Máme za sebou odvetné utkání, které skončilo nerozhodným stavem 1:1. Skóre otevřel v sedmnácté minutě Lafata, který Spartě dal naději na postup. Bohužel v samotném závěru Spartu položil na kolena Hazard a vyrovnal na 1:1. Vaclík neměl šanci tento střelecký pokus zlikvidovat a Chelsea díky této trefě postoupila do osmifinále, kde narazí na vítěze z utkání Steaua Bukurešť - Ajax. Obrovskou pochvalu zaslouží brankář Sparty Tomáš Vaclík, jenž dnes předvedl parádní výkon. Nicméně celá Sparta zaslouží pochvalu a její fanoušci musí být naprosto hrdí. Blahopřeji Chelsea k postupu a Vám přeji dobrou noc.
90+3
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Kadlec, přichází Roman Bednář.
90+2
Chelsea právě vstřelila branku!
Tohle si Sparta opravdu nezasloužila. Ve druhé minutě nastavení se střelecky prosadil EDEN HAZARD, jenž vyrovnává na 1:1 a posílá Chelsea do dalších bojů.
90+2
Žlutou kartu vyfasoval Kweuke.
90+1
Kweuke vybojoval míč a v šanci byl opět Kadlec. Nicméně jeho střelecký pokus zablokoval jeden z domácích obránců.
90+1
Ideální přihrávku od Matějovského obdržel Kadlec, ale ve stoprocentní šanci Čechovu branku minul!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Rozehrávat bude Chelsea.
89
Ramires se prezentoval ranou z otočky, ale Vaclíkovu bránu minul!
89
Ramires se dostal do šestnáctky, kde mu balon sebral Matějovský. Následuje rohový kop ve prospěch Chelsea.
88
K odraženému balonu se dostal Azpilicueta, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
88
Chelsea zahrávala volný přímý kop, ale Kweuke balon odhlavičkoval.
87
Matějovský fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
87
Čech nebezpečný centr vyboxoval a Chelsea vyrazila do protiútoku.
87
Volný přímý kop si bere na starost Vácha.
86
Faulovaný byl Matějovský a následuje další standardka ve prospěch Sparty.
86
Žlutou kartu obdržel Ryan Bertrand.
85
Faulován byl Kadlec a Sparta bude rozehrávat.
84
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop. U balonu jsou Mata a Hazard.
83
Ramires adresoval ke vzdálenější tyči nebezpečný centr, ale Sparta se ubránila.
83
U balonu je Hazard a Sparta se opět musí bránit.
82
Hrací plochu opouští autor vstřelené branky Lafata, nahrazuje ho Kweuke.
82
Vaclík si opět připsal velmi důležitý zákrok a zlikvidoval další gólovou příležitost.
81
Volný přímý kop si bere na starost sám faulovaný Hazard.
81
Zápotočný zastavil Hazarda za cenu faulu.
81
U balonu je zpět domácí Chelsea a Sparta se musí rychle vracet.
80
Sparta vybojovala autové vhazování.
80
Na tribuně nyní můžeme sledovat Franka Lamparda, který se v nominaci na dnešní zápas vůbec neobjevil.
79
Nepřesně přihrával však Matějovský a odkop od brány provede Čech.
79
Klička se nepovedla Krejčímu, ale Vácha vybojoval míč zpět pro Spartu.
78
Rozcvičuje se Luiz a nejspíš půjde do hry.
78
V ofsajdové pasti uvízl Hazard.
78
Skvělou akcí se blýskl Krejčí, který se dostal do pokutového území, kde přihrával pod sebe, ale Čech balon chytil.
77
Aut pro Spartu vybojoval Kadlec.
77
Matějovský odhlavičkoval centrovaný míč na malou chvíli do bezpečí.
76
Volný přímý kop bude zahrávat Chelsea. Faulem se provinil Přikryl.
75
Ke střele se probojoval Zápotočný, jehož střelecký pokus jen těsně minul Čechovu branku.
