Hlavní rozhodčí Kristo Tohver dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém si zisk tří bodů připisuje BSC Young Boys Bern. Skóre otevřel ve dvacáté sedmé minutě Bobadilla, ale ve čtyřicáté sedmé minutě srovnal na 1:1 Di Natale. Pak šel Bern znovu do vedení, tentokrát po gólu, který si připsal Farnerud a o osm minut později se ještě trefil Nuzzolo. Sedm minut před koncem snížil na 2:3 Fabbrini, ale do konce utkání se již nic nestalo, a Udinese Calcio tak na domácí půdě prohrálo. Děkuji Vám za pozornost.
90+4
Bern rozehrál nakrátko, ale nyní je u míče domácí Udinese.
90+3
Bern bude zahrávat volný přímý kop.
90+3
Fabbrini fauloval, a hosté tak budou rozehrávat.
90+2
Z této standardní situace domácí hráči žádné nebezpečí nepřipravili.
90+1
Udinese Calcio bude zahrávat rohový kop.
90
Sudí Tohver nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Wölfli si dnes připsal hodně skvělých zákroků a teď si připisuje další, a ten je sakra důležitý! Jedovatou střelu adresoval Ranégie, ale jeden z hostujících obránců ji zblokoval do protipohybu brankáře, ale Wölfli brilantním zákrokem balon vyrazil!
88
Bobadilla se dnes prezentoval velmi slušným výkonem a jistě je sám se sebou spokojený.
88
Hosté využívají posledního střídání. Ze hřiště odchází Bobadilla, kterého nahrazuje Frey.
87
Fabbrini toho stihl od padesáté třetí minuty, kdy se dostal na hrací plochu, opravdu hodně. Nejprve vyfasoval žlutou kartu a pak si připsal vstřelený gól. Za vstřelenou branku ho kouč domácích jistě bude chválit a kartu mu nejspíš i odpustí.
86
V ofsajdové pozici uvízl Ranégie.
86
Do konce řádné hrací doby zbývá necelých pět minut a hra je velmi vyrovnaná. Uvidíme, zda Bern dokáže udržet své vedení.
85
Faraoni obdržel žlutou kartu.
83
Udinese právě vstřelilo branku!
DIEGO FABBRINI si zpracoval centrovaný míč zhruba na penaltové značce a vystřelil. Brankář Wölfli nedokázal tuto střelu vychytat, a FABBRINI tak snižuje skóre na 2:3.
82
Udinese Calcio bude zahrávat volný přímý kop.
82
Nef fauloval a obdržel žlutou kartu.
81
Zárate opouští hrací plochu a nahrazuje jej Gonzalez.
79
Ranégie se probojoval k hlavičce, ale branku netrefil.
78
Odražený míč si zpracoval na střelu Lazzari, ale branku netrefil.
78
Di Natale nacentroval balon do pokutového území, ale hosté se ubránili.
77
Udinese Calcio dostane výhodu volného přímého kopu.
77
Raimondi vyfasoval žlutou kartu.
75
Udinese zahrávalo rohový kop a do zakončení hlavou se dostal Basta, ale ani tentokrát se skóre nemění.
75
Faraoni se dostal ke střele, ale skóre se nemění.
74
Máme zde avizované střídání. Ze hřiště odchází Schneuwly a nahrazuje ho Doubai.
73
Young Boys právě vstřelil branku!
Brkic první jedovatou střelu vyrazil, ale míč se odrazil přesně do těch míst, kde byl RAPHAEL NUZZOLO, jenž přesnou trefou do odkryté brány navyšuje skóre a Bern vede o dvě branky.
72
Hosté chystají střídání.
70
Fabbrini se dostal do zajímavé šance, přichystal si balon na střelu a vypálil, ale jeho pokus asi z deseti metrů skončil nad brankou.
67
Udinese Calcio dostalo výhodu volného přímého kopu, ale žádné nebezpečí svému soupeři nepřichystalo. Di Natale totiž pálil nepřesně.
65
ALEXANDER FARNERUD obdržel na hranici pokutového území přihrávku, připravil si míč na levačku a vystřelil. Brkic neměl šanci tento pokus vychytat, protože FARNERUD uklidil balon přesně k tyči.
65
Faraoni se hned dostal ke střele, ale Wölfli jeho pokus uklidil do své náruče.
