Domácí tak berou tři body, mají jich šest, Rapid si do tabulky nepřipíše nic, zůstává bez bodu poslední. To je poslední informace z toho zápasu. Díky za pozornost a u dalších fotbalových zápolení se budu těšit na počtenou.
Je tu konec tohoto dramatického zápasu, kde šlo pouze o čest a nikoliv o postup. Každopádně jsme sledovali pěkný fotbal, padlo pět branek a o dramatické zvraty rovněž nebyla nouze. Rapid dobrým vstupem do druhého poločasu otočil výsledek a vedl, jenže potom se totálně složil a Rosenborg během čtyř minut otočil skóre.
90+3
Další nákop před bránu už bez potíží lapil norský brankář.
90+2
Tak to je hokejové power-play. A teď obrovská šance pro hosty. Hansen na brankové čáře kryje pokus hlavičkujícího Dražana. Ten byl na malém vápně sám, stačilo přesněji zakončit. Domácí měli velkou dávku štěstí.
90+1
A do útoku se vydal i Novota!
90
Nastavují se tři minuty, tolik času zbývá Rapidu na vyrovnání. Nyní má možnost zahrávat standardku z dobré vzdálenosti.
90
Už běží poslední minuta základní hrací doby.
89
Nepřesná hlavička Boyda nemohla Hansena ohrozit. Ten s rozehrávkou příliš nepospíchá.
88
Pomalu míříme do finále tohoto zápasu, který byl nakonec velice zajímavý. Rapid ve druhém poločase dominoval, otočil skóre a byl i místy lepším týmem. Jenže behěm čtyř minut bylo vše jinak a Rosenborg překlopil vedení na svou stranu.
86
Schimpelsberger dohrál, místo něj nastupuje Grozurek.
86
Norové však stále drží míč na svých kopačkách, Rapidu jaksi došla šťáva.
85
Chystá se ještě poslední střídání Petera Schöttela.
84
Tlak Rapidu nepřichází, spíše naopak.
83
Druhé střídání v týmu hostů. Ze hry byl stažen Pichler, o vyrovnání se pokusí Wydra.
82
Diskerudova dělovka byla nepřesná, ale na tváři má úsměv, jak by také ne.
80
Rosenborg právě vstřelil branku!

Co se nepovedlo před chvílí, povedlo se nyní. Střídající RADE PRICA byl na hřišti sotva pět minut a využil parádní nahrávky Svenssona, který mu naservíroval míč na zlatém podnose. Pro autora branky pak už nebyl problém z malého vápna dopravit kulatý nesmysl do prázdé branky. Tak to je obrat jako hrom a Rapid může hodně mrzet, že ztratil výborně rozehraný duel.
78
A rázem je Rosenborg všude dřív a mohl překlopit stav zápasu. Tvrdě střílel Svennson a Novota musel míč vyrážet do bezpečných míst.
76

Opět je z ničeho nic vyrovnáno. Hosté udělali v obraně obrovskou hrubici, když nechali TARIKA ELYOUNNOUSSIHO samotného před Novotou. Jedna klička, druhá klička a střela po zemi, navíc mezi nohami rakouského brankáře. Ve výsledku to znamená vyrovnání.
75
A českého fotbalistu Dočkala mění pro změnu Iversen.
75
A bude to hned dvojité střídání. Chibuikeho střídá Prica...
74
Centr Dočkala byl hodně přetažen a chystá se střídání.
73
Na druhou stranu by je tato nedávná křivda mohla vyhecovat k daleko lepšímu výkonu a hernímu projevu.
72
Norové hráli do této chvíle hodně laxně, až obrana Rapidu udělala obrovskou hrubici a pustila Diskeruda před svou bránu. Jen chyba litevského sudího nemění děj a ráz tohoto mače.
70
No, ale teď se mohla klidně pískat penalta proti Vídni. Gerson ve vápně přejel nohy Diskerudovi a ten si u rozhodčího hodně hlasitě stěžuje. Co si budeme povídat, oprávněně. Tak či onak, inkasuje žlutou kartu za protesty.
69
Nemohu si pomoct, ale norští fotbalisté ve druhém poločase totálně odpadli, jako by ještě seděli v kabině a luštili sudoku.
68
Hostující fanoušci a lavička druhou branku pořádně oslavila.
67
Rapid právě vstřelil branku!

