Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu mezi Neapolí a Dněprem se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Na shledanou!
Neapol si vyšlápla na Stadio Sao Paolo na vedoucí celek skupiny F Dněpr, který nakonec porazila 4:2. O výhru italského klubu se postaral čtyřmi góly Edinson Cavani! Uruguajský útočník vstřelil úvodní branku již v 7. minutě, jenže Dněpr dokázal do poločasu vyrovnat a v úvodu toho druhého dokonce vývoj zápasu otočit. Neapol se ale mohla spolehnout na Cavaniho, který vsítil během druhého poločasu hned 3 góly a vystřelil svému týmu cenné vítězství.
90+3
Neapol právě vstřelila branku!
EDINSON CAVANI 4:2!! Dnešní zápas patřil jednoznačně Cavanimu, který vstřelil svůj čtvrtý gól a definitivně zpečetil výhru Neapole.
90+1
Dněpr se ještě pokusil o odpovědět, jenže Giulianova střela byla sražena.
89
Myslím si, že o tohle vedení už se Neapol nechá připravit jen těžko.
88
EDINSON CAVANI dovršil HATTRICK! Útočník italského klubu si skvěle naskočnil na rohový kop Marka Hamšíka a dvě minuty před koncem zápasu strhl vedení opět na stranu Neapole.
86
Dněpr již využil také poslední střídání. Matheus nahradil Fedetskiye.
84
Insigne se dostal do šance, jenže jeho střela skončila mimo.
83
Útočnou akci Neapole zastavil ofsajd, v němž se ocitl Fernández.
81
Cheberyachko nahradil Konoplyanku.
80
ŽLUTÉ KARTY: Neapol 1 - Dněpr 3
78
Mandziuk viděl za faul na Insigneho žlutou kartu.
77
EDINSON CAVANI 2:2! Útočník Neapole se postavil k rozehrání volného přímého kopu a krásnou střelou vyrovnal na 2:2. Laštůvka byl bez šance.
76
Odibe fauloval vzápětí Cavaniho. Neapol bude rozehrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
76
Rotan uviděl za faul žlutou kartu.
74
Rotan rozehrál rohový kop, z kterého hosté nic nevytěžili.
73
Oba týmy byly nachytány v rychlém sledu v ofsajdu. Nejprve Zozulya z Dněpru a na druhé straně střídající Goran Pandev z Neapole.
72
Neapol využila poslední střídání k logickému posílení ofenzivy. Na hřiště přišel Goran Pandev, který nahradil kapitána Salvatore Aronicu.
69
Insigne hru Neapole rozhodně oživil. Dočká se však italský klub vyrovnání?
68
Insigne rozehrál rohový kop, po němž se dostal k zakončení Mesto. Jeho pokus byl ale nepřesný.
67
Insigneova střela byla sražena a Neapol vybojovala rohový kop.
66
Konoplyanka se pokusil vypálit, jeho střela ale byla stejně jako v předchozích případech nepřesná.
65
STŘELY NA BRÁNU: Neapol 2 - Dněpr 3
64
STŘELY CELKEM: Neapol 7 - Dněpr 10
63
Střídající Insigne rozehrál rohový kop Neapole, Laštůvka ale mohl zůstat v klidu.
60
Hra se přelévala ze strany na stranu, ani jeden tým se ale nebyl schopen dostat do zakončení.
58
Michael Odibe se ocitl ve skvělé šanci, jenže bránu minul!
57
Rotan rozehrál rohový kop, po němž se hráči Dněpru k ohrožení brány Neapole nedostali.
56
A je tu další střídání na straně Neapole. Lorenzo Insigne přišel na místo Eduarda Vargase. Ke změně sáhl na druhé straně i Dněpr. Giuliano nahradil Oleksandra Aliyeva.
56
55
Neapol sáhla k prvnímu střídání. Marek Hamšík nahradil Marco Donadela.
55
Konoplyanka vyslal na bránu Neapole nebezpečnou střelu a brankář Rosati musel vytáhnout první skvělý zákrok!
54
Konoplyanka byl faulován.
52
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
ROMAN ZOZULYA 2:1! Dněpr otáčí na italské půdě vývoj zápasu. Zozulya předvedl krásnou střelu a poslal svůj tým do vedení.
