Střely mimo branku: Kazaň 72 Chelsea
Střely na branku: Kazaň 75 Chelsea
Držení míče: Kazaň 56% 44% Chelsea
Chelsea postupuje do semifinále Evropské ligy i přes dnešní prohru 2:3. Postup jí zajistila domácí výhra v poměru 3:1. Druhý poločas převýšil první půli. Na začátku druhého poločasu vyrovnal Marchano. Jenže o čtyři minuty později vrátil londýnskému klubu vedení Moses. Kazaň se nevzdala a i přes nepříznivý výsledek dále ohrožovala branku Petra Čecha. Domácí se dočkali vyrovnání po hlavičce Karadenize a vedení strhl na stranu Kazaně brankou z penalty Natcho.
90+2
Možná v poslední šanci dnešního zápasu se ocitl Oscar, ale brankáře Ryžikova nepřekonal.
90+1
Třetí střídání Chelsea. Odešel Frank Lampard a nahradil ho Branislav Ivanovič.
90
Rozhodčí Aydınus bude nastavovat ve druhém poločase tři minuty.
90
Žlutou kartu vyfasoval Oscar.
89
Natcho nacentroval míč do pokutového území a našel Dyadyuna, hlavička střídajícího hráče nebyla dost razantní na to, aby skončila za zády Čecha.
89
Natcho zahrál rohový kop směrem Dyadyunovi, který s nabídnutou šancí špatně naložil.
88
Kazaň se snaží v posledních minutách ještě ohrozit branku Blues, hostující hráči pozorně brání.
87
Lampardova střela ze střední vzdálenosti byla zablokována obranou Kazaně.
87
Torres byl faulován Marcanem na polovině hřiště a následně uviděl domácí hráč žlutou kartu.
85
Chelsea drží míč na pravé straně daleko od branky Petra Čecha a nikam nespěchá.
83
Blíží se nám konec velmi dobrého zápasu, uvidíme jestli se domácí hráči spokojí s jednobrankovým vedením nebo přidají ještě další branku, nebo naopak Chelsea do konce zápasu stihne ještě vyrovnat.
82
Oscar dvakrát centroval do vápna Kazaně, ani jednou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
80
Kazaň nadále útočí. Agilní Ansaldi zamotal Oscara a nacentroval míč do pokutového území na Rondóna, kterého vychytal skvělý brankář Čech.
78
Ansaldi z pozice krajního obránce byl na "výletě" a předložil balon střídajícímu Dyadyunovi, jehož střela nebyla přesná a skončila vedle pravé tyče Blues.
76
Rafael Benitez udělal druhou změnu v sestavě. Na hřiště poslal Oscara, který vyměnil Yossiho Benayouna.
74
Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
Míč si vzal BIBRAS NATCHO a střelou do protipohybu brankáře Čecha dostává Kazaň do vedení 3:2!
73
Kazaň bude kopat pokutový kop po střetu Azpilicuety s novým mužem na trávníku Rjazansevem.
72
Poslední strídání v sestavě Kazaně. Alana Kasajeva vyměnil Alexandr Rjazansev.
70
Karadeniz hledal v pokutovém území Kalešina, centr byl však vysoký a jeho spoluhráč na něj nedosáhl.
67
Dyadyun byl poprvé s míčem v akci, jenomže byl zastaven obráncem Terrym a míč skončil v zámezí.
67
Kasajev dostal míč za obranu Chelsea, ale v souboji s Johnem Terrym fauloval a rozhodčí Aydınus mu odpískal útočný faul.
65
Druhé střídání Kazaně. Na hřiště se podívá Vladimir Dyadyun namísto Pabla Orbaize.
63
Další nebezpečí pro branku Chelsea. Ansaldi zase z pravé strany načechral míč přesně na hlavu nabíhajícího Marcana, který ve výborné pozici branku netrefil.
61
Kasajev si pohrál na levé straně s protihráčem a posadil centr na hlavu GOKDENIZE KARADENIZE, který nedal brankáři Čechovi šanci – 2:2!
59
Chelsea poprvé vystřídala. Ze hřiště odešel Ramires a nahradil ho John Obi Mikel.