74
Faulovaný byl Kadlec a rozehrávat bude Sparta.
73
Ramires se s míčem dostal až do velkého vápna, kde dostal nečekaně dost prostoru a vystřelil. Tato střela gólem neskončila. Odkop od brány provede Vaclík.
73
Aut pro domácí tým.
73
Krejčí s Hybšem vybojovali míč pro Spartu. Odkop od brány provede Vaclík.
72
Vhazovat bude Chelsea.
72
Sparta vyrazila do protiútoku a v šanci se ocitl Kadlec. Nicméně jeho střelecký pokus gólem neskončil.
71
Autové vhazování na útočné polovině pro Chelsea.
70
Vaclík si zakřičel a centrovaný míč vyboxoval na malou chvíli do bezpečí.
70
Další standardní situace ve prospěch domácího týmu.
69
Torres sklepl míč a Moses z první vystřelil. Nicméně Vaclík byl opět úžasný a střelecký pokus vyrazil na rohový kop.
69
Chelsea zůstává stále nebezpečná a Sparta musí být i nadále velmi pozorná.
68
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Eden Hazard.
67
Ramires se probojoval ke střele, ale trefil pouze svého spoluhráče Torrese.
66
Chelsea chystá střídání. Do hry půjde Hazard.
66
Autové vhazování vybojoval Hybš.
65
Matějovský postupoval přes půlku hřiště a navedl si balon na střelu, které scházelo pár decimetrů.
64
Sparta bude vhazovat.
63
V šanci se ocitl opět Torres, ale jeho hlavička míří vedle Vaclíkovy brány.
62
Chelsea se přesouvá na útočnou polovinu a Sparta rozehrávku napadá.
62
Přikryl odevzdal míč domácím fotbalistům a poté Matějovský fauloval.
61
Chelsea kombinuje na vlastní polovině a vyčkává na soupeřovu chybu.
61
Zápotočný adresoval do pokutového území centr, ale Čech lapil míč do rukavic.
61
Sparta vybojovala na útočné polovině autové vhazování.
60
Mata poslal míč před Vaclíkovu bránu, ale tady úřaduje Vácha.
60
Čech pokazil odkop a Sparta dostane výhodu autového vhazování.
59
Vaclík si připisuje další výtečnou akci a likviduje nebezpečnou střelu, kterou ze své kopačky vyslal Terry.
58
Matějovský fauloval a Chelsea dostane výhodu volného přímého kopu.
58
Vácha svoji chybu napravuje a balon odkopává do bezpečí. Nicméně Chelsea je tu s další útočnou akcí.
58
Nepřesně přihrával Vácha a Chelsea pospíchá do protiútoku.
57
Ve středu hřiště vybojoval balon Krejčí a Sparta se přesunula na útočnou polovinu.
57
Domácí hráči zapojili do rozehrávky Čecha.
57
Autové vhazování pro Chelsea.
56
Chelsea okamžitě rozehrála, ale Sparta se ubránila.
56
Sparta se ubránila, ale tentokrát fauloval Kadlec a Chelsea dostane další výhodu standardní situace.
56
Následuje volný přímý kop ve prospěch Chelsea, na starost si jej bere Mata.
55
Faulem se provinil Hybš a vyfasoval žlutou kartu.
54
Vácha fauloval a rozehrávat bude Chelsea.
52
Vaclík likviduje stoprocentní šanci, do které se dostal Torres. Zákrok to byl opravdu brilantní a brankář Sparty ubránil svůj tým před inkasovaným gólem.
50
Moses obdržel přihrávku od Torrese, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče neusměrnil.
52
Chelsea se ubránila a pospíchá do protiútoku.
51
Autové vhazování pro Spartu.
51
Sparta vyrazila do protiútoku, ale nepřesně přihrával Zápotočný.
51
Sparťané ve vzduchu uspěli a ubránili se. Chelsea však u balonu zůstává.
50
Volný přímý kop si bere na starost Mata.
