Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu Sporting - Genk se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Na shledanou!
Sporting sahal i bez vyloučeného Schaarse do nastavení po důležitém vítězství, když se v 64. minutě dokázal prosadit Van Wolfswinkel, na jehož gól však dokázal v první minutě nastavení odpovědět střídající Plet. Sporting - Genk 1:1!
90+4
Žlutou kartu ještě uviděl kapitán Genku Vossen.
90+3
Elías fauloval Goriuse. V dnešním zápase už se zřejmě nic nestane.
90+1
Genk právě vstřelil branku!
GLYNOR PLET 1:1! Genk dokázal v samotném závěru zápasu srovnat vývoj zápasu. Skvělou přihrávku Buffela zužitkoval střídající Plet.
90
Zbývají poslední minuty zápasu, určitě se bude ale ještě nastavovat.
88
Střídající Carrillo se mohl ocitnout ihned v šanci, jenže ho zastavil odmávaný a také odpískaný ofsajd.
87
Sporting sáhl k poslední změně. Carrillo nahradil Capela.
85
Capel rozehrál rohový kop, ale domácí z něho kromě pár ušetřených vteřin nic nevytěžili.
84
Střídání na straně Sportingu. Ilori nahradil Labyada.
82
Další skvělá šance Genku! Tentokrát to byl Plet, jehož Patrício dokázal vychytat.
81
Labyad se snažil pojistit vedení Sportingu, ale Van Hout si s jeho střelou hraně poradil.
80
Útočnou akci Sportingu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Van Wolfswinkel.
78
Vossen napřáhl ke střele, jeho pokus ale minul tři tyče.
77
Genk připravil další změnu. Ayub Masika nahradil Stevena Joseph-Monrose.
76
Ngongca ve skvělé šanci! Rui Patrício ale dokázal jeho střelu chytit.
75
Insúa se dostal ke střele, jeho pokus byl ale sražen.
73
Genk si nyní vytvořil v rychlém sledu dvě velmi dobré příležitosti, dočkáme se brzo vyrovnání?
72
Joseph-Monrose vyslal na bránu Ruie Patrície další nebezpečný pokus, ale brankář Sportingu jeho střelu skvělým zákrokem opět kryl.
69
Vossen ve skvělé šanci! Kapitán Genku měl na kopačce vyrovnání, jeho střela ale skončila těsně mimo.
67
Genk ihned zareagoval na gól Sportingu střídáním. Plet nahradil Hylanda.
64
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
RICKY VAN WOLFSWINKEL 1:0!! Van Wolfswinkel skvěle využil přesného pasu Capela a poslal oslabený Sporting do vedení.
64
Joseph-Monrose se ocitl ve skvělé šanci, Rui Patrício ho ale dokázal vychytat.
63
Sporting sáhl k prvnímu střídání. Gelson Fernandez přišel na místo Valentina Violy.
62
Další střela hostů. Tentokrát to byl Buffel, kdo vypálil, jeho pokus byl ale nepřesný.
61
Ngongca se dostal ke střele, kterou Rui Patrício v pohodě chytil.
60
Sporting bude hrát více než půl hodiny v oslabení, a to potřebuje nutně zvítězit, aby udržel alespoň své šance na postup.
59
Tak to je pro domácí opravdu nepříjemné! Schaars uviděl žlutou kartu a vzhledem k tomu, že to byla jeho druhá, následovala červená a odchod do sprch.
58
Další rohový kop domácích tentokrát rozehrál Labyad a k zakončení se dostal opět Viola, jehož pokus skončil mimo.
57
Viola se dostal po Capelově rohu ke střele, která byla sražena na další roh.
56
Kapitán Sportingu Elías napřáhl k pěkné střele, kterou dokázal Van Hout vyrazit na rohový kop.
55
Sporting u míče...
54
Schaars rozehrál volný přímý kop a Insúa se dostal ke střele, ta však skončila mimo.
53
STŘELY NA BRÁNU: Sporting 3 - Genk 1
52
STŘELY CELKEM: Sporting 6 - Genk 5
51
Van Wolfswinkel se ocitl v dobré šanci, ale jeho střela skončila mimo.
50
Útok domácích hráčů skončil nezdarem a Van Hout mohl v klidu vykopávat.
49
... ten je ale zastaven faulem Tshimangy na Capela.
48
Sporting vyráží do útoku...
47
První poločas toho příliš nenabídl, věřmě proto, že se to ve druhém poločase změní a dočkáme se nějakého toho gólu.
46
Jsme zpět na stadionu Josého Alvaladeho. Již za pár okamžiků začne druhé poločas zápasu mezi Sportingem Lisabon a Genkem.
Je za námi první poločas, který nabídl velmi vyrovnanou hru. Sporting měl dvě dobré příležitosti, ale v obou případech vychytal jeho hráče pozorný Van Hout. Genk si také vytvořil slušnou šanci, kterou měl na kopačce Thomas Buffel, Rui Patrício ji ale dokázal vyrazit. Na stadionu José Alvaladeho je tak skóre po prvním poločase vyrovnané 0:0.
45
Nad rámec prvního poločasu se zřejmě nebude nastavovat ani jedna minuta.
44
Domácí podnikli další útok, po němž se dostal ke střele Viola. Jeho pokus byl ale nepřesný.
43
... k zakončení se ale opět nedostal.
42
Sporting přešel na útočnou polovinu Genku...
41
Genk měl výhodu volného přímého kopu, Van Hout však mohl zůstat v klidu.
40
Thomas Buffel byl vzápětí faulován znovu, tentokrát ho poslal k zemi Rojo.
39
Capel zastavil nedovoleným způsobem Buffela.
39
Gorius rozehrál rohový kop,po němž se ale žádný z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal.
38
PŘESNOST PŘIHRÁVEK: Sporting 82% - Genk 85%
37
Sporting podnikl další útok, který skončil pouze na připravené obraně Genku.
36
ŽLUTÉ KARTY: Sporting 3 - Genk 2
35
Insúa poslal k zemi nevybíravým zákrokem Vossena a uviděl žlutou kartu.
34
Genk může přejít do útoku.
33
DRŽENÍ MÍČE: Sporting 41% - Genk 59%
32
Schaars vypálil z volného přímého kopu a Van Hout mohl zůstat v klidu.
31
Dani Fernández fauloval Capela a Sporting bude zahrávat další standardní situaci.
30
Genk měl výhodu volného přímého kopu, bránu Sportingu ale neohrozil.
29
Schaars fauloval Hylanda a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
28
Labyad rozehrál standardní situaci, po níž se dostal k zakončení Van Wolfswinkel. Van Hout se ale překonat nenechal.
27
Ngongca neunikl trestu rozhodčího a uviděl žlutou kartu.
26
Van Wolfswinkel byl nachytán v ofsajdu.
25
Labyad rozehrál volný přímý kop a svou střelou vystrašil Van Houtena, který si však s jeho střelou dokázal poradit.
25
Koulibaly se dopustil ostrého faulu, za který uviděl žlutou kartu.
24
23
Genk je zatím nebezpečnější.
22
Thomas Buffel napřáhl k velmi nebezpečné střele, Rui Patrício byl ale pozorný a skvělým zákrokem dokázal jeho pokus zneškodnit.
21
Zahrozit nyní může naopak Genk.
20
Sporting přešel na polovinu hostů, k ohrožení jejich brány se ale nedostal.
19
Sporting vyrazil na steč a Labyad následně napřáhl ke střele, která byla nepřesná.
18
Gorius rozehrál volný přímý kop a Vossen se dostal k zakončení. Kapitán Genku ale mířil nepřesně.
17
Insúa se dopustil faulu a Genk bude zahrávat volný přímý kop.
16
Útok Sportingu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Van Wolfswinkel.
16
Genk přešel do rychlého protiútoku, z něhož ale nic nebylo.
15
Místo zakončení domácích přišel faul. Viola fauloval Goriuse a za svůj zákrok navíc uviděl žlutou kartu.
14
Sporting mohl přejít do útoku, ten se ale nezdařil a u míče je opět Genk.
13
STŘELY NA BRÁNU: Sporting 1 - Genk 0
12
STŘELY CELKEM: Sporting 1 - Genk 3
11
Gorius rozehrál další rohový kop Genku, jehož hráči se tentokrát k zakončení nedostali.
10
Po následném rohovém kopu Goriuse se dostal k zakončení Buffel, jeho pokus byl však nepřesný.
9
Joseph-Monrose se postaral o první střelu Genku v dnešním zápase, jeho střela ale byla sražena.
7
Z následného útoku domácích nic nebylo a míče se ujímají hosté.
6
Ngongca fauloval Capela a Sporting se může vydat směrem kupředu.
5
Sporting dnes potřebuje nutně zvítězit, aby se ještě mohl v závěrečných dvou zápasech poprat o postup. Lisabonský klub má na svém kontě pouhý bod.
4
Již to bylo řečeno před zápasem, ale stojí to za zopakování: Sporting zaznamenal v základní skupině Evropské ligy během úvodních třech zápasů jediný gól, a to se o něj ještě musel postarat Hamalainen, hráč Genku, který si vstřelil vlastní gól.
3
To je úvod. Pokud budou hrát oba týmy takto ofenzivně celý zápas, pak se má nezaujatý fanoušek na co těšit.
2
Na druhé straně rychle odpověděl Buffel, ale jeho střela skončila mimo.
2
Sporting na svého soupeře vlétl a obránce Rojo se dostal ke střele, kterou však pozorný Van Hout chytil.
1
Sporting Lisabon obstaral výkop zápasu, který dnes řídí hlavní rozhodčí Stefan Johannesson ze Švédska.
1

