Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! V utkání mezi Charkovem a Newcastlem jsme se nakonec branky dočkali. V 64, minutě se po blbé přihrávce dostal do nesnází brankář Goryainov a následně musel faulovat ve vápně atakujícího Sissoka, sudí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Poskytnutou šanci v poklidu proměnil Shola Ameobi. Jinou branku jsme již i přes velký tlak domácích neviděli. Hosté tak slaví nejtěsnější vítězství 0:1, které je zároveň posunulo do další fáze Evropské ligy. Pro Charkov naopak pouť Evropou končí.
90+5
Fanoušci začínají houfně opouštět stadion. Dnes je rozhodnuto.
90+3
Villagra se zhruba z 30 metrů odhodlal ke střele, mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Krul. Domácí se snaží alespoň vyrovnat.
90+2
Centr z levé strany si v klidu pohlídal Krul.
90
Sudí nastaví ještě pět minut nad rámec hrací doby.
90
Se žlutými kartonky se nám tu roztrhl pytel, tentokrát ho vidí Krul za zdržování hry.
88
A tu nakonec dostal i Cristaldo poté, co nedovoleně atakoval Krula.
87
Žlutou kartu zřejmě za nějaké připomínky vidí Fininho.
86
Charkovu dnes není branka souzena! Do centru se znovu opřel Willian, Krul byl opět pozorný a s pomocí obránce šanci vychytal.
86
Domácí mají ještě možnost v podobě rohového kopu.
85
Domácí tlačí do plných, Newcastle už pouze odkopává míč, co nejdále od své branky. Teď navíc na hřišti zůstal ležet Cabaye.
82
Výbornou práci dozadu odvedl Sissoko.
81
Poslední změna v sestavě domácích, Edmara nahradí Blanco.
80
Willian poslal dobrý centr do vápna, tam se do něj opřel Jajá, ale ke vší smůle trefil jen obránce stojícího před sebou!
80
Rohový kop pro Charkov.
79
Hosté se hodně zatáhli a snaží se jednobrankový náskok ubránit. Aby je až příliš pasivní hra nakonec nemrzela.
77
Cristaldo se z ničeho nic ocitl před Krulem, ten jeho pokus dokázal vyrazit! Krul drží Newcastle dále ve vedení!
76
Dvojí střídání také přichystal hostující trenér. Anita a Cissé opouštějí trávník, jejich místo zaujmou Perch a Guttiérrez.
76
75
Cristaldo zblokoval centr z levé strany na rohový kop.
74
Žlutou kartu za nějaký komentář směrem k sudímu vidí Cissé.
73
Ten ovšem Cleiton Xavier nerozehrál příliš přesvědčivě a je tak po příležitosti.
72
Cabaye poslal k zemi Edmara, Metalist Charkov bude moci zahrávat volný kop.
70
A nový hráč na hřišti Willian se hned mohl zapsat mezi střelce! Po dobré kombinaci se ocitl za obranou před Krulem, ten ho ale výborně vychytal a tím tak drží svůj celek ve vedení!
67
Na nepříznivý stav reaguje domácí trenér hned dvojím střídáním. Ze hřiště je stažen Marlos a Torres, nahradí je Jajá a Willian.
67
66
Postupová politika nyní mluví jasně. Domácí musím vstřelit alespoň dvě branky, pokud chtějí postoupit.
64
Newcastle právě vstřelil branku!
Na penaltový puntík si míč postavil SHOLA AMEOBI, který poslal Goryainova na druhou stranu a penaltu tak bezpečně proměnil! Jedno je jisté, prodloužení dnes neuvidíme.
62
Hosté budou kopat penaltu! Jeden z beků nepřesně nahrával na Goryainova a ten musel faulovat ve vápně Sissoka!
60
V offsidové pozici nachytán Cissé.
58
Další útočná akce hostů, centr Simpsona ale díru do světa neudělal.
56
Skvělá kombinace hostujícího celku! Marveaux si dobře narazil se svým spoluhráčem a z levé strany vápna se opřel do míče, k jeho smůle ale branku přestřelil! To vypadalo velmi nebezpečně!
54
Za bukem se ocitl Cristaldo, pomezní sudí byl pozorný a mává offside.
54
Sissoko pláchl svému strážci po lajně, posléze mu ale utekl míč do zámezí.
52
Míč si na místo prohřešku postavil sám postižený, prudká rána branku snad o dva metry přestřelila.
52
Standardní situaci z dobré pozice budou zahrávat domácí pa faulu na Cleytona Xaviera.
51
Torsiglieri atakoval nepříjemně zezadu Sissoka. Sudí Gumienny žlutou kartu nevytáhl.
50
Dlouhý nákop Edmara zastavila obrana.
48
Metalist stejně jako skončil první poločas, tak i začal druhý velkou aktivitou. Ta ale zatím ovoce nenese.
46
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas utkání mezi Metalistem Charkov a Newcastlem United. V součtu s prvním utkáním nepadla už 135 minut branka. Bohužel k tomu ani nebylo moc příležitostí. Největší šanci si v 28. minutě vytvořil Cristaldo, hlavou ale branku o kousek minul. Na konci mohl strhnout vedení na stranu Newcastlu Cissé, to by ovšem nemohl trefit domácího brankáře. Snad se v druhé půli branky dočkáme.
45
Sudí nastaví v prvním poločase ještě jednu minutu.
45
Sosa ale míč dobře odhlavičkoval od branky a je po nebezpečí.
45
První žlutou kartu v utkání vidí Haidara po faulu na Villagru. Poslední možnost pro domácí v první půli.
44
Dobrý centr do vápna směřoval na Cissého, ten si ale v souboji s obráncem počínal nedovoleně.
42
Do dobré střelecké příležitosti se dostal Cissé, ten na hranici vápna pouze trefil povyběhnutějšího Goryainova! Z této příležitosti se jistě dalo vytěžit více.
40
S centrem Sosy se vypořádala hravě hostující obrana.
39
Coloccini fauloval Marlose, další šance pro Charkov.
38
K zakončení hlavou se dostal znovu Cristaldo, svou hlavičkou trefil pouze Haidaru.
38
Roh pro Metalist.
37
Další útočné snažení ukrajinského celku neskončilo žádnou větší šancí. Coloccini byl pozorný.
35
Ve středu pole fauloval Torres.
33
Cristaldova šance jakoby nakopla domácí tým. Ti se od té doby stále ženou kupředu.
31
Další centr posílal do šestnáctky velmi útočně laděný obránce Villagra, pro tento okamžik se ale hosté ubránili.
30
Domácím se kolem branky Krula zalíbilo, tentokrát ale Torres přišel o míč.
28
Po delší pauze se před branku dostali domácí a hned z toho byla velká šance! Villagra poslal do vápna nádherný centr, do kterého se hlavou opřel Cristaldo a branku jen o kousek minul! To byla obrovská možnost na vstřelení branky!
26
Další standardní situaci z dobré pozice zahrával Cabaye, jeho centr vyboxoval mimo nebezpečí pozorný Goryainov.
25
Na druhé straně skvěle vyšachovala obrana Newcastelu Cristalda, kterému je správně pískán offside.
24
Newcastle měl k dispozici rohový kop, po něm se k zakončení dostal Yanga-Mbiwa, branka mu ale byla malá.
22
Dnes je k vidění spousta zbytečných nedovolených zákroků. Důkazem toho je Anitovo potažení Marlose za dres.
20
Při snaze odebrat soupeři míč fauloval Torres.
18
Marveauxův centr ale nenašel ve vápně nikoho v černo-bílém.
17
Shola Ameobi se dostal ke střele z vápna, tu vyrazil na rohový kop Goryainov.
15
Dlouhý pas si na pravé straně zpracoval Cissé a udělal si kličku do hřiště, jeho následná střela doprostřed branky nenadělala Goryainovu neplechu.
14
Ale Cabaye ani napodruhé neposlal do šestnáctky dobrý pas.
13
Hosté budou další podobnou standardku, tentokrát fauloval Edmar.
12
Cleiton Xavier se narozdíl od Cabayeho odhodlal ke střele, ta ovšem minula Krulovu branku.
11
Na druhé straně budou mít stejnou šanci domácí po faulu Colocciniho.
11
Tu rozehrával Cabaye, jeho nepřesný centr ale v klidu stáhl ze vzduchu Goryainov.
10
Villagra fauloval nedaleko branky Marveauxe, zajímavá standardní situace pro hosty.
9
Doposud se hraje takový nepříliš zábavný fotbal, oba týmy se střídají v držení míče a hra je kostrbatá, snad se v následujících minutách dočkáme zlepšení.
7
Další offside hostů, v něm tentokráte Marveaux.
5
V offsidové pozici se ocitl Shola Ameobi, ten bude dnes hodně vidět.
4
Torsiglieri se na půlce provinil faulem v souboji s Sholou Ameobi.
2
Shola Ameobi posílal do vápna dobrou přihrávku, tu ale vystihl jeden z obránců a poslal míč do bezpečí.
2
Fanoušci vytváří pro domácí skvělou atmosféru, Newcastle to bude mít složité.
1
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše, za malý okamžik utkání začne.
Na stadioně v Charkově se začínají docela slušně zaplňovat tribuny a atmosféra je zatím velice dobrá. Na Ukrajinu odcestovala i poměrně početná skupinka příznivců z Anglie.