50
Hybš fauloval a Chelsea dostane výhodu standardní situace.
49
Moses fauloval a Sparta bude rozehrávat.
49
Matějovský nepřesně přihrával Kadlecovi, a tak jde do útoku Chelsea.
48
Mikel nacentroval míč do pokutového území, kde si výborně počínal připravený Vaclík a lapil balon do rukavic.
48
Chelsea kombinuje na vlastní polovině a postupně se přesouvá do středu hřiště.
47
Ramires trefuje tyč!
46
Nyní byl Vácha faulován a Sparta bude rozehrávat.
46
Matějovský chyboval a jeho chybu musel hasit Vácha, zvládl to však na jedničku.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Chelsea, konkrétně to byli Mata a Torres.
46
Střely na branku: Chelsea FC 1 - 2 AC Sparta Praha.
Střely celkem: Chelsea FC 9 - 7 AC Sparta Praha.
Držení míče: Chelsea FC 51% - 49% AC Sparta Praha.
Skončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět jednu branku, kterou se prezentoval Lafata. Pochvalu zaslouží také Kadlec, který mu gólovou šanci připravil. Několikrát se v šanci ocitl Torres, ale branku bohužel pro Chelsea netrefil. Činit se musel také Vaclík, který Spartu hlavně ve třicáté deváté minutě podržel. Za domácí Chelsea předvádí prozatím parádní výkon Mata a pražská Sparta si na něj musí určitě dát pozor.
Druhý poločas začne přibližně v 22:09.
45+2
Torres si dokázal najít v pokutovém území správný prostor, ale opět jeho střelecký pokus gólem neskončil. Šance to byla však obrovská.
45+2
Matějovský vybojoval míč, ale Vácha chyboval. Jeho chybu pak napravil Holek.
45+1
Zápotočný fauloval a Chelsea rozehrává.
45
Hlavní rozhodčí přidává dvě minuty.
45
Sparta nikam nespěchá a chce první poločas dohrát v klidu. Uvidíme, kolik času sudí nastaví nad rámec prvního poločasu.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu a u balonu je Sparta, která kombinuje na vlastní polovině.
44
Žlutou kartu vyfasoval David Lafata.
44
Sparta vyrazila do protiútoku, ale nepřesným centrem se prezentoval Přikryl.
43
Nebezpečí pro Spartu stále trvá a tlak Chelsea sílí.
43
Sparta se bez potíží ubránila, ale u míče zůstala Chelsea.
42
Chelsea vybojovala rohový kop.
42
Na pravém křídle kombinují Matějovský, Přikryl a Krejčí. První jmenovaný se odhodlal k centru, ale nepodařil se mu. Odkop od brány provede Čech.
41
Kadlec dýchal na záda Cahillovi a donutil ho k chybě. Následuje autové vhazování pro Spartu.
41
Do rozehrávky už se zapojil i Vaclík.
41
Na vlastní polovině kombinují Holek a Švejdík.
40
Faulovaný byl Vácha a Sparta bude rozehrávat.
39
Chelsea zahrávala rohový kop a ke střele se dostal Torres, nicméně jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana hostů.
39
Vaclík likviduje stoprocentní gólovou akci a drží čistý štít!
38
V souboji s Oscarem přišel o balon Zápotočný a Chelsea se přesouvá opět na útočnou polovinu.
38
Z dálky to zkoušel Matějovský, ale jeho střela byla sražena a Čech s ní neměl potíže.
38
Oscar odcentroval míč do pokutového území, kde jej Vaclík lapil do svých rukavic.
37
K centrovanému míči se tlačil Torres, ale obranný zákrok si připsal Zápotočný a balon odhlavičkoval na rohový kop.
37
Chelsea je na útočné polovině a Sparta se musí bránit.
36
Matějovský fauloval a rozehrávat bude Chelsea.
36
Ke střele se dostal Lafata, ale ta mu příliš nesedla. Možná mohl ještě postupovat blíž k Čechově brance a nebo přihrávat.
