Máme za sebou velice pohledné utkání, které pro sebe získali domácí fotbalisté a připsali si důležité tři body za vítězství 3:1. Rozhodující branku utkání vstřelil v 70. minutě Xavier, Rosenborg se poté marně snažil o vyrovnání a naopak to byli domácí, kteří potrestali riskantní hru Rosenborgu a gólem v poslední minutě nastavení rozhodli utkání.

S informací, že Metalist Charkov porazil Rosernborg BK 3:1 se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+3
Charkov právě vstřelil branku!

V samém závěru utkání se dočkali ještě domácí, když rozhozená obrana Rosenborgu nechala osamoceného JUANA MANUELA TORRESE a ten dostal skvělý pas od Marlose a z hranice šestnáctky rozhodl toto utkání
90+3
Již plyne poslední minuta nastavení a u míče jsou stále hráči Metalistu.
90+2
Míč mají domácí a nemají důvod někam spěchat.
90+1
První ze tří minut, které hlavní sudí nastaví právě plyne.
90
Odpískán útočný faul a šance Rosenborgu rapidně klesají.
89
Rodil se zajímavý protiútok, ale Papa si splnil bezchybně své obranné povinnosti a dostal míč do zámezí.
88
Dorsin vidí v závěru utkání žlutou kartu.
87
Bude se odkopávat od brány hostí.
87
Času už moc není a Rosenborg se nemůže dostat k žádnému výraznějšímu tlaku.
84
Závěrečné střídání zápasu. V týmu Rosenborgu odchází Iversen, kterého nahradil Hoiland.
82
Domácí střídají. Odešel Taison a přišel Blanco.
81
Střídající Willian se dostal k zajímavé hlavičce, ale jeho pokus minul tři tyče a tak brankář Hansen může zůstat v klidu.
80
Marlos nachytán v ofsajdovém postavení.
80
Domácí budou zahrávat přímý kop po faulu na Cleitona Xaviera.
79
Je zde snaha o oživení hry hostů. Hřiště opouští Strandberg a na poslední minuty si zahraje Ronning.
78
Rosenborgu se nedaří vytvořit ani náznak šance.
77
Čas je nyní největším soupeřem Rosenborgu, pomalu ale jistě ho ubývá a to domácím vyhovuje.
75
Střídání v domácím výběru. hřiště opouští dnes aktivní Cristaldo, kterého nahradí Willian
75
Marlos se pokusil o střelecký pokus, ale bránu netrefil.
73
Marlos byl faulován a Metalist se dostane zpět k balónu.
70

Metalist opět vede a je velice blízko zisku tří bodů z tohoto zápasu. Taison poslal míč přesně na kopačku CLEITONA XAVIERA a ten poslal míč až za záda brankáře Handseda.
69
Hostům odpískán a následně i odmává ofsajd.
67
Velká šance domácích, kteří se mohli opět dostat do vedení, ale Papa Gueye trefil pouze tyčku hostující brány.
65
Edmar uviděl žlutou kartu.
64
Žlutou kartu uviděl a ráznou domluvu od rozhodčího uslyšel Daniel Fredheim Holm.
63
Hosté střídají, odejde Ole Kristian Selnaes, nahradí jej Mix Diskerud.
61
Bořek Dočkal se dostal k odraženému míči a domácí mohou být rádi, že jeho střelu dokázali tečovat alespoň na roh.
60
Druhý roh nepřinesl žádné nebezpečí, ale Charkov přesto zůstává u míče.
59
Jenom to tak zahučelo na stadionu po rohovém kopu domácích, na který sice nikdo nevyskočil, ale Fredheim Holm si ho málem srazil do vlastní sítě - další roh Metalistu.
58
Míč poskakoval a odrážel se od domácích útočníků jako od zdi a nikomu se nepodařilo poslat hos měr brána.
56
Hra se nám množstvím faulů kouskuje.
55
Střelecký pokus Issaha skončil vysoko nad domácí bránou.
52
V pokutovém území předvedl několik rychlých kliček Marlos a poté se dostal i k velice povedené strřele, kterou přinutil hostujícího brankáře k zákroku. Ten dokázal míč pouze vyrazit před sebe, ale tam nebyl nikdo z domácích.
50
Hodně nepřesným pokusem se prezentaval Issah.
48
Na zemi se ocitl Svensson a Rosenborg tak zůstane u míče.
46
Bořek Dočkal se pokusil vystřelit hned na úvod druhého poločasu, ale jeho střele chyběla přesnost.
46
V poločasové přestávce dochází ke změně na brankářském postu Charkova. Odchází Vladimir Disljenkovic, místo něj se na hřiště podívá Aleksandr Goryainov.
46
Domácí předvedli famózní vstup do zápasu a vše korunoval ve 4. minutě Taison, který vstřelil nádhernou branku. Poté se však hra více vyrovnala a Rosenborg dokázal srovnat i skóre, když se ve 42. minutě prosadil jediný český zástupce v tomto duelu Bořek Dočkal.

