To je ode mě pro dnešní večer vše, a někdy zase u onlajnů nashledanou.
Newcastle United vítězí 3:0, anglický tým tak potvrdil roli favorita a připsal si tři body do tabulky. Po dvou brankách v první půli přišel ještě jeden v druhé pětačtyřicetiminutovce, když se (byť z ofsajdu) trefil Cissé. Poté už bylo o vítězi rozhodnuto a opadlo i tempo zápasu. Newcastle si už výhru v klidu pohlídal a dostal se na čelo tabulky skupiny D.
90+4
Cissé postupoval středem, posunul na Obertana, ten už ale nemá chuť útočit a míč se tak postupné dostal až k brankáři Harperovi.
90+1
Ještě jedna standardka pro Newcastle po faulu na Cissého, ale domácí hráči se k rozehrávce nijak nehrnou. Nakonec rozehrál Bigirimana, ale pouze ke Carrassovi.
90
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89
Žlutou kartu vidí domácí James Perch.
88
Rychlá akce domácího týmu po levé straně, ale Cissé se dostal do ofsajdu.
86
Saivet (BOR) vybízel Mariana do uličky, ale Obertan zareagoval dostatečně rychle a tento záměr jim překazil.
85
Utkání se už jen dohrává.
83
Malé zahřátí se pro Harpera, když si došel pro nakopávaný míč a skryl jej do rukavic.
82
Utkání teď ztratilo svůj náboj a není se co divit. Tříbrankový náskok je necelých deset minut před koncem pro Newcastle dostačující a Bordeaux má problémy se do zakončení vůbec dostávat.
80
Další z centrů před Harpera, ale Diabaté byl v ofsajdovém postavení.
79
Jussiê poslal centr na Belliona, ale jeho volej končí svící.
77
Ne, hostům to nejde. Snaží se o průniky středem, ale tudy to opravdu nepůjde.
75
Akce na druhé straně, Obertan hledal Cissého, ten zakončoval polonůžkami, ale zároveň stál v ofsajdu.
74
Velká šance Bordeaux na snížení, Bellion stál zcela sám před Harperem, ten mu ale střelu po zemi vyrazil nohou.
73
Roh pro Newcastle, ale Trémoulinas stál tam, kde bylo potřeba a odhlavičkoval pryč.
72
Žlutou kartu vidí hostující Landry N´Guémo.
71
Poslední střídání i na strané domácích. Cheick Tioté dnes končí a zbývající minuty si zahraje Dan Gosling.
70
Na centr si ve vápně nejvýše naskočil Diabaté (BOR), ale nakonec se situace otáčí o dopředu jdou domácí.
68
Jelikož chce Bordeaux s výsledkem ještě něco udělat, tlačí se dopředu ve více lidech a to znamená okénka v obraně. Newcastle je ale zatím netrestá.
67
Poslední stŕídání Bordeaux, odešel Yoan Gouffran a do hry se dostal David Bellion.
66
Newcastle se kombinačně prosadil po zemi, Cissé chtěl gólmana překvapit střelou z dálky, ale Carrasso byl naprosto v klidu.
64
Gouffran (BOR) převzal míč od Saného, hledal si dobrou střeleckou pozici, ale nakonec Harper nemusel zasahovat, neboť ještě před ním zblokovali střelu obránci.
63
Obertan (NEW) se snažil dostat do úniku, ale byl v ofsajdu.
61
Druhé střídání domácího celku. Hřiště opustil Yohan Cabaye a nahradil jej rodák z Bujumbury, Gael Bigirimana
60
Obertan je velice platný jak ve hře dopředu, tak i dozadu, což dokázal utnutím rychlé akce Bordeaux.
59
Domácí celek hraje naprosto v pohodě, což dokazuje Shola Ameobi, který ač tísněn u rohového praporku dvěma protihráči, dokázal se uvolnit a přihrát na lépe postavené spoluhráče.