56
Domácí hráči jsou vedoucí brankou Chelsea dost zaskočeni a přenechávají aktivitu svému soupeři.
54
Chelsea právě vstřelila branku!
Z druhé šance dává londýnský klub druhou branku! VICTOR MOSES si narazil před velkým vápnem míč s Ramiresem, ten mu jej vrátil a záložník Blues překonal zkušeně brankáře Ryžikova – 1:2.
52
Na chvíli tlak domácího celku otupila obrana Chelsea.
52
Kazaň po vyrovnávající brance je při chuti a nadále útočí.
51
Pablo Orbaiz poslal přesný centr z rohového praporku na hlavu IVANA MARCANA, který překonal hlavičkou k tyči Petra Čecha – 1:1.
49
Rondón se vřítil s míčem do pokutového území, obránce Terry na poslední chvíli musel míč odvrátit na rohový kop.
48
Kasajev to zkusil technicky přes Benayouna, ovšem na záložníka Chelsea si nepřišel a musel jej faulovat.
47
Jeremenkovu střelu zablokovala pozorná obrana Chelsea.
47
Ferdando Torres dostal loktem do obličeje, útočník Chelsea bude po úderu schopen pokračovat ve hře.
46
Do druhého poločasu nenastoupil Oleg Kuzmin, kterého nahradil Vitalij Kalešin.
46
Střely mimo branku: Kazaň 40 Chelsea
Střely na branku: Kazaň 63 Chelsea
Držení míče: Kazaň 54% 46% Chelsea
Po prvním poločase vede Chelsea na stadionu v Lužnikách 0:1 po brance z úvodu utkání, kterou vstřelil Fernando Torres. V prvním poločase měla více ze hry Kazaň, ale přes obranu Chelsea se nemohla prosadit. Na konci prvního poločasu mohl vyrovnat Karadeniz, kterého ovšem vychytal Čech.
44
Na konci prvního poločasu mohla Kazaň vyrovnat. Natcho krásným obloučkem za obranu Chelsea našel Karadenize, kterého vychytal v obrovské šanci Petr Čech.
43
Orbaiz nacentroval míč do pokutového území, obrana hostujícího celku míč odhlavičkovala do bezpečí.
42
Natcho zkoušel z první najít nabíhajícího Rondóna, ale přihrávku vystihl obránce Chelsea.
41
Hráči Chelsea se moc do útočení nehrnou, kombinují ve středu hřiště a čekají na brejkovou situaci, která by vedla k druhé brance.
40
Akce Kazaně byla zastavena, protože obránce Ansaldi se nacházel v milimetrovém ofsajdu.
37
Kasajev nepřesně přihrál míč svému spoluhráči Jeremenkovi, a tak se hráči Chelsea mohou přesunout na polovinu soupeře.
35
Dlouhý nákop na nabíhajícího Rondóna chytil skluzem vybíhající brankář Čech.
34
Kasajev přešel přes tři protihráče Chesea a pronikl do pokutového území, zpětnou přihrávkou našel Jeremenka, jeho střelu brankář Čech chytil.
33
Brankář Čech v pohodě chytil centr od Jeremenka.
32
Mosesův centr do vápna nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
31
Rondón nepřesně přihrál Karadenizovi a míče se zmocnili hráči Chelsea.
30
Karadeniz dostal přihrávku na pravou stranu a ihned centroval na Rondóna, který míč vystřelil bez přípravy vedle branky Chelsea.
27
Ramirez míč přihrál na levou stranu na Mosese, který ihned centroval na nabíhajícího Torrese, míč však k němu nedoputoval. Obránce Kazaně odvrátil balon mimo pokutové území.
25
Po přihrávce Natcha se prezentoval střelou Jeremenko, jeho pokus v pohodě pokryl brankář Čech.
24
Obraz hry se nemění. Kazaň má více ze hry, ale zatím si nevytvořila další slibnou šanci.
22
Natcho kombinuje na pravé straně s Karadenizem, záložník Kazaně posunul ještě míč na Randóna, jehož přihrávka neprošla do malého vápna soupeře.
