Dnešní výsledek přinesl překvapení ve skupině F. Podceňovaný tým ze Švédska dokázal obrat o body favorita skupiny Eindhoven. Po většinu utkání byli jasně lepší domácí hráči, ale nedokázali z uzemní převahy vytěžit potřebnou vedoucí branku. Šok pro domácí hráče a fanoušky přišel ve druhém poločase, když nákop Johanssona využil hostující útočník Karikari, který udělal kličku brankáři Tytoňovi a akci zakončil do prázdné branky. Tlak Eindhovenu po obdržené brance ještě zesílil, ale hráči se dočkali až deset minut před koncem zápasu. Po krásné kolmici od Mertense přehodil brankáře Turina útočník Lens. V závěru utkání mohl strhnout vítězství na stranu Eindhovenu Strootman, ale jeho střela šla jen těsně vedle branky.
90+5
Ani z poslední možnosti domácí hráči nevytěžili potřebnou druhou branku. S centrem do vápna si obrana Stockholmu poradila a rozhodčí Aleckovič ukončil zápas.
90+5
Zřejmě jednu z posledních možností jak ohrozit branku soupeře budou mít hráči Eindhovenu po faulu Majstorovic, který za svůj prohřešek viděl žlutou kartu.
90+3
Za zdržování hry dostal žlutou kartu brankář Turina.
90+3
Další rohový kop v podaní Eindhovenu, opět bez výsledku. Hlavička Derijcka skončila totiž vedle branky.
90+1
Ze standardní situace domácí hráči branku neohrozili.
90+1
Hráči Eindhovenu se nastěhovali před branku Turina, výsledkem bude rohový kop.
90
Rozhodčí Aleckovič bude nastavovat ve druhém poločase pět minut.
89
Velká šance Eindhovenu v závěru utkání. Narsingh naservíroval míč na zlatém podnose Strootmanovi, který bez přípravy pálil jen těsně vedle levé tyče branky Turina.
88
Hráči Eindhovenu se snaží v závěrečných minutách zápasu vytvořit si územní převahu, která by vedla k vedoucí brance.
87
Z levé strany centroval Lens na hlavu Matavžena, který míč ve výskoku poslal vedle branky Turina.
86
Hráči Stockholmu zahráli rohový kop, obrana domácího týmu standardní situaci ubránila.
85
O žádné vážné zranění se nejednalo, a tak bude hostující útočník pokračovat ve hře.
83
Na hřišti leží Karikari, který je vykázán rozhodčím Aleckovičem za postranní čáru, kde bude taky ošetřován.
79
PSV právě vstřelilo branku!
Mertens viděl nabíhajícího JEREMAINA LENSE a přihrál mu míč krásnou kolmicí za obranu Stockholmu. Obránce se snažil skluzem zastavit útočníka domácího týmu, ale nepodařilo se mu to. LENS si s nabídnutou šanci poradil na jedničku, vyběhnutého brankáře Turinu lobem přehodil a míč skončil za brankovou čárou - 1:1.
76
Po promasírovíní lýtka bude obránce Eindhovenu pokračovat ve hře.
76
Hra je přerušena, na hřišti leží Willems, který dostal křeč do lýtka.
75
Strootman viděl žlutou kartu za faul na Borgese
71
Poslední střídání využil trenér Alm. Mutumbu nahradil Lundberg.
70
Z rohového kopu se hostující hráči neprosadili, protože do náruče si míč stáhl brankář Waterman.
70
Rychlou akci předvedli hostující hráči. Gustavsson se uvolnil na pravé straně a míč přihrál před velké vápno Borgesovi, jehož střela byla přizvednuta nad branku Watermana.
68
Vytaženým presinkem se snaží svěřenci Alma donutit k chybě domácí obránce.
64
Druhé střídání Stockholmu. Quaisona nahradil Bangura.
64
Hráči Eindhovenu se z branky snaží co nejrychleji otřepat. Střelou z hranice vápna to zkoušel Strootman, ale nepřesně.
61
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro domácí fanoušky! Z ojedinělé šance ve druhém poločase jdou do vedení hráči Stockholmu. Johanssonův dlouhý nákop ze své poloviny za obranu domácího týmu zužitkoval KWAME AMPONSAH KARIKARI, který udělal kličku brankáři Tytoňovi a akci zakončil do prázdné branky.
58
Strootmanova střela nebyla přesná a skončila mimo branku Turina.
57
Druhé střídání Eindhovenu. Brankáře Watermana vystřídal Tytoň
56
Z rohového kopu se domácí hráči neprosadili, hostující obrana zatím působí při standardních situacích kompaktně.
56
Velká šance domácího týmu! Mertens dostal centr ze strany a míč si zpracoval a vystřelil pod břevno, brankář Turina předvedl skvělý zákrok míč vyrazil na rohový kop.
56
Jetro Willems se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale nastřelil pouze bránícího hráče Stockholmu.
55
První střídání v domácí sestavě. Ze hřiště odešel Van Ooijen a nahradil ho Narsingh
52
Obléhání branky Stockholmu pokračuje, Strootmanův centr do vápna ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a tak míč doputoval do zámezí.
50
Quaison dostal přihrávku na hranici vápna a vystřelil přízemní střelu, brankář Waterman se nenechal překvapit a míč chytil.
49
Z rohového kopu žádné nebezpečí pro branku stráženou brankářem Turinem nevzniklo.
49
Marcelo přihrál na levou stranu míč Wijnaldumovi, který jej centroval do vápna, kde svedl hlavičkový souboj Matavž s obráncem Stockholmu a vytěžil z toho rohový kop.