56
Chybná rozehrávka Bordeaux, k míči se dostal Cabaye, zkusil štěstí z asi 40 metrů, ale minul bránu.
53
Cabaye poslal zajímavý centr do vápna Bordeaux a hosté měli co dělat, aby míč odkopli pryč.
51
Další centr Fergusona na Cissého, tentokrát se Cissé ale nedokázal ve vápně prosadit.
49
Newcastle právě vstřelil branku!
Ferguson našel zleva centrem PAPISSE CISSÉHO, který hlavou usměrnil míč přesně k tyči. Situace zaváněla ofsajdem, ale rozhodčí akci pustili a je to tak 3:0 pro Newcastle.
48
Roh pro Bordeaux, ale gólman Harper si poradil a dopředu jdou domácí.
46
A ještě jedno střídání hostů. Skončil Ludovic Obraniak a nahradil jej Cheick Diabaté.
46
U hostů dohrál Jaroslav Plašil a přišel Landry N´Guémo.
46
Hned několik střídání proběhlo před startem druhé půle. V domácím dresu nastala změna v brance, kde Roba Elliota nahradil Steve Harper.
46
Po úvodní půli může být trenér Alan Pardew s výsledkem svého týmu velice spokojen. V úvodu sice hosté hrozili, ale v 16. minutě se trefil Shola Ameobi a od té doby byli domácí lepším týmem. Těsně před půli se do vlastní branky trefil Henrique a ustanovil tak skóre po prvních 45 minutách na 2:0 pro Newcastle.
45+1
Obraniakův pokus sice vypadal dobře, ale Elliot neměl problémy míč chytit. S následnou rozehrávkou moc nespěchá, ví, že se blíží poločasový hvizd.
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44
Žlutou kartu za faul vidí domácí Vurnon Anita.
43
Newcastle je při chuti a Cissé mohl vstřelit třetí gól. Vyhnul se ofsajdové pasti, stál proti Carrassovi, ten ale vytáhl skvělý zákrok a vyrazil!
40
Smolný okamžik pro Bordeaux. Williamson nacentroval do vápna, kde se HENRIQUE nedomluvil se svým brankářem a srazil tak centr do vlastní branky! Newcastle tak lacině přichází k dvoubrankovému náskoku.
39
Sané (BOR) napřáhl z více, než 30 metrů a Elliot měl plné rukavice práce, aby jeho ránu vytěsnil z prostoru branky! Následná dotírání Jussiêho bylo zbytečné, neboť stál v ofsajdu.
38
Simpson (NEW) teď zabránil Trémoulinasovi, aby poslal míč do ohně.
36
Cissé posunul na Obertana, ten se ale k centru nedostal a po přešlapovačce přihrál dozadu, čímž celou akci zabrzdil.
34
Tentokrát se k němu postavil Plašil, ale jeho centr nepatřil k nejlepším.
34
Obraniak si tuto standardku zopakuje a tentokrát už musel Elliot do vzduchu a před Jussiêm odvrátil na další roh.
33
Roh pro Bordeaux.
32
Postupná kombinace Bordeaux končí na hranici vápna, kde celou akci ukončil Ferguson (NEW).
30
Cissé (NEW) si naběhl na přihrávku do uličky, ale byl příliš rychlý a dostal se tak do ofsajdu.
30
Obraniakův rohový kop si do svých rukavic stáhl gólman Elliot.
29
Jussiê si zpracoval míč na prsa, posunul na Gouffrana, ale jeho pokus z hranice šestnáctky byl sražen na roh.
28
Trémoulinas opět podpořil útok, ale jeho centr nebyl přesný a u míče byli rychleji hráči ve žlutém.
26
Roh pro Bordeaux, k rozehrání se postavil Obraniak, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
25
Tioté se vrací do hry.
