S konstatováním, že Chelsea postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy, když porazila Steauau Bukurešť v celkovém poměru 3:2, se s Vámi loučím a přeji ničím nerušenou dobrou noc!
Statistiky:

Střely celkem - 13:7
Střely na bránu - 9:6
Držení míče - 66%:34%
Rohy - 7:5
Chelsea nakonec plní roli favorita a postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Domácí nastupovali do druhého poločasu za stavu 1:1 a k postupu potřebovali vstřelit alespoň dvě branky, což do puntíku naplnili. Kontaktní gól zaznamenal v 58. minutě přesnou hlavičkou kapitán John Terry a o rozhodující trefu se postaral do té doby nevýrazný Fernando Torres. Ten navíc v 87. minutě neproměnil penaltu. Na tom, že to Chelsea dokázala, má svou zásluhu i Petr Čech, který si v utkání připsal dva výborné zákroky.
90+5
Už se hraje hodně přes limit...
90+4
Torres prošel podél brankové čáry do šestnáctky a naservíroval míč do malého vápna, kde Benayounovi moc nechybělo, aby ho uklidil za brankovou čáru.
90+3
Ještě jedno střídání Rafy Beníteze. Odešel Hazard, přišel Benayoun.
90+3
Míč v moci Petra Čecha. Ten nikam nepospíchá.
90+2
Terry zakopl míč až k bráně soupeře. Tătăruşanu bude hrát dlouhý balón...
90+2
Aut pro Steauau na útočné polovině.
90+3
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90
Domácí střídání. Místo Maty si zahraje Moses.
90
Torresovu snahu o vybojování míče zastavil pomezní, který signalizoval faul domácímu útočníkovi.
89
Torres našel Mikela, jehož střelu srazil Szukała na roh. Domácím to takto vyhovuje.
87
K míči se postavil Fernando Torres a napálil jen břevno! Steaua stále žije.
86
Hazarda ve vápně složil Bourceanu a Chelsea bude kopat penaltu!
86
Oscar efektně obehrál Latovleviciho, ale nakonec ho obral o míč Chiricheş.
84
Druhé střídání hostí. Râpu nahrazuje Adi Sobrinho.
83
Latovlevici napřáhl z velké dálky. Balón před Čechem nepříjemně skočil, ale domácí brankář dokázal zasáhnout a podržel míč v náručí.
83
Rusescu se snažil uvolnit na hranici šestnáctky, domácí ho nepustili ke střele.
82
Colemu utekl míč do autu. Steaua bude vhazovat na polovině soupeře.
80
Domácí Cole vidí žlutou kartu za ostré zajetí do Popy.
79
Torres se dostal do dobré pozice, trefuje boční síť.
79
Hosté střídají. Odešel Tănase, přišel Leandro Tatu.
78
Po chybě hostující obrany se dostal do šance Oscar. Už byl však v těžkém úhlu a netrefil se mezi tyče.
77
Sudí Torrese opět vykazuje z trávníku. Krvácení zřejmě nebylo zastaveno úplně.
77
Torres zpět na trávníku v dresu bez čísla. Hned vybojoval roh.
76
Chelsea stále pokračuje v deseti bez Torrese. U míče jsou teď hosté.
74
Torres je ošetřován, neboť krvácí.
73
Torres opět v akci. V šestnáctce si obhazoval Szukału a přes jeho nohu upadl. Zavánělo to penaltou, ale rozhodčí nepíská.
71
Chelsea právě vstřelila branku!
Trápící se FERNANDO TORRES je teď hrdinou! Matovu přihrávku ke Španělovi chytře pustil Hazard, FERNANDO TORRES si našel ve vápně prostor a mezi nohama bránícího Szukały poslal míč ke vzdálenější tyči Tătăruşanovy brány. Chelsea by za tohoto stavu postupovala!
70
Bourceanu faulován ve středovém kruhu Mikelem. Ten vidí žluté varování.
69
Tănase posílal míč do volného prostoru na Chipcia, který se málem dostal do sóla na Čecha. Výborně zapracoval Cole, který ho stačil odzbrojit.
68
Bourceanu hledal na pravém křídle Popu, který je zpět na hřišti, ale míč doputoval až za brankovou čáru.
67
Popa odchází k ošetření za autovou čáru, ale snad bude v pořádku.
66
Popa zůstává po zákroku Cola stále ležet na trávě. Sudí Lannoy raději přerušuje hru.
65
