To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký večer.
A je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec skončilo nerozhodně 2:2. V prvním poločase jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil hostující Hanke, který poslal Mönchengladbach do vedení. Domácí nedokázali proměnit žádnou svojí šanci a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří se neustále tlačili před branku Mönchengladbachu. V 54. minutě se prosadil Barton, který vyrovnal. O čtrnáct minutek později propálil ter Stegena Jordan Ayew, který poslal Marseille do vedení. Domácí pak diktovali tempo hry a vytvořili si i několik šancí, jenže třetí branku nepřidali a přišel trest. V 94. minutě hráči Marseille míč ztratili, hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl Arango, který vyrovnal. Domácí byli aktivnější, ale nakonec si týmy body rozdělily.
90+4
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Tak domácí o kulatý nesmysl přišli, hosté podnikli bleskový brejk, ze kterého se jim podařilo vyrovnat. Hodně důležitou branou vstřelil JUAN ARANGO.
90+3
Domácí stále drží míč na polovině německého celku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.
90
Žlutou kartu uviděl hostující kapitán Brouwers.
89
Domácí nepůjčují hostům míč a nechtějí si zkomplikovat cestu ke třem bodům.
87
Francouzi jsou stále u kulatého nesmyslu a nikam už příliš nepospíchají.
86
Hráči Marseille se opět ženou dopředu. Uvidíme, zda ještě něco vymyslí.
85
Domácí stále diktují tempo hry a vypadá to, že tři body zůstanou ve Francii.
84
Domácí střídají. Dohrál Diawara a zahraje si Kabore.
83
Hosté se snaží prokombinovat před branku Marseille, ale zatím se jim to vůbec nedaří.
81
Ke střele se dostal domácí Valbuena, ale branku Mönchengladbachu netrefil.
80
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo, přesto jsou domácí stále u kulatého nesmyslu.
79
Další rohový kop pro domácí hráče.
78
Rohový kop pro Marseille.
77
Domácí jsou stále aktivnější a opět se hraje na polovině německého celku.
76
A poslední střídání Němců. Hankeho nahradil De Camargo.
75
Další střídání hostů. Marxe nahradil Xhaka.
´74
Tak to nebylo příliš povedené. Mlapa byl na trávníků pár vteřin a hned uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.
73
Střídají i hosté. Dohrál Herrmann a přišel Mlapa.
72
Domácí se usadili na polovině německého celku.
71
Marseille má míč a kontroluje hru. Hosté to budou mít hodně těžké.
70
Domácí střídají. Dohrál Amalfitano a přišel Valbuena.
68
Marseille právě vstřelilo branku!

Nyní už to domácím vyšlo a poprvé v tomto utkání jdou do vedení. Po rychlé akci se k míči dostal JORDAN AYEW, který propálil ter Stegena.
67
Jenže ani tento útok nebyl příliš úspěšný. Míč sebrali hostující obráci, kteří nikam nepospíchají.
66
Hosté se osvobodili dlouhým odkopem a domácí začínají od Mandandy.
65
Už se opět hraje. U kulatého nesmyslu jsou domácí, kteří se stále tlačí dopředu.
63
Na hřišti zůstal ležet domácí Jordan Ayew a rozhodčí hru raději přerušil.
62
Domácí opět kombinují na polovině Mönchengladbachu.
61
Teď byla k vidění řada nepřesností. Hosté se stále soustředí hlavně na obranu. Naopak na domácích je znát, že remíza je pro ně málo.
60
A chybovali v kombinaci a dopředu se opět ženou domácí.
59
Nyní po delší době kombinují i hosté z Německa. Ale jsou daleko od branky Marseille.
58
Další žlutou kartu uviděl hostující Hanke.
57
K další střele se dostal domácí Jordan Ayew, ale branku německého celku nyní netrefil.
56
Žlutou kartu uviděl Jordan Ayew.
55
Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu.
54

Domácí zahrávali další rohový kop, ze kterého už udeřili. Na centrovaný míč si naběhl JOEY BARTON, který vyrovnal. A nutno dodat, že zcela zaslouženě.
53
Jenže ani z pátého rohu domácích nic nebylo. Navíc na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících borců a rozhodčí hru raději přerušil.
52
51
A další nepovedená přihrávka a míč má opět hostující brankář. Domácím se v útočné fázi dnes vůbec nedaří.
50
Ale hosté výborně napadali a vytlačili hráče Marseille až na svojí polovinu.
49
U kulatého nesmyslu jsou opět domácí, kteří se snaží něco vymyslet.
48
Jenže útok domácích zastavil nepřesný centr a míč sebral brankář ter Stegen.
47
Druhý poločas rozehráli hosté, kteří se tlačili dopředu, ale jejich snažení ukončil útočný faul.
46
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavou bitvu, která zatím lépe vychází borcům z německého Mönchengladbachu, který po brance Hankeho vede 1:0. Domácí byli v prvním poločase aktivnější, ale hosté výborně brání a zatím drží cenný náskok. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhé půli, která začne zhruba v 20:00.
45+2
Ale na vyrovnávací branku to v tomto poločase nevypadá.
45+1
Domácí to ještě zkouší...
45
Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu.
44
Ale nevypadá to, protože hosté Marseille do ničeho v posledních minutách nepouští.
43
Opět se hraje na polovině německého týmu. Uvidíme, zda se domácím podaří do poločasu vyrovnat.
41
Domácí to stále zkouší, ale hosté jsou v obraně velmi pozorní.
40
Druhou branku hostů mohl přidat aktivní Hanke, ale v dobré šanci nepropálil Mandandu!
39
A jejich rodící se akci zastavil Herrmann, který za to uviděl žlutou kartu.
38
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a míč mají opět domácí.
37
Rohový kop pro Mönchengladbach.
36
I tuto akci ukončila nepřesná přihrávka a míč má brankář německého celku.
35
Opět se hraje na polovině Mönchengladbachu. Uvidíme, zda nyní domácí něco vymyslí.
33
Domácí přitvrdili a hosté s tím mají velké problémy.
32
Další žlutou kartu uviděl domácí Rémy.
31
Tvrdým zákrokem se prezentoval Diawara, který za to uviděl žlutou kartu.
30
Akci Marseille ukončila nepřesná přihrávka a hosté mají míč na svých kopačkách.
29
A domácí se opět ženou před branku německého celku.
28
Mönchengladbach to zkusil dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí obránci.
27
Hosté stále pouze brání, ale zatím velice úspěšně. Domácí se nemohou prokombinovat do vážnější příležitosti.
25
Ale zatím se nedostali ani ke střele. Stále jsou však u kulatého nesmyslu.
24
Domácí se usadili na polovině Mönchengladbachu.
23
Žlutou kartu uviděl domácí Amalfitano.
22
Ke střele z dálky se odhodlal jeden z domácích borců, ale branku Mönchengladbachu netrefil.
21

