Chviličku po rozehrání je odpískán konec zápasu a tomu říkám zvrat v posledním dějiství. Od 85. minuty hráli hosté bez vyloučeného kapitána a v podstatě pouze bránili nerozhodný výsledek, jenže v samém závěru se do pokutového území vydal Cavani a byl faulován. Hlavní rozhodčí nezaváhal a okamžitě odpískal pokutový kop, který sám faulovaný proměnil a Neapol díky tomu získala všechny tři body.

V průběžně hraném utkání skupiny F zvítězil Dněpropetrovsk na půdě PSV Eindhoven 1:2. Je tedy jasné, že Neapol společně s Dněpropetrovskem postupuje do vyřazovací fáze Evropské ligy. Pro AIK bude posledním vystoupením závěrečný zápas ve skupině.

Z mé strany je to pro dnešek již vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+3
Neapol právě vstřelila branku!

Sám faulovaný hráč překonal bezmocného brankáře a EDINSON CAVANI se tak stává hrdinou svého týmu.
90+3
Tak to je neuvěřitelné! Hosté se dostali do pokutového území a v tom byl faulován Cavani, který vybojoval pro svůj tým pokutový kop!
90+2
Neapol však výborně pokrývá prostor a narušuje tím rozehrávku Stockholmu a vypadá to, že se oba týmy dnes rozejdou smírně.
90+2
Domácí zakládají jeden z posledních útočných výpadů.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty!
90
Behrami vidí žlutou kartu.
90
Dlouho se domácí nemohli dostat před bránu Neapole, ale na začátku devadesáté minuty to opět zkusili střelou z dálky, tentokrát se do míče opřel Danielsson, ale jeho pokus vykryl brankář Rosati.
87
Domácí zkouší střílet ze všech možných pozic, tentokát byl nepřesný Lorentzson.
86
Borges zahrával přímý kop a rozhodl se sám zakončit, jeho střelecký pokus skončil těsně mimo.
85
Bez nějakého rozmyslu vytahuje hlavní rozhodčí červenou kartu a posíla Aronicu předčasně do sprch. Neapolský kapitán hasil požár, který začínal hořet před vlastním pokutovým územím a toto zatažení za záchranou brzdu dává domácím početní výhodu do konce zápasu.
84
Cavani, který je dnes hodně aktivní věděl, že nemá rychlost na to, aby utekl obráncům a tak zkusil střelou z dálky překvapit brankáře Turina, ale jeho pokus mířil vysoko nad domácí bránu.
83
Utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a o vítězi tohoto duelu není v žádném případě rozhodnuto.
80
Hraje se rychlý fotbal nahorů - dolů a je vidět, že obě družstva by rády strhly vítězství na svou stranu, ale do výraznější šance se nedostává ani jedno z nich a to hlavně kvůli nepřesnostem ve finální přihrávce.
78
Po sérii přihrávek se k míči dostal Bangura, přehodil si ho na levou nohu a z dobrých dvaceti metrů poslal svůj projektil těsně nad břevno.
76
Za potlesku tribun hřiště opouští Quaison, místo kterého si zahraje Karikari.
75
Svůj průnik po pravé straně zakončil Zúñiga střelou mimo.
73
Na hřiště se v 73. minutě podívá i slovenský reprezentant Marek Hamšík, který v dresu Neapole nahradí Dzemailiho.
72
Dzemaili se rozhodl překvapit domácího brankáře přímou střelou z přímého kopu, ale Turina byl pozorný.
71
Míč se okamžitě vrátil na polovinu Stockholmu a tam Backman velice ošklivě zajel do Dosseny a vyfasoval za to žlutou kartu.
71
Domáci diváci se dožadují odpískání pokutového kopu po zákroku na Banguru, ale o faul se v žádném případě nejednalo.
69
Neapol začíná v posledních minutách vystrkávat růžky a domácí fotbalisté jsou evidentně pod tlakem.
68
Hlasitá konverzace mezi Gamberinim a hlavním rozhodčím rozčílila domácí diváky, ale vše si oba vyříkali a opět se pokračuje ve hře.
65
Jednoznačně největší šance druhého poločasu a Neapol byla opravdu velmi blízko vedení. Nejdříve Cavani a po něm Vargas nedokázali překonat výtečného Turinu, který hlavně střelu druhého jmenovaného vyrazil jenom díky skvělým reflexům.
64
Trenér hostů přichystal další změnu ve svém týmu, ze hřiště stáhl Mesta, kterého nahradil Zúñiga.
63
Opravdu jenom pár centimetrů chybělo, aby jeden z hostující hráčů tečoval střílenou přihrávkou Inlera, která zamířila těsně vedle levé tyče domácí brány.
62
Máme zde vůbec první střídání v zápase. Zelený pažit opouští hostující Donadel, kterého nahradí Inler.
61
Lundberg po delší době ohrozil brankáře Rosatiho a alespoň trošičku potěšil domácí fanoušky. Jeho střela sice mířila dobře k tyči, ale vzhledem k razanci střely měl brankář Neoapole hodně času a míč v pohodě chytil.
60
Těsný ofsajd a v něm nachytán Cavani.
57
Quasion si poslal míč mezi dva obránce a oba dokázal obehrát, poté se mu postavil další hráč Neapole a i toho teprve devatenáctiletý mladík obhodil a posla přihrávku na svého spoluhráče, kterého však do šance nepustil jeden z hostí.
55
Domácí se snaží napadat rozehrávku soupeře co nejdříve a Neapol se v jistých momentech dostává při rozehrávce pod tlak.
53
Bangura se probíjel mezi dvojicí obránců a dokázal vystřelit jedovatou střelu, které však chyběla přesnost.
50
Johansson se špatně postavil k balónu a nedokázal ho tak zpracovat a daroval velkou šanci Cavanimu, který však z velkého úhlu zamířil mimo.
49
V akci opět kapitán Johansson, tentokrát jako faulující hráč.
47
Přímý kop přeletěl obránce a hlavičkou ho jenom tak líznul kapitán Johansson, ale ten stál podle všeho v ofsajdu. Míč se od něj zastavil až na břevně neapolské brány.
47
Na začátku druhého poločase se na zemi ocitl Moro, který hodně tvrdě narazil na zeď jménem Cavani.
46
Prvních pětačtyřicet minut tohoto utkání nenabídlo nějak oslnivý fotbal, ale přesto diváci viděli dvě branky. Nejdříve se v 20. minutě dostali hosté do vedení zásluhou Dzemailiho, ale o patnáct minut později překonal Rosatiho hlavičkou Danielsson a stav 1:1 vydržel až do konce úvodního poločasu.

