Z první poloviny dnešního programu Evropské ligy je to vše, ale už za pár minut začíná ta druhá! Zůstaňte proto s námi!
Basilej si připisuje zcela po zásluze jasné vítězství 3:0 a díky této výhře a výhře Genku na Videotonu se posunuje na druhé místo tabulky skupiny G. O branky ve druhé půli se postarali Stocker a David Degen. I v deseti byla Basilej lepším týmem a výhra mohla být klidně i vyšší.
90+4
Hostům dnes není souzeno, Carrillo se objevil před Sommerem, mířil k tyči, jenže mu chyběl asi metr.
90+3
Brejk Basileje do otevřené obrany, Salah chtěl technickým pokusem přehodit brankáře, podařilo se mu překopnout i branku.
90+2
Arlind Ajeti hned ze startu vidí žlutou kartu.
90
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89
Poslední střídání Basileje. Odešel Fabian Frei a zbývající vteřiny si zahraje Arlind Ajeti.
88
Obléhání lisabonské brány končí jedovatou střelou F. Freie těsně nad břevno. Jít tato pokus mezi tři tyče, byl by Rui Patrício bez šance.
87
David Degen se drží za hlavu, mohl se znova zapsat do střelecké listiny, jenže stejně jako před chvíli Zoua, nenačasoval dobře svůj krok.
84
D. Degen se představil i jako hráč, který umí připravit šanci svým spoluhráčům, nacentroval na vápno, kam si nabíhal Zoua, tomu však chyběl půlkrok, aby usměrnil míč do sítě.
81
Po centru z pravé strany míjí branku David Degen.
81
Střídání domácích, odchází střelec druhé branky, Valentin Stocker a na jeho místo nastoupil Jacques Zoua.
79
Na Sommera teď létají centry z levé i pravé strany, on je všechny díky svému výskoku v klidu sbírá.
77
Capel (SPL) zkusil individuální akci, dokázal obejít dva protihráče, ale na třetím, ještě před centrem, skončil.
76
Rozehrál akci na krátko, jenže celá akce končí útočným faulem domácích.
76
Roh pro Basilej. U míče je Stocker.
75
Série faulů na obou stranách, sudí to zatím přechází pouze přísným pohledem.
73
Nyní je už o výsledku patrně definitivně rozhodnuto a domácí mohou zápas v klidu dohrát.
71
Basilej právě vstřelila branku!
Brejk spočíval v úniku dvou na jednoho, Salah přihrál na zcela volného DAVIDA DEGENA a ten podél gólmana zvýšil na 3:0.
71
A taky že ano, jenže domácí odvrátili na rohový kop. Po něm přišel další nepovedený centr a domácí jdou do rychlého brejku.
70
Přímý kop pro Lisabon, dá se čekat centr do vápna.
67
Druhé střídání Lisabonu, odešel Gelson Fernandes a do hry se zapojil Betinho.
66
Jak má vypadat rychlá akce na jeden dotek teď předvedla dvojice Stocker - Salah, která si na hranici vápna dvakrát vyměnila míč a VALENTIN STOCKER ranou přesně k tyči navyšuje náskok domácích na dvě branky.
64
Střídání domácích, odchází Alexander Frei a na trávník vbíhá Mohamed Salah.
64
Po Pranjićově rozehře střílel Carrillo - bohužel pro hosty nad.
64
Velká šance Lisabonu, Pranjić hlavičkoval a jen včasný zásah domácích zamezil nejhoršímu - je z toho rohový kop.
63
Centr na přední tyč se nepovedl, domácí během chvilky vyvezli míč na půlku.
63
Rohový kop pro Lisabon, rozehraje jej Pranjić.
61
A sotva se Andre Carillo objevil, hned se vřítil do vápna, kde teatrálně upadl a po několika sekundách si tak vysloužil žlutou kartu.
60
Hosté střídají, odešel Zakaria Labyad a nahradil jej Andre Carillo.
58
Cabral fauloval Capela a jelikož před čtyřmi minutami dostal první žlutou kartu, tak tato znamená zároveň kartu červenou! Basilej tak bude dohrávat v deseti.
57
Přímý kop pro Lisabon. Capel centroval a Xandão hlavičkoval. Jako už dnes několikrát, balon zamířil nad břevno.
56
Po rozehrání přímého kopu se ke střele probil autor zatím jediného gólu, Fabian Schär, tentokrát mu však štěstí nepřálo a jeho pokus byl zablokován.
55
Za hru rukou dostává žlutou kartu hostující Gelson Fernandes.
54
Žlutou kartu vidí domácí Cabral.
54
Z něj resultovala střela Steinhöfera, zamířila však nad bránu.
53
Ten však byl rozehrán naprosto hrůzostrašně a Basilej mohla okamžitě přejít do kontru.
52
Po dlouhém Capelově sprintu a bloku D. Degena kopou hosté rohový kop.
50
Táhlá rána kapitána hostů, Elíase jen lehce prosvištěla nad Sommerovým břevnem!
49
Stocker to zkoušel po levé straně, tam ale na něj čekal Cédric a nepovolil mu odcentrovat.
46
Hne v úvodu se ke střele dostal F. Frei, Rui Patrício si však pohodlně poradil.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Rozhodčí nenastavil ani vteřinu a s uplynutím 45. minuty odpískal poločas. Do šaten jdou spokojeněji domácí fotbalisté, kteří vedou 1:0, díky Schärově trefě. A těšit je může i výsledek z Maďarska, kde domácí Videoton zatím prohrává s Genkem 0:1. Tato konstelace výsledků by Basilej posunula na druhé místo v tabulce.
44
Moc nechybělo a Basilej mohla jít do šaten s dvoubrankovým náskokem. Po kombinaci na jeden dotek pálil F. Frei a skutečně jen o centimetry minul pravou tyč!
41
Za faul na Dragoviće vidí Zakaria Labyad (SPL) žlutou kartu.
40
Basilej jakoby přestala hrát a přenechala iniciativu hostům.
38
A byla tu i velká šance na vyrovnání. Van Wolfswinkel dostal přesný pas za obranu, postupoval sám na bránu, jenže Sommer mu výtečným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu ránu vyrazil na roh!
37
Hostující Labyad se netrefil mezi tři tyče, ale evidujeme zvýšenou aktivitu hostů.
37
Ani dva centry nestačily Pranjićovi na to, aby poslal míč do vápna Basileje.
35
Zažlutilo se i na druhé straně, kartónek této barvy uviděl Emiliano Insúa.
33
Žlutou kartu za faul na Capela vidí domácí Fabian Frei.
33
P. Degen postupoval neohroženým způsobem po pravé straně, dokázal obejít jednoho hráče, ale těsně před centrem byl odzbrojen.
31
Ofsajd domácích a v něm A. Frei.
31
Centr P. Degena nenašel nikoho v basilejském dresu.
29
Mnohem nebezpečněji vypadalo zakončení útoku Basileje. Na hranici pokutového území si Díaz zpracoval míč na hrudi a následná pumelice donutila jít Rui Patrícia na zem.
28
Až teď přišel útok Sportingu, zakončený střelou z dálky. Fernandes ale neměl dobře seřízeno a míč proletěl několik metrů od brány.
25
Situace na hřišti je naprosto stejná, jako před první brankou, aktivita Lisabonu není příliš vysoká, jako by se jich obdržená branka netýkala.
23
Převaha domácích konečně přinesla úspěch, z pravé strany nacentroval po zemi Stocker, A. Frei nezasáhl míč ideálním způsobem, rozhodil však pohyb hostujícího gólmana a FABIAN SCHÄR už střílel do poloodkryté brány.
22
Na druhé straně připomněl existenci Lisabonu Labyad, jeho střelecký pokus byl utlumen a Sommer pohodlně chytil do koše.
20
Basilej teď hraje trochu házenkářský styl, množstvím přihrávek obléhá vápno Lisabonu, ale nic z toho...
18
Domácí jej rozehráli jako signál, míč se dostal k volnému D. Degenovi a jeho rána z hranice vápna notně protáhla hostujícího brankáře.
17
Rohový kop pro Basilej.
15
DOmácí založili rychlou akci středem, Stocker posunul na Schära, který následně přiťukl na D. Degena. Tumu se míč zamotal mezi kopačkami a ulehčil tak Rui Patríciovi práci.
13
Steinhöfer se snažil prostrčit míč do uličky, narazil však na pevně zformovanou obranu.
12
Po dvou útočných akcích tu máme zase klid ve středu hřiště.
9
Na druhé straně si připsal střelecký pokus Pranjić, jenže Sommer mohl být v klidu, Pranjićův pokus nebyl nebezpečný.
8
První zaznamenání hodná akce zápasu. Stocker (BAS) se uvolnil na levé straně, posadil nadýchaný centr na hlavu D. Degena - jeho hlavičku vychytal gólman Rui Patrício.
6
V úvodních minutách je míč takřka jen na kopačkách domácích fotbalistů, byť je to jen okolo středu hřiště.
4
Ofsajd domácích a v něm kapitán A. Frei.
3
Spolupráce bratří Degenů nepřinesla na levé straně úspěch, míč jim utekl do zázemí.
1
První neúspěšný útočný hlavičkový souboj u pokutového území Basileje podstoupil hostující Van Wolfswinkel - neúspěšně.
1
Výkop měla Basilej.
1

