A to se také nyní děje! Favorit z Lisabonu naprosto pohořel a odváží si z Maďarska drtivou prohru. Paulo Vinicius, Filipe Oliveira a Nikolič překonali brankáře Sportingu a dotáhli Videoton k vítězství. Evropská liga pokračuje dalšími zápasy ve 21:05.
90+4
Fanoušci oslavují a čekají na okamžik, kdy sudí ukončí dnešní zápas.
90+3
A v závěru mohl Sporting dostat hřebíček na hlavičku a to, když Renato Neto dostal míč před brankáře, ale skluzem ho dostihnout nedokázal.
90+1
Sudí oznámil, že nastaví ještě čtyři minuty.
89
A nakonec musí být střídán. Místo Torghelleho přichází na poslední okamžiky Renato Neto.
87
A právě Torghelle je nyní odnášen na nosítkách za postranní čáru.. S jeho pokračováním v zápase to nevypadá dobře.
85
Domácí poslední okamžiky také vystrkují drápky a z rychlých protiútoků se dokonce dostali do šance. Torghelle však silně minul.
83
Čas se hostům krátí a krátí.. Senzace je opravdu blízko.
80
Adrien Silva zkusil štěstí z dálky, ale střela mu vůbec nesedla. Takhle se Sporting obrácení skóre nedočká.
78
Podruhé přichází k výměně na straně Videotonu, Torghelle poslal mezi náhradníky Nikoliče.
76
Adrien Silva se opřel za šestnáctkou do míče, avšak napálil jen záda domácího obránce.
74
Již desátý roh Sportingu a opět bez úspěchu. Tato herní situace dnes hostujícímu týmu příliš nevychází.
72
Další akci Sportingu zastavil čárový rozhodčí, odpískán je ofsajd.
71
Hosté opět posilují ofenzívu. Avšak nevím, jestli už přece jen není pozdě. Za Boulahrouze si jde na dvacet minut zahrát Adrien Silva.
68
Domácí poprvé střídají, místo Balufa přijde Gyurcsó.
66
Tak co teď spálil Jeffron Suaréz, to bude hosty moc a moc mrzet! Božovič mu sebral z kopačky již jistou branku! Dnes se portugalskému týmu v zakončení vůbec nedaří!
63
Na střely je to v současnosti 19:6, Sporting má jasnou převahu, ale na to se nehraje.
61
Na straně Sportingu střídá šance šanci. Brankář Božovič však stále nemusel vytáhnout nějaký špičkový zákrok, hosté z Portugalska zatím nedokázali seřídit mířidla.
58
K další střele se dostal opět Van Wolfswinkel, ale ani tentokrát nezamířil mezi tři tyče.
56
Další útočnou akci Sportingu zastavil ofsajd.
54
Fernandes dostal míč přesně do nohy, ale ve svých kličkách se zamotal a nakonec byl o míč připraven.
52
Domácí jedenáctka je nyní prakticky natlačená ve vlastním pokutovém území...
50
Van Wolfswinkel si naskočil na rohový kop, ale jeho hlavička nebyla příliš úspěšná.
48
Úvod poločasu opět patří hostům, dnes již zřejmě přílišnou změnu sledovat nebudeme. A proč také? Fehérvár má již bohatě nahráno.
46
Do druhého poločasu se místo Labyada přišel Schaars.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je u konce, pro Lisabon to byl poločas hrůzy. Domácí hrají skvěle a hned třikrát se jim podařilo skórovat. Hosté se sice v závěru dostali do tlaku, ale snížení jim to nepřineslo. Druhá půlka začne asi v 20:01.
45+1
Van Wolfswinkel byl v závěru poločasu v ofsajdu.
45
Nastavovat se bude jedna minuta.
43
Sledujeme stále stejný obrázek. Sporting je namačkán okolo pokutového území domácích a snaží se o snížení.
41
Domácí zažívají poločas snů, ale nyní se brání. Sporting kombinuje a přibližuje se pokutovému území.
39
A Sporting si nyní vypracoval opravdu nadějnou příležitost! Rohový kop se snesl na hlavu střídající Van Wolfswinkela, jehož hlavičku však Božovič lapil!
37
Jeffren Suaréz si u levého praporku snažil prohodit dva protihráče, ale to se mu nepovedlo. Vinícius ho čistě zastavil.
35
Za sundání dresu při oslavě gólu vidí Nikolič žlutou kartu.
34
Videoton Fehérvár právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, začíná nám to tu zavánět debaklem! Hrubou chybu vyrobil Rojo, který zpackal přihrávku na gólmana a naservíroval míč na NEMANJU NIKOLIČE, který obstřelil brankáře Lisabonu - 3:0!
32
Přímý volný kop Mitroviče přeplachtil břevno Ruie Patrícia. Ten se za míčem jen ohlédl.
30
Sporting s tím opravdu musí něco udělat a tak posílá na hřiště Van Wolfswinkela, který nahradí Rinauda.
28
Andre Martins z velké vzdálenosti minul domácí branku, obranu Féhérváru si tak může na chvíli oddychnout.
26
Viola si narazil se svým spoluhráčem a dostal se ke střele, ta se však nevyvedla podle představ.
23
Domácí fanoušci se baví a užívají si zaslouženého vedení...
21
Že by se nám zde rodilo překvapení? Kdo mohl čekat, že po dvaceti minutách bude Lisabon prohrávat 2:0? Nyní se o to postaral FILIPE OLIVEIRA, který si naskočil na Balufův centr a hlavičkou přesně k tyči podruhé překonal Rui Patricia - 2:0!
19
Lisabon navýšil svoje úsilí a vybojoval rohový kop. Z něho však nic zajímavého nevyplynulo.
17
Vzápětí však mohlo být vyrovnáno! Rojo šel sám na brankáře Fehéváru, ale ten ho bravurně vychytal!
15
Maďarský celek se dostává nečekaně do vedení, avšak za první minuty si to rozhodně zasloužil! Nikolič napřáhl z hranice vápna, brankář Rui Patricio střelu vyrazil, ale na dorážku PAULA VINICIA již neměl nárok dosáhnout - 1:0!
14
Nadějnou akci domácích zastavil dobrý obranný zákrok Boulahrouze.
12
Videoton se dostal do příležitosti, střela Mitroviče však skončila mimo.
9
Hosté kombinují, stále bez úspěchu.
7
Hraje se poměrně v klidu, s držením míče jsou na tom lépe hosté, ale stále si nemohou vypracovat nějakou střeleckou příležitost.
5
Rychlá kolmá přihrávka za obranu skončila až u brankáře Božoviče.
3
Sporting se rychlou kombinací dostal až před pokutové území, střela Balufa byla zablokována.
2
Zápas odstartoval, první minuty vidíme kombinaci na středu hřiště. Ani jednomu z týmů se nepodařilo dostat se před soupeřovu branku.
1