64
Udinese Calcio přichystalo druhé střídání. Ze hřiště odešel Pereyra a nahradil ho Faraoni.
63
Wölfli si připisuje velmi důležitý zákrok! Sám na branku postupoval Ranégie, ale brankáře nedokázal překonat.
62
Farnerud obdržel žlutou kartu.
61
K míči se postavil Bobadilla a na Brkicovu svatyni adresoval jedovatou střelu, ale pozorný Brkic tuto střelu brilantním zákrokem zlikvidoval.
60
Faulovaný byl Bobadilla, a Bern tak bude zahrávat volný přímý kop.
58
Co všechno se dá za pět minut stihnout. Fabbrini fauloval a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
58
Bern se před touto standardní situací dokázal ubránit.
57
Sutter fauloval, a domácí tak dostanou výhodu volného přímého kopu.
56
Farnerud teď spálil gólovou šanci! Obdržel přesnou přihrávku do pokutového území a z první vystřelil, ale v souboji jeden na jednoho byl šťastnější brankář Brkic, protože Farnerudova střela skončila vedle pravé tyče.
54
Hosté pospíchali do protiútoku, ale celou akci zastavil praporek sudího. V ofsajdu se zapomněl Bobadilla.
53
Udinese využívá prvního střídání. Ze hřiště odchází Willians, kterého nahrazuje Fabbrini.
52
Armero dostal ideální přihrávku, ale zakončení se mu příliš nevyvedlo.
52
Bern dostal výhodu autového vhazování na vlastní polovině.
51
Domácí fanoušci byli na konci prvního poločasu smutní, když kapitán mužstva Di Natale neproměnil pokutový kop, ale ve čtyřicáté sedmé minutě jim Di Natale určitě vrátil úsměv na tvář.
50
Pokutového kopu se dožadoval Nuzzulo, ale sudí byl jiného názoru.
49
Do zakončení se dostal Lazzari, ale Wölfli jeho pokus uklidil do své náruče.
48
Bobadilla byl faulován, provinil se Coda, který vyfasoval žlutou kartu.
47
K centrovanému míči se dostal hlavičkující Ranegie, ale jeho pokus brankář Wölfli vyrazil. Nicméně balon se odrazil přesně do těch míst, kde stál neobsazený ANTONIO DI NATALE, jenž přesnou trefou srovnává skóre na 1:1.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
45+1
Wölfli si připisuje brilantní zákrok! Di Natale se postavil k míči a vystřelil, ale bystrý Wölfli vystihl stranu a jedovatou střelu vyrazil do bezpečí.
45+1
Před Wölflim stojí těžký úkol. Podaří se mu pokutový kop chytit?
45+1
Udinese Calcio bude zahrávat pokutový kop!
45
Sudí Tohver přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
44
Schneuwly nacentroval balon do pokutového území, kde hlavičkoval Farnerud, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou. Udinese mělo tentokrát štěstí.
44
Udinese Calcio se bude muset znovu bránit. Brkic si postavil tříčlennou zeď.
43
Amero fauloval, a hosté tak dostanou výhodu standardní situace.
41
Rohový kop zahrávají také domácí, ale ani oni nedokázali z této standardní situace nic vytěžit.
39
Rohový kop zahrával Raimondi, ale hosté žádné nebezpečí svému soupeři nepřipravili.
39
V úvodních minutách byli hosté lepším celkem, ale domácí hráči se zvedli a nyní hrají se svým soupeřem vyrovnanou partii.
36
Z této standardní situace domácím žádné nebezpečí nehrozilo.
36
Hosté budou zahrávat rohový kop.
35
Di Natale stál ve velkém vápně osamocený, dostal se k němu odražený míč, a tak okamžitě vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
34
V ofsajdu se zapomněl Di Natale, a míče se tak zmocní hosté.
33
33
Domácí budou zahrávat další volný přímý kop.
32
Schneuwly fauloval a domácí dostanou výhodu volného přímého kopu.
32
Coda se vrátil po ošetření na hrací plochu.
31
Hra pokračuje bez ošetřovaného domácího hráče.
31
Coda se střetl se svým protihráčem a potřebuje ošetřit.
30
Centrovaný balon na bližší tyč odvrátili domácí do bezpečí.
29
Bern bude zahrávat rohový kop.
27
RAUL BOBADILLA prostřelil zeď a přesnou trefou k levé tyči posílá svůj tým do vedení. Tak to byla vskutku nádherně kopnutá standardka.