Před druhým poločasem jsou šance obou týmů vyrovnané a je otázkou, kdo se bude radovat jako poslední.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu, tkerá právě začala plynout.
45
Edmar byl nepříjemně atakován a ocitl se na zemi.
44
Moc nechybělo a Charkov mohl opět vést, ale Crisaldo ve velké šanci napálil pouze Hansena, který proti němu rychle vyběhl.
42
Rosenborg právě vstřelil branku!

Potvrzují se má slova o vyrovnanosti prvního poločasu, Rosenborg kromě hry dokázal vyrovnat i počet branek. Holm se řítil směrem k domácí bráně a přiťukl míč do místě kde se pohyboval připravený BOŘEK DOČKAL, který se dokázal pod tlakem prosadit a překonat brankáře Charkova.
40
Standartní situaci se snažil Selnaes řešit centrem na zadní tyč, ale na jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nezareagoval.
38
Utkání se nám hodně vyrovnalo, hraje se pohledný rychlý fotbal s šancemi na obou stranách. Rosenborgu však unikl úvod zápasu a proto prohrává stále 1:0.
36
Strandberg se hodně zlobí na hlavního rozhodčího, nelíbilo se mu, že sudí považoval jeho zákrok jako nedovolený.
35
Zajímavý míč za obranu Rosenborgu, ale hostům vyšla ofsajdova past na jedničku.
32
A mohlo to být vedení dvougólové. Cristaldo dostal přihrávku, posunul si míč do středu hřiště a jedovatou střelou vyprášil rukavice hostujícího gólmana.
31
Hezká kombinace Rosenborgu, na jejimž konci stál centr do pokutového území. V tom přestože bylo několik hráčů v bílém, ani jeden z nich se k hlavičce nedostal a tak Charkov stále vede.
29
Velká šance domácích, kterou přerušilo písknutí píšťalky - ofsajd, který jestli byl tak hodně těsný.
29
Nepřesná rozehrávka Dočkala, který svou přihrávkou poslal do zámezí.
26
Disljenkovic si vyběhl pro míč až na hranici šestnáctky, ale v pohodě ho schoval před dotírajícím útočníkem Rosenborgu.
25
Fininho zůstává leže na zemi po velice nepříjemném zákroku jednoho z protihráčů.
24
Tempo hry malinko upadlo, ani jednomu z týmů se nedaří udržet míč déle na svých kopačkách.
20
První vážnější ohrožení brány Charkova přišlo po jedovaté střele Iversena, která letěla pouze několik centimetrů vedle pravé tyčky.
19
Standartní situace Rosenborg byla první možnosti jak ohrozit domácí bránu, ale rozehrání se hostům nepovedlo.
18
Marlos se dral do pokutového území, ale poslední obránce, který s ním bojoval si svou práci odvedl na výbornou. I když domácí fanoušci se dožadovali faulu, který by znamenal pokutový kop.
16
Útočným faulem se provinil i na druhé straně Fininho,
15
Útočný faul jednoho z hostí a tak budou mít domácí klid na rozehrávku.
13
Brankář Hansen si hodně zahrává. Místo aby odkopl míč daleko od vlastní brány, tak se otočil a prováděl kličku na napadajícího hráče.
10
Gamboa bude vhazovat míč do hry, ještě předtím však zvedl rohový praporek, který jeden z jeho protihráčů skluzem vykopl.
9
Moc nechybělo a mohlo to být již 2:0! Obrana Rosenborgu dnes pořádá den otevřených dveří a na návštěvu přišel Villagra, který však nedokázal míč propasírovat přes brankáře do sítě.
6
Ofsajd přibrzdil další rodící se šanci Charkova.
4

