Skončilo utkání Evropské ligy mezi Panathinaikosem a Mariborem, za klíčový moment zápasu můžeme označit vyloučení hostujícího Mejače na konci prvního poločasu. Domácí se ve druhém poločase dostávali do šancí a vybojovali si dokonce dva pokutové kopy, ten první Vitolo neproměnil, když poslal míč pouze do tyčky - dostal však možnost opravy v 67. minutě a s tou si poradil na jedničku a zajistil jedinou branku zápasu.

Panathinaikos tak přeskočil díky této výhře právě svého dnešního soupeře a v posledním zápase skupinové části bude ještě moci zabojovat o postup do vyřazovací fáze.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+3
V poslední minutě nastavení se do obrovské šance dostal Berič a mohl se stát hrdinou Mariboru, ale fantastický zákrok vytáhl Karnezis a zachránil tak domácí od pohromy.
90+2
Další centr a zřejmě poslední šance po nejistém zákroku Karnezise mohl střílet jeden z hostí, ale trefil pouze připraveného brankáře domácích, který napravil své předchozí zaváhání.
90+1
Centr do pokutového území domácích dokázali obránci Panathinaikosu dostat do bezpečí, ale Maribor se dostává do závěrečného tlaku.
90
Zeca zůstává ležet na trávníků a mezitím je signalizováno, že se budou nastavovat 3 minuty!
89
Velice chytře pustil Petropoulos přihrávku na svého spoluhráče Mavriase, který ve velmi dobré palebné pozici přestřelil bránu Mariboru.
87
Na druhé straně se dokázal přes dva obránce prodrat Petropoulos, ale jeho pokusu chyběla přesnost.
87
Hodně nepřesný pokus Beriče.
85
Hosté v podstatě nebrání střed hřiště, jsou zatlačení před vlastním pokutovým územím a snaží se po rychlém zisku míče nakopávat balón dopředu na dva hráče, kteří se v podstatě nezatahují do obrany.
83
Mohlo být rozhodnuto! Po pravé straně se do pokutového území prokličkoval Mavrias, ale nastřelil výborného Handanoviče, který vyboxoval míč a drží tak Maribor na dostřel.
83
Panathinaikos drží míč na hranici pokutového území a snaží se centry do šestnáctky ohrozit hosty, ale centrované míče sbírá brankář Handanovič.
81
Máme zde úplně poslední střídání v dnešním zápase. Hřiště opouští Sissoko, který odehrál výborné utkání a nahrazuje ho Marinos.
79
Střídající Viler vyskočil nejvýše, ale ani jeho hlavička nemířila mezi tři tyče.
79
Domácí drží míč na svých kopačkách a pomocí rychlých nahrávek do volného prostoru nedávají šanci napadajícím hráčům Mariboru.
78
Hřiště opouští kapitán Mariboru Tavares a posledním hráčem, který se dnes představí je Dodlek.
76
Hezké uvolnění a střela z otočky od Beriče, jeho střela však neměla potřebnou razanci a skončila v náruči připraveného Karnezise.
76
Hosté se snaží něco vymyslet, ale proti početní převaze a navíc dobře formované obraně Panathinaikosu jsou zatím bezmocní.
73
Dva zajímavé centry do pokutového území Mariboru. Ten první ještě obrana odvrátila, ale na ten druhý si vyskočil Velázquez, ale míč se od jeho hlavy dostal nad břevno.
72
Střídají i domácí. Utkání končí pro aktivního Tochého, kterého nahradil Petropoulos.
71
Akce na jeden dotek před pokutovým územím Panathinaikosu ztroskotala na finální přihrávce.
69
Hosté podruhé střídají. Hřiště opustil Milec a místo něho se na hřiště podívá Viler.
69
Hosté se okamžitě nastěhovali na polovinu soupeře, ale jejich snažení přerušuje míč, který dosloužil a musí být nahrazen jiným.
67
Panathinaikos právě vstřelil branku!