52
Inler se dopustil tvrdého faulu, za který uviděl žlutou kartu.
51
Další šance Neapole, v níž se tentokrát ocitl Fernández. Jeho střela ale mezi tři tyče nemířila.
50
Dzemaili rozehrál volný přímý kop, bránu hostujícího Dněpru ale nikterak výrazně neohrozil.
49
Na obou stranách nyní byly k vidění fauly, dnes si oba týmy nic nedarují.
48
Rotan se dopustil faulu na Fernándeze. Neapol zůstává u míče.
47
Výkop druhého poločasu obstarali hráči Dněpropetrovsku, kteří ihned přešli do útoku, jenže o míč přišli.
46
Vítejte zpět na Stadio San Paolo, kde je už vše připraveno k zahájení druhého poločasu zápasu mezi domácí Neapolí a Dněprem.
První poločas je za námi. Neapol vedla od 7. minuty zásluhou přesné střely Edinsona Cavaniho 1:0, jenže na jeho gól dokázal odpovědět po půl hodině hry Artem Fedetskiy, a tak je po první pětačtyřicetiminutovce na Stadio San Paolo skóre vyrovnané 1:1.
45
V prvním poločase se zřejmě nebude nastavovat ani minuta.
44
Oleksander Aliyev se dostal k dalšímu zakončení, jeho střela byla ale tentokrát zablokována.
42
K rozehrání volného přímého kopu se postavil Aliyev, jehož střela skončila mimo.
41
Konoplyanka vybojoval přímý volný kop poté, co ho k zemi poslal Fernández.
39
Dzemaili rozehrál rohový kop, po němž hosté bránu Rosatiho nikterak výrazně neohrozili.
37
Fedetskiy fauloval unikajícího Cavaniho, který je dnes po vstřeleném gólu při chuti, ale jeho pokusy, až na ten první, míří zatím mimo.
35
Neapol se pokusila o rychlou odpověď, ale Cavaniho střela byla nepřesná.
34
ARTEM FEDETSKIY 1:1! Na stadionu San Paolo je vyrovnáno! Michael Odibe vyhrál hlavičkový souboj a Fedetskiy se dostal ke střele, kterou uklidil za záda bezmocného Rosatiho.
33
Dněpr vybojoval rohový kop, který rozehrál Aliyev, Rosati ale mohl zůstat v klidu.
32
Inler si udělal prostor a ihned vypálil. Jeho střelecký pokus však byl nepřesný.
30
Fedetskiy fauloval Cavaniho.
29
Hra se po úvodním gólu Cavaniho vyrovnala a během posledních minut je aktivnější Dněpropetrovsk, jenže ukrajinský tým dnes nemá zřejmě střelecký den.
28
Konoplyanka se dostal ke střele, ale stejně jako jeho spoluhráči páli nepřesně.
27
Dzemaili fauloval Aliyeva a Dněpr se může znovu pokusit ohrozit domácí bránu.
26
Hosté se dostali po dlouhé odmlce ke střele, Zozulya ale pálil mimo.
25
Další žlutá karta pro Dněpr. Tentokrát ji viděl Aliyev za faul na Fernándeze.
23
Neapol u míče...
21
Konoplyanka se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.
20
Mesto fauloval Denisova a Dněpr se ubránil.
19
Aliyev rozehrál volný přímý kop, po němž se dostal ke střele Kankava. Jeho pokus ale skončil opět mimo.
18
Britos fauloval Zozulya a Dněpr bude rozehrávat volný přímý kop...
16
Dossena se ocitl ve skvělé šanci, bohužel pro domácí ale vůbec netrefil bránu!
15
Neapol je po vstřeleném gólu evidentně při chuti a snaží se přidat další gól.
14
Dossena napřáhl ke střele, ta však byla nepřesná a skončila mimo.
13
Dzemaili rozehrál rohový kop, po němž se však nedostal k zakončení žádný z jeho spoluhráčů.
12
Cavani v šanci! Útočník Neapole nebezpečně vypálil a Laštůvka převedl první skvělý zákrok.
9
Aliyev rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k dorážce Kankava. Jeho pokus ale mířil příliš vysoko.