Domácím se rozehrávka rohu příliš nepovedla. Hosté získali míč a rychlou kombinací se dostali před branku Marseille. Na konci celé kombinace byl MIKE HANKE, který prostřelil Mandandu a poslal tak Mönchengladbach do vedení.
20
A další rohový kop pro francouzský celek.
19
Další roh pro domácí, už čtvrtý.
18
Ani z tohoto rohu nic nebylo, přesto jsou domácí stále u kulatého nesmyslu.
17
Další roh pro domácí. Ti nyní hodně tlačí.
16
Ke střele se dostal domácí Rémy, ale ter Stegen zasahovat nemusel.
15
14
Ani tentokrát to domácím nevyšlo a na první branku stále čekáme.
13
Domácí jsou aktivnější, ale hosté výborně brání.
12
O míč se nyní bojuje hlavně uprostřed hrací plochy. Ani jeden celek nechce udělat chybu. První branka v tomto utkání bude hodně důležitá.
10
Ale z tohoto rohu také nic nebylo. Na vážnější šanci stále čekáme.
9
Rohový kop pro německé mužstvo.
8
Ke střele se dostal jeden z domácích borců, ale jeho pokus nebyl přesný a ter Stegen nemusel zasahovat.
7
Jenže ta skončila na pozorné obraně domácích. Marseille šla do brejku a vybojovala rohový kop.
6
Hosté z Německa rozjíždějí další útočnou akci.
5
Domácí nic nevymysleli a zkoušeli to i hosté, jenže ani jim se nepovedlo ohrozit branku francouzského týmu.
3
Marseille zatím nepůjčila hostům míč a stále kombinuje.
2
Domácí borci jsou stále u míče a kombinují na polovině německého celku.
1

Olympique Marseille: Mandanda (C) - Mendes, Morel, Diawara, Fanni, Barton, Cheyrou, Amalfitano, J. Ayew, A. Ayew, Rémy

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Brouwers (C), Álvaro Domínguez, Wendt, Jantschke, Rupp, Marx, Nordtveit, Arango, Herrmann, Hanke

Rozhodčí: Kružliak - Slyško, Somolani.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Francouzský celek odehrál zatím v letošním ročníku Evropské ligy tři utkání. V tom prvním remizoval na hřišti Fenerbachce 2:2. V dalším duelu rozstřílel na svém hřišti AEL Limassol 5:1 a v posledním zápase prohrál 2:0 na stadionu Moenchengladbachu. Svému dnešnímu soupeři má tak co oplácet.
Olympique je jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů francouzské historie. devětkrát vyhrál francouzskou ligu, desetkrát francouzský pohár a asi největšího úspěchu dosáhl v roce 1993, když ve finále Ligy mistrů porazil 1:0 AC Milán a získal tak poprvé a zatím naposled velkou evropskou trofej. Olympique také vyhrál devětkrát francouzský titul. Následující rok mu však bylo zakázáno obhajovat titul po úplatkářském skandálu šéfa klubu Bernarda Tapieho a jeho podřízených okolo zápasu s klubem Valenciennes FC. Následující sezonu hrál Olympique Ligue 2. V tomto přístavním klubu hráli takové hvězdy jako Jean-Pierre Papin, Rudi Völler, Didier Deschamps nebo Marcel Desailly. Po návratu do nejvyšší francouzské soutěže se chtěl OM vrátit na výsluní, které mu ještě donedávna patřilo. Dodnes ale čeká tento klub na velký návrat, kterému byl nejblíže v sezóně 2003/2004, kdy ho ve finále Poháru UEFA porazila až španělská Valencie.
V současné době je trenérem mužstva Élie Baup.
SKUPINA C

V této skupině je ještě kromě těchto dvou celků turecké Fenerbachce a kyperský AEL Limassol. Nejlépe je na tom zatím tým z Turecka, která má na svém kontě po třech zápasech sedm bodů. Na druhém místě se drží Marseille, která vybojovala zatím body čtyři. Na třetí pozici je Moenchengladbach, který mé stejně bodů, jako druhá Marseille, ale má horší skóre. Úplně poslední je s jedním bodem celek z Kypru, který má bod za remízu právě s Moenchengladbachem. Nutno dodat, že do další fáze Evropské ligy postupují z každé skupiny dva celky.
Přeji krásný večer všem fanouškům dobrého fotbalu. Evropská liga má dnes na programu další zápasy a my se zaměříme na duel mezi francouzským Marseille a německým Moenchengladbachem. Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem tohoto zápasu celek z Francie, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.