Hodně odvahy musel v sobě najít VITOLO, který byl faulován a sám si postavil míč na značku pokutového kopu a přestože poprvé penaltu neproměnil, tak si nyní vybral stejnou stranu a zamířil přesněji.
66
Narychlo rozehraný rohový kop, po kterém se do pokutového území vydal Vitolo a byl poslán nedovoleně k zemi a je zde tak druhý pokutový kop Panathinaikosu!
65
Před Sissokem míč odkopnut na roh.
64
Tlak domácího celku je v posledních minutách hodně citelný, je evidentní že Mariboru chybí vyloučený hráč.
62
Neuvěřitelné co domácí zahodili! Po rychlé přihrávce přišel centr na volného Fornaloriho, který se mohl stát hrdinou, ale jeho hlavičku na brankové čáře zázračně vyrazil Handanovič a následnou dorážku domácích zblokoval jeden z obránců.
61
Z dálky se opřel do míče Spyropoulos, ale jeho střele chybělo pár centimetrů.
59
Akrobatické zakončení Tochého, který vystřihl parádní nůžky, ale střílel z poměrně velké vzdálenosti na takovéto zakončení a tak jeho střelu v pohodě vykryl Handanovič.
58
Sissoko se řítil po levém křídle, ale opět mu nevyšla přihrávka a navíc poté přišel útočný faul Panathinaikosu a u míček tak Maribor.
57
Nakopávaný míč za obranu Mariboru končí až v náručí Handanoviče.
56
Na druhé straně mohli z protiútoku zahrozit hosté, ale střelu ze střední vzdálenosti dokázal Karnezis vyrazit na roh.
55
Brankář Handanovič si vybral špatnou stranu, ale míč skončil po penaltě Vitola pouze na tyči a skóre se tak nemění!
53
Arghus hrál v pokutovém území rukou, ale s tímto výrokem rozhodčích nesouhlasí a hodně se bouří. Není mu to však nic platné, vidí žlutou kartu a navíc mají domácí k dispozici penaltu.
53
Tak pozor! Brankový rozhodčí zřejmě napověděl hlavnímu a ten odpískal pokutový kop!
52
Mariborský záložník Mertelj je potrestán žlutou kartou.
51
Úvodní tlak domácích se zřejmě podařilo Mariboru přečkat. Hosté jsou schopni v deseti lidech podržet míč na svých kopačkách.
49
Ibraimi se opřel do míče z dobrých třiceti metrů a jeho střela proletěla jenom kousek od pravé tyčky domácí brány.
49
Maribor drží míč na polovině soupeře a to je přesně to, co nyní potřebuje.
47
Míč v pokutovém území akrobaticky zasáhl Toché, ale jeho akrobatická nahrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.
46
Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně a hned v první minutě letěl do pokutového území hodně nebezpečný centr.
46
Maribor reaguje na červenou kartu v závěru prvního poločasu střídáním. Hřiště opustil Cvijanovič, kterého nahradil Potokar.
46
První poločas se stal zajímavým až v samém závěru. V celém poločase jsme viděli dvě žluté karty a obě viděl jeden hráč a to Aleš Mejač, který se tak v první minutě nastavení musel odebrat do šaten a Maribor bude utkání dohrávat v deseti lidech.