Sporting Lisabon: Patrício - Xandao, Rojo, Cédric, Insúa - Elías (C), Schaars, Labyad, Capel - Viola - Van Wolfswinkel. Střídající hráči: Boeck, Izmailov, Carrillo, Rinaudo, Ilori, Fernandez, Betinho.

KRC Genk: Van Hout - Fernandez, Koulibaly, Nadson, Tshimanga - Ngcongca, Hyland, Buffel, Gorius, Joseph-Monrose - Vossen (C). Střídající hráči: Koteles, Hubert, Hamalainen, Plet, Masika, Schrijvers, Yao Kumordzi.

Rozhodčí: Stefan Johannesson (SWE).
Vše podstatné už bylo řečeno v předzápasových informacích, a proto se nyní pojďme podívat na sestavy obou týmů...
Příjemný sobotní večer u sledování zápasu Evropské ligy mezi Sportingem Lisabon a belgickým Genkem Vám přeje dnešní komentátor Tomáš Reiner.
Sporting se bude moci v zápase proti Genku opřít o domácí prostředí a také chabou venkovní bilanci hostů. Genk dokázal vyhrát na evropské scéně pouze jeden z posledních devíti venkovních zápasů, přičemž šest jich prohrál a dvakrát remizoval.
Skupina G se pro oba soupeře vyvíjí zcela odlišně. Domácí Sporting má na svém kontě pouhý bod a nachází se na posledním místě, zatímco hostující Genk je se čtyřmi body na čele a vede skupinu, v níž se nachází ještě Videoton a Basilej.
Sporting Lisabon vyhlíží další těžký zápas na evropské scéně. Portugalský klub přivítá ve čtvrtek večer na svém stadionu Josého Alvaladeho silný Genk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.