na scénu s poslední změnou v sestavě. Hřiště opustil Filipe Luis, nahradí ho Saul Niguez.
67
Hra toho stále moc nenabízí. Stále sledujeme zoufalé Atlético Madrid, jak se prodírá soupeřovou obrannou linií se snahou vystřelit. To se však povede průměrně jednou za dvacet minut a hra je v podání Atlética Madrid zcela bezduchá a bez efektu. Madridský výběr by měl přidat a srovnat, jelikož je dnes považován za favorita. Opačné starosti má Rubin Kazaň, která se stále jen brání a po vsítění brzké branky toho moc nepředvedla. Ve druhé půli se skoro ani nedotkla míče.
64
Za zdržování hry a čerpání důležitých vteřinek dostává gólman Sergey Ryzhikov žlutou kartu.
63
Rubin Kazaň se dostala z tlaku tím, že se dalekým odkopem od své brány činil gólman Ryzhikov. V ofenzivní činnosti to však byla podobná bída, jako v porovnání s úspěšností Atlética Madrid na vsítění branky.
62
Po dlouhodobém obléhání soupeřovy branky se ke střele odhodlal Raúl García, míč však mezi tři tyče neusměrnil. Výkopem se bude činit gólman Kazaně Ryzhikov.
61
Posléze přišel pro domácí Atlético Madrid rohový kop a defenziva Rubiny Kazaň se měla na pozoru. Nic jí však neušlo, jelikož s touto standardní situací nesprávně naložili hráči domácích.
60
Po hodině hry se nezdá, že by hosté chtěli svůj náskok zvýšit či jen nějakým způsobem oponovat svému dnešnímu soupeři. Obhájce trofeje, Atlético Madrid, se stále tlačí vpřed a snaží se o vsítění srovnávající branky, stále však bezúspěšně.
59
Atlético Madrid znovu střídá. Hrací plochu opustil Cata Díaz, kterého nahradí Raúl García.
58
Po dlouhé době se zákrokem činil Ryzhikov, pro něhož to bylo zasáhnutí číslo dvě. Čelil hlavičce Filiepho Luise a byl úspěšný (gólman hostů), jelikož se pouze natáhl a míč lapil.
57
Nicméně gólman hostů bude mít práci určitě, neboť se stále hraje na polovině jeho týmu. Rubin Kazaň se neprezentuje v posledních desítkách minut nikterak aktivně a Atlético Madrid jde za srovnáním.
56
Rubin Kazaň zatím výtečně brání a i díky pevné defenzivě neinkasovala. Ruský gólman Ryzhikov zasahoval pouze jednou a uvidíme, zda ještě dnes bude mít nějakou práci.
55
První rohový kop druhého poločasu zahrávaný ve prospěch domácích neskončil nikterak úspěšně pro madridský celek. Následně však přišla tatáž standardní situace, ale opět bez úspěchu či podobného efektu.
54
Rubin Kazaň vstřelila gól v úvodu utkání a od té doby takřka jen brání. Ve druhé půli se na nic nevzmohla a doufejme, že se chopí opačného scénáře. Následuje rohový kop pro Atlético Madrid.
53
Další protiútok domácích uťala nepřesná přihrávka směrem k jednomu z útočníků. Míč letěl do míst, kde se nachází rohový praporek, tam však nikdo nestál a nikdo míč nezadržel však, aby jej zachránil na hrací ploše.
52
Stále není ke sledování na hřišti nic, co by jakýmkoliv způsobem ovlivnilo vývoj či děj v zápase. Hra se na polovině Kazaně a tempo hry udává Atlético Madrid.
51
A je tu první dalekonosná rána v podání domácích, která letěla směrem na gólmana Ryzhikova! Zpoza šestnáctky pálil Cristian Rodriguez, pro kterého je to dnes druhá střela, gólman hostů byl však úspěšnější a jeho ránu lapil.
50
Hostující Rubin Kazaň se pokusil o protiútok, nikterak úspěšný však nebyl. Míč se dostal zpátky do držení domácích, ti však z této výhody stále nic netěží.
49
Stále převládá nadvláda madridského klubu a Rubin Kazaň se stále brání. Domácí si s míčem pohrávají za vápnem soupeře a na první střelu v této hrací části stále čekáme.
48
V podání Atlética Madrid bylo vidět snažení o srovnání. Tentokráte měla rodící se akce započít na křídle, odkud byl vyslán přízemní centr, k němu si však cestu nikdo v červenobílém nenašel.
47
V úvodu druhé půle má mírně navrch domácí Atlético, které zatím diktuje tempo hry a většinu času operuje s míčem na svých kopačkách.
46
Atlético Madrid provádí první změny v sestavě. Odešel Mario Suárez, kterého nahradí Koke.
46
Atlético Madrid chystá střídání.
46
Ostrostřelec Radamel Falcao se pokusil o jednu z mála střel v podání domácích, ta byla vyslaná zpoza vápna, šla však mimo. Nutno dodat, že ani jedna střela domácích, z celkových sedmi, neletěla bránu. Na druhé straně letěly hned tři střely na branku Sergia Asenja.
První poločas končí překvapivým, i když těsným vedením Rubině Kazaň, kterou poslal do vedení Gokdeniz Karadeniz v šesté minutě zápasu. Atlético se muselo probrat, nabrat síly a vzpamatovat se. To se povedlo a následně byl ruský celek utlačován, snížení však nepřišlo.
45+1
V první půli se toho již více nestane, dohrává se na polovině hostů.
45
Nastavena byla pouhá minuta,
45
Tak to je kruté. Roman Sharonov vyfasoval druhou žlutou kartu a pochopitelně tak přišla červená karta. Uvidíme, jak si se zápasem poradí oslabená Rubin Kazaň, která si hlídá těsný náskok.
44
Větší snahou se začíná blyštit domácí Atlético, které se stále častěji dostává hlouběji do defenzivy a uhání obránce soupeře. Zdá se, že se bude znovu žlutit.
43
