Candreva v samém závěru vystřešil Demirela, který však míč dokázal vyrazit. Dnešní vyrovnaný zápas tak nakonec skončil remízou 1:1, která posouvá do další fáze Evropské ligy turecké Fenerhabce.

Domácí vykřesali jistou naději po hodině hry, kdy se přesně trefil Lulič. Rozhodnutí celého dvojzápasu přišlo v 74. minutě, kdy se míč dostal k Ekinovi a ten propálil vše před sebou a dal tak důležitou branku na hřišti soupeře a navíc srovnal na 1:1.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů z Evropské ligy.
90+3
Fenerbahce kontroluje hru a čeká na závěrečné písknutí do píšťalky.
90+2
Nastavený čas je již navíc, utkání se nám pouze dohrává.
90+1
Lulič hrál podle všeho rukou a tak ani tato akce Lazia nepřinese úspěch.
90+1
Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty.
90
Ciani na začátku devadesáté minuty pálí velmi nepřesně.
89
Čas se velmi krátí a jsem sám zvědav kolik sudí Královec nastaví. Není důvod zápas nějak zvlášť natahovat.
87
Ze hřiště odešel Erkin a nahradil ho Krasič. Toto je úplně poslední střídání v celém zápase.
87
Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a vše to podtrhla střela domácího fotbalisty, který mířil kdekoliv, ale jistě ne mezi tři tyče.
85
Lazio zakládá jeden útok za druhým, ale Fenerbahce už si postup nenechá vzít. Zodpovědně brání a nepouští se do žádných riskantních akcí.
84
Moc nechybělo a hosté by si dali povedený vlastenec. Toto nebyla zrovna hlavička na jistotu, ale nakonec míč doskákal kolem pravé tyče a tak se bude jednat jen o roh. Demirel si jistě oddechl, dostat vlastní gól od spoluhráče by jistě nerad.
82
Candreva zahrával tuto standartní situaci, ale jak bývá zvykem, tak bezúspěšně.
82
Demirel výborným zákrokem vyráží na roh.
81
Sudí Královec správně reaguje a dává Laziu k dispozici rohový kop, ze kterého však domácí stejně nic nezískali.
80
Druhá dnešní změna na straně Fenerbahce. Odešel Webó a místo něj na trávník vyběhl Mehmet Topuz
79
Pokus o dlouhý nákop a s ním spojený i rychlý přechod do útoku Laziu vyšel. Sice rychlá akce byla přerušena faulem, ale přesto zůstanou domácí u míče.
78
Do konce zápasu již nezbývá moc času a již asi jenom málo kdo věří v to, že se podaří Laziu vstřelit ještě minimálně tři branky.
77
Ze hřiště jde český fotbalista Libor Kozák, který dnes měl několik šancí na vstřelení branky, ale netrefil se ani jednou. Místo něj nastoupí Rozzi
75
Radu mohl ještě vykřesat jiskričku naděje, ale těsně míjí branku Fenerbahce.
74
Fenerbahce právě vstřelilo branku!

CANER ERKIN stál v pravý čas na pravém místě, konkrétně u zadní tyče a přesně k němu se odrazil míč, který Erkin proměnil ve vyrovnávající branku. Lazio nyní musí vyhrál alespoň 4:1, jinak v Evropské lize končí.
73
Střídají i hosté. Hřiště opouští Cristian a místo něj si zahraje Salih Ucan.
73
Ederson je dalším domácím hráčem, který dnes dohrál. Místo něj nastoupí Floccari.
72
To neplatí o pár vteřin později, kdy vidí za svůj tvrdý zákrok střídající Klose i žlutou kartu.
72
Po souboji v blízkosti pokutového území upadl jeden z domácích, ale Pavel Královec zůstal ledově klidný a nechává ve hře pokračovat.
71
Domácí se nemohou dostat do tempa, už to po vstřelené brance vypadalo na velký tlak italského klubu, ale ten nyní ustál.
69
Po dlouhé době v akci i Marchetti, který však s ledovým klidem schoval do rukavic vysoký centr Istanbulu.
68
Nyní sledujeme trošičku slabší pasáž hry. Lazio už se dopředu až tak moc nežene, sice musí stále vstřelit branku, ale času má relativně dost. To hosté už jen poctivě brání.
66
Lazio zahrálo rohový kop nakrátko a centr do šestnáctky přišel až poté, jenže Demirel hru doře přečetl a míč uzmul.
65
Ofsajd a v něm jeden z hráčů Fenerbahce.
63
Toto muselo hodně bolet a autor zatím jediné branky Lulič za to vidí žlutou kartu. Lulič společně s Yobem v jeden moment namířil své nohy proti míči. Balón však již byl někde jinde a Lulič místo něho trefil nohu Yoba.
62
Caner Erkin nezasáhl ve skluzu míč, ale nohu Candrevy a tak za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
60
Lazio právě vstřelilo branku!