Popu zastavil perfektním skluzem Ashley Cole.
65
David Luiz to zkusil přímo. Jeho skákavou střelu si Tătăruşanu pohlídal.
64
Hazard sražen Pintiliim. Kopat se bude proti hostům.
63
Útočný faul odpískán nevýraznému Torresovi.
61
Na druhé straně byl ve velké šanci Chipciu. Ten poslal míč obloučkem přes Davida Luize přesně pod břevno. Petr Čech se vyšponoval do vzduchu a balón vytáhl do bezpečí.
61
Odražený míč napálil Hazard a Tătăruşanu to vůbec neměl jednoduché. Těsně před ním stál Mikel, ale hostující gólman stačil vyrazit.
60
Domácí budou kopat roh. Sudí ještě domlouvá Luizovi a Pintiliimu.
58
A je z toho gól naděje pro domácí! Na Matův centr si naběhl JOHN TERRY a na jeho hlavičku, která lízla pravou tyč, Tătăruşanu nemohl dosáhnout.
58
Hazard si došel pro faul před pokutovým územím. Je to ale hodně z úhlu, takže to vypadá spíše na centr. Râpă vidí žlutou kartu.
56
Přihrávka Tănaseho skončila až u Petra Čecha. Ten vrací balón urychleně do hry.
56
Míč posílal před bránu Oscar, ale mířil jen do míst, kde byl Tătăruşanu.
54
Chipciu nahrál pod sebe Bourceanovi, který pálil z hranice pokutového území. Rána mu však nesedla a zamířila hodně mimo.
54
David Luiz poslal Rusesca do reklamního baneru, ale faul se nepíská.
53
Centr z kopačky Azpilicuety byl nepovedený a skončil za bránou rumunského týmu.
51
Oscar velice dobře zapracoval v defenzivě a vybojoval vhazování pro Chelsea.
50
Zatím to nevypadá, že by Chelsea ve druhém poločase vystupňovala tempo.
49
Bourceanu vidí žlutou kartu za šlapák na Matu.
49
Popa předvedl krásný průnik po pravém křídle. Vše vyřešil odkopem kapitán CFC Terry.
48
Torres sklepl vysoký míč pouze k obráncům soupeře.
47
Torres byl v šestnáctce sám a neprosadil se proti přesile.
46
Mikel to zkusil zdálky, jeho střela byla sražena.
45
Druhý poločas začíná s totožnými sestavami jako ten první.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem - 7:5
Střely na bránu - 5:4
Držení míče - 61%:39%
Rohy - 3:5
Tak po prvním poločase to vypadá pro Chelsea ještě hůře než před utkáním. Domácí nehráli dobře a produkovali na tým s tak kvalitními hráči neuvěřitelné množství nepřesností. Přesto se ale ujali ve 34. minutě vedení, když náskok Steaui z prvního duelu smazal Juan Mata. V samém závěru první půle ale po sérií rohů srovnal Vlad Chiricheş. Chelsea nyní potřebuje k postupu zvítězit alespoň o dva góly.
45
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
A třetí roh v krátké době již končí gólem v síti Chelsea! Po centru Bourceana se míč dostal k Tănasemu, který z malého vápna vystřelil. Petr Čech ještě stačil nohama vyrazit, ale jen k VLADOVI CHIRICHESOVI a ten napálil balón přímo pod víko!
45
A další rohový kop. Míč do zámezí odhlavičkoval opět Cole.
45
Cole opět vyhrál souboj s Popou, ale je z toho roh pro hosty.
44
Popa pronikal po pravé straně a už se chystal ke střele z úhlu. Tu stačil zablokovat levý bek domácích Cole.
43
Sportovní gesto Bourceana, který vrátil míč domácím.
42
Na hrací ploše se teď omylem objevily dva míče a sudí musel přerušit hru.
40
Na levé straně se výborně prokličkoval Eden Hazard, prošel až do vápna a vystřelil. Jeho rána byla sice prudká, ale mířila přesně do míst, kde stál Tătăruşanu. Ten tak dokázal míč vyrazit.
39
Hazard si v šestnáctce položil obránce ke svým nohám a nahrál Ramiresovi, který ale netrefil dobře míč a nedokázal ani nahrát, ani pořádně vystřelit.
37
Po přihrávce Maty pálil z pravé strany šestnáctky Torres, ale mířil jen vedle levé tyče hostující brány.
37
Rohový kop zahrával Mata, hosté odvrátili.
35
Po rohovém kopu hlavičkoval David Luiz, Tătăruşanu tentokrát na místě.
