Utkání skončilo. Kirjat se ve duhé půli doslova probránil k remíze, která může Izraelce velmi těšit. Bilbao po celou druhou půli do soupeře bušilo, jen Fernando Llorente měl několik velkých šancí, ale Amos zůstal zůstal nepřekonán. Ve druhém utkání skupiny prohrála Sparta v Lyonu 1:2. Já Vám děkuji za pozornost a pro dnešek se loučím. Přeji hezký zbytek čtvrtečního dne a dobrou noc!
90+6
Už je po signalizovaném limitu, každou chvíli by měl přijít konec.
90+5
Tzedek zdržoval rozehrávku a vidí za to žlutou kartu.
90+5
Běží poslední minuta nastavení. Iturraspe navíc fauloval a hosté mají míč.
90+4
Munian posílal míč do vápna na rozběhnutého Llorenteho. Dnes to ale není jeho zápas, Hasarma ho do šance nepustil a Llorente ho navíc fauloval.
90+3
Ten hosté odvrátili a následný centr Iraoly lapil Amos.
90+2
Iker Munian vybojoval pro domácí alespoň roh.
90+1
Nastavovat se bude pět minut.
90
Einbinder byl při zákroku Susaety zraněn. Střídá ho Ben Vahaba.
88
Nepřesná přihrávka Susaety, který pak ještě fauloval a inkasoval žlutou kartu od sudího Evanse.
87
Vůbec poprvé ve druhé půli musel zasahovat Iraizoz. Střelu Lencseho z 20ti metrů lapil do koše.
86
Nepovedený centr De Marcose skončil za hostující bránou. Na domácích je již patrná nervozita.
85
Athletic má posledních pět minut + nastavení na to, aby rozhodl tento duel.
84
Přihrávka Susaety byla příliš dlouhá pro Muniana. Amos bude vykopávat od své brány.
82
Kdo jiný než Llorente ve střelecké pozici. Je z toho pouze roh.
81
Poslední střídání Bilbaa. Castillo přepouští místo na hřišti De Galarretovi.
81
Iraola nabídl Llorentemu další možnost. Po jeho hlavičce nemusel Amos zasahovat.
80
Druhé střídání Šmony. Odešel Abuhazira, místo něho si zahraje Roni Porokara.
78
Po Susaetově centru vznikl před hostující bránou zmatek, ale hráči Athletica toho nedokázali využít. Střelu De Marcose zpoza šestnáctky pak Amos kryl.
77
Domácí nic nevytěžili ani z De Marcosova rohu. Bude se jen kopat od brány Kirjatu.
76
Viděli jsme závar v hostující šestnáctce, ale zadáci Kirjatu všechny pokusy domácích zblokovali.
75
Elisha hned vidí žlutou kartu. Domácí navíc budou rozehrávat zajímavý přímák.
75
Odešel hostující kapitán Rochet, nahradil ho Elisha.
73
Munian to zkusil na Amose překvapivě z úhlu. Hostující brankář dal včas nohy k sobě. Dorážku Ibaie Gómeze pak zblokovala obrana.
72
Další hlavička Llorenteho a Amos si připisuje úspěšný zákrok.
71
Susaeta si s míčem seběhl do středu hřiště, ale jeho střele scházela větší razance a navíc mířila do prostoru, kde stál Amos.
70
K hlavičce se znovu dostal Llorente. Tentokrát byl však pískán nedovolený zákrok jednoho z hráčů domácích.
69
Roh pro Athletic.
68
Z dálky to zkoušel Iturraspe, nepřesně.
68
Chyba Susaety na malou chvíli odevzdalala míč hostům. Ti ho ale hned zakopli do autu.
66
Llorente je hodně vidět, ale zatím se stále jen zastřeluje. Susaeta mu naservíroval míč na hlavu a před domácím kanonýrem byl už jen brankář. Llorente se však netrefil mezi tyče.
65
Šmona je teď pod velkým tlakem. Je otázkou, zda ho hosté dokáží přestát.
63
De Marcos vybojoval rohový kop. Po něm hlavičkoval Fernando Llorente a jen díky zákroku Rocheta, který míč vykopl z brankové čáry, hosté neprohrávají.
61
Střídající Ibai vidí žlutou kartu.
61
Po trestném kopu hlavičkoval mimo hostující bránu Iturraspe.
60
Matović přišlápl Susaetu a vidí žlutý kartónek.
59
Domácí střídají. Aduriz odešel a místo něho si zahraje Ibai Gómez.
58
Llorente opět v akci. Vypálil z otočky z rohu šestnáctky a Amos se musel pořádně natahovat, aby jeho střelu vytlačil konečky prstů na rohový kop.
58
Susaeta hledal centrem Llorenteho. Dobře zasáhl jeden z hostujících stoperů.
57
Chyba v kombinaci Athletica. Balón skončil v autu.
56
Gazal hledal dlouhým pasem spoluhráče na pravém křídle. Nenašel a domácí budou vhazovat.
55
Rochet se po ošetření vrací zpět na trávník. Vypadá to, že bude schopen pokračovat.
55
Míč rozhodčího. Hosté sportovně vrací balón domácím.
53
Rochet upadl, když byl v držení míče. Ublížil si sám špatným došlápnutím. Uvidíme, zda bude v pořádku, protože jeho kontník asi dostal zabrat.
52
Ranou ze střední vzdálenosti se prezentoval Susaeta. Mířil ale jen do míst, kde stál připravený Amos, který chytil balón do koše.
50
Po rohovém kopu hlavičkoval opět Llorente. Hosté mohou být rádi, že poslal balón nad. Španělský reprezentant na hřiště vtrhl jako vítr.
49
Fernando Llorente hned zahrozil. De Marcos ho našel na pravé straně hřiště, Llorente si seběhl na střed a z hranice šestnáctky vystřelil. Amos míč vytáhl nad břevno.
48
