Ode mě je to všechno. Za necelých pět minut nám odbije půlnoc a já Vám tedy přeji ničím nerušenou, pokud jste v práci tak klidnou, dobrou noc. Těším se s Vámi zase někdy na počtenou.
Nejlepší hráči dnešního utkání z obou týmů:

Za domácí je to určitě Iasmin Latovlevici (STE), který nejprve otevřel skóre a poté také udržel nervy na uzdě a proměnil rozhodující penaltu.

U hostujících hráčů je výběr mnohem složitější. Vybral jsem střídajícího útočníka Derka Boerrgitera (AJA), který se dostal do nejvíce příležitostí a také jako snad jediný snesl přísnější měřítko.
Ano, ano, ano. Můj tip nevychází a domácí se starají asi o největší překvapení odvetných utkání mezi 32 nejlepšími týmy Evropské ligy. Domácí po trefách Latovleviciho a Chirichese dotáhli manko z prvního utkání. Zápas poté pokračoval až do penaltového thrilleru, který dotáhli do zdárného konce hráči Steaui Bukurešť, kteří se tak postarali o senzaci a vyřadili letošního účastníka Ligy Mistrů. Úřadující mistr Eredivisie má o čem přemýšlet, naopak domácí čeká osmifinále Evropské ligy.
Je tomu tak!!! Iasmin Latovlevici proměnil a rozpoutal tak bouřlivé oslavy! Domácí se postarali o malý zázrak.
Iasmin Latovlevici se může stát hrdinou dnešního večera...
Mosiander zvolil velký rozběh a míjí branku!!!
Moisaner otevírá bránu čtvrté série.
3:2 - Steaua Bukurešť.
Filip uzavírá třetí sérii.
2:2, hostující kapitán se do protipohybu nemýlí.
Třetí sérii načne kapitán Ajaxu De Jong.
2:1 pro domácí Steauu! Nikolič zvolil stejné místo jako Rusescu.
Druhou sérii uzavře Nikolič.
Tatarusanu chytá! Vystihl směr, penalta byla však zahrána velmi špatně.
Druhou sérii otevře Lasse Schöne...
Stejně tak domácí útočník, akorát se trefil na druhou stranu. 1:1.
Rusescu proti Vermeerovi.
Zkušeně do protipohybu domácího brankáře. 1:0 pro Ajax.
Do branky míří Tararusanu, začíná Ajax, jmenovitě dánský reprezentant Christian Eriksen.
Střílení penalt začíná.
Kapitáni De Jong (AJA) a Chiriches (STE) losují. Kdo půjde na řadu první?
Domácí hlasatel vyzývá fanoušky k co největší hlasitosti. Naplněný padesátitisícový Národní stadion skýtá opravdu skvělou atmosféru.
Jediné dvojutkání 32 nejlepších týmů Evropské ligy, které jde až do penaltového rozstřelu. Pokutové kopy jsou jako vždy loterie. Můj typ zní: "Postoupí Ajax."
Druhé prodloužení skončilo.
120
Asi poslední střelu na branku obstaral hlavou Gardos.
119
Zbývá nám půl druhé minuty do penaltového rozstřelu. Ještě předtím však přijde roh domácích.
118
Pohledná akce hostů, na jejímž konci byl se zblokovanou ranou Daley Blind.
117
Opět jsem to zakřikl! Serero se dostal po přihrávce De Jonga do nadějné pozice v blízkosti malého vápna, ale jeho technická střela se mezi tři tyče nevešla.
116
Blíží se nám konec prodloužení, ve kterém jsme dosud neviděli vážnější situaci.
115
Následný trestný kop skončil pouze v rukavicích Vermeera.
114
Dánský bývalý reprezentant Christian Poulsen je známý svou tvrdostí, což teď pocítil Latovlevici. Bývalý hráč Juventusu inkasuje za svůj ostrý zákrok žlutou kartu.
114
Popa po narážečce s Nikoličem vracel míč do pokutového území, kde si jej pohlídal Vermeer.
113
Blind si narazil se Sererem, ale následný centr nizozemského obránce skončil na obraně Steaui.
112
Chipciu chtěl prostrčit do leva na zcela volného Rusesca, ale jeho úmysl překazil Van Rhijn.
111
Tararusanu jímá míč v rukou a vyhání své spoluhráče daleko od branky.
110
Latovlevici rozrazil průnikem obranu hostů a Popa se užuž natahoval ke střele k bezprostřední blízkosti, ve které mu na poslední chvíli zabránil Blind.
109
Alderweireld hlavičkoval do míst, kde stál Tararusanu. Následný roh rozehráli hosté na krátko a bylo z toho mnohem větší pozdvižení, ale hlavička Blinda skončila za brankovou čárou.
