Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
Máme za sebou zápas šestého kola základních skupin Evropské ligy mezi Kodaní a Steaua Bukurešť. Po bezbrankovém prvním poločase se obraz hry malinko zlepšil. Nejprve dostal druhou žlutou a tedy i červenou kartu Tanase, stalo se tak ve 49. minutě. Pak ale v 73. minutě zmrazil všechny fanoušky krásnou ranou Rusescu. V 87. minutě však domácí dokázali zásluhou Vetokeleho srovnat. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.
90+3
Jorgensen si ve vápně udělal prostor a vystřelil, bohužel pro domácí nemířil přesně.
90+1
Bengtssonův centr zakončoval slabou hlavičkou Cornelius.
90
V druhém poločase se budou nastavovat ještě 4 minuty.
88
Střídání na hostující straně, Popu nahradí Prepelita.
87
Kodaň právě vstřelila branku!
Tak se i domácí dočkali branky! Skvělý centr Jacobsena z pravé strany zužitkoval v gólovou hlavičku VETOKELE! Kodaň srovnává skóre v posledních minutách!
86
Do brejkového úniku se dostával Pintillii, střelou v plném běhu ale brankáře neohrozil.
85
Hřiště opouští dosavadní jediný střelec Rusescu, nahradí jej Filip.
84
Corneliusovu střelu bych nazval spíše rugbyovou.
83
Domácí zvyšují tlak, hosté si s tím ale zatím vědí rady a v rozhodujících chvílích jsou u míče dříve.
82
Bengtssonův centr hlavičkoval nad branku soupeře Sigurdsson.
81
Ošklivým faulem zezadu se prezentoval Latovlevici a už vidí žlutou kartu!
79
Žlutou kartu obdržel Bourceanu za faul na Jorgensena.
77
Po rohu se ke střele dostal Bengtsson, jeho střela byla ještě tečovaná a míč skončil jen těsně vedle levé tyče Tatarusanovy branky! Už mohlo být srovnáno!
76
Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté.
74
Domácí lavička na inkasovaný gól reaguje střídáním, Gíslasona nahradí Santin.
73
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Z ničeho nic napřáhl před vápnem ke střele RUSESCU a trefil se nádherně! Jeho bomba šla přesně k pravé tyči, golman byl bez šance!
70
Nádherná akce domácích! Bengtsson zatáhl míč po lajně a poslal centr do vápna, který se snesl přímo na hlavu Corneliuse, hosty zachránil vynikající zákrok Tatarusanua!
68
Následně se po dalším centru dostal k hlavičce nový muž na hřišti Ventokele, který hlavou protáhl hostujícího golmana.
67
Rohový kop zahrával Jorgensen, k hlavičce se dostal Sigurdsson, jehož hlavičku na brankové čáře odpálil jeden z beků! Největší šance zápasu!
67
Rohový kop pro domácí fotbalisty.
66
Jorgensenův dlouhý pas na Corneliuse byl velmi nepřesný a skončil v náručí brankáře Tatarusanua.
65
První změna v domácím dresu, Claudemira nahradí na hřišti Vetokele.
64
Domácí kombinují s míčem u své branky...
62
Nový impuls utkání snad přinese střídání, Nikoliče nahradí na trávníku Martinovič.
60
Jacobsen při svém sprintu uklouzl a míč konči za brankou hostí. I tato situace poukazuje na nepříliš velkou kvalitu utkání...
58
Bohužel obraz hry z prvního poločasu se příliš nezměnil, stále se ani jeden z celků nemůže dostat do výraznější šance.
55
Nikolič posílal z pravé strany zajímavý centr do vápna, u míče byl ale ke vší smůle hostí první Christensen.
53
Sám na branku teď pelášil Jorgensen, jeho velkou šanci zastavil až praporek pomezního rozhodčího. Podle opakovaného záběru se ale o offside zřejmě nejednalo.
51
Chiriches fauloval Gíslasona, za což si od sudího vysloužil žlutou kartu.
49
Tanase si udělal ve vápně kličku a bez ataku obránce se poroučel k zemi, za což dostal druhou žlutou kartu a následně červenou! Hosté budou dohrávat hloupou chybou v deseti.
46
Oba trenéři dále věří své základní sestavě a neudělali žádnou změnu.
46
Oba týmy již máme na hrací ploše, doufejme, že se hra obou celků od základu změní a my budeme svědky pěkného fotbalu.
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
V prvním poločase sudí nenastavil ani minutku. Po úvodních pětačtyřiceti minutách zápasu šestého kola základních skupin Evropské ligy mezi Kodaní a Steaua Bukurešť jsme branku neviděli. Bohužel k ní ani jeden celek neměl nijak blízko. K vidění nejsou vidět žádné větší příležitosti, zatím se nehraje příliš pohledný fotbal. Snad se to v druhé půli zlepší.
43
Dlouhé vhazování Kodaně nakonec skončilo útočným faulem na brankáře, kterým se provinil Cornelius.
42
Na druhé straně střílel z halfvoleje Latovlevici, zhruba o metr minul pravou tyč Christensenovy branky.
40
Claudemir napřáhl ke střele zhruba z pětadvaceti metrů, branku ale vůbec neohrozil.
39
Dosavadní průběh zápasu zatím není zrovna reklamou na dobrý fotbal, doposud jsme neviděli žádnou větší šanci, naopak je hra hodně kouskovaná z důvodu častých faulů. Snad se dočkáme lepšího fotbalu.
37
Tanase se snažil zakončovat centr zprava nůžkami, místo ovací fanoušků se dočkal hvizdu sudího, který mu signalizuje faul.
35
Dlouhou přihrávku na Coreneliuse zachytil jeden z beků a zažehnal nebezpečí.
32
Jsme svědky první žluté karty zápasu, kterou po faulu zezadu zaslouženě obdržel Tanase
31
Po další rychlé kombinaci hostů se do šance dostával Nikolič, na poslední chvíli ale zakročil jeden z beků a šanci skluzem zmařil.
30
Ten se jim však příliš nepovedl a Christensen může být v klidu.
29
Svou velkou aktivitou vybojovali hosté rohový kop.
27
V rychlém brejku hostí sprintoval přes celé hřiště Popa, následně poslal krásnou přihrávku do vápna na Tanaseho, jehož střela byla na poslední chvíli zblokovaná! Kdyby se tak nestalo, hosté by slavili první branku zápasu!
25
Velmi zajímavou střelu ze střední vzdálenosti vypustil na branku soupeře Rusescu, mířil ovšem nad branku.
23
Poměrně dlouhou dobu strávili domácí fotbalisté na polovině soupeře, vše ale skončilo nepovedeným centrem, který v pohodě zkrotil Tatarusanu.
22
Gíslasonův centr z pravé strany nenadělal hostující obraně žádné problémy.
20
Zajímavě vyvíjející kombinaci hostů pokazil Gíslason a hra se přesunuje na druhou stranu.
17
U postranní čáry se nedovoleně provinil Jorgensen, žlutou kartu ale nedostane.
16
V úvodní čtvrthodinovce je zatím aktivnějším celkem hostující Bukurešť, žádnou zajímavou šanci si ale zatím nevytvořil.
14
Latovlevici si postavil míč na místo prohřešku, svou střelou ale trefil pouze dobře postavenou zeď.
13
Sigurdsson fauloval kousek před vápnem Nikoliče, zajímavá možnost pro Bukurešť.
10
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu - v offsidu nachytán Cornelius.
9
Kombinace hostů na malém prostoru nakonec skončila chybou jednoho z útočníků, domácí budou vhazovat.
7
Ta ovšem nebyla nijak využita, ve vápně si nedovoleně počínal Nikolič.
6
Po faulu Claudemira je tu dobrá standardní situace pro hosty.
4
Začátek utkání je zatím dosti ospalý, ani jeden celek nechce moc útočit.
2
Ve středu hřiště fauloval Cornelius hostujícího beka Gardose.
1
Domácí pro dnešek zvolili modrobílou kombinaci dresů, hosté nastoupí v červenomodrém.
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše a utkání nám za malý okamžik vypukne.