Šance Lazia rázem dostávají reálnější obrysy. Na centr Candrevy si nejvýše naskočil SENAD LULIČ a ten hlavou překonává Demirela. Domácí jsou tak rázem jedinou branku od prodloužení.
59
Radu vystřelil a jako již poněkolikáté dnes vypadl míč Demirelovi z rukavic. Tohoto zaváhání nedokázal využít Kozák, který mohl míč dorážet, ale na Demirala nevyzrál.
58
Připomínám, že Lazio potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, v prvním zápase v Turecku totiž prohrálo 2:0 a musí tedy dotahovat manko.
56
Máme zde první změnu na domácí straně. Utkání končí pro Blavu a místo něj vybíhá na trávník Miroslav Klose.
55
Má slova jenom potvrzuje další z nepřesných centrů, ten jenom prolétl pokutovým územím, ale nikoho z domácích nenašel.
54
Ve druhém poločase zatlačilo Lazio soupeře před svou branku, ale chybí tomu rozvaha a klid před finální přihrávkou.
53
Lulič poslal k zemi Gönüla a rozhodčí si všimli tohoto nedovoleného zákroku a pískají.
52
Po dlouhé době se míč podíval i k bráně Lazia, ale bylo to jenom na chviličku. Nepřesným centrem se hosté o balón připravili.
51
Radu posílal do pokutového území Fenerbahce přízemní centr, ale míč přes bránící hráče neprocpal.
50
Centr domácích se sice točil směrem od brány, ale ještě před tím opustil hřiště.
48
Český útočník v barvách Lazia měl první velkou šanci druhé půle, ale z blízka nedokázal umístit míč hlavou do sítě.
47
Demirel si nebyl absolutně jistý při svém výskoku, kdy se snažil vyboxovat míč, ale to se mu absolutně nepovedlo a může být rád, že Kozák netrefil hlavou míč.
46
Byl zahájen druhý poločas, do kterého vstoupily obě družstva ve stejných sestavách jako tomu bylo v poločase prvním.
46
Okamžitě po ubránění standartní situace je naposled v prvním poločase písknuto do píšťalky. To se nelíbí domácí lavičce, která by ráda viděla nastavení ještě o něco delší.

