Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se již branky dočkali. V 72. minutě se po rohovém kopu prosadil i s pomocí tyče Egemen Korkmaz. Domácí si vytvořili i další příležitosti, které ale neproměnili, ale ani svého soupeře do žádných šancí nepustili a tak zaslouženě zvítězili a do odvety jdou z mnohem lepší pozice.
90+3
Střelu Salvia dokázal jeden z beků zablokovat.
90+2
Webó odcentroval do vápna hostí, kde byl pouze brankář Artur, který si míč pohodlně ze vzduchu stáhl.
90
Sudí nastaví ještě tři minuty nad rámec hrací doby.
90
Webó byl v offsidové pozici, poté zbytečně zakopl míč, za což inkasoval žlutou kartu a nezahraje si tak v odvetě.
89
Centr Salvia nenašel nikoho v červeném a doputoval až do zámezí. Míč pošle do hry Volkan Demirel.
86
Hned dvojí střídání připravil domácí trenér, hřiště opouští Cristian a Sow, nahradí je Selçuk Şahin a Krasič.
86
84
Rodrigo se při útočné snaze dopustil faulu.
84
Ten dokázal odvrátit do autu Garay.
83
Rohový kop pro domácí Fenerbahce.
83
I přes nepříznivé skóre si hosté nedokáží vytvořit soustavný tlak, míč drží Fenerbahce.
81
Poslední změna v hostujícím dresu, Gomese nahradí Martins.
80
Gökhan velmi chytře nastřelil Gaitána a tak bude moci Volkan Demirel rozehrávat od své svatyně.
79
Po ní ale má míč ve své moci Volkan Demirel.
78
U postranní čáry fauloval Ziegler. Hosté mají k dispozici standardní situaci.
77
Hosté mají zhruba posledních patnáct minut na to, aby srovnali skóre.
75
Po výborné kombinaci hostí se dostal do vápna Gomes, kterému na poslední chvíli ukopl míč Yobo.
72
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
A je tu první branka utkání! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce EGEMEN KORKMAZ, který dostal míč pomocí tyče za brankovou čáru. Hostující obránce odpálil míč pryč, už když byl v brance! Uvidíme, jak na tento stav bude reagovat Benfica!
71
Fenerbahce bude kopat rohový kop.
70
Webó se ve vápně hostí po souboji s Jardelem odporoučel ochotně k zemi, načež mu hlavní sudí neskočil a pokračuje se ve hře.
68
Na polovině hřiště zůstal ležet Salvio, který paradoxně fauloval.
66
Další Cristianův centr neznamenal pro hosty žádné nebezpečí, míč má ve své moci Artur.
64
Oba trenéři budou střídat. Zraněného Meirelese nahradí v domácím dresu Salih Uçan. Na hostující straně již dohrál John, kterého vystřídal Rodrigo
64
63
Rohový kop i na druhé straně, zasloužil se o něj Salvio.
61
Raul Meireles má nějaké zdravotní problémy, vypadá to na svalové zranění.
60
Mehmet Topal vybojoval pro svůj tým rohový kop, ten ale jeho spoluhráči nedokázali nikterak zužitkovat.
58
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu – offside a v něm znovu Sow.
56
Po Gökhanově přihrávce se Sow ocitl v offsidové pozici.
54
S tyčemi se v dnešním utkání roztrhl pytel, Gaitánova technická střela se jen otřela o brankovou konstrukci domácích!
53
Óscar Cardozo nevěděl, co s míčem a tak se odhodlal ke střele, jeho pokus mířil k levé tyči Demirelovy branky, domácí brankář si s ní ale v klidu poradil.
51
Dirk Kuyt dostal do vápna dobrou přihrávku a hned z otočky střílel, míč nakonec skončil na tyči, od které se odrazil do rukavic Artura! Hostující brankář si dnes velmi dobře postavil tyče!