8
Skvělý úvod pro Neapol, která dnes potřebuje vyhrát.
7
EDINSON CAVANI 1:0! Dzemaili našel přesnou kolmou přihrávkou Cavaniho, který se ocitl v první šanci a hned z ní vstřelil gól. Uruguajský útočník uklidil míč přesně k pravé tyči. Laštůvka byl bezmocný.
7
Z volného přímého kopu ale nic nebylo, český brankář Laštůvka mohl zůstat v klidu.
6
Kankava se dopustil faulu v blízkosti šestnáctky a Neapol bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
5
Stejně jako Neapol, ani Dněpr se k ohrožení brány soupeře zatím nedostal.
4
Fotbalisté Neapole se však k ohrožení brány Dněpru nedostali a museli rychle zpět, aby zastavili rychlý protiútok hostů.
3
...domácí budou vhazovat a v útoku tak mohou pokračovat.
2
Neapol podniká první útočnou akci...
1
Domácí Neapol dnes hraje v tradiční modré kombinaci dresů, zatmco Dněpr v bílé.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas bude moci za pár okamžiků začít.
Hlavním rozhodčním dnešního zápasu je pan Alon Yefet z Izraele.
Zatímco Edinson Cavani dnes v základní sestavě Neapole nechybí, střelci ukrajinského klubu Giuliano a Matheus jsou připraveni pouze na lavičce.
První vzájemný duel na Ukrajině vyzněl lépe pro domácí Dněpr, který si s Neapolí poradil snadno 3:1. Do sítě italského klubu se postupně trefili Artem Fedetskiy, Matheus a Giuliano. Čestný úspěch Neapole zaznamenal kdo jiný, než Edinson Cavani.
Ani Dněpr na tom však není špatně. Ukrajinský klub vyhrál hned pět z posledních šesti evropských duelů a jen jednou remizoval. Zásluhou této skvělé bilance se také nachází na čele skupiny F.
Neapol se bude moci v dnešním zápase opřít o domácí stadion Stadio San Paolo, kde se ji nadmíru daří. Italský klub neprohrál na evropské scéně na domácím hřišti již 15 zápasů v řadě (11 výher a 4 remízy). Poslední domácí porážka Neapole v Evropě se datuje k 7. prosinci 1994, kdy podlehla v třetím kole tehdejšího Poháru UEFA 0:1 Eintrachtu Frankfurt.

SSC Neapol: Rosati - Britos, Aronica (C), Fernández - Dossena, Inler, Donadel, Mesto - Dzemaili - Vargas, Cavani. Střídající hráči: De Sanctis, Maggio, Campagnaro, Hamšík, Behrami, Pandev, Insigne.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Laštůvka - Mazuch, Mandziuk, Denisov, Odibe - Rotan (C), Kankava - Fedetskiy, Aliyev, Konoplyanka - Zozulya. Střídající hráči: Shelikhov, Kravchenko, Giuliano, Oliynyk, Cheberyachko, Seleznyov, Matheus.

Rozhodčí: Alon Yefet (ISR).
Příjemný čtvrteční večer. Vítejte u sledování zápasu Evropské ligy, v němž změří Neapol síly s ukrajinským Dněpropetrovskem. Dnešním duelem Vás bude provázet Tomáš Reiner.
Zatímco Dněpropetrovsk vyhrál všechny tři duely, Neapol jen jeden. Italský klub si připsal své jediné vítězství na domácí půdě, kde porazil 4:0 AIK. Zbylé dva zápasy Neapol prohrála, včetně duelu proti PSV Eindhoven.
Neapol čeká proti ukrajinskému Dněpropetrovsku nelehký zápas, ukrajinský klub totiž nasbíral během úvodních třech zápasů plný zisk devíti bodů, když postupně porazil 2:0 PSV Eindhoven, venku 3:2 AIK a naposledy doma právě Neapol 3:1.
Slavnou Ligu mistrů vystřídá ve čtvrtek večer sice méně sledovaná, přesto však velmi atraktivní Evropská liga. Společně se zaměříme na zajímavý duel skupiny F, v němž hostí domácí Neapol na stadionu Sao Paolo ukrajinský Dněpr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.