23
Tioté zůstal po souboji s Jussiêm na zemi a je ošetřován. Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
22
Simpson hledal centrem Ameobiho, jenže dal do nákopu příliš mnoho síly a míč tak končí mimo dosah všech hráčů.
20
Následný přímý kop rozehrál Obraniak, ale jeho centr skončil u gólmana Elliota.
20
Cheick Tioté fauloval Jussiêho a vidí po zásluze žlutou kartu.
19
Newcastle jde do rychlé protiakce tří na tři, ale Shola Ameobi prohnal Obertana takovým způsobem, že míč skončil v zámezí.
18
Obertan hýří aktivitou, levou stranu si zatím podmaňuje, ale tentokrát mu přihrávka nevyšla.
16
Hra se opět přesunula na druhou stranu, Obertan zpracoval přihrávku na celou šíři hřiště, následně si povodil dva protihráče, přízemním centrem našel zcela volného SHOLU AMEOBIHO a pro něj už nebyl problém trefit odkrytou bránu!
15
Hra se přesunula na druhou stranu, Gouffran dostal přihrávku na střed do skvělé pozice, ale jeho pokus kryl Elliot.
14
K následnému přímému kopu se postavil Cabaye, obrana Bordeaux čekala centr do vápna, jenže záložník Newcastlu to zkusil přímo, jenže trefil pouze boční síť.
13
Newcastle se hnal do rychlého brejku, Henrique musel zatáhnout za záchrannou brzdu a vidí tak žlutou kartu.
10
K přímáku se postavil Plašil, ale opět bez úspěchu.
9
Hosté jsou zatím aktivnější, ke střeleckému pokusu se probil Saivet, ale míč šel mimo.
6
Hosté začali lépe a Obraniak měl na hlavě vedoucí gól, po centru z levého křídla ale poslal míč nad břevno. Trenér Gillot jen kroutí hlavou.
3
Po kombinaci, do které se zapojil i Plašil, se míč dostal k Trémoulinasovi, který podpořil ofenzívu, ale nepodařilo se mu odcentrovat.
2
Nenápadná, ale o to nebezpečnější střela v podání Cabayeho (NEW), který vypálil křížnou ránu z rohu pokutového území a Carrassovi muselo notně zatrnout.
1

Newcastle United: Elliot - Simpson, Williamson, Perch, Ferguson - Anita, Cabaye, Tioté - Cissé, Shola Ameobi, Obertan. Trenér: Alan Pardew.

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Planus, Trémoulinas - Saivet, Sané, Plašil, Obraniak - Jussiê, Gouffran, Trenér: Francis Gillot.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz - Pau Cebrian Devis, Jon Nunez Fernandez (všichni ESP).
Zápas má na St James' Parku výkop ve 21:05 a Vy jste k němu srdečně zváni.
Rozhodčími tohoto střetnutí jsou pánové ze Španělska. Jako hlavní se představí Antonio Mateu Lahoz, pomáhat mu budou Pau Cebrian Devis a Jon Nunez Fernandez. Čtvrtým sudím je Raúl Cabanero Martínez a u branek budou stát David Fernández Borbalán a Carlos Del Cerro Grande.
Ale Girondins Bordeaux je na vítězné vlně. O víkendu zaznamenal klub cennou výhru v rámci francouzské ligy na půdě Lyonu a úvodní zápas skupiny Evropské ligy, to byla útočná smršť proti Club Bruggy. Výsledkem byla jednoznačná výhra 4:0 po gólech Saného, Gouffrana, vlastním gólu Engelse a závěrečné trefě Jussiêho.
Newcastle United si bude chtít vylepšit náladu po bezbrankové remíze z půdy Maritima. Doma ale nebude chtít zbytečně ztrácet body a Bordeaux tak čeká těžká šichta.
Mezi večerními zápasy je i lahůdka v podání Newcastlu United a Girondins Bordeaux. Jak si s ostrovním fotbalem poradí francouzská grupa v čele s kapitánem Jaroslavem Plašilem?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.