Před druhou půlí je vše otevřené a boj o důležité body bude jistě hodně zajímavý.
45+1
Útočným faulem se provinil Johansson a první poločas bude každým okamžikem ukončen.
45+1
Naprosto zbytečnou žlutou kartu vidí Cavani, který po odpískání odkopl míč směrem na tribunu.
45+1
První poločas se protáhne o jednu minutu!
45
První žlutou kartu zápasu vidí zcela zaslouženě domácí Moro.
45
Již začala plynout poslední minuta prvního poločasu, uvidíme kolik hlavní rozhodčí nastaví.
43
Brankář Turina nebyl v žádném případě jistý a míč mu vypadl z rukavic přesně na hlavu jednoho z domácích, ale ještě před zakončením bylo pískáno proti AIK.
42
Z přímého kopu se stává kop rohový, na který odehrál míč Cavani.
41
Gamberini fauloval jednoho z domácích a AIK tak bude zahrávat standartní situaci.
39
Vše je již v pořádku a v zápase se pokračuje. Zraněný Moro Ibrahim již pokračuje v zápase.
37
Donadel narazil do jednoho z domácích, který na tento střed nebyl připraven a tak zůstává stále otřesen na hrací ploše.
35
AIK Stockholm právě vstřelil branku!

Z čista jasna máme vyrovnáno a tuto branku si za klobouček nedá brankář Neapole Rosati. Po centru Lundberga se k hlavičce dostal HELGI DANIELSSON, který vysokou hlavičkou přeloboval brankáře Neapole a ten se hodně divil, když míč zapadl k jeho vzdálenější tyči.
34
Mestovi přímý kop příliš nesedl a jeho vysoký nákop tak skončil v rukavicích Rosatiho.
33
Malou domů řešil obránce AIK svou nelehkou situaci a měl velké štěstí, že mu přihrávka na brankáře Turina vyšla, protože dotírající hráči Neapole byli na blízku.
30
Máme za sebou třicet minut hry a domácí přestože prohrávají, tak v žádném případě nejsou prozatím horším týmem.
29
Domácí fanoušci stále hlasitě povzbuzují svůj celek a ženou ho za vyrovnáním.
26
Hezký pas do běhu nedostal nikdo jiný než Bangura, který slušnou střelou poslal míč pouze do boční sítě neapolské brány.
25
Bangura se pohybuje po celém hřišti, nyní se ocitl na druhé straně opět u autového vhazování, které tentokrát rozehrál kratším hodmeem, ale okamžitě se mu míč vrátil a tento třiadvacetiletý fotbalista ihned centroval do pokutového území, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
24
Bangura vyslal do šestnáctky střílený centr, který doletěl až do náruče připraveného Rosatiho.
24
Dlouhý aut domácích do pokutového území nepřekvapil, Neapol v pohodě odvrací.
22
Na druhé straně se AIK dostalo s míčem až do pokutového území, ale střílený centr vyrazil brankář Rosati.
20

