Sudí naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém domácí Anži Machačkala poráží Udinese Calcio v poměru 2:0. Skóre otevřel až v sedmdesáté druhé minutě Samba, jenž se prosadil hlavou a o tři minuty později navýšil skóre na 2:0 chytrý Eto'o. V osmdesáté minutě vyfasoval druhou žlutou kartu Willians, jenž musel opustit hrací plochu a hosté dohrávali utkání v deseti. Udinese bylo slabším celkem a nic směrem dopředu nevymyslelo. Bránilo se dobře, ale ke konci hráčům docházely síly, a Machačkala tak zaslouženě vyhrála. Děkuji Vám za pozornost.
90+4
Domácí rozehráli tento rohový kop nakrátko.
90+3
Rohový kop vybojovali domácí.
90+2
Vypadá to, že Anži Machačkala má stále hodně sil. Operuje na soupeřově polovině a snaží se mu znepříjemnit posledních pár vteřin.
90+2
Z tohoto rohového kopu domácí tým žádné nebezpečí nepřichystal.
90+1
Útočnou akci založil Lahiyalov a ke střele se probojoval Shatov, který vybojoval rohový kop.
90
Sudí Gumienny nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Z tohoto rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.
89
Lahiyalov dostal přihrávku do běhu, zpracoval si balon a vystřelil, ale jeho pokus zblokoval na rohový kop svým zákrokem Brkič.
88
Žlutou kartu obdržel Boussoufa.
87
Hra po krátkém přerušení pokračuje a zapojil se do ní také Ranegie.
86
Samba nemůže pokračovat ve hře a je odnášen na nosítkách. Na hrací ploše ho nahradí Lahiyalov.
85
Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje Ranegie se Sambou.
84
Ke střele se dostal Boussoufa, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
83
Do konce utkání zbývá necelých sedm minut a u balonu jsou domácí hráči, kteří své vedení chtějí udržet a snaží se přidat ještě třetí branku.
81
Do zakončení se v krátkém časovém úseku dostal opět Zhirkov, ale Brkič i tentokrát jeho pokus zlikvidoval.
80
Žlutou kartu obdržel Domizzi.
80
Willians fauloval a za tento zákrok obdržel dnešní druhou žlutou kartu, z čehož vyplývá, že dostává kartu červenou, a musí tak předčasně opustit hrací plochu.
79
Žlutou kartu obdržel Zhirkov.
79
V ofsajdu uvízl Boussoufa.
77
Boussoufa nacentroval balon do pokutového území, kde se ke střele probojoval Zhirkov, ale Brkič jeho střelecký pokus skvěle zlikvidoval.
76
Hosté využívají posledního střídání. Ze hry odchází Basta a nahrazuje ho Ranegie.
75
Machačkala právě vstřelila branku!
SAMUEL ETO'O obdržel přihrávku do běhu, ve velkém vápně si zasekl míč, obehrál svého protihráče a vystřelil. ETO'O nedal Brkičovi šanci a navyšuje skóre na 2:0.
72
Boussoufa nacentroval balon do pokutového území, kde se na hranici malého vápna dostal k hlavičce CHRISTOPHER SAMBA a přesnou trefou posílá svůj tým do vedení.
71
Hrací plochu opouští Armero, nahrazuje ho Pasquale.
71
Anži Machačkala dostane výhodu rohového kopu.
70
V posledních minutách se hraje mezi pokutovými územími, a k vidění žádné šance tak nejsou. Oba týmy skvěle vykrývají prostor a vzájemně se do ničeho nepouští.
68
Domácí tým připravil své první střídání. Hrací plochu opouští González, kterého nahrazuje Traoré.
68
Basta fauloval Zhirkova, a tak se míče ujmou domácí hráči.
66
Žlutou kartu vyfasoval Di Natale.
66
Anži Machačkala velmi zhušťuje střed hřiště a svého soupeře se snaží do ničeho nepouštět.
63
Badu se příliš unáhlil a z větší vzdálenosti vystřelil. Tato střela byla ale velmi nepřesná.
59
Po ideální přihrávce se do zakončení dostal Boussoufa, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
58
Udinese Calcio této standardní situace nedokázalo využít a z rohu nic nevytěžilo.
58
Rohový kop si bere na starost Di Natale.
57
Hosté přichystali první střídání. Ze hry odchází Faraoni, nahrazuje ho Basta.
56
Rohový kop vybojovali hosté.
55
Boussoufa žádné nebezpečí ze své kopačky nevyprodukoval.
55
Volný přímý kop si bere na starost Boussoufa.
53
Ke střele se probojoval Di Natale, ale mířil přesně do těch míst, kde stál připravený Gabulov.
51
Z této standardní situace domácí hráči žádné nebezpečí nevytěžili.
50
Rohový kop vybojoval svou důraznou hrou Eto'o.
49
Do protiútoku se vydali domácí hráči a v zajímavé šanci se ocitl González, nicméně jeho střela byla zblokována.
48
Udinese se před dlouhým autem do pokutového území ubránilo a nyní má balon na svých kopačkách.
47
Autového vhazování se zmocní Anži Machačkala.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Druhý poločas začne za malou chvíli.
Sudí ukončil první poločas, který skončil bezbrankovou remízou 0:0. Anži Machačkala byla aktivnějším celkem, ale moc zajímavých šancí svým fanouškům nepřichystala. V té nejzajímavější se ocitl ve dvanácté minutě Shatov, kterého skvělým zákrokem vychytal Brkič. Pak už jsme do konce prvního poločasu nic zásadního nezaznamenali. Doufejme, že druhý poločas bude fotbalovější a líbivější.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2
Eto'o zahrával rohový kop, ale hosté se ubránili.
45
Hlavní rozhodčí Gumienny nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Žlutou kartu obdržel Willians.
45
Zajímavou šanci zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl Di Natale.
44