50
Další žlutou kartu vidí Mehmet Topal za přišlápnutí Johna. Ten si tak v odvetě nezahraje. Sudí Mažič nasadil hodně přísný metr.
49
Po něm se ke střele dostal Raul Meireles, který pořádně provětral rukavice Artura, který musel vytáhnout nádherný zákrok, aby míč alespoň vyrazil na roh!
48
Cristian se snažil svou prudkou střelou odčinit neproměněnou penaltu, Artur dokázal míč vyrazit na roh.
46
Do druhé půle již nenastoupil Pablo Aimar, nahradil ho Gaitán.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:10.
Máme za sebou první poločas semifinálového utkání Evropské ligy mezi Fenerbahce Istanbul a Benficou Lisabon. Dosud jsme branku neviděli. Mírně aktivnějším celkem byli domácí, ty ale nedokázali proměnit ani jednu ze svých velkých šancí. Tu největší promrhal v samém závěru poločasu Cristian, když trefil z nařízené penalty pouze tyč.
45+1
Cristian trefil z pokutového kopu pouze tyč! Ten opouští trávník v slzách!
45
John poslal ve vápně k zemi Gökhana a sudí píská pokutový kop! Navíc dostal John žlutou kartu!
44
U postranní čáry byl faulován dnes velmi aktivní Webó.
42
Cardozo se pokoušel ve vápně uvolnit, domácí obrana ho ale ke střele nepustila. Hosté začínají znovu přebírat otěže utkání.
41
Třetím napomínaným hráčem lisabonského celku je Maxi Pereira.
40
Sow vypíchl přihrávku hostů, jeho průnik ale zastavila v poklidu obrana Benficy.
38
Stejnou mincí byl oceněn i Cristian za předčasné rozehrání volného kopu.
37
Další zbytečný faul Pabla Aimara ohodnotil po zásluze rozhodčí žlutou kartou.
36
Kuyt se pokusil ohrozit branku hostí střelou ze střední vzdálenosti, ta mu ale vůbec nesedla a tak bude Artur jen odkopávat od své branky.
34
Do velmi dobré příležitosti se dostával Aimar, již dříve byl ale signalizovaný offside.
33
Ten dokázala zneškodnit Volkan Demirel, který míč vyboxoval mimo pokutové území.
32
Benfica si vybojovala první dnešní rohový kop.
31
Ve středu pole byl znovu faulován Webó, provinil se Gomes a tentokrát sudí Mazič sáhl pro žlutou kartu.
30
Aimar poslal až příliš dlouhou přihrávku na svého spoluhráče a míč tak končí za lajnou. Volkan Demirel bude odkopávat od své branky.
29
Hosté se ale bez problémů ubránili.
29
Střela Mehmeta Topala byla obranou sražena na rohový kop.
27
Webó byl nebezpečně faulován Jardelem. Tento zákrok se nakonec obejde bez žlutého napomínání.
26
Domácí hodně presují a dostávají tím hosty do mírných potíží.
24
Další centr Cristiana si tentokrát pohlídal Artur.
23
Hosté drželi míč kolem branky domácích, avšak ani jeden z hráčů se ke střele neodhodlal a po nepřesné přihrávce přišli také hosté o míč.
21
Pro autové vhazování hostů si odvážně došel Volkan Demirel, vše ale zvládl a bude moci vykopávat.
19
Cristian zahrával standardní situaci, po níž se Egemen dostal k hlavičce, trefil ovšem pouze prostředek branky, kde stál připravený Artur.
18
A na další šanci jsme nemuseli dlouho čekat! Po pravé straně unikl Kuyt a poslal dobrý centr do vápna, po kterém hlavičkoval znovu Sow, tentokrát ale trefil břevno Arturovy branky!
17
Obrovská šance pro domácí! Webó poslal skvělý centr před branku, po kterém se Sow ocitl v dobré příležitosti, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel!
16
Cardozo se pokoušel přenést hru na druhou stranu, jeho přihrávku ale vystihl Raul Meireles.