34
Chelsea přes všechny nepřesnosti ve své hře střílí gól! Oscar získal na půlce míč a předal ho JUANU MATOVI, který si narazil s Ramiresem a s trochou štěstí překonal Tătăruşana, který míč přibrzdil, ale nezastavil ho. Náskok hostí z prvního zápasu je tak smazán.
33
A Fernando Torres teď prozměnu došel sám s míčem do autu...
32
Co dodat? Ramires nahrával, Oscar míč nedoběhl. Aut pro Steauau.
31
Domácí teď hodně těžkopádně kombinují na polovině soupeře.
30
Další nepřesnost. Ramiresovu těžkou přihrávku neudržel Mata na hrací ploše. Takhle to s Chelsea nedopadne dobře.
29
A opět. Hazard kličkoval hezky, ale pak špatně přihrál.
28
Domácí v produkují spoustu nepřesností. Pas Torrese na Cola byl moc dlouhý.
27
Fanoušci z Bukurešti jsou hodně slyšet. Akce Chelsea často doprovází hlasitý pískot a chvílemi se tak zdá, jako by se hrálo na půde Steaui.
26
Pravý bek Chelsea Azpilicueta pokračuje ve hře.
25
Azpilicueta dostal v souboji úder loktem od Latovleviciho a nechce se mu z trávníku. Rozhodčí Lannoy ale nic neviděl.
24
Hosté šli do protiútoku. Popa na pravé straně podržel míč pro Râpu, jehož centr nakonec domácí odvrátili.
23
Po rohu se míč opět dostal k Mikelovi, který pálil nad.
23
Hazard vycvičil hostující obranu a poté nahrál kousek za šestnáctku Mikelovi. Jeho střelu Tătăruşanu vytáhl na rohový kop.
22
Chvíli se zdálo, že hosté budou kopat další roh, ale sudí nakonec ukázal na odkop od brány Petra Čecha.
21
Domácí se po rohu ubránili, ale Steaua zůstala u míče. Tănase se uvolnil na rohu šestnáctky a vystřelil. Míč ale směřoval přímo na Čecha, který s přehledem zakročil.
20
Rohový kop pro Steauau po centru Latovleviciho.
19
Domácím selhala kombinace a Ashley Cole už nestihl balón na hřišti. Domácí manažer Benítez nemůže být spokojen s tím, co jeho svěřenci předvádí.
18
Čech odkopl míč jen do autu a hrát tak budou moci hosté.
16
Bourceanu se ve středu hřiště hezky uvolnil přes Mikela a vyslal na Čecha velice zajímavou střelu. Brankář Chelsea pohledem kontroloval, jak míč asi o metr minul horní roh jeho brány.
16
Domácí zvolili bleskovou rozehrávku, ovšem hosté situaci přestáli.
16
Zajímavá standardka pro Chelsea po zákroku Latovleviciho na Matu.
15
Na polovině hřiště byl faulován Torres.
14
Latovleviciho centr byl snadnou kořistí pro Čecha.
13
Tak to byla obrovská šance hostí! Rusescu utíkal sám na brankáře, ale Petr Čech proti němu rychle vyběhl a jeho střelu na zadní tyč skvěle vytěsnil na rohový kop.
12
Dlouhý pas David Luize byl kořistí pro Latovleviciho.
11
Domácí velice dobře zakombinovali, ale až k ohrožení Tătăruşana se nedostali. Pokus Ramirese totiž hostující obrana zablokovala.
10
Mikel posílal kolmici na Matu, španělský ofenzivní záložník na míč nedosáhl.
9
Terryho nákop k Torresovi nedolétl. Vhazují hosté.
9
Domácí se snadno ubránili.
8
Popa vybojoval standardku na útočné polovině.
7
Nákop Râpy letěl do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Zaútočit mohou domácí.
7
Utkání se rozjíždí velmi zvolna. Žádný očekávaný nápor Chelsea se zatím nekoná.
5
Po centru Maty se ve vápně snažili prosadit Hazard s Torresem. Hosté se ale ubránili.
3
Centr Maty z pravé strany skončil jen za hostující bránou. Za tou se nachází velmi hlučný sektor fanoušký Steaui, kteří jsou zatím slyšet více než domácí příznivci.
2
Hosté mohli jít do rychlého protiútoku, ale dlouhá rozehrávka skončila jen v autu.
2
Zatím jsme viděli sérii nepřesností na obou stranách.
1
Míče se již chopili domácí.
1
Utkání odstartovalo rozehrávkou rumunského celku.
1
Aktéři zápasu již nastupují na pažit Stamford Bridge.