Druhý poločas jistě nabídne více fotbalové krásy a Panathinaikos se bude v početní převaze jistě tlačit za třemi body.
45+2
Přestože byla signalizována pouze minuta nastavení, tak se začala hrát již druhá a v té přímým kopem vystrašil Maribor Toché, ale brankář Handanovič dokázal míč vyboxovat.
45+1
Navíc Mejač vidí za tuto ruku žlutou kartu a ta je již jeho druhá a to znamená kartu červenou a předčasný odchod do sprch!
45
Před pokutovým územím odpískána ruka Mejače a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
45
Blíží se nám závěr prvního poločasu a hra začíná dostávat slušné tempo.
43
Obrovská chyba mariborských stoperů, kteří si nepohlídali skulinu mezi sebou a přesně do té letěl míč, kterým byl Toché vyslán do velké šance, ale v samostatném úniku nedokázal prostřelit Handanoviče, který mu skvěle zmenšil střelecký úhel.
42
V souboji dvou sedmiček fauloval Mejač Mavriase a za svůj skluz byl odměněn žlutou katou.
41
Sissoko je zatím jednoznačně nejaktivnějším hráčem Panathinaikosu, jeho centrované míče však zatím sbírají pozorní obránci.
39
Míč se několikrát odrazil od hráčů ve žlutých dresech těsně před pokutovým územím, ale k ničemu zvlášnímu se Maribor nedostal.
38
Standartní situaci zahrával Sissoko, ale pro jeho vysoký centr si v pohodě došel Handanovič.
37
Riskantní malá domů v podání hostí, ale Handanovič si pospíšil a dokázal míč včas odkopnout.
35
Ke střídání opravdu dochází. Hřiště opouští zraněný Owusu-Abeyie, kterého nahradil Fornaroli.
34
Owusu-Abeyie se z ničeho nic zastavil a okamžitě signalizuje na střídačku, že bude nucen střídat.
32
První obrovská šance domácích! Owusu-Abeyie dostal míč do rychlého protiútoku, okamžitě posouval míč na nabíhajícío Tochého, který byl v pokutovém území atakován a neměl tak možnost zakončit. Podle rozhodčích však bylo vše v naprostém pořádku a to se pochopitelně domácím nelíbilo.
31
Přetažený centr domácích přeletěl všechny hráče v pokutovém území a skončil až v zámezí.
29
Chybička na vlastní polovině Panathinaikosu, po které se dostal k míči Robert Berič, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci a navíc mířila přesně do míst, kde stál připravený Karnezis.
28
Míč se pohybuje převážně ve středu hřiště a když už se nějaký tým dostane na delší dobu k balónu tak většinou neobstojí proti obráncům jednoho nebo druhého celku.
25
Toché se nedostal přes obranný val Mariboru, který ho zastavil těsně před pokutovým územím.
23
Na druhé straně odmáván a následně i odpískán ofsajd.
23
Opět zajímavý centr do pokutového území, na který tentokrát nabíhal Zeca, ale brankář Handanovič včas proti míči vystartoval a zmocnil se ho.
21
Sissoko našel centrem hlavičku Tochého, jenže ten opět nedokázal míč poslat směrem na bránu Mariboru. Jeden z jeho spoluhráčů však zabojoval a doběhl na první pohled ztracený míč a dokonce vybojoval rohový kop.
20
Kapitán Mariboru Tavares se snažil prosadit sám přes kraj hřiště, ale proti dobře pracující obraně neměl nárok.
19
Už to vypadalo, že se Filipovič dokáže individuálně prosadit, ale nakonec odzbrojen a sám si v souboji pomohl nedovoleně.
17
První rohový kop domácích byl zahrán na krátko a k hlavičce se dostal Toche, ale jeho pokus letěl nad břevno.
16
Stále čekáme na výraznější brankovou příležitost na jedné či druhé straně.
14
MIlec nedokázal udržel míč na hrací ploše a tak mohou domácí vhazovat.
13
Sissoko opět u míče a jeho pohledná klička potěšila oko nejednoho diváka, jenže přestože oklamal jednoho protihráče, na druhého už nevyzrál ani s pomocí spoluhráčů.
11
První zajímavější šance domácích. Po průniku z pravé strany došlo k centru a následnému přiťuknutí míče na volného Sissoka, který se rozhodl střílet, ale netrefil bránu.
9
Nepřesným centrem se prezenovali i hosté, když střílená přihrávka doletěla do Karnezisovy náruče.
9
Centr do pokutového území zastavil první bránící hráč Mariboru a hosté tak mohou založit rychlý protiútok.
6
Vitolo očekával v pokutovém území přihrávku, ale brankář Mariboru si lehl do dráhy přihrávky a bez problémů míč zachytil.
5
Karnezis si taky zahrál, když zachytil nepřesnou přihrávku hostujícího celku.
4
Nepřesná přihrávka domácích, kterou mohl Handanovič v klidu nechat dojít až za brankovou čáru a může tak vykopávat míč od vlastní brány.
2
Brankář Handanovič se poprvé dotkl míče, snažil se zachytit centrovaný míč do náruče, ale ten mu nadělal více problému než čekal a tak musel balón pouze vyrazit před sebe a poté si pro něj sám dojít.
2
Filipovič si splnil povinnosti na levém kraji obrany.
1
Zápas otevřeli výkopem domácí fotbalisté, kteří nastoupili v zelených dresech. Soupeři z Maribori hrají ve světle žlutém kompletu.
1
-3
Aktéři dnešního zápasu již jsou na hrací ploše a zápas bude za pár minut zahájen.
Utkání budou řídit rozhodčí z Francie, tím hlavním je Laurent Duhamel, kterému budou na čarách asistovat Cyril Gringore a Christophe Capelli. Čtvrtým rozhodčím je Huseyin Ocak a do hry zasáhnou také dva brankový rozhodčí Nicolas Rainville a Alexandre Castro.
Hlavní trenér Panathinaikosu Giannis Vonortas má k dispozici tyto náhradníky: Marinos, Chouchoumis, Triantafylloupoulos, Lagos, Fornaroli, Petropoulos a do brány je připraven Kotsolis.