35
Zpracování míče nezvládl Azpilicueta, a tak zapojil do hry Čecha.
35
Lafata špatně přihrával a Chelsea je zpět u míče.
35
Hybš si připsal obranný zákrok a Chelsea bude zahrávat autové vhazování.
34
Hra po krátkém přerušení pokračuje, hlavní sudí už je v pořádku.
33
Prst si nejspíš rozsekl o píšťalku.
33
Ošetřit potřebuje hlavní sudí Stavrev, kterému krvácí palec.
32
A máme tady další autové vhazování ve prospěch Chelsea.
32
Další aut na útočné polovině pro Chelsea.
31
31
Na polovině hřiště kombinuje Chelsea a postupně se přesouvá na útočnou polovinu.
30
K odraženému balonu se dostal Matějovský, ale nedokázal trefit prostor, který Čech hájí.
30
Další dobrá akce hostů! V šanci se ocitl Přikryl, ale Čech výborně zasáhl a vytěsnil míč na rohový kop.
29
U balonu je zpět Sparta.
29
Přikrylova narážečka byla příliš dlouhá, ale jeho pozice nebyla úplně jednoduchá a Chelsea dostala výhodu autového vhazování.
28
Zase centr ke vzdálenější tyči, kde se natahoval Kadlec, ale ke střele se nedostal.
28
Krejčí hledal na vzdálenější tyči své spoluhráče a vybojoval další rohový kop. Cahill odhlavičkoval balon.
28
Sparta bude zahrávat rohový kop.
27
Švejdík v blízkosti středu kombinuje s Váchou, nyní se do hry zapojil také Zápotočný.
26
Volný přímý kop si nakonec vzal na starost Mata, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou.
26
U míče jsou Mata a Oscar, uvidíme, kdo z nich si vezme standardku na starost.
25
Podle sudího fauloval Lafata a Chelsea bude zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
25
Nepřesně přihrával Torres a Sparta se zmocní autového vhazování.
24
Chelsea opět na útočné polovině a Sparta se brání.
23
Lafata se probojoval ke střele, ale balon mu poskočil a byla z toho nepřesná rána, a tak Čech zůstal bez práce.
22
Oscar se ocitl v šanci, ale jeho střelecký pokus byl zablokován.
21
Na útočnou polovinu se nyní přestěhovala Chelsea, a tak musí pražská Sparta zůstat pozorná.
20
Terry fauloval a Sparta bude rozehrávat.
17
Sparta právě vstřelila branku!
DAVID LAFATA posílá Spartu do vedení a dává pražskému celku naději na postup! Obrovskou práci odvedl v pokutovém území Kadlec, jenž LAFATOVI stoprocentní gólovku připravil a ten Čecha výtečně překonal!
16
Rozběhnutý byl Moses, ale výborně ho zastavil Holek.
15
Mata odcentroval balon na bližší tyč, kde se ke střele dostal hlavičkující Torres, ale branku přestřelil.
15
Nyní Chelsea vybojovala rohový kop.
15
14
Přihrávku do ofsajdu obdržel Kadlec.
13
Bertrand se uvolnil na levém křídle a do malého vápna odcentroval míč, který pozorný Vaclík uklidil do své náruče.
13
Přihrávka na Kadlece byla příliš dlouhá a míče se zmocnil Terry, který do hry zapojil Čecha.
12
Sparta se ubránila a přesouvá se do středu hřiště.
12
Hybšovi se nepovedl centr do pokutového území a Chelsea pospíchá do útoku.
11
Na druhé straně se do stoprocentní gólové příležitosti dostal Torres, ale branku jen těsně přestřelil.
10
Zápotočný adresoval do pokutového území zajímavý centr, kde se ke střele dostal Kadlec, ale Azpilicueta tuto střelu zablokoval.
10
Nyní už jsou hosté na útočné polovině.
