To je pro dnešek vše, s konstatováním, že Bern se může ponořit do víru oslav, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
Ve druhém utkání skupiny porazil Liverpool Machačkalu doma 1:0. Skupinu tak se šesti body vede, Machačkala s Udinese mají po čtyřech bodech a Bern tři. Vše se nám tedy po dnešku slušně zamotalo, což je pro nezaujatého fanouška jen dobře.
Je tu konec utkání, domácí nakonec díky hatricku Bobadilly vítězí 3:1 a získávají první tři body v letošním ročníku Evropské ligy. Dá se říci, že výhra je to zasloužená, Bern byl po většinu utkání snaživějším týmem, hosté často působili profesorsky a až příchod di Nataleho jejich hru trochu oživil. Bobadilla ovšem dnes pálil ostrými a to stačilo Bernu k výhře.
90+4
Di Natale