Metalist Charkov: Goryainov - Villagra, Torsiglieri, Fininho, Gueye, Edmar, Cleiton Xavier, Sosa, Torres, Marlos, Cristaldo

Newcastle United: Krul - Coloccini, Simpson, Anita, Yanga-Mbiwa, Haidara, Cabaye, Sissoko, Marveaux, Cissé, Shola Ameobi

Rozhodčí: Serge Gumienny (Belgie).
Newcastle United - Hosté by si jistě rádi v dnešním utkání zajistili postup do další fáze. To by ale museli protrhnout černou sérii šesti utkání bez výhry na venkovním hřišti v Evropské lize. O víkendu svěřenci trenéra Pardewa měli v Premier league volno a tak by mohli být všechny hráči stoprocentně fit.
Metalist Charkov - Ukrajinský celek může všechny své síly soustředit na Evropskou ligu, poněvadž se na Ukrajině ještě nerozeběhla tamní liga. To by ale na druhou stranu mohlo být i malou nevýhodou, na domácích by mohla být znát i nerozehranost. Domácí ale mohou spoléhat na své fanoušky, kteří jistě vytvoří výbornou atmosféru.
První utkání hrané na anglickém pažitu skončilo překvapivě bezbrankovou remízou, i přesto, že v závěru utkání si United vytvořili spoustu nadějných příležitostí. Všechny ale zazdili a tím dali velkou šanci na postup domácímu Charkovu.
Dobrý podvečer přeji všem fanoušků, evropského fotbalu. Po včerejších duelech Ligy mistrů se znovu ke slovu hlásí Evropská liga. Ta má na svém programu odvetné zápasy 1. kola play off. V něm se mezi sebou mimo jiné střetnou Metalist Charkov a Newcastle United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.