Atlético Madrid se prodralo vpřed a k vidění byl po hodně dlouhé době pokus o zakončení. Zpoza šestnáctky pálil Radamel Falcao, ale svým pokusem vyslaným pravou nohou netrefil branku soupeře.
42
Hostující Rubin Kazaň se znovu pokusila o uklidnění hry a znovuzrození staronové útočné akce. Ta sice započala, ale stejně rychle zase skončila. To kvůli nepřesnému pasu.
41
Stále dokola. Stále se hraje na středu hřiště a jen těžko uvěřit, že to hráče ještě neunavilo. Sledujeme pouze divokou obíranou o míč na středu hřiště a nic moc závažného se neděje.
40
Konec první půle už klepe na dveře a stále toho hra moc nepřinesla. Atlético Madrid se jen marně pokouší o vyrovnání, kdežto Rubin Kazaň by rád navýšil svůj náskok, avšak většinu času se musí činit obrannými povinnostmi.
39
Posléze přichází další šance hostů. Domácí hráči nevzali dění příliš vážně a mohla být k vidění další šance, opět však začaroval pozorný gólman madridského celku Sergio Asenjo, který odrazil míč tygřím skokem.
38
Pořekadlo 'Nedáš, dostaneš.', se málem potvrdilo. Atlético Madrid ztratilo míč před soupeřovým pokutovým územím a čelilo přečíslení. K zakončení se na konci akce dostal Rondón, gólmana Sergia Asenja však nepřekonal.
37
Jasně navrch má Atlético, které značně přehrává svého soupeře a minimálně jej pouští k míči. Rubin Kazaň toho už delší dobu moc nepředvedla a doufejme, že se její gólové konto v dnešním zápase navýší, jelikož se nezdá, že by o to domácí stáli.
36
Podruhé zasahoval Ryzhikov, bůh ví jak světoborný zákrok to však nebyl. Pouze lapil letící míč, který měl směřovat směrem k jednomu z útočníků, zřejmě k Radamelu Falcaovi.
35
Do konce prvního poločasu zbývá přibližně deset minut a stále sledujeme bezduchou hru plnou bezzubých protiútoků. Atlético už udělalo pokrok, s míčem se dostalo blíže k pokutovému území.
34
Hra zcela ztratila tempo a nikterak se nezdá, že bychom měli být v nadcházejících minutách svědky něčeho závažného či efektivního. Atlético na svou první příležitost čeká.
33
S míčem začíná častěji operovat Rubin Kazaň, která se však také nedostává daleko s míčem a moc toho s ním nepředvádí. Atlético se musí bránit proti jejich náporu.
32
Stále se hraje na středu hřiště a k vidění není moc zajímavých událostí. Oba celky si předávají míč na polovině hřiště a kulatý nesmysl cestuje z jedné poloviny na druhou.
31
Protiútoky domácího Atlética nebývají nikterak efektivní a nedostávají se moc daleko. Rubin Kazaň výborně brání a uvidíme, jak dlouho jim to v tomto tempu vydrží.
30
První půlhodinka hry přinesla první branku, ale o vstřelení se postarali outsideři z Kazaně. Favorizované Atlético se toho dnes na moc nevzmohlo a takřka nebyla k vidění vážnější šance.
28
Atlético Madrid nenašlo recept, kudy že to vede cesta k bráně soupeře. Stále se hraje na polovině hostů.
27
Atléticu se nepovedl průnik vpřed ani po druhé straně, teď to zkouší středem hřiště.
26
Rubin Kazaň se s míčem daleko nedostává a častěji spíše čelí náporům Atlética. jehož hráči to zkouší z pravé strany.
25
Začíná se hrát na polovině hřiště a hra nepřináší nic, co by nadchlo.
24
Atlético jde vpřed, zatím se však bezúspěšně probíjí obrannou linií soupeře.
24
Protiútok Kazaně skončil nepřesnou střelou a zároveň tvrdým zákrokem na střelce. K míči se hlásí domácí.
23
Madridský výběr se z tlaku však rychle vymanil.
23
Atlético se dostalo pod tlak.
22
Ostrostřelec Radamel Falcao se dostal k prvnímu zakončení, přesný však nebyl.
21
V ofsajdu uvízl Filipe Luis.
20
Prvních dvacet minut už nabídlo první branku a řadu nadějných ofenzivních tažení, takřka pokaždé však neúspěšných.
18
Protiútoky Rubinu Kazaň bývají častokráte zcela bezzubé a nekončí nikterak zázračně, ba naopak, na madridskou defenzivu nevyzrávají.
17
V ofsajdu se ocitl Ivan Marcano.
16
Uruguayec Cristian Rodriguez neusměrnil míč mezi tři tyče po rohovém kopu.
15
Rohový kop pro Atlético Madrid.
14
Cristian Sharonov vyfasoval žlutou kartu.
13
Atléticu se to podařilo. Kazaň přišla o míč a domácí začínají častěji operovat s míčem.
12
Ze začátku bylo Atlético velmi aktivní a dostávalo se stále hlouběji, posléze však Kazaň dala gól a ten ji nakopl vpřed. Atlético se musí dostat z tlaku.
11
Rohový kop domácích však nekončí nikterak závratně.
11
Rohový kop Atlético Madrid.
10
Už se zdálo, že se Atlético dostane vpřed, nakonec však míč za půlící čarou opustil hrací plochu. Posléze šli domácí znovu vpřed, ale znovu bezúspěšně.
8
Je vidět , že hostující Kazaň gól nakopl a hraje se na polovině domácích.
6
Kazaň jde po protiútoku do vedení! Byl to protiútok hostů číslo jedna a hned končí gólem. K odraženému míči se dostal GOKDENIZ KARADENIZ a neomylně se prosazuje, čímž posílá Kazaň do vedení.
4
Poprvé zasahoval Ryzhikov, který lapil letící centr.
4
Stále se nehraje nikterak atraktivně a s míčem operuje Atlético.
3
Atlético se probíjí vpřed a defenzivní síly soupeře musí být v pozoru.
2
Hra je zatím pomalá a opatrná, převážně s míčem operují domácí.
1
Atlético nastoupilo ve svých klasických červenobílých dresech, Kazaň v zeleném.
1