Hosté se z nenápadné akce ujímají vedení. Výborný pas do běhu dostal Cavani, který kličkou oklamal jednoho ze soupeřů a následně přes něj dokázal odcentrovat. Brankář Turina míč nohou odrazil pouze k připravenému BLERIMU DZEMAILIMU, který propálil vše co mu stálo v cestě.
18
Cavani naznačuje hlavnímu rozhodčímu, že byl tažen za dres a dokazuje to nějakou vadou na svém dresu, ale hlavní rozhodčí na to nijak zvlášť nereaguje.
16
Moro fauloval rozběhnutého Britose a vyslechl si ráznou domluvu od hlavního rozhodčího.
15
Na začátku patnácté minuty dostal dobrou přihrávku do běhu Mesto, ale jeho centr přiťukl brankáři jeden z obránců AIK a gólman Turina tak neměl žádný problém se zpracováním míče a následným odkopem.
12
Obrana Stockholmu byla rozhozená, ale většina hráčů se stihla vrátit na své posty a po odvraceném centru mohou zkusit domácí zaútočit.
10
Brankový rozhodčí poradil hlavnímu, aby odpískal faul brankáře Turina, který nedokázal správně odhadnout odskok míče a musel si v souboji s dotírajícím útočníkem pomoci rukama.
9
Neapol nakopává dlouhé míče a snaží se tím zaskočit hráče AIK, ale tyto nahrávky nemají potřebnou přesnost a tak většinou končí právě na kopačkách domácích fotbalistů.
8
Domácí se dožadovali odpískání faulu, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá a tak se ve hře pokračuje.
6
Hra se kouskuje a žádný z celků se nedostává k trvalejšímu tlaku, který by byl okořeněn alespoň náznakem šance.
4
Italský celek se poprvé dostal na polovinu soupeře, ale moc dlouho tam míč neudržel.
2
Domácí se dostali ke standartní situaci, ale centrovaný míč ohlavičkovala pozorná obrana Neapole.
1
Zápas začal výkopem domácích, kteří se okamžitě tlačili dopředu a hned v první minutě se pokusili o střelecký pokus, který však skončil hodně nepřesně.
1
Domácí trenér Andreas Alm má k dispozici tyto náhradníky: Tjernström, Majstorovic, Ahman Persson, Gustavsson, Özkan, Karikari a brankář Stamatopoulos.

Trenér Neapole Walter Mazzarri má k dispozici tyto náhradníky: Maggio, Cannavaro, El Kaddouri, Hamšík, Zúñiga, Inter a brankář De Sanctis

AIK Stockholm: Turina - Backman, Karlsson, Johansson (C), Daníelsson, Borges, Quaison, Moro, Lorentzson, Lundberg, Bargura

SSC Neapol: Rosati - Britos, Aronica (C), Gamberini, Donadel, Dossena, Mesto, Szemaili, Behrami, Cavani, Vargas

Rozhodčí: Hategan - Nica, Sovre.
Skupina F

Ve skupině F bojují kromě těchto dvou celků ještě Dněpropetrovsk a PSV Eidhoven. Tabulka po čtyřech odehraných zápasech vypadá následovně:

1. Dněpropetrovsk - 9 bodů
2. SSC Neapol - 6 bodů
3. PSV Eindhoven - 4 body
4. AIK Stockholm - 4 body
Vzájemný zápas

První měření sil ve skupině F proběhlo 20. září 2012 a Neapol se na domácím hřišti radovala z vysokého vítězství 4:0. Tři branky vstřelil Eduardo Vargas a skóre upravil v první minutě nastavení Blerim Džemaili.
SSC Neapol

Jak jsem již znínil, tak italskému klubu patří v tabulce druhá příčka, která zajišťuje postup do vyřazovací fáze. Neapol dokázala získat šest bodů, za dvě výhry a dvě porážky. V posledním zápase si na domácím hřišti poradila s Dněpropetrovskem 4:2.

V ligové tabulce patří týmu průběžná čtvrtá příčka se sedmadvaceti body, které tým nastřádal ve třinácti ligových kolech. Ztráta na týmy před sebou však není nijak propastná.
AIK Stockholm

Švédskému celku se v letošním ročníku Evropské ligy příliš nedaří. Po čtyřech odehraných zápasech patří Stockholmu čtvrtá příčka ve skupině F se ziskem čtyř bodů. Boj o dvě postupová místa však bude ještě hodně zamotaný, protože tu druhou drží právě dnešní soupeř Neapol.

Jedinou výhru ve skupinové fázi si připsal Stockholm v posledním domácím zápase proti PSV Eindhoven, kdy překvapivě zvítězil 1:0.
Příjemný čtvrteční den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z fotbalové Evropské ligy. V tomto přenosu budeme sledovat utkání AIK Stockholm - SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.