Videoton FC Fehérvár: Božovič - Brachi, Paulo Viníciusm, Marco Caneira, Stopira, Sándor, Mitrovič, Balufo, Tóth, Filipe Oliveira, Nikolič

Sporting Lisabon: Rui Patrício - Boulahrouz, Rojo, Izmajlov, Labyad, Rinaudo, André Martins, Pranjič, Fernandes, Jeffren Suarez, Viola

Rozhodčí: Jakobsson - Thorleifsson, Gudmundsson (všichni Island).
V prvním zápase Sporting sehrál s Basilejí bezbrankovou remízu a pro něj to byla rozhodně ztráta. Pokud by dnes nevyhrál proti maďarskému celku, tak by to s jeho situací bylo ještě složitější. Nechme se však překvapit.
I přesto, že úvodní výsledek ve skupině v podání Videotonu není nijak příznivý, výkon na to vůbec nevypadal. Na půdě belgického Genku nezískal ani bod za prohru 3:0, několikrát ale svému soupeři nepříjemně zatopil. Rozhodující moment přišel zhruba patnáct minut před koncem, kdy domácí Buffel zaťal tlak Fehérvár brankou na 2:0.
Po večerních bojí v Lize mistrů se na řadu dostaly také zápasy v Evropské lize. V tomto onlajn přenosu se zaměříme na souboj maďarského Fehérváru proti favoritovi z hlavního města Portugalska. Hosté z Pyrenejského prostoru jsou jednoznačně favorizováni a dnes by si měli do tabulky připsat tří body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.