Jak jsem říkal, je třeba střílet. Tak to teď názorně předvedl nedávno potrestaný Pichler. Na bránu vyslal epříjemně letící míč, který sice Hansem dokázal vyrazit, ale pouze na kopačky TERRENCE BOYDA, jehož dorážka končí v norské bráně. Rapid svou aktivitu přetavuje ve vedoucí gól.
65
Trochu zbytečnou žlutou kartu vyfasoval hostující Pichler. Faul ve středu hřiště.
65
Domácím nejde vůbec přechod do útoku.
64
Dražan oživil hru Rapidu, především levá strana je velice nebezpečná. Před Hansenem to stále hoří jako papír. Rakušané ukazují v celé své kráse, že zrovna útok není jejich silnou fotbaovou disciplínou. Jinak by byl stav úplně jiný.
63
Z dobrých třiceti metrů napálil bombu na Hansena střídající Dražan a norský strážce pokladu měl rozhodně co dělat. Musel bych se opakovat, ale mokrém terénu je třeba zkoušet pálit z každé pozice.
62
Posléze to bude pro změnu standardka.
61
Rohový kop pro Rapid, Elyonoussi nezahrál před pokutovým územím příliš jistě.
59
Na špatný vývoj klání reaguje domácí trenér střídáním. Ze hry stahuje Fredheim Holma a na plac vstupuje Selnaes.
58
Novota stále čeká na nějaký zákrok v tomto poločase, prozatím by si do svého pracoviště mohl vzít kus nějakého dobrého čtení.
57
A další výborná pozice ke skórování. Schrammel útočil z levé strany, možná měl ale střílet. Rozhodl se pro centr a ten proletěl pouze vápnem. I tak to v publiku pořádně zahučelo, Rosenborg je od druhého poločasu pod tlakem.
56
Krásná technická střela Burgstallera značně vyděsila domácí obranu. Nikoliv však brankáře Hansena, jenž se po míči vrhl jako dravá šelma a zastavuje slibný pokus soupeře.
54
Domácí jsou stále pod tlakem a nemohou se vymanit.
53
A stále jsou u míče, Rapid se nechce očividně spokojit s tímto výsledkem.
52

Je vyrovnáno. Po rohu se k míči dostal THOMAS SCHRAMMEL a jeho prudká rána proletěla až do sítě bezmocného Hansena. Ten toho asi příliš neviděl a neměl šanci na střelu z hranice vápna reagovat. Hosté zaslouženě vyrovnávají, to je třeba říci.
52
Velká šance Rapidu a v ní Boyd. Na něj mířil centr z pravé strany a chybělo jen zakončit. Na poslední chvíli se do případného zakončení vrhl Diskerud a míč končí alespoň v zámezí, bude z toho roh.
51
Hostující trenér poprvé zasahuje do sestavy. Místo nevýrazného Alara nastupuje Dražan.
49
Před dotírajícím Chibuikem zachraňoval na poslední chvíli Gerson.
48
Na druhé straně velice rychle končí protiútok Dočkala. A vzápětí tu byl rychlý brejk Trimmela, šteloval si míč na kopačku s tím, že zakončí. Opět se tak nestalo.
47
Boydova slušná střelecká pozice, jeho pokus byl sražen.
46
První poločas je již minulostí. Rapid do něj vstoupil slibně, měl i slušné příležitosti, leč z ojedinělé akce Rosenborg udeřil Chibuikem a od té doby opanoval domácí trávník. Do sítě Novoty mohl přidat i další minimálně dva góly, to už se ale nestalo. Tolik z první části hry, druhá startuje ve 20:02.
45
Tak ještě minuta nad plán.
45
Ještě v závěru střela Fredheima Holma. Z hranice vápna míč před Novotou skočil a teď Rapid může být opět rád, že neinkasoval. Mnoho nechybělo.
44
Uvidíme, kolik litevský sudí Mažeika nastaví, řekl bych, že více jak minuta to nebude.
43
Pěkná střela Bořka Dočkala, Novota se musel protáhnout. To byla ukázková standardka, z obrovské dálky napřáhl náš reprezentant a rakouský brankář zachránil takřka jasný gól ve své síti.
42
Dočkal pětadvacet metrů před vápnem vybojoval trestný kop. Vzdálenost na střelu poměrně slušná.
42
Domácí hrají v naprostém klidu a pohodě.
41
Pomaličku polehoučku míříme do finále prvního poločasu. Hraje se ve středu hřiště, Rapid do svého soupeře lidově řečeno buší jak hluchý do vrat, ale zatím do není nic platné.
39
Boyd v postavení mimo hru.
38
Střílet a střílet, taková varianta logicky připadá v úvahu na tomto terénu. Tak to vyzkoušel z dálky Schimpelsberger a míč zapadl dva metry vedle. Proč ne, zkoušet se to musí.
37
Příliš velké soustu si vzal Svensson, dlouhý pas nedokázal zachytit.
36
Trimmelův trestný kop byl zahrán prachbídně. Míč končí pouze ve zdi a do útoku jdou znovu hráči BK Rosenborg.
35
Mokrý trávník okusil také Pichler, standardka pro hosty z dobrých dvaceti metrů.
34
Terén je postupem času čím dál tím horší, Svensson nabral na vidle ve skluzu Gersona a obdržel za to žlutý kartonek.
33
Rosenborg se opět musí bránit, Rapid se přes něj ale velice těžko dostává.
32
Uvidíme, co to udělá s Rapidem, který byl v posledních minutách aktivnější. Jenže domácí se ze své první akce gólově prosadili a vedou 1:0.
30