Atlético Madrid: Sergio Asenjo — Juanfran, Filipe Luis, Díaz, Godín — Tiago, Mario Suárez, Turan, Rodríguez — Adrián, Falcao

FC Rubin Kazaň: Ryzhikov — César Navas, Cristian Navas, Marcano, Sharonov — Karadeniz, Orbaiz, Natcho, Kislyak — Eremenko, Rondón

Rozhodčí: Vad — Toth, Albert (vš. Maďarsko).
Jak to vidí bookmakeři?

Výhra domácích: 1,4

Remíza: 4,25

Výhra hostů: 7,4

(Bet-at-home.com)
Pravděpodobné sestavy:

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Filipe - Suárez, Gabi - Adrián, Turan, Koke - Falcao

Rubin Kazaň: Ryžikov - Kuzmin, Navas, Šaronov, Ansaldi - Natcho, Orbaiz, M'Vila - Kasajev, Rondón, Karadeniz
ROZHODČÍ

Dnešní duel povedou pánové z Maďarska. Hlavním sudím bude pan István Vad a na čárách mu budou pomáhat Vencel Toth a István Albert. Čtvrtým sudím bude pan Zsolt Szpisjak.
RUBIN KAZAŇ

Základní skupina (H):
Kazaň dostala do skupiny italský Inter Milán, srbský Partizan a ázerbájdžánský Něftči Baku. Poslední jmenovaný uhrál pouhé tři remízy a na moc se nevzmohl, což předvedl také Partizan. O první dvě pozice si to tak rozdala Rubin Kazaň s Interem MIlán, který byl považován za favorita skupiny. O prvenství ve skupině rozhodly vzájemné duely mezi výběrem z Milána a Kazaně, když ten první končil remízou 2:2 a druhý hladkou výhrou v poměru 3:0 pro Rubin. Ta se tedy pochopitelně loučila z první pozice se čtrnácti body, druhý Inter měl bodů jedenáct.

Základní skupina (B):
Madridské Atlético dostalo do skupiny portugalskou Académicu Coimbru, izraelský Hapol Tel-Aviv a Viktorku Plzeň. Právě poslední jmenovaný, Plzeň, se se skupinou vypořádala nejlépe s bez problémů postoupila z první příčky. Měla o bod více než španělský klub, se kterým uhrála výsledkově vyrovnané zápasy. Atlético mělo stejně jako Viktoriáni čtyři výhry, ale český celek měl jednu remízu navíc, kdežto ten z Madridu ani jednu. Académica si na konto připsala jednu výhru a dvě remízy, poslední hapoel pak jednu výhru a stejný počet remíz.

Hap. T-Aviv 0:3 Atlético M.
Příjemný dobrý večer přeji všem fanouškům fotbalu u sledování Evropské ligy, dnešním dnem startují první souboje o účast v osmifinále a my se zaměříme na souboj španělského Atlética Madrid a ruského Rubinu Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.