27
Udinese Calcio se musí bránit a brankář Brkic už si staví zeď.
26
Danilo fauloval, a hosté tak dostanou výhodu standardní situace.
24
Di Natale obdržel zajímavou přihrávku za obranu, ale postupovat s míčem nemohl, protože se ocitl v ofsajdové pozici.
22
Di Natale se dostal opět ke střele, ale tentokrát mířil nepřesně.
21
Zajímavou akci zastavil praporek sudího. V ofsajdu uvízl Armero.
20
Di Natale měl na kopačce gól! Dostal se k němu odražený míč a vystřelil, ale poprvé jeho střelu zablokoval obránce a podruhé trefil břevno.
19
Bobadilla si střihl sólo, obehrál tři protihráče a vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
18
Domácí obránci zapojili do hry také svého brankáře, který jim vypomohl dlouhým odkopem.
18
Udinese rozehrálo nakrátko a kombinuje na své polovině.
17
Zárate fauloval v blízkosti středového kruhu, a domácí tak dostanou výhodu standardní situace.
17
Ke střele z první se probojoval Armero, ale jeho pokus branku vůbec neohrozil.
16
Bobadilla fauloval, a domácí tak budou rozehrávat.
15
Domácí se snažili ohrozit soupeřovu branku, ale to se jim nepodařilo, protože v ofsajdové pasti byl nachytán Di Natale.
13
Lazzari obdržel přihrávku, zpracoval si míč a vystřelil, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana.
12
Zajímavou akci Bernu zastavil praporek sudího, v ofsajdu totiž uvízl Schneuwly.
11
Ke střele z větší vzdálenosti se odhodlal Schneuwly, ale jeho pokus brankáře Brkice vůbec neohrozil.
10
Přihrávku obdržel Zárate, jenž okamžitě vystřelil, ale branku netrefil.
5
Z této standardní situace však žádné nebezpečí nehrozilo.
5
Po delší době domácí hráči vybojovali balon na své kopačky a vybojovali rohový kop.
2
K první střele se dostal Zárate, ale Brkic jeho pokus uklidil do své náruče.
1
Výkop provedli hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1
-1
Domácí tým povede s kapitánskou páskou Di Natale a hosty brankář Wölfli.
-2
Domácí hráči budou hrát v bílo-černých pruhovaných dresech a hosté v dresech žlutých.
-4
Hlavní rozhodčí Kristo Tohver přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.

Udinese Calcio: Brkic - Coda, Danilo, Domizzi - Basta, Willians, Armero - Pereyra, Lazzari - Di Natale, Ranégie.

BSC Young Boys Bern: Wölfli - Sutter, Nef, Veškovac, Raimondi - Zverotic, Schneuwly - Zárate, Farnerud, Nuzzolo - Bobadilla.

Rozhodčí: Kristo Tohver (EST) - Dmitri Vinogradov (EST), Hannes Reinvald (EST).
BSC Young Boys Bern je v tabulce s tříbodovým ziskem bodů na posledním čtvrtém místě. Bern má na kontě dvě prohry a jednu výhru. Celkové skóre je 6:8.
Udinese Calcio má na svém kontě čtyři body a v tabulce je na třetím místě. Udinese Calcio zaznamenalo jednu remízu, jednu výhru a jednu prohru. Celkové skóre je 5:6, Udinese je tak ve skupině A jediným týmem, který obdržel více gólů, než inkasoval.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Kristo Tohver, na čarách mu budou asistovat pánové Dmitri Vinogradov a Hannes Reinvald. Vypomáhat bude čtvrtý rozhodčí Jaanus Mutli a brankoví asistenti Hannes Kaasik a Roomer Tarajev. Všichni pánové jsou z Estonska.
Monacký los určil, že Udinese Calcio a Young Boys Bern budou bojovat o Evropskou ligu ve skupině A. V této skupině narazí také na ruský klub FK Anži Machačkala a anglický Liverpool FC.
Dobrý podvečer, vítám Vás u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů - Evropské ligy. Dnes máme na programu čtvrté kolo základní části. Moje jméno je Lucie Rapantová a dnes Vás budu provázet komentářem fotbalového dění ze Stadio Friuli v Udine, kde domácí Udinese Calcio přivítá švýcarský BSC Young Boys Bern.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.