Pokud byl Rapid herně lepším týmem, radují se domácí. JOHN CHIBUIKE se prohnal pokutovým územím jako tank, pohrál si se dvěma obránci a v tísni zakončil. Trefil se přízemní střelou k pravé tyči Novoty, který si za celý zápas nesáhl na míč a nyní ho musí lovit ze své svatyně.
29
První žlutá karta zápasu, za stažení rychlonohého Svenssona inkasuje napomenutí Alar.
28
Centr Trimmela a následně Alara dvakrát v řadě vyboxoval Hansen.
27
Hansen teď trochu podcenil střelu Pichlera. Bude z toho rohový kop pro Rapid.
26
Přetažený centr Gersona končí v rukavicích norského brankáře.
24
Pokud začátek zápasu patřil domácím, tak nyní poměrně často vystrkují růžky hráči Rapidu. Hraje se před bránou Hansena.
23
Nepřesná střela Gamboaho pozdravila publikum za brankou gólmana Novoty.
22
Chibuike opět zastaven praporkem sudího, ale domácí útočník s tímto verdiktem příliš nesouhlasí. Velice sporný moment.
21
Pokud se podívame na obrany, Rosenborg inkasoval sedm branek, to Rapid dokonce jedenáct. Obě mužstva mají tedy dnes svým fanouškům rozhodně co napravovat i obranné činnosti.
20
Diskerud hledal za obranou Rapidu Fredheima, toho zastavuje praporek pomezního. Těsný ofsajd.
19
Možná se není příliš co divit, pokud Rapid zahazuje takové šance pravidelně, jeden gól ze čtyř zápasů je jasným důkazem špatné ofenzivy.
18
A další akce Rapidu, která volala po gólu. Boyd si naběhl na centr z levé strany a jeho zakončení z hranice malého vápna končí těsně Hansenovy brány. Tak to už máme třetí gólovou akci Rapidu.
17
Bořek Dočkal ji sám zahrával, ale našel hlavu pouze připraveného obránce Schrammela.
17
Na opačném konci hřiště vybojoval Dočkal zajímavou standardku.
16
První gólová akce za námi a je tu následně druhá. Prakticky totožnou akci předvedli hosté, když po pravé straně prchl Trimmel a ten zakončil následně do zcela stejného místa, kam před chvílí mířil i Burgstaller. Tedy k pravé tyči a znovu vedle.
15
Co si však nepohlídala domácí obrana, tím byla rychlá akce Rapidu. Po rychlém brejku se ocitl sám před brankářem Burgstaller a mohl si vybrat, kam míč nasměruje. Nakonec ho poslal k pravé tyči a bohužel pro hosty končí jeho pokus těsně vedle.
14
Nějaké náznaky šancí si teď domácí vytvořili, ale všechny centry do vápna si obrana Rapidu pohlídala.
13
Dle očekávání nesledujeme nikterak zážívný fotbal. Je vidět, že spolu hrají dva nejhorší týmy této skupiny.
12
Další akce domácích byla zastavena pro ofsajd Elyonoussiho.
11
...byl zahraný na krátko, bez myšlenky a nápadu. Rapid odkopává do bezpečí.
10
Ovšem teď se chystá Strandberg na rohový kop...
9
Nepříjemný centr Sonnleitnera, míč proletěl až do vápna, ale tam už nikdo ze spoluhráčů nebyl. Domácí hodně podcenili tuto situaci, když nechali odcentrovat rakouského hráče.
8
Otěže zápasu postupně začínájí přebírá hráči Rosenborgu, šanci si však doposud nevytvořili. Proto stále registrujeme pouze střelu Trimmela se kterou si gólman Hansen poradil bez problémů.
7
Do akce se poprvé v utkání tlačil Bořek Dočkal, opět narazil na defenzivu rakouského družstva.
6
Pozor také na Svenssona, který se snažil obstřelit bránící hráče Rapidu, ty ale stáhli velice rychle šraňky.
5
První střelecký pokus na Hansena vyslal Trimmel, domácí brankář si s poskakujícím míčem dokázal nadvakrát poradit.
4
Na jedné nebo druhé straně nemůžeme očekávat nějaké střelecké manévry. Rapid se střelecky za celou dobu svého působení v EL prosadil pouze jednou, domácí čtyřikrát.
3
Burgstaller se snažil vybojovat přes obránce Strandberga rohový kop, ale tento záměr se mu nepovedl. Takže Hansen může rozehrávat od své brány.
2
Hostům zatím vázne kombinace, na těžkém terénu to moc po zemi nepůjde.
1
Jdeme na to, u míče jsou domácí fotbalisté.
1
Za silného deště nastupují a rozhodčí na hřiště. Na mokrém terénu a při zhruba 5°C nečeká na hráče nic moc pěkného.

