Já se s Vámi loučím. Krásný večer vám přeje Dominik Mihailescu.
Genk tedy vede tabulku ve skupině G. Na druhém místě je překvapivě maďarský Videoton s šesti body, který dokázal na své domácí půdě porazit Basilej 2:1.
Sporting se tedy stejně jako v portugalské lize, trápí i v Evropě a svůj 150. zápas nevyhrál.
Na dnešním zápas asi nebude v dobrém vzpomínat Khalid Boulahrouz, který byl v 76. minutě vyloučen a Sporting tak musel dohrávat o desíti.
Dnešní zápas vyhrává nakonec belgický celek KRC GENK. O výhru 2:1 se postaral v 88. minutě střídající Barda. Pro něho to byl pravděpodobně zápas snů, protože vlastní střelou vybojoval rohový kop, po němž vsítil rozhodující branku.
90+5
90+5
Na centr nikdo nedosáhl a zápas je ukončen!
90+5
Ještě rohový kop na který jde i brankář Rui Patrício.
90+3
Kapitán Vossen předává pásku Buffelovi, protože je vystřídán. Za obrovského aplausu ho nahrazuje Kumordzi.
90+2
Míč v rukavicích Vana Houta. Navíc je připraveno ještě jedno střídání domácích.
90+1
Polský arbitr nastaví čtyři minuty.
90
Buffel byl přerušen v akci, protože pomezní zdvihl praporek - ofsajd.
88
Genk právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné!! ELYANIV BARDA přišel na hřiště a hned po pěti minutách střílí branku, která má velkou váhu! Barda se po rohovém kopu dostal k hlavičce a dostal míč za hostujícího gólmana.
87
Bardovu střelu konečky prstů vyrazil Rui Patrício na roh!
86
Van Wolfswinkel vystřelil, ovšem mimo.
85
A už to i vypadá, že domácí nikam nespěchají.
84
Nyní má stále Genk míč na svých kopačkách, ale nedaří se mu proniknout blíž k brance Sportingu.
83
Joseph - Monrose odchází ze hřiště a nahrazuje ho Barda.
82
Plet předvedl útočný faul ve vápně. Rozehrávat bude hostující celek.
82
Rohový kop pro Genk.
80
Za faul vidí žlutou kartu i domácí Koulibaly.
79
Poslední střídání Lisabonu. Ze hřiště odešel záložník Adrien Silva, nastupuje Xandao.
77
Vossen trefil špatně míč a končí vysoko nad brankou hostující brány.
76
Boulahrouz jde předčasně do sprch. Po druhé žluté kartě dostává červenou. Tuto kartu dostal za zmaření slibně vyvíjející se šance.
75
Koulibaly odkopl míč do zámezí.
73
Buffel fauloval Insúu.
73
Sporting nyní slyší pískot od domácích fanoušků, protože se nikam nežene a přihrává si s brankářem Ruiem Patríciem. těžko říct, jestli si Portugalci uvědomují, že nevedou, ale zatím remizují.
70
Hamalainen nyní fauloval. Přímý volný kop bude zahrávat Viola.
68
Rojo si za faul u postraní čáry, vykoledoval od hlavního Marciniaka žlutou kartu.
67
Zatím ani jeden tým si nedokáže pořádně vytvořit nějakou šanci.
65
Pěkná přihrávka na Schaarse, ale bohužel pro něj netrefil ideálně balón a přestřelil.
64
Se střelou Capela si Van Hout poradil.
63
Faul Pleta. Rozehrávat bude Lisabon.
62
Nyní střídání na straně domácích. Střelec dnešní zatím jediné branky Genku, De Ceulaer je nahrazen hráčem se jménem Plet.
61
Další střídání Sportingu. Hřiště opouští Jeffren Suárez. Toho nahrazuje Viola.
58
Máme tu první střídání. Ze hřiště odešel krajní obránce Pranjič. Toho nahrazuje Capel.
58
Hlavička Van Wolfswinkela skončila hodně mimo branku.
56
Jeffren Suárez vyslal skutečně krásnou střelu, ale Van Hout ukázal ještě krásnější zákrok, když jeho míč vyrazil.
54
Cédric v druhém poločase střílí víc, než všichni hráči Sportingu dohromady. S jeho další střelou si poradil brankář.
51
Ngongca asi z pěti metrů přestřelil bránu!
50
Opět se ke střele dostal Cédric, ale jeho rána skončila zase v náruči Van Houta.
49
Míč u Ruie Patrícia.
47
Cédricova rána z poměrně ostrého úhlu, skončila v náruči domácího gólmana.
46
Van Hout nyní musel vyboxovat míč mimo pokutové území, po centru Adriena Silvy.
46
Začal nám druhý poločas, kde rozehrával tým z Portugalska.
46
Paradoxem je, že hráči čekali na rozhodčí, kteří se zpozdili v kabině.
Hráči Sportingu jsou v tunelu a už se připravují na nástup na hrací plochu.
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Máme za sebou první poločas, který skončil výsledkem 1:1. Branku za domácí zaznamenal De Ceulaer a za hosty Schaars. Tento zápas bude mít ještě zajímavou dohru v dalším poločase. Nutno podotknout, že zápas se hraje v krásné atmosféře.
45+1
Lisabon odkopává míč z vlastní poloviny.
45+1
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.
44
Míč je ve středu hřiště. Na kopačkách hostů.
43
Adrien Silva se dostal ke střele, ale ta letěla hodně mimo.
42
Míč však obránce Genku odkopává až na polovinu.
42
Rohový kop lisabonských.
41
Rui Patrício chytá ze vzduchu míč a rychle rozehrává. Sporting zakládá akci.
39
Sporting si snažil dostat do vápna. Za záchranou brzdu však zatáhl Gorius, který je náležitě potrestán žlutou kartou.
37
Rinuado si za tvrdý faul vysloužil od rozhodčího žlutý kartónek.
36
Dlouhý nákop Daniho Fernándeze končí až u Ruie Patrícia.
35
Krásný zákrok Van Houta, který vyrazil střelu Adriena Silvy.
34
Nyní se k míči dostali domácí. A drží balón na svých kopačkách.
32
Rinuado fauloval Buffela.
32
Zatím ani jeden z týmů nikam nespěchá.
31
Insúa vystřelil, ale jeho rána letěla příliš vysoko.
30
Sporting bude vhazovat.
28
Střela Vossena, letěla těsně vedle branky.
28
Míč v autu, těsně u branky domácích. Avšak právě Genk bude vhazovat.
27
Míč opět v držení hostů.
25
Genk srovnává zápas! Na hranici ofsajdu srovnává stav utkání DE CEULAER.
24
Vossenovi chyběli centimetry k míči. Kdyby byl rychlejší, mohl běžet sám na branku.
23
Joseph - Monrose vystřelil, ale jeho střela byla velmi nepřesná a minula branku.
22
Faul na domácího hráče. Přímý volný kop pro Genk.
20
Sporting opět začíná od své branky.
19
Rui Patrício nakopává míč doprostřed hřiště.
16
Sporting má míč více na kopačkách než domácí celek.
15
Na druhé straně faulující Adrien Silva.
15
Joseph-Monrose fauloval. Rozehrávat bude Sporting.
14
De Ceulaerovi byl odmáván ofsajd.
14
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Boulahrouz, který ovšem hlavičkoval vysoko nad branku.
12
Boulahrouz za tvrdý skluz dostává žlutou kartu.
11
I brankář Patrício si zahraje po přihrávce Cédrica.
10
Ten ovšem skončil na kopačkách Roji.
10
Gorius bude kopat roh.
7
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Adrien Silva kopal rohový kop. Jeho centr našel správně postaveného STIJNA SCHAARSE, který z voleje trefil přesně míč. Schaarsova střela byla ještě k tomu tečována, takže skončila u opačné tyče, než předpokládal brankář.
7
Joseph Monrose chtěl nacentrovat do vápna, ale jeho míč skončil na prvním obránci Sportingu. Ten vzápětí zakládá akci.
5
Buffel byl faulován. Rozehrávat bude Genk.
2
Vossen se hned ze začátku snažil sklepnout hlavou centr do branky. Ale bohužel míč byl příliš vysoký.
1
Rozhodčí právě přivádí oba celky na hrací plochu.
Pokud bychom se měli podívat na kurzy, tak mírný favorit dnešního zápasu je Genk.