Chelsea FC: Turnbull - Ferreira, Cahill, Bertrand, Lampard, Benayoun, Moses.

FC Steaua Bukurešť: Stanca - Gardoş, Filip, Gardoş, lancu, Leandro Tatu, Adi Sobrinho.

Chelsea FC: Čech - Azpilicueta, Terry (C), David Luiz, Cole - Ramires, Mikel - Hazard, Mata, Oscar - Torres.

FC Steaua Bukurešť: Tătăruşanu - Râpă, Szukała, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu (C), Pintilii - Popa, Chipciu, Tănase - Rusescu.

Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier - Gautier, Buquet.
Na hladký průběh zápasu budou dohlížet sudí z Francie. Hlavním rozhodčím bude 43-ti letý Stéphane Lannoy, který si zapískal například i na MS 2010 v JAR nebo na loňském Euru v Polsku a na Ukrajině. Jeho asistenty jsou pánové Frédéric Cano a Michael Annonier. Jako brankoví rozhodčí byla na zápas delegována dvojice Antony Gautier a Ruddy Buquet. Pozici rezervního sudího zastane Eric Dansault.
Chelsea si zvýšila sebevědomí před dnešním zápasem v nedělním čtvrtfinále FA Cupu proti Manchesteru United. Utkání na Old Traffordu přitom pro Blues začalo hodně špatně a v 11. minutě domácí vedli už 2:0. V té chvíli to vypadalo na pořádný debakl pro londýnský celek. Ve druhém poločase se však Chelsea neuvěřitelně zvedla, najednou byla ona lepším týmem a brankami Hazarda a Ramirese vyrovnala. O postupujícím do semifinále tak rozhodne až opakovaný duel na Stamford Bridge.
Vraťme se k prvnímu vzájemnému zápasu. V National Aréně v Bukurešti se nehrál kdovíjak pohledný zápas. Chelsea působila hodně staticky a ani domácí se k ohrožení Čecha nedostávali. Ve 34. minutě však Bertrand stáhl ve vápně Rusesca a sám faulovaný pokutový kop proměnil. Hosté mohli ještě v první půli vyrovnat, ale Benayounovu střelu vytáhl brankář Tătăruşanu na roh, a stejně si vedl i při šanci Marina z 83. minuty. Steaua tak vyhrála první utkání 1:0 a Chelsea bude mít v odvetě na Stamford Bridge co napravovat.

FC Steaua Bukurešť - Chelsea FC 1:0 (1:0)

Branky: 34. Rusescu (pen.)
ŽK: 50. Pintilii (STB) – 33. Bertrand (CHE), 66. Mikel (CHE)

FC Steaua Bukurešť: Tătăruşanu – Râpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii (58. Prepeliţă) – Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu. Trenér: Laurentiu Reghecampf.

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Luiz, Terry, Bertrand – Lampard, Mikel – Benayoun (64. Mata), Oscar, Hazard (75. Marin) – Torres. Trenér: Rafael Benítez.
CHELSEA FC
Chelsea loni poprvé v historii vyhrála Ligu mistrů, ale v této sezóně se musela s prestižní soutěží rozloučit už po základní skupině a spokojit se s jarní účastí v Evropské lize. Blues neprožívají dobrý ročník. Krizové období, které vyvrcholilo zmiňovaným zklamáním v Lize mistrů, stálo místo manažera Roberta di Mattea, jehož nahradil fanoušky CFC nenáviděný Rafael Benitez. Ani on však výsledky mužstva nezvedl a Chelsea tak nyní patří až čtvrté místo v tabulce Premier League. Kromě Evropské ligy už celek ze Stamford Bridge může získat trofej pouze v FA Cupu, kde ho čeká opakovaný čtvrtfinálový duel na domácím hřišti proti Manchesteru United. V prvním kole vyřazovací fáze EL Chelsea přešla přes pražskou Spartu, ale lehké to anglický velkoklub rozhodně neměl. Na Letné sice favorit vyhrál 1:0, ovšem v odvetě hostující Sparta dlouho vedla, a když už to vypadalo na prodloužení, vstřelil postupový gól Blues v nastaveném čase Eden Hazard.

STEAUA BUKUREŠŤ
Steaua je historicky nejúspěšnějším rumunským fotbalovým klubem. Vždyť získala 23 domácích titulů a v sezóně 1985-86 dokonce vyhrála Pohár mistrů evropských zemí, tedy předchůdce dnešní Ligy mistrů. Úspěšně si Steaua vede i v aktuálním ročníku domácí soutěže, kterou po 22. kolech vede s 12-ti bodovým náskokem. Fanoušky klubu mohou těšit i letošní výsledky v Evropské lize. Ze skupiny E Steaua postoupila z prvního místa, když za sebou nechala i německý Stuttgart a prvním kole play-off překvapivě vyřadila slavný Ajax Amsterodam. Nizozemci přitom doma zvítězili 2:0, ovšem rumunský celek v domácí odvetě tuto ztrátu smazal a v penaltovém rozstřelu byl nakonec šťastnější. A vítězství 1:0 v prvním osmifinále proti Chelsea jsme již zmínili.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu. Ve čtvrtek jsou na programu odvetné zápasy osmifinále Evropské ligy a anglická Chelsea bude v domácím duelu proti Steaue Bukurešť dohánět jednobrankové manko, které nabrala před týdnem v Rumunsku. Utkání v Bukurešti totiž domácí vyhráli 1:0 a tak je o zajímavou zápletku jistě postaráno. Pro úřadujícího vítěze Ligy mistrů je přitom Evropská liga jednou z posledních možností, jak v letošní sezóně získat trofej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.