46
Do druhého poločasu trenér Alm udělal jednu změnu. Na hřiště poslal Gustavssona, který vystřídal Lalawélého.
46
V prvním poločase jsme branku neviděli. Ze začátku utkání si vypracovali velkou příležitost hostující hráči. Po rohovém kopu trefil Johansson tyč branky Eindhovenu. To byla jediná šance hostů v prvním poločase. Po zbytek první půle byli jasně lepší svěřenci Dicka Advocaata, drželi míč a mohli jít do vedení ve dvacáté minutě, ale Strootman orazítkoval z úhlu jen tyč. Na konci poločasu se ještě do šance dostal Wijnaldum, ale nedokázal míč dostat mezi tři tyče branky Stockholmu.
44
Pěkná akce Eindhovenu. Van Ooijen se uvolnil na levé straně a pronikl s míčem až do pokutového území, kde našel úplně volného Wijnalduma, jehož střela mířila nad branku Turina.
42
Lens dostal přesný centr na pravou stranu, míč si zpracoval a přihrál jej na hranici vápna Wijnaldumovi, který se snažil vymyslel finální přihrávku pro útočníky, bohužel přehuštěný prostor kolem velkého vápna mu to nedovolil a míč musel přihrát Marcelovi, který se pokusil o střelu, ale byla zablokována.
38
Na druhé straně mohl ohrozit střelou branku Eindhovenu Borges, ale jeho střela byla nepřesná skončila mimo branku.
36
Derijck se ocitl dobré šanci po centru Van Ooijena, ale jeho hlavička byla zablokována hostujícím obráncem.
35
Mertens zahrával přímý volný kop, jeho tvrdou střelu brankář Turina musel vyboxovat.
32
Marcelo se vydal na výlet, míč si narazil s Wijnaldumem a snažil se vystřelit, ale bohužel jeho pokus byl zablokován.
30
Tradiční obrázek prvního poločasu. Hráči Eindhovenu drží míč na polovině hostujícího celku,kombinují před pokutovým územím, ale zatím nenašli recept jak překonat dobře formovanou obranu Stockholmu.
27
Další rohový kop v podání Eindhovenu. Tradiční autor rohových kopu Mertens nacentroval míč na zadní tyč, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a obrana hostí míč v pohodě odvrátila.
26
Ani hráči Stockholmu ze standardní situace nevytěžili maxiumum, stále 0:0.
25
Hosté se vymanili ze sevření a podnikli rychlý protiútok ovšem centr Mutumby byl sražen na rohový kop.
24
Převaha Eindhovenu se stále stupňuje. Další rohový kop zahrál Mertens, ovšem jeho spoluhráči tuto výhodu nedokázali využít ke vstřelení vedoucí branky zápasu.
20
Mertens rohový kop zahrál nakrátko. Míč si vyměnil s Van Ooijenem a přihrál jej Strootmanovi, který se zbavil obránce a vystřelil. Jeho střela orazítkovala tyč z boku branky Stockholmu.
19
Brankář Waterman založil rychlou akci domácího týmu na jehož konci byl zblokovaný centr Lense. Svěřenci Dicka Advocaata budou mít další možnost jak ohrozit branku Stockholmu.
18
Na centr si nejvýše vyskočil brankář Waterman a míč ze vzduchu si stáhl do náruče.
18
Agilní Mutumba se snažil nacetrovat míč do vápna Eindhovenu, jeho centr byl zblokován na rohový kop.
17
Martin Kayongo-Mutumba byl chycen v ofsajdové pasti obránců Eindhovenu.
14
Rohový kop zahrál Mertens přesně na hlavu Marcela, jehož hlavička mířila doprostřed branky a nemohla vystrašit brankáře Turinu.
13
Derijck dlouhým nákopem našel na pravé straně Lense, který se snažil míč nacetrovat do pokutového území, ale míč zblokoval Johansson na rohový kop.
11
Lens zakouzlil s míčem před pokutovým územím a přihrál jej Mertensovi, ale jeho střela nebyla přesná a skončila nad brankou hostujícího týmu.
9
Hráči Stockholmu se usadili na pár chvilek na polovině domácího týmu, ale nic z toho nevytěžili.
6
Wijnaldum poslal kolmici za obranu hostí na Matavžena, před kterým musel zasahovat brankář Turina.
4
První velká šance zápasu! Borges zahrál standardní situaci na Daníelssona, který míč prodloužil na zadní tyč, kde stál nehlídaný Johansson. Obránce Stockholmu poslal míč v pádu do tyče branky Eindhovenu.
4
Hosté podnikli rychlý protiútok a střela Mutumby byla zblokována na rohový kop.
4
Od úvodního hvizdu rozhodčího Aleckoviče drží míč pevně ve své moci svěřenci Dicka Advocaata, kombinují na polovině Stockholmu, ale zatím se nedostali na dostřel branky hostujícího týmu.
1
Výkop utkání provedli hráči Eindhovenu, kteří budou hrát zleva doprava.
1
-1
Hráči domácího týmu budou hrát v pruhovaných červeno - bílých dresech, AIK Stockholm nastoupí v tmavých dresech.
-1
Rozhodčí Aleckovič přivádí hráče Eindhovenu a Stockholmu na hrací plochu, zápas třetího kola Evropské ligy za pár okamžiků začne.
-7
Obě mužstva se šla připravit do útrob stadionu na dnešní utkání a vyslechnout si poslední taktické pokyny od svých trenérů.
-15
Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše a absolvují předzápasovou rozcvičku.
Hráči Eindhovenu do dnešního zápasu nastoupí v tradičním útočném rozestavení 4-3-3, jejich soupeř zvolil obvyklé fotbalové rozestavení 4-4-2.