KRC Genk: Van Hout - Koulibaly, Hamalainen, Nadson, Dani Fernández - Gorius, Ngongca, Buffel, Joseph Monrose - Vossen (C), De Ceulaer

Sporting Lisabon: Rui Patrício - Cédric, Rojo, Boulahrouz, Pranjič - Adrien Silva, Rinaudo (C), Schaars, Insúa - Jeffren Suárez, Van Wolfswinkel

Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (AR) - Siejka (4R) - Siejewicz, Raczkowski (BR) (Polsko) .
Ve skupině G se také odehraje zápas mezi Videotonem a Basilejí.
Dnes to bude speciální zápas pro Sporting Lisabon, protože odehraje dnešním zápasem 150. zápas v evropských soutěžích.
Rozhodovat dnešní zápas bude pan rozhodčí Szymon Marciniak, který pochází z města Plock.
Za to Sporting nastoupí několik známých jmén. Nejznámější je brankář Rui Patrício.
Pokud bychom měli říci nejznámějšího hráče z Genku, tak jím je bezpochyby Thomas Buffel.
Sportingu se v letošní sezóně moc nedaří. V Portugalské lize se momentálně nachází až na 12. místě. V Evropské lize se krčí na posledním místě s jedním bodem.
Genku se v belgické lize poměrně daří. Tento tým zatím okupuje 3. místo v zemi pralinek. Pokud se podíváme, jak se mu daří v Evropské lize, tak se mu vede nadmíru dobře. Zde je na 1. místě.
Dobrý den. Vítám vás u dnešního fotbalového zápasu mezi týmy KRC Genk a Sporting Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.