De Marcosova přihrávka na Muniana byla do postavení mimo hru, které pomezní sudí také odmával.
46
Hvězda domácích Fernando Llorente se ve druhém poločase objeví na trávníku. Nahrazuje Ismaela Lópeze.
46
Po prvním poločase máme na stadionu San Mamés nerozhodné skóre 1:1. Hosté se ve 14. minutě překvapivě ujali vedení, když z dálky vypálil Rochet a míč zády tečoval do protipohybu Iraizoze Lencse. Bilbao pak mělo optickou převahu, nastřelilo i tyč, ale vyrovnání přišlo až pět minut před přestávkou, kdy se prosadil Susaeta. Uvidíme, co přinese druhý poločas, ale pro hráče Bilbaa by byla remíza jistě málo.
45+2
Castillo se musel rychle vracet, aby zastavil kontr hostujícího týmu. Dobře načasovaným skluzem tak učinil.
45+2
Přihrávka Rocheta skončila až u Iraizoze, který své spoluhráče posílá na polovinu Kirjatu.
45+1
Nastavují se dvě minuty nad rámec pětačtyřiceti minut.
45
Munian měl asi střílet. Místo toho ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a domácí míč ztratili.
44
Hostující brankář Daniel Amos příliš váhal s výkopem a sudí Evans mu udělil žluté napomenutí.
44
De Marcos hledal ve vápně Adurize. O něho se postarali hostující obránci.
41
Uvidíme, co s utkáním udělá vyrovnávací gól. Domácí jistě budou chtít ještě do přestávky skóre otočit.
40
Bilbao právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Přízemní centr Ismaela Lópeze propadl šestnáctkou až k MARKELU SUSAETOVI, který se do míče opřel z první a na jeho dělovku na druhou tyč nemohl Amos reagovat.
39
Velmi dobré napadání domácích resultovalo v Susaetův střelecký pokus z 20ti metrů. Amos byl na zemi včas a míč chytil.
37
Skvělou práci odvedl hostující Gabai, který přesprintoval Ismaela Lópeze a zamezil tak případné šanci Bilbaa.
36
Aduriz dostal přesný centr za obranu od De Marcose. Z hranice malého vápna však hlavičkoval nad bránu.
36
Po Castillově centru odkopl do autu Tzedek.
34
De Marcos po své akci reklamuje roh, ale místo toho se bude pouze kopat od brány Kirjatu.
33
Dlouhý pas hledal Muniana. U míče byl jako první gólman Amos.
33
Athletic tlačí. Hosté se ale s vypětím všech sil zatím brání a soupeře do šance s jedinou výjímkou nepouští.
31
Domácí se teď s míčem místo dopředu dostali až ke svému brankáři.
30
Bilbao začíná stupňovat tempo. Hosté zakopávají pouze do autu.
28
Obrovská šance Basků! Dělovku Susaety z úhlu Amos vytlačil na bližší tyč. Míč pak ještě projel téměř po brankové čáře. Hosté měli velké štěstí.
28
Domácí pěkně zakombinovali, ale přízemní centr Castilla žádného ze spoluhráčů nenašel.
27
Aduriz ve skluzu posílal míč před bránu. Snadná kořist pro Amose.
25
Domácí se marně snaží zaskočit Karjat nějakou kombinací. Hosté se pozorně brání.
24
Domácí trenér Bielsa na své hráče gestikuluje od postranní čáry. S průběžným stavem nemůže být spokojen.
23
Pokus o kolmici na Adurize. Toho stopeři odtlačili tělem a míč propadl až k Amosovi.
21
Faul Abuhaziry na Iraolu. Kopat se bude ještě z poloviny Bilbaa.
20
Iraola vystřihl něco mezi centrem a střelou. Míč končí za Amosovou bránou.
19
Abuhazira zůstal ležet na trávníku po střetu s Adurizem. Domácí fanoušci pískají, protože si myslí, že hostující hráč zranění hraje.
19
Ťukes hráčů Bilbaa obrana hostí zastavila. Stejně jako centr Iraoly.
17
Domácí zatím nedokáží reagovat nějakým náporem. Přihrávka Susaety skončila v zámezí.
14
Tým Kirjat Šmona právě vstřelil branku!
Tak to je šok! Střelu kapitána Rocheta ve vápně šťastně tečoval LASZLO LENCSE a Iraizoz nedokázal na změnu směru zareagovat. Fotbalisté Šmony se tak ujímají překvapivého vedení!
13
Hra pokračuje i s Einbinderem na trávníku.
12
Einbinder zůstal ležet ve vápně a sudí Evans raději přerušil hru, aby mohl býti ošetřen.
12
Susaeta centroval před bránu, ale Tasevski míč dostal z šestnáctky Izraelců.
11
Ten rozehrál Susaeta. Míč přelétl naskakující hráče, ale poté přišel faul na Adurize. Bude se kopat proti bráně Kirjatu.
10
Matović raději odhlavičkoval balón na rohový kop.
9
Iraola našel rozběhnutého De Marcose, který posílal do vápna nebezpečný centr. Hosté ho ale dokázali odvrátit a Aduriz se k hlavičce nedostal.
7
Pěknou střelou ze střední vzdálenosti se blýskl De Marcos. Amos se však nenechal zaskočit a ve skoku lapil efektně míč do rukavic.
7
Pokus o založení protiútoku dlouhým pasem na Lencseho. K míči měl hostující hrot příliš daleko.
6
Lencse posílal míč do šestnáctky, domácí se ubránili.
6
Hosté budou rozehrávat ze své poloviny po útočném faulu jednoho z hráčů Athletica.
3
Klasický úvod utkání, kdy favorizovaný celek drží míč a hledá cestičky k bráně soupeře.
1
De Marcos v ofsajdu. Domácí se hned od úvodního hvizdu snaží tlačit do útoku.
1