Boussoufa adresoval zajímavý přízemní centr do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
43
Máme tady další ofsajd, ve kterém se zapomněl Badu.
41
Na druhé straně uvízl v ofsajdové pozici Zhirkov.
40
V ofsajdové pasti se zapomněl Pereyra.
39
Pereyra na pravém křídle utekl s míčem a nacentroval jej do pokutového území, tam ale úřadovala obrana domácích.
38
Anži Machačkala je prozatím na hřišti aktivnějším týmem. Často se dostává do zakončení a neustále něco zkouší. To hosté hrají prozatím ustrašeně a chybí jim lehkost.
37
Boussoufa nacentroval balon na vzdálenější tyč, ale hosté se nakonec ubránili.
36
Rohový kop budou zahrávat domácí hráči.
34
Machačkala rozehrála nakrátko a kombinuje s míčem na soupeřově polovině.
34
Faulovaný byl Zhirkov, a domácí tak dostanou výhodu volného přímého kopu.
32
Ke střele se probojoval González, ale hosté se ubránili a tuto střelu zablokovali.
32
Do zajímavé šance se řítil Di Natale, ale sudí mu radost překazil, protože Di Natale nemohl ve hře z důvodu ofsajdového postavení pokračovat.
30
Tuto standardní situaci si vzal na starost Eto'o, který se snažil ohrozit přímo Brkičovu svatyni. To se mu však nepodařilo, protože balon se mezi tři tyče nevešel.
29
Machačkala dostala výhodu standardní situace.
28
Boussoufa nacentroval balon do pokutového území, kde se do zakončení hlavou probojoval Jucilei, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
28
Ke střele se probojoval Zhirkov, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
27
Rohový kop si vzal na starost Boussoufa, ale Machačkala žádné nebezpečí svému soupeři nepřipravila. V pokutovém území navíc Samba fauloval, a tak Machačkala nemohla ve hře pokračovat.
26
Na pravém křídle utekl všem svým protihráčům Eto'o, jenž následně obdržel přihrávku, zprcoval si balon a vystřelil, ale vybojoval pouze rohový kop.
24
Na centrovaný míč si v pokutovém území nabíhal Zhirkov, ale do zakončení hlavou se nakonec nedostal.
23
Willians se po ošetření zapojil do hry.
22
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
21
Až teď rozhodčí hru přerušuje. Willians potřebuje lékařskou pomoc.
21
Na trávníku leží Willians, ale sudí hru nepřerušil.
20
Pereyra si připravil balon na střelu, ale Gabulov tento pokus uklízí do náruče. Střele chyběla razance, a tak to byla pro Gabulova lahůdka.
19
S míčem na kopačkách kombinují domácí hráči a čekají na soupeřovu chybu. Udinese Calcio se zatím brání stoprocentně.
18
Hosté se před touto standardní situací ubránili a vybojovali míč na své kopačky.
17
Volný přímý kop budou zahrávat domácí hráči.
15
Fabbrini skvěle vybojoval balon a postupoval s ním na soupeřovu polovinu. Tam mu na pomoc přiběhl Faraoni, ale jeho následná přihrávka do pokutového území byla nepřesná, a hosté tak o balon přišli.
13
Na druhé straně se ke střele probojoval Willians, ale jeho pokus byl zablokován.
12
Brkič si připisuje velmi důležitý zákrok! Zhirkov vybojoval na levém křídle balon a následně jej nacentroval na vzdálenější tyč, kde se z první opřel do balonu Shatov. Brkič vytasil brilantní zákrok a tuto jedovatou střelu vyrazil a balon se následně ještě odrazil od břevna.
12
Eto'o vybojoval autové vhazování.
10
Rohový kop si vzal na starost Boussoufa, jenž nacentroval balon do velkého vápna, kde se snažil hlavičkovat Samba, ale míč nakonec netrefil.
10
Rohového kopu se ujme Anži Machačkala.
9
Armero následně dostal přihrávku do běhu, ale v pokutovém území se ke střele nedostal, protože u balonu byl jako první Gabulov.
8
Teď jsou u balonu hosté, na levém křídle operuje Fabbrini a Armero.
7
Samba si navedl míč na střelu a asi z dvaceti čtyř metrů zakončil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
7
Carlos přenesl hru na pravé křídlo, kde zapojil do hry Sambu.
5
Boussoufa si vzal tuto standardní situaci na starost, ale svému soupeři žádné problémy nenadělal. Balon, který adresoval do pokutového území byl pro Brkiče lahůdkou.
5
Volný přímý kop bude zahrávat Anži Machačkala.
4
Shatov se snažil přejít přes hostující obranu do pokutového území, ale nepodařilo se mu to.
2
Di Natale nacentroval balon do pokutového území, ale obrana domácích si poradila a míč odvrátila do bezpečí.
2
První rohový kop bude zahrávat Udinese Calcio.
1
Hosté zvolili pruhované bílo-černé dresy a černé trenýrky.
1
Míč do hry uvedli domácí hráči, kteří dnes oblékají žlutý komplet.
1
-2
Sudí Gumienny přivedl dnešní aktéry na hrací plochu.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
-10
Hráči se po předzápasové rozcvičce odebrali do svých kabin.
-20
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
Monacký los určil, že Anži Machačkala a Udinese Calcio budou bojovat o Evropskou ligu ve skupině A. V této skupině bojují také Young Boys Bern a Liverpool.
Udinese Calcio má po čtyřech odehraných zápasech body čtyři a v tabulce mu patří poslední příčka. Celkové skóre je 7:9. Udinese Calcio jednou vyhrálo, jednou remizovalo a dvakrát prohrálo.
Po čtyřech odehraných zápasech má Anži Machačkala na svém kontě sedmibodový zisk a celkové skóre je 4:2. Machačkala zaznamenala dvě výhry, jednu remízu a jednou prohrála.
-33
V Moskvě jsou nyní 2°C.