10
Na vlastní polovině kombinují Švejdík a Holek.
9
Sparta vybojovala míč zpět na své kopačky a Matějovský vnesl do sparťanské rozehrávky klid.
9
Rozehrávat bude Čech.
9
Přihrávku do ofsajdu obdržel rozběhnutý Krejčí.
9
Faulovaný byl Matějovský a rozehrávat bude Sparta.
8
Natahovat se musel Terry, aby posunul hlavou míč k Čechovi. Dobíhající Kadlec se tak ke střele nedostal, protože Terry byl rychlejší.
7
Autového vhazování se zmocnila Sparta, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlila.
6
Sparta se bez potíží ubránila, ale Chelsea zůstává u míče.
6
Chelsea se dostala na útočnou polovinu, kde se ke střele probojoval Oscar. Míč zblokoval ještě jeden z hráčů pražské Sparty, a tak následuje rohový kop ve prospěch domácí Chelsea.
5
Zápotočný fauloval a rozehrávat bude Chelsea.
4
Moses výborně našel Torrese, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale naštěstí pro Spartu skončil balon těsně vedle branky.
4
3
Hra se přesunula do středu hřiště, u balonu je Chelsea. Mikel kombinuje s Cahillem, který pomáhá s rozehrávkou.
3
Sparťané opět u míče, ale Krejčí si nerozuměl s Matějovským.
2
Sparťané se dostali na útočnou polovinu, ale Chelsea se o míč poprala a získala je na své kopačky.
2
Nicméně teď byl faulovaný Vácha, a tak bude Sparta rozehrávat.
2
Nyní se Švejdík prezentoval nepřesnou přihrávkou a balonu se zmocnila Chelsea.
1
Sparťané kombinují na vlastní polovině a postupně se přesouvají do středu hřiště.
1
Londýnská Chelsea zvolila tradičně modré komplety.
1
O úvodní výkop se postarala pražská Sparta, která bude hrát v tradičních rudých dresech a v bílých trenýrkách.
1
-3
Stadionem zní hymna Evropské ligy.
-4
Hlavní rozhodčí Stavrev přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-26
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Terry, Cahill, Bertrand ─ Ramires, Mikel, Moses ─ Mata, Oscar ─ Torres.

AC Sparta Praha: Vaclík ─ Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš ─ Přikryl, Matějovský, Vácha, Krejčí ─ Kadlec ─ Lafata.

Rozhodčí: Stavrev ─ Kirovski, Kostadinov.
Příjemný večer při sledování odvetného utkání Evropské ligy mezi úřadujícím vítězem Ligy mistrů Chelsea a pražskou Spartou. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Před týdnem Sparťané dlouho hráli s favorizovaným londýnským celkem vyrovnanou partii a dokonce i sahali po vedoucí brance, nakonec ale té jediné docílil brazilský středopolař Oscar, jenž skóroval dobrých patnáct sekund po svém příchodu na hřiště a osm minut před koncem rozhodl o konečném výsledku, Chelsea vyhrála 1:0 a do dnešní odvety si přináší výbornou výchozí pozici.

Během víkendu Chelsea sehrála opakované utkání 4. kola domácího poháru, na druhý pokus už třetiligový Brentford dokázala přehrát a byť hosté drželi ještě v poločase na Stamford Bridge senzační bezbrankovou remízu, po změně stran už fyzicky odpadli a čtyřikrát inkasovali.

Sparťané na domácí soutěžní zápasy nadále čekají a celé mezidobí od prvního zápasu k dnešní odvetě mohli věnovat přípravě na velký zápas v Londýně. Bohužel jim na poslední chvíli vypadl ze zápasové nominace nemocný Josef Hušbauer, jenž tak na marodce doplňuje zraněného matadora Jiřího Jarošíka.

Do Londýna se chystají tři tisíce sparťanských fanoušků, tento hromadný výjezd tak ještě překonává o osm set nižší počet během utkání v Liverpoolu před dvěma lety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.