14
Začíná se probouzet domácí publikum, které si užívá vůbec první účast svého celku v semifinále Evropské ligy.
12
Ke střele se dostal Pablo Aimar, který ale nedokázal odražený balon trefit mezi tři tyče.
10
V postavení mimo hru byl nachytán Sow.
9
Mehmet Topal nepřesně přihrál, čehož mohl využít Óscar Cardozo, s ním se ale nakonec stačil jeden z obránců ještě vrátit.
8
Následný rohový kop hosté v klidu ubránili.
8
Centr do vápna mířil na Sowa, před ním ale míč odhlavičkoval na roh Matič.
7
Hosté kombinovali kolem vápna Fenerbahce, o míč nakonec přišel Aimar, hra se tak může přemístit na opačnou stranu.
5
Salvio dostal nádherný míč do vápna, kde se také dostal k zakončení, blízko už mu ale byl Volkan Demirel, který jeho pokus zneškodnil.
4
Výborné napadání hostů zapříčinilo pro domácí ztrátu míče. Následně se pak nedovoleně provinil Kuyt.
2
Ve středu pole fauloval Meireles.
1
Hosté až příliš uspěchali vhazování, míč má tak ve své moci Volkan Demirel.
1
Domácí budou hrát ve svých klasických žluto-modrých dresech. Naopak hosté zvolili pro dnešek barvu červenou.
Oba celky již nastupují za doprovodu hlavního sudího na hrací plochu, utkání brzy začne.

Fenerbahce Istanbul: Volkan Demirel – Egemen Korkmaz, Yobo, Ziegler, Gökhan Gönül – Mehmet Topal, Raul Meireles, Cristian – Sow, Kuyt, Webó

Benfica Lisabon: Artur – Maxi Pereira, Garay, Jardel – Aimar, Matič, André Gomes, Óscar Cardozo – John, Salvio, Melgarejo

Rozhodčí: Milorad Mažič.
Benfica Lisabon – Portugalci se mezi poslední čtveřici dostali díky postupu přes anglický Newcastle United. V prvním utkání, hraném v Portugalsku sice již od 12. minuty zásluhou Cissého prohrávali, ale zápas nezabalili a po trefách Rodriga, Limy a Oscara Cardozy utkání otočili. Do Anglie tak jeli s velmi dobrou výchozí pozicí. Tentokrát se na první branku čekalo velmi dlouho. Čekání na gól utnul kdo jiný než Papiss Cissé v 71. minutě. Po vstřelené brance se Newcastle tlačil před branku soupeře, své šance ale zahodili Cissé s Ben Arfou a tak přišel trest v podobě vyrovnávací trefy, kterou zařídil v 90. minutě Eduardo Salvio.
Fenerbahce Istanbul – Přemožitel Viktorie Plzeň se do semifinále dostal přes italské Lazio Řím. První duel hraný na horké turecké půdě vyhráli domácí výsledkem 2:0 poté, co se v 78. minutě trefil Webó a v 90. minutě potvrdil vítězství Dirk Kuyt. Utkání v italské metropoli bylo také velmi zajímavé. V něm se dlouho hrálo bez branek. Až po hodině hry dostal Lazio do vedení Lulič. Po této brance se očekával velký tlak Italů. k prodloužení zbývala jen jedna branka. Ten ale nepřišel, místo něj se dostavila 73. minutě vyrovnávací trefa Erkina. Fenerbahce si už utkání pohlídalo a po zásluze postoupilo.
Dnešní utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Milorad Mažić, na čarách mu budou asistovat Milovan Ristić a Igor Radojčić. Jako čtvrtý sudí je připraven Dalibor Djurdjević. Všichni tito pánové jsou ze Srbska.
Dobrý večer Vám přeji při sledování semifinálového utkání Evropské ligy mezi Fenerbahce Istanbul a Benficou Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.