Anži Machačkala: Pomazan - Gadzhibekov, Agalarov, Lahiyalov, Muhammad, Traoré, Burmistrov.

Udinese Calcio: Padelli - Basta, Coda, Pasquale, Reinthaler, Ranégie, Marsura.

Anži Machačkala: Gabulov - Logashov, Samba, Carlos, Tagirbekov - Shatov, Jucilei - González, Boussoufa, Zhirkov - Eto'o.

Udinese Calcio: Brkič - Heurtaux, Danilo, Domizzi - Faraoni, Willians, Armero - Badu, Pereyra - Fabbrini, Di Natale.

Rozhodčí: Serge Gumienny (BEL) - Walter Vromans (BEL), Yves De Neve (BEL).
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Serge Gumienny, na čarách mu budou asistovat pánové Walter Vromans a Yves De Neve. Vypomáhat bude čtvrtý rozhodčí Kristof Meers a brankoví asistenti Luc Wouters a Alexandre Boucaut. Všichni pánové jsou z Belgie.
Fotbalovým jevištěm bude Stadion Lokomotiv v Moskvě.
Dobrý podvečer, vítám Vás u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů - Evropské ligy. Dnes máme na programu páté kolo základní části, ve kterém Anži Machačkala bude hostit svého soupeře Udinese Calcio. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.