Rosenborg BK: Hansen - Gamboa, Strandberg, Reginiussen, Dorsin (C) - Dočkal, Diskerud, Svensson, Fredheim Holm, Elyounoussi - Chibuike. Trenér: Jan Jönsson

SK Rapid Vídeň: Novota - Schimpelsberger, Sonnleitner, Gerson, Schrammel - Heikkinen (C), Pichler, Trimmel, Alar, Burgstaller - Boyd. Trenér: Peter Schöttel.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika - Vytautas Šimkus, Saulius Dirda (všichni Litva).
Náhradníci Rosenborg BK: Örlund - Ronning, Issah, Selnaes, Prica, Iversen, Alas.
Náhradníci Rapid Vídeň: Königshofer - Katzer, Kulovits, Drazan, Schaub, Wydra, Grozurek, Dražan.
Česká stopa: V domácím týmu působí český záložník Bořek Dočkal, jenž naposledy oblékal dres Slovanu Liberec, letos se mihl i v jednom utkání reprezentace. Dnes tak budeme jeho výkon velice pozorně sledovat. Bude hrát na levé straně zálohy.
Rapid Vídeň: Rakušané jsou totiž poslední, na svém kontě mají čtyři prohry a nula bodů. Ale určitě nebudou chtít odejít z Evropské ligy s ostudou a nějaký bod do koeficientu své země budou chtít získat. Dnes mají možnost v odvetě proti Rosenborgu, který je jak již bylo řečeno dokázal porazit.
Rosenborg BK: Norové jsou až třetí v tabulce s pouhou jednou výhrou. Tu získali nad Rapidem na jeho půjde v poměru 1:2. O postupu už je prakticky rozhodnuto. Další dva členové skupiny Leverkusen a Charkov jsou na deseti bodech, dvě kola před koncem je prakticky jasno.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení fanoušci kopané, vítejte u sledování Evropské ligy ve fotbale. Dnes se zaměříme na skupinu K, kde bude hrát norský Rosenborg, proti kterému se postaví rakouský Rapid Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.