PSV Eindhoven: Waterman - Hutchinson, Derijck, Marcelo, Willems - Van Ooijen, Wijnaldum, Strootman - Lens, Matavž, Mertens

AIK Stockholm: Turina - Lorentzon, Karlsson, Majstorovic, Johansson - Lalawél, Daníelsson, Borges, Mutumba - Karikari, Quaison

Rozhodčí: Aleckovič - Draškovič, Turudič.
Svěřenci Dicka Advocaata nastoupí dnes k 300. soutěžnímu utkání v evropských pohárech a budou chtít prodloužit svou sérii neporazitelnosti na domácím hřišti na dvacet dva utkání. Naposledy totiž podlehli na Philips stadionu v sezóně 2008/2009 ve skupině Ligy Mistrů anglickému Liverpoolu 1:3.
AIK Stockholm:

Švédský tým je zatím na posledním místě v tabulce skupiny F, protože obě dvě utkání prohrál. Nejprve vysoko podlehl Neapoli 0:4 a v domácím prostředí nestačil na Dněpropetrovsk i když vedl ještě po prvním poločase 2:1, ale nakonec vedení neudržel a prohrál 2:3. Pokud chtějí ještě svěřenci trenéra Almi zamíchat kartami ve skupině musí bezpodmínečně vyhrát.
PSV Eindhoven:

Nizozemský celek se zatím pohybuje na třetím místě v tabulce skupiny F se třemi body, když nejprve v úvodním utkání prohrál na hřišti Dněpropetrovsku 2:0, tuto porážku dokázali hráči Eindhovenu odčinit před svými fanoušky, když smetli italskou Neapol 3:0. V tamní Eredivisie lize je zatím Eindhoven druhý za vedoucím Twente, na kterého ztrácí pouze bod.
Příjemný čtvrteční večer, vítám Vás u sledování třetího kola Evropské ligy skupiny F, ve kterém se střetne nizozemský PSV Eindhoven se švédským AIK Stockholm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.