Nádherná branka na úvod utkání a Rosenborg jednoduše nestíhá! TAISON zůstal stát u zadní tyče a z velkého úhlu a přímo z voleje vyprášil pavučinu hostující brány. Nádherná branka Brazilce ve službách domácího celku.
2
Cristaldovi přistál míč přesně na hlavě a od té se odrazil do břevna Hansenovi brány! Ten může mluvit o velkém štěstí. Domácí útočník si ještě stěžoval u hlavního rozhodčího, ale pokračuje se normálně ve hře.
2
Hned na začátku utkání letěl do pokutového území Roneborgu přízemní centr, který však obránci odkopli do bezpečí.
1
Hosté zahájili utkání výkopem.
1
-5
Fotbalisté právě přichází na stadion, utkání tak za pár minut začne.

Metalist Charkov: Disljenkovic - Fininho, Torsiglieri, Gueye, Villagra, Torres, Taison, Xavier, Edmar, Marlos, Cristaldo

Rosenborg BK: Lund Hansen - Gamboa, Strandberg, Reginiussen, Dorsin, Svensson, Issah, Dočkal, Iversen, Fredheim Holm

Rozhodčí: Matej Jug - Gregor Rojko, Marko Stančin.
Skupina K

Ve skupině K je kromě těchto celků ještě Leverkusen a Rapid Vídeň. Leverkusen vede celou skupinu o skóre právě před Charkovem. Na německém celku je zajímavé, že za tři utkání ještě neinkasoval. Kompletní pořadí skupiny K vypadá následovně:

1. Leverkusen
2. Metalist Charkov
3. Rosenborg BK
4. Rapid Vídeň
Vzájemné zápasy

Jediný vzájemný zápas se odehrál v letošním ročníku Evropské ligy, kdy Charkov dokázal vyhrát na půdě Trondheimu 1:2, když ještě v 80. minutě prohrával 1:0. Poté se však trefil Marlos a v 89. minutě dokonal obrat Xavier Cleiton.
Rosenborg BK

Norský celek uhrál v Evropské lize prozaítm pouze tři body za výhru nad Rapidem Vídeň, kterou celou skupinovou část soutěže odstartoval. Pak však přišly dvě porážky na domácím hřišti od Leverkusenu a právě Charkova.

V lize patří týmu z Trondheimu průběžná třetí příčka, ale ztráta na první Molde je pouze čtyřbodová a tak i na ligovém poli má ještě Rosenborg o co bojovat.
Metalist Charkov

Ukrajinský klub je po třech odehraných zápasech na druhé příčce tabulky se sedmi body a to je jistě více než v Metalistu očekávali. Charkov po úvodní bezbrankové remíze s Leverkusenem dokázal doma porazit Rapid Vídeň 2:0 a poté i dnešního soupeře a to dokonce na jejich hřišti 2:1.

V lize je Charkov až na 4. příčce, která však stále zajišťuje účast v příštím ročníku kvalifikace Evropské ligy.
Hezký den, vítám Vás při sledování zápasu Evropské ligy mezi týmy Metalist Charkov a Rosenborg BK. Utkání se odehraje v rámci skupiny K a má plánovaný výkop ve 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.