FC Kodaň: Christensen - Jacobsen, Bengtsson, Stadsgaard, Sigurdsson, Claudemir, Kristensen, Gíslason, Delaney, Jorgensen, Cornelius

FC Steaua Bukurešť: Tatarusanu - Gardos, Latovlevici, Chiriches, Pintilii, Chipciu, Tanase, Bourceanu, Rusescu, Popa, Nikolič

Rozhodčí: Hüseyin Göçek (Turecko).
FC Steaua Bukurešť - Domácím stačí k jistotě postupu uhrát bod. Zajisté to ale hosté nenechají náhodě a budou hrát na vítězství. Navíc budou chtít napravit zaváhání v minulém kole EL, kdy doma podlehli vysoko Stuttgartu 1:5. První vzájemný zápas těchto soupeřů vyhrála doma Steaua 1:0.
FC Kodaň - Domácím jde v tomto duelu o hodně, musí každopádně zvítězit, aby si uchovali šanci zahrát si Evropskou ligu i na jaře. Zatím jim patří třetí pozice se ziskem sedmi bodů. Před nimi je na druhé pozici Stuttgart, který má na svém kontě o bod více. Skupině vévodí dnešní soupeř Kodaně Steaua, která má bodů deset.
Dobrý čtvrteční podvečer přeji všem příznivcům Evropské ligy. Ta má dnes na programu své poslední kolo základní skupiny. My si společně prohlídneme utkání skupiny E mezi Dánskou Kodaní a rumunským celkem Steaua Bukurešť.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.