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Gurpegi (C), Amorebieta, Castillo - Munian, Iturraspe, De Marcos - Susaeta, Ismael López - Aduriz.

Hapoel Ironi Kirjat Šmona: Amos - Gabai, Tzedek, Hasarma, Matović - Tasevski, Rochet (C), Gazal, Einbinder - Abuhazira, Lencse.

Rozhodčí: Evans - King, Jones - Whitby, Jones (WAL).
Athletic Bilbao

Bilbao se v minulé sezóně dostalo až do finále EL, kde už však nestačilo na další španělský celek – Atlético Madrid. Do letošní sezóny soutěže Baskové vstoupili v jejím 3. předkole. Chorvatské Slaven Belupo fotbalisté Athletica přehráli 3:1 na svém pažitu a do play-off postoupili i přes porážku v Chorvatsku 1:2. Los pak Bilbau přiřkl finský HJK Helsinky. Severský soupeř favoritovi vůbec nestačil a rozhodnuto bylo už po utkání v Bilbau, které domácí vyhráli 6:0. Remíza 3:3 v Helsinkách už na tom nic změnit nemohla.

Start do La Ligy se Bilbau příliš nevydařil. Baskický klub totiž začal domácí prohrou 3:5 s Betisem a defenziva hořela také o týden později, kdy Bilbao dostalo výprask 4:0 na Atléticu Madrid. Poslední dva zápasy už ale naznačily zlepšenou formu. Nejprve přišlo domácí vítězství 2:0 proti Valladolidu a o víkendu si Athletic přivezl remízu 3:3 z půdy Espanyolu Barcelona. V součtu to ale zatím stačí jen na patnáctou příčku v tabulce La Ligy.

Hapoel Ironi Kirjat Šmona

Šmona je úřadujícím mistrem Izraele. Kirjat ve 2. předkole Ligy mistrů vyřadil slovenskou Žilinu. Na Slovensku sice prohrál 1:0, ale na domácí půdě si zajistil postup vítězstvím 2:0. Neftçi Baku bylo ve 3. předkolem snadnějším soustem. Izraelci soupeře vyučili už doma a vítězství 4:0 v Baku potvrdili remízou 2:2. Před Kirjatem rázem stála jedinečná příležitost probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů. V cestě však stál zkušený Bate Borisov. Bělorusové položili základ postupu už výhrou 2:0 na svém trávníku a remíza 1:1 v Izraeli jim bohatě stačila. Fotbalisté Šmony ale nemuseli úplně smutnit, protože i start v hlavní fázi EL je pro ně velkým úspěchem.

Izraelská liga má za sebou zatím jen tři kola. Kirjat si v nich připsal dvě vítězství a jednou porážku a v průběžné tabulce je se šesti body čtvrtý.
Přeji příjemný den všem fotbalovým příznivcům. Po Lize mistrů rozehraje své základní skupiny také Evropská liga. Ve „sparťanské“ skupině I se utká loňský finalista soutěže z Bilbaa s izraelským Ironi Kirjat Šmona a favoritem by měli být jednoznačně Baskové. Pro ně hovoří jak kvalita kádru, tak pohárové zkušenosti. Na papíře se však fotbal nehraje a počkejme si tedy, jak bude utkání vypadat ve skutečnosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.