Hlavní trenér Mariboru Darko Milanič má ke střídání připraveny tyto hráče: Potokar, Viler, Mega, Dodlek, Komazec, Ploj a do brány je připraven Pridigar.

Panathinaikos FC: Karnezis - Spyropoulos, Velazquez, Vyntra (C), Seitaridis, Sissoko, Vitolo, Zeca, Owusu-Abeyie, Toche, Mavrias

NK Maribor: Handanovič - Mileč, Rajcevič, Arghus, Mejač, Merthelj, Filipovič, Cvijanovič, Tavares (C), Ibraimi, Berič

Rozhodčí: Duhamel - Gringore, Capelli.
Skupina J

Kromě těchto dvou celků ve skupině J ještě bojují Lazio a Tottenham a právě těmto dvěma týmům se daří držet postupové příčky. Pořadí ve skupině vypadá následovně:

1. Lazio - 8 bodů
2. Tottenham - 6 bodů
3. NK Maribor - 4 body
4. Panathinaikos FC - 2 body
Vzájemný zápas

První vzájemné měření sil v Evropské lize proběhlo 20. září 2012 a Maribor doma vyhrál s přehledem 3:0, když se trefil Robert Berič, Agim Ibraimi a v 88. minutě dílo dokonal z pokutového kopu Marcos Tavares.
NK Maribor

Maribor je v tabulce skupiny J na třetím místě a na postupovou druhou příčku ztrácí dva body. Ve čtyřech utkáních Maribor získal čtyři body za jednu výhru a jednu remízu.

Slovinskému celku se daří skvěle alespoň na ligovém poli, kde má odehráno o dva zápasy méně než druhá Ljublana a přesto má na ni náskok již celých šesti bodů a s přehledem tak celou ligu vede.
Panathinaikos FC

Řeckému celku se v Evropské lize nedaří podle vlastních představ. Ze čtyř utkání získali pouze dva body za dvě domácí remízy s Laziem a Totenhamem. Horší to však bylo na hřištích soupeřů, kde zatím nedokázali vsítit ani branku a dvakrát prohráli, jednou právě s Mariborem.

V řecké nejvyšší soutěži není situace Panathinaikosu o nic lepší. Po jedenácti kolech patří týmu až šestá příčka, která nezajišťuje ani účast v evropských pohárech. Na první Olympiakos navíc ztrácí již propastných patnáct bodů.
Hezký čtvrteční den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z utkání Evropské ligy. V tomto přenosu se budeme věnovat zápasu Panathinaikos FC - NK Maribor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.