21
Rondón dostal přihrávku od svého spoluhráče a s míčem se vůbec nemazal a vystřelil prudkou střelu, která byla velmi nepodařená.
20
Kazaň je nyní u míče a snaží se krátkými přihrávkami přejít přes zahuštěnou obranu Chelsea.
18
Torres si narazil míč ve středu hřiště s Lampardem, který mu jej vrátil, první jmenovaný však poté neprošel přes krajního obránce Kuzmina.
16
Moses vystřelil střelu zpoza velkého vápna, brankář Ryzhikov byl připravený a balon chytil do náruče.
15
Lampard zahrával standardní situaci, nacentroval míč do vápna Kazaně, která jej odvrátila do bezpečí.
14
Torres perfektně nacentroval míč do pokutového území, kde se snažil najít Benayouna, který nakonec na vysoký centr nedosáhl.
13
Rondón přihrál míč na polovině Chelsea Natchovi, ten ovšem balon ztratil.
12
Lampard poslal oblouček do pokutového území Kazaně Torresovi, který akci zakončil nepřesně a branku přestřelil.
11
Po autovém vhazování zůstávají hráči Chelsea u míče a operují na polovině Kazaně.
10
Azpilicueta nacentroval míč na rozběhnutého Benayouna, kterého musel zastavit obranným zákrokem Marcano.
7
Natchova střela ze střední vzdálenosti k vyrovnávající brance nevedla.
7
Kazaň po obdržené brance neskládá zbraně a nadále se snaží útočit a překvapit obranu londýnského klubu.
5
Otřepané fotbalové přísloví "nedáš – dostaneš" se potvrdilo v dnešním zápase. Lampard vyslal do protiútoku FERNANDA TORRESE, kterého neubránil obránce Kazaně, útočník Chelsea krásně přeloboval vybíhajícího brankáře Ryzhikova, a poslal tak hostující tým do vedení.
4
Velká šance Kazaně. Jeremenko dostal zpětnou přihrávku od Karadenize do pokutového území a jeho střelu zblokovala na poslední chvíli obrana Chelsea.
1
Výkop zápasu provedla Chelsea, ale moc dlouho u míče nezůstala, hráči Kazaně kombinují na své polovině.
1
-1
Hráči Rubinu Kazaň nastoupí ve fialových dresech, Chelsea v tradičních modrých dresech.
-1
Turecký hlavní rozhodčí přivádí aktéry na umělou trávu v Lužnikách.
-4
Fotbalisté Kazaně a Chelsea jsou již připraveni v tunelu.
-18
Hráči pomalu odcházejí do útrob moskevského stadionu, aby se připravili na dnešní odvetu Evropské ligy.
-34
Na stadioně Lužniki probíhá předzápasová rozcvička obou celků.

FC Rubin Kazaň: Ryzhikov ─ Ansaldi, César Navas, Marcano, Kuzmin ─ Orbaiz, Natcho, Kasaev, Gökdeniz Karadeniz, Jeremenko ─ Rondón.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Terry, Luiz, Ferreira ─ Ramires, Aké ─ Moses, Lampard, Benayoun ─ Torres.

Rozhodčí: Aydınus ─ Ok, Tascioglu.
Úvodní duel skončil 3:1 ve prospěch Chelsea. První branku zaznamenal Torres a ve třicáté druhé minutě zvýšil na 2:0 Moses. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu snížil na 2:1 Natcho, jenž z pokutového kopu překonal Čecha. V sedmdesáté minutě pojistil vedoucí skóre Torres, a zaznamenal tak dvě branky v utkání.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.6, kurz na remízu 3.2 a kurz na výhru hostů 2.65.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Fırat Aydınus, na čarách mu budou asistovat Serkan Ok a Alek Tascioglu. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Çem Satman. Svou práci si splní také brankoví rozhodčí, kterými jsou Barış Simsek a Tolga Özkalfa. Všichni pánové jsou z Turecka.
Fotbalovým jevištěm dnes večer bude Stadion Lužniki v Moskvě.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů, kterou je Evropská liga. V odvetném utkání přivítá FC Rubin Kazaň svého soupeře Chelsea FC. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.