Každopádně jsme v prvním poločase branku neviděli a tak jsou o to blíže k postupu mezi nejlepší čtyři kluby Evropské ligy hráči Fenerbahce Istanbul. Ti si však budou muset dávat stále velký pozor, protože italský klub je zatím tím aktivnějším.
45+2
Ještě jeden roh však zahrávat budou.
45+2
Před Kozákem odkopl míč na roh hostující hráč, ale rozhodčí chybují a nechávají odkopávat od branky Fenerbahce. Domácí přišli o evidentní roh.
45+1
Demirel se zvedl ze zeleného pažitu a mezitím uběhla téměř celá první minut z dvouminutového nastavení.
45
V poslední minutě prvního poločasu přišla dalekonosná střela Hernanese, kterou Demirel nezkrotil úplně a měl velké štěstí, že se dorážející hráč Lazia k míči nedostal. Přesto se v pokutovém území vytvořila mela hráčů, protože obráncům Fenerbahce se nelíbilo ostré najetí do jejich brankáře, který je momentálně otřesen a leží na trávníku.
44
Radu si pomohl v hlavičkovém souboji rukou a ani není proti rozhodnutí českého sudího.
43
Lazio okamžitě po zisku míče vyváží hru na útočnou polovinu. Ono není se čemu divit, ztráta 0:2 z prvního zápasu se sama nesmaže.
42
Hned dva další rohy zahrávali domácí, ale ani jeden z nich vzrušení před Demirelem nepřinesl.
41
Z rohového kopu sice Lazio nic nevytěžilo, ale následně se v největší šanci prvního poločasu ocitl Ederson, kterého vychytal famózním zákrokem Demirel.
40
Netrvalo dlouho a je tu roh s pořadovým číslem pět pro Lazio. Hosté zatím zahrávali dva.
38
... na rohový kop vyskočil sice nejvýše hráč v domácím dresu, ale míč se od jeho hlavy odrazil opačným směrem než je postavena brána Fenerbahce.
38
Lazio bude zahrávat další roh ...
37
Domácí zkouší štěstí i z obrovských vzdáleností, ale většina střel končí jako ta poslední od Candrevy a tedy daleko od prostoru tří tyčí.
36
Poslední zákrok se dá považovat za úspěšný o to víc, že z rohu Lazio nevytěžilo absolutně nic.
35
V souboji jeden na jednoho si počínal lépe obránce Fenerbahce, který odkopl míč na roh a zabránil tím centru.
34
Hernanes kroutil zajimavě míč, ale nedokroutil ho až mezi tři tyče.
33
Hernanes zajímavou pozici nevyužil, napálil míč totiž jen do připravené zdi.
32
Žlutou kartu dostává za několik málo okamžiků další hráč Fenerbahce Cristian, který poslal zezadu k zemi Edersona a Lazio tak bude zahrávat přímý volný kop z dvaceti metrů.
31
Ziegler naprosto zbytečně zalehl míč a bránil tím domácím v rozehrávce. Královec neváhal a vytáhl žlutou kartu, kterou zřejmě dal Zieglerovi až za následné protesty.
30
Pavel Královec dává hráčům na hřišti jasně na jevo, kdo je na zeleném pažitu dnes pánem.
29
Lazio drží v posledních minutách míč stále častěji na svých kopačkách, ale vyzrát na pevnou obranu soupeře se domácím hráčům zatím nedaří.
28
Do zajímavé pozice se tlačil jeden z domácích fotbalistů, ale střelou trefil prvního blokujícího soupeře.
27
Italský klub se v postupném útoku dostal konečně k něčemu zajímavému. Po přihrávce na hranici pokutového území pálil bez přípravy z voleje Candreva a jeho střela nebyla vůbec marná, ale přesto letěla těsně nad břevno.
25
Následně přilétl do pokutového území vysoký centr, který v pohodě schoval v rukavicích Demirel.
25
Domácí mohli zahrávat rohový kop, ale Hernanes nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
23
Akce na jeden dotek končí nepřesným centrem Weba, kterému míč sjel a skončil za brankovou čarou.
22
Rychlý protiútok Lazia byl přibržděn zpětnou přihrávkou. Domácí však celou akci ještě dohráli a tak hosté museli zasáhnout v pokutovém území parádním skluzem, kterým byl zasažen čistě míč.
21
Z obrovské dálky napřáhl Raul Meireles a svůj projektil poslal směr domácí branka, jenže ani jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
20
Máme za sebou úvodních dvacet minut hry a ani jeden z týmů se zatím nedostal do žádné výraznější gólové šance.
18
Ederson dnes střílí opravdu ze všech pozic. Opět jeho pozice nebyla nikterak výhodná, ale přesto zkusil zakončit. Bohužel pro něj jeho střele chybělo úplně vše, co střelu dělá dobrou.
17
Caner Erkin se pokusil vystřelit, ale jeho rána byla zblokována a Marchettiho tak ohrozit nemohla.
15
Hernanes se dostal po rohovém kopu k zakončení z velkého úhlu, ale mířil vysoko nad.
15
Ederson v souboji s Gönülem vybojoval rohový kop pro Lazio.
13
Hernanes překvapil Demirela tím, že poslal míč přímo na branku a brankář Fenerbahce měl moc práce s tím, aby míč udržel před brankovou čarou. Po zákroku do něj ještě tvrdě najel Kozák, ale okamžitě se brankáři Istanbulu omluvil.
12
Pro změnu faul na druhé straně a standartní situaci budou mít k dispozici i domácí.
10
Cristian si postavil míč a rozehrál standartní situaci hostů. Cristian to zkusil přímou střelou, ale z velké dálky napálil míč pouze do zdi.
9
Caner Erkin si pomohl v souboji s Raduem nedovoleně a tak se píská proti Fenerbahce.
8
Pokus o zajímavé vysunutí spoluhráče obloučkem se Edersonovi nepovedlo podle představ.
7
Hodně nepřesnous střelou se prezentoval Ederson, který bránu hodně minul.
6
Míč po standartní situaci proskákal pokutovým územím, ale nikdo z hráčů Fenerbahce se k němu nedostal.
5
Marchetti zaváhal a daroval hostům rohový kop.
4
První zajímavější příležitost se zrodila po střele Candreva, který míč poslal mezi tři tyče, ale Demirel byl pozorný.
3
Fenerbahce zahrávalo rohový kop, ale k ničemu zajímavému se nedostalo.
2
Hosté se snažili o první útočný výpad, ale obránce Lazia si pomohl přihrávkou s brankářem Marchettim..
1
-3
Hráči obou celků právě přichází na hrací plochu a za malý moment bude utkání zahájeno.
-30
Do utkání zasáhne jediný český zástupce Libor Kozák, který je útočníkem domácího celku a nastoupí v základní sestavě.
Hráči na lavičce:

S. S. Lazio: Bizzarri, Crecco, Klose, Gonzáles, Rozzi, Cataldi, Floccari

Fenerbahce Istanbul: Kaldirim, Irtegün, Topal, Krasič, Günok, Topuz, Ucan

S. S. Lazio: Marchetti – Radu, Cana, Ciani, Biava – Lulič, Ladesma, Hernanes – Ederson, Kozák, Candreva

Fenerbahce Istanbul: Demirel – Gönül, Yobo, Korkmaz, Ziegler – Raul Meireles, Sahim – Kuyt, Cristian Baroni, Erkin – Webó

Rozhodčí: Královec – Slysko, Wilczek.
Plánovaný výkop odvetného zápasu S. S. Lazio – Fenerbahce Istanbul je v 21:05 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostředníctvím tohoto textového přenosu.
Československá stopa v podobě rozhodčích:

Utkání na Stadio Olimpico v Římě bude řídit jako hlavní český rozhodčí Pavel Královec, který naposled na evropské scéně vedl kvalifikační duel Polska s Ukrajinou. Na klubové scéně se jednalo o zápas Ligy mistrů Bayern – Arsenal.

Na čarách mu budou asistovat Slovák Roman Slysko a Čech Martin Wilczek. Připraven je i čtvrtý rozhodčí Antoník Kordula.
Postupová matematika:

Lazio dnes potřebuje vyhrát minimálně 2:0, aby si vynutilo prodloužení. V případě, že se podaří hostům vstřelit aspoň jednu branku, tak budou muset Italové vyhrát o branky tři a to by již mohl být nepřekonatelný problém.
První zápas:

V dnešním odvetném zápase jsou karty rozdány zcela jasně. Přemožitel českého zastupce Viktorie Plzeň turecké Fenerbahce vyhrálo první zápas na domácím hřišti 2:0 brankami Pierre Weba ze 78. minuty, který proměnil penaltu a Dirka Kuyta z první minuty nastavení. Vyhlídky na postup tak má mnohem lepší právě Fenerbahce.
Hezký den, vítám Vás při sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi italským Laziem a tureckým klubem Fenerbahce Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.