FC Basilej: Sommer - P. Degen, Schär, Dragović, Steinhöfer - D. Degen, Cabral, Stocker - Díaz, F. Frei - A. Frei (K). Trenér: Murat Yakin.

Sporting Lisabon: Rui Patrício - Cédric, Xandão, Rojo, Insúa - Capel, Fernandes, Elías (K), Pranjić - Labyad, Van Wolfswinkel. Trenér: Frank Vercauteren.

Rozhodčí: Paolo Valeri - Andrea Stefani, Renato Faverani (všichni ITA).
Oba týmy jsou už na hrací ploše, navzájem se zdraví, utkání za pár okamžiků začne.
Utkání má na St. Jakob-Parku výkop v 19 hodin a řídit ho budou italští sudí. Jako hlavní se představí Paolo Valeri, na pomezí budou Andrea Stefani a Renato Faverani. Čtvrtým rozhodčím je Giorgio Niccolai a jako brankoví do Basileje přijedou Andrea Gervasoni a Domenico Celi.
Sporting Lisabon na posledním místě skupiny zatím nasbíral pouhé dva body a situace a případný postup je jen v říši hodně divokých snů. Jeden ze dvou bodů získal Lisabon v minulém kole na svém stadionu proti Genku po remíze 1:1. Lisabon vedl po brance Van Wolfswinkela a když už to vypadalo na plný zisk bodů, vyrovnal v 91. minutě Plet a tento okamžik srazil lisabonské šance na naprosté minimum.
FC Basilej zatím nasbírala pět bodů a výhrou v minulém utkání proti Videotonu se vrátila do hry o postup ze základní skupiny. Utkání skončilo nejtěsnější výhrou 1:0, když se v 80. minutě trefil Streller.

Tým se bude muset snažit, neboť ani výhra proti Lisabonu mu nemusí stačit, spoléhat musí i na prozatím vedoucí Genk.
Čtvrtek patří Evropské lize a dnes je na pořadu páté kolo základních skupin. Ve skupině G se uskuteční zápas mezi prozatím třetí Basilejí a čtvrtým Sportingem Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.