109
Serero zamotal hlavu Chipciuovi, který skluzem odvrátil na roh.
108
Poulsen na počátku dalšího útoku Ajaxu.
107
Ojedinělý výpad domácích hráčů končí na bloku obrany Ajaxu, Popa napálil nohy Van Rhijna.
106
Hosté se nemohou dostat ke střele, Boerrgiter si pomohl faulem.
106
Začalo druhé prodloužení.
Následuje krátká pauza, výměna stran a jedeme dále...
První poločas prodloužení skončil.
105
Tararusanu si s Eriksenovou exekucí poradil. První poločas prodloužení se blíží ke svému konci.
104
Nyní je tu však roh pro hosty.
104
Je to stále stejná písnička. Ochozy pískají a Ajax se nemůže dostat přes pevnou obranu.
103
Popa si při pokusu o nůžky přivodil menší naraženinu zad, rumunský hráč se rychle oklepal a pokračuje v utkání.
102
Hráči hostí jsou ve svém útočném snažení platoničtí. Vypadá to, že jímají míč ve své moci velmi dlouho, avšak jejich obléhání branky Bukurešti schází střelba.
101
Nizozemci zakládají postupný útok.
101
Roh domácích skončil v rukavicích Kenetha Vermeera.
100
Latovleviciho pokus o centr byl odvrácen na roh.
99
Kombinace Ajaxu ztroskotala na pevné obraně domácích, ti mohou jít do protiútoku.
98
Boj u pokutového území Steaui končí autem pro Ajax.
97
Parvulescu už chtěl centrovat, ovšem zastavil jej praporek vztyčený nahoru - offside.
97
Za faul na Chipciua dostává žlutou kartu De Jong.
95
Nikolič se tlačil do zakončení, útočník domácích se však vytlačil ze střelecké pozice mimo.
95
Centr Blinda si našel pouze hlavu domácího obránce.
94
Latovlevici se pokoušel o střelu, ale jeho pokusu scházela jak přesnost tak razance.
93
Po faulu Nikoliče se zahrává trestný kop.
93
Odkop zahrává Tararusanu.
91
Opět akce střídajících hráčů. Serero hledal ve vápně Schöneho, který však šancí pohrdl a trefil pouze blok obránců stojících před ním.
91
Začal první poločas prodloužení.
Nemyslel jsem si, že to po první půli řeknu, ale uvidíme, a zcela zaslouženě, prodloužení. Domácí si výkonem ve druhém poločase zajistili druhou trefou do sítě Vermeera srovnání stavu dvojutkání. Nádhernou bombu z třiceti metrů předvedl Chiriches. Prodloužení bude zcela otevřenou záležitostí. Bude se někdo radovat již po třiceti minutách, nebo budou muset rozhodnout až pokutové kopy?
Druhý poločas skončil.
90+3
Na trávníku se nyní svíjí v bolestech Latovlevici, který si po souboji s Sererem nejspíš pochroumal kotník.
90+2
Hráči Ajaxu jakoby až na konci utkání zjistili, že vlastně přišli o náskok, ale jejich pokusy o ohorožení většinou konči na pevné obraně domáích.
90+1
Stejně jako v první půli se nastavují tři minuty.
90
Serero se po přihrávce od De Jonga nezpracoval a tak Bukurešťané odkopávají na polovinu hřiště.
90
Ale Eriksenův přízemní centr jen tak prolétl bez povšimnutí pokutovým územím.
89
Opět přijde na řadu roh pro hosty.
89
Tararusanu boxuje míč daleko od pokutového území.
88
Jedna z mála posledních šancí na záchranu ztraceného náskoku. Roh pro Ajax.
87
Hráči hostujícího celku dnes jednoznačně nemají den. Nedaři se jim, na nepatrné množství světlých výjimek, v podstatě nic.
87
Nikolič byl nakonec přistižen v offsidu.
86
Boj v řádné hrací době vrcholí souboji na středu hřiště.
85
Domácí se ovšem nijak zvláště neprosadili.
84
Rohový kop i na druhé straně. Nikoličův centr byl zblokován.
82
A ihned z následného rohu měl další šanci Eriksen, kterého na bližší tyči skvěle vychytal Tararusanu!
82
Ojedinělá a asi největší šance utkání Ajaxu! Po rohovém kopu hlavičkoval střídající Boerrgiter do tyče!
81
Naposledy střídá také Frank De Boer, který posílá na místo Fischer útočníka Serera.
80
Popa pálil velmi ostře a Vermeer se s jeho pokusem velmi zapotil. Nápor Bukurešti roste!
79
Domácí naposledy střídali. Do hry se vydal Parvulescu, který nahradil Tatua.
78
Domácí jako pokropení živou vodou jezdí po hřišti.
76
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Tak to jsem tedy zakřikl! Po dlouhém autu se míč odrazil, jako již v několika případech, na nohu VLADA CHIRICHESE, který impozantní ranou z třiceti metrů posílá dvojutkání prozatím do prodloužení!
75
Bukurešti utíká čas mílovými kroky. Zbývá posledních, i s nastavením, zhruba 18 minut.
74
Akce střídajících na straně hostů. Lasse Schöne zatáhl míč do pokutového území, odkud odcentroval na hlavu Boerrigtera, jehož pokus hlavou míří jen o chlup vedle.
73
Střídající Filip ani trochu nešteřil právě příchozího na hřiště, Boerrigtera. A také za svůj nevybíravý zákrok inkasuje žlutý kartónek.
72
Ajax zakládá další "přihrávanou" od Vermeera.
71
..a Cuencu poté Boerrigter.
71
Frank De Boer přichystal dvojí střídání. Islanďana Sightorssona nahradil Schöne...
70
Po dlouhém autu se míč odrazil na nohu Chirichese, který z třiceti metrů pálil vedle.
69
Chipciu vybojoval aut v blízkosti pokutového území.
68
Nizozemský klub hlídá míč ve své moci, ovšem bez pohybu směrem vpřed.
67
Fischer hledal na pravé straně zcela volného Cuencu, jeho přihrávka našla pouze ruku pomezního sudího, která míč zastavila před skokem do tribun.
66
Steaua podruhé střídá. Odchází kapitán Tanase, kterého nahradí Nikolič.
65
Až nyní hledal spoluhráče ve vápně De Jong, ale nikdo jeho pobídku nevyslyšel.
64
Jeden z mála útočných výpadů Ajaxu byl zbržděn a tak hosté začínají opět z vlastní poloviny. Budou-li však takhle pokračovat, říkají si o pořádný průšvih.
63
Papovi jeho centr nevyšel, následně byl Popa přistižen v offsidu.
62
Odkop od branky zahrává Vermeer.
61
Následný roh domácí neproměnili. Jejich tlak má ovšem velmi rychlou vzestupnou tendenci.
60
Velké štěstí nyní stálo při Ajaxu, konkrétně při Kenethu Vermeerovi! Papa napřáhl ke krásné halfvolejové střele, která končí na tyči. Chybělo opravdu jen pár centimetrů!
59
Sightorsson nabil Fischerovi, který napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů. Jeho dělovka šla přibližně o metr vedle.
57
Chipciu proběhl s míčem ohromný kus hřiště, ale přesila hráčů v modro-zeleném byla značná a tak se rumunský rychlonožec nedostal k zakončení.
56
Kapitán Tanase se po akci, ve druhé půli velmi agilního Chipcua, dostal k zakončení a jeho přízemní rána nebyla vůbec špatná. Branku Vermeera minula o maličký kousíček.
55
Ten zůstává nevyužit, žádný z hráčů Steauy si míč nenašel a nezakončil.
54
Na druhé straně opět rohový kop.
54
No a nyní se po chybě jednoho z domácích dostal do úniku Fischer, ale jeho pád v pokutovém území nebyl posouzen jako penaltový.
53
Až nyní obléhali "Žoldáci" pokutové území Ajaxu, ale ani dlouhý aut, ani střela Papy neskončila tam, kde by domácí potřebovali.
51
Ajax kontroluje míč, domácím k ničemu prozatím nepouští.
50
Při pohledů do ochozů Národního rumunského stadionu je vidno, že některým fanouškům je poměrně horko.
49
Vermeer však vystoupal nejvýše a míč si stáhl do své moci.
49
Ovšem Rusescu opět dobře napadl hostující obranné řady a nakonec je z toho roh.
48
Ajax drží míč na svých kopačkách a kontroluje jej hluboko na vlastním části hřiště.
47
Domácí vstoupili velmi ostře a s o mnoho větším nasazením. Od Papy to nyní pocítil v souboji Fischer.
46
45
Filip nahradil žlutou kartou ohodnoceného Prepelitu.
A vypadá to, že domácí trenér Reghecampf přichystal střídání.
Týmy jsou již připraveny v průchodu a zanedlouho začne druhý poločas.
Rohový kop však již italský hlavní sudí nepovolil a tak se po první, celkem nudné půli, odchází do šaten za stavu 1:0 pro domácí. Ti se postarali o jediné dvě situace, které stojí za zmínku. Nejprve po Pouslenově malé domů neproměnili nepřímý volný kop a poté se, jako blesk z čistého nebe, prosadil Latovlevici, jenž po krásné přihrávce neméně pohledně zakončil. Uvidíme, co nám přinese druhá půle. Prozatím ještě postupuje Ajax. Pokud však Steaua vstřelí ještě jednu branku, přičemž se hosté z Amsterdamu neprosadí, bude následovat prodloužení. Druhá půle začne zhruba ve 22:08.
45+3
Cuenca hledal svým centrem před brankou islandského útočníka Sightorssona. Domácí sráží na roh.
45+2
Tým z hlavního města země tulipánů se i nadále marně snaží probít před Tatarusana. K tomu jim ale vůbec nedopomáhá bouřlivý pískot domácích fanoušků.
45+1
Kvůli ošetřování několika hráčů se nastavují hned tři minuty.
45
Ajax kombinoval tak dlouho, až to nebylo vůbec k ničemu. Pokažená přihrávka Blinda končí v rukavicích Tatarusana.
44
Sightorsson se opět prodíral k zakončení, ovšem stejně jako v první případě byl zastaven vztyčeným praporkem.
43
Latovlevici posílen enthusiasmem ze vstřelené branky se dral opět ke střele, ale nyní se mu ani trošku nevyvedla.
41
I domácí fanoušci velmi navýšili tóniny svých hlasivek a tak se nám schyluje k velmi dramatickému konci první půle, nemluvě o druhé části.
41
Domácí Prepelita fauluje Fischera a dostává žlutou kartu.
38
Jako blesk z čistého nebe udeřili domácí! Jeden z obránců domácích vyslal nádhernou centrovanou přihrávku napříč hřištěm. Ta si našla kopačky IASMINA LATOVLEVICIHO, který po krátkém sprintu přehodil bezmocného Vermeera! Celkové skóre je nyní 1:2 z domácího pohledu!
36
Domácí "Žoldáci" mohou litovat zahozené šance, Ajax nyní kombinuje na půli hřiště, charakteristický rys prozatímního průběhu utkání.
35
Ovšem Rusescu pálí pouze do zdi stojící před ním!
34
Pozor! Poulsen zahrál malou domů! Domácí zahrávají nepřímý kop z bezprostřední blízkosti!
32
Chipciu byl faulován po druhé v krátkém časovém sledu a nyní je to již za žlutou kartu. Vysloužila si ji dánská vycházející hvězda Erisken.
31
Chipciu byl velmi ostře stržen k zemi De Jongem. Rozhodčí Tagliavento pro tentokrát volí domluvu. Následný trestný kop skončil pouze v rukou brankáře "Kopiníků".
29
Přichází i pokus o ohrožení branky Kenetha Vermeera, o které se zasadil centrem Chiriches. Jeho pobídku však nikdo nezužitkoval.
27
Na středu byl faulován De Jong, AJax zahrává standartní situaci.
26
Po dlouhé době přišel pokus o ohrožení branky. Fischer udělal takzvanou Robbenovu kličku na střed, ale jeho ráně po zemi scházela přesnost.
25
Nevinné přihlížení svých spoluhráčů na kombinující obránce Ajaxu již nevydržel Rusescu, ale jeho pokus napadení skončil na kopačkách Alderweirelda.
24
Před dotírajícím Sightorssonem ukopl do autu dobíhající Gardos.
23
Hraje se prozatím fotbal nevalné úrovně, kterému chybí mimo branek hlavně nebezpečné situace před oběma brankami. Ani, obvykle velmi bouřlivé, domácí publikum není pomyslným dvanáctým hráčem celku v červených dresech.
21
Islandský šutér Sightorsson se užuž hnal do šance, ale zastavil jej zdvižený praporek pomezního sudího.
21
Latovleviciho dlouhý aut z levé strany opět nikoho nenašel a tak může jít dopředu úřadující mistr Eredivisie.
20
Vše je vyřešeno, nizozemský záložník je v pořádku a může se pokračovat ve hře.
19
Po ostrém souboji na polovině domácích leží na trávníku De Jong, který sotva popadá dech.
18
Jeho nahození však ničí hlavu ani nohu nenašlo, a tak s míčem operují domácí.
17
Sightórsson se snažil o průnik mezi obránci, ale ti byli proti jeho snažení a míč odvrátili. Nyní bude vhazovat dlouhý aut do vápna Van Rhijn.
16
Vzrušení na domácí straně přišlo vniveč, Rusescu byl přistižen po rohovém kopu v offsidu.
15
První záblesk šance ze strany Bukurešti. Popa zamotal Van Rhijnovi hlavu a ten blokoval jeho centr na roh.
14
I přesto, že by se domácí měli tlačit do útoku, nečiní tak. Ajax pohodlně kombinuje už přes pět minut na polovině hrací plochy.
13
Hosté, dnes v modro-zelených dresech, zatím nenachází recept na pevně bránící obranu hráčů rumunského celku.
12
Ajax rozehrává další útočnou akci od své poloviny.
11
Velmi vysoký centr Van Rhijna našel ve vápně zcela osamoceného Fischera, který ovšem v obrovské šanci trefil pouze do před ním stojícího obránce! Šance volající po brance zůstala nevyužita!
11
Fischer nyní musel směřovat přihrávku až k Vermeerovi, který odkopává na polovinu domácího celku.
10
Utkání je prozatím odehráváno převážně ve středu hřiště.
7
Po faulu na De Jonga inkasuje první žlutou kartu utkání Gardos (STE).
6
Přímý kop Ajaxu zahrává Erisken hodně nad. Odkopávat bude Tatarusanu.
5
Omlouvám se za způsobenou poruchu a nefunkci, ovšem funkci internetu nemohu ovlivnit. Teď bude snad vše pokračovat, jak má.

FC Steaua Bukurešť: Tatarusanu - Papa, Gardo, Chiriches, Latovlevici, Taku, Prepelita, Tanase, Popa, Rusescu, Chipciu.

Ajax Amsterdam: Vermeer - Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind, Poulsen, De Jong, Eriksen, Cuenca, Sightórsson, Fischer.

FC STEAUA BUKUREŠŤ

Rumunský celek se probojoval do Evropské ligy ze třetího místa v ročníku 2011/2013. Postupně přešel přes slovenskou Trnavu a litevský Ekranas, aby se utkal ve skupině E o postup s německým Stuttgartem a duem skandinávských celků, dánskou FC Kodaň a norským mistrem z Molde. Steaua prošla základní fází pouze s jednou prohrou a dvěma remízami, čímž si zajistila postup z prvního místa. Zisk 11 bodů jim poté v losu přihrál tedy velmi těžkého soupeře. Již zmíněné první utkání rozhodly dvě trefy a to nejprve z nohy belgického reprezentanta Alderweirelda a poté se prosadil nadějný, pro změnu nizozemský, obránce van Rhijn.

Domácí utkání však budou chtít hráči rumunského velkoklubu zvrátit a, za pomoci bouřlivých ochozů na Nárdoním stadionu, postoupit. Rumunští mají však ještě jeden deficit a to ten, že jim, na rozdíl od nizozemské Eredivisie, ještě nezačala soutěž. Rumunská nejvyšší LIGA I začíná až o víkendu, naproti tomu Ajax hraje svá soutěžní utkání již od 20. ledna. Steaua bude chtít bez ohledu na to zvítězit více než o dvě branky a podívat se mezi nejlepších šestnáct. Zvládnou velmi zatěžkávací zkoušku svěřenci trenéra Reghecampfa?
AJAX AMSTERDAM

Svěřenci trenéra Franka de Boera, mimochodem bývalého kapitána Ajaxu a nizozemské reprezentace, mají jednou nohou nakročeno do osmifinále. Výsledek 2:0 z minulého čtvrtku jim do odvety dodává, mimo sebevědomí, také hodně nadějí na postup mezi nejlepších 16. Nizozemský úřadující mistr se do Evropské ligy kvalifikoval díky třetímu místu v základní skupině Ligy Mistrů. V milionářské soutěži se utkal v takzvané skupině smrti s mistry lig, které patří v Evropě mezi TOP 5. Nizozemský tradiční celek si nevedl ale vůbec špatně a se ziskem čtyř bodů si zajistil postup do mladší sestřičky nejlepší klubové soutěže, tedy Evropské ligy, na úkor vítěze Premier leauge, Manchesteru City. Cíle mají hráči Ajaxu pochopitelně ty nejvyšší. Udělají lví krok již ve čtvrtek v Rumunsku?
Vítám Vás u přenosu mezi rumunskou Steauou Bukurešť a nizozemským velikánem, Ajaxem Amsterdam. Hosté si vezou z prvního utkání velmi nadějný výsledek 2:0, který budou chtít na Národním stadionu v rumunské metropoli uhájit a postoupit mezi nejlepších šestnáct týmu Evropské ligy letošního ročníku. Podaří se jim to, anebo domácí, za pomoci svých bouřlivých fanoušků, zvrátí nepříznivě se vyvíjející dvojzápas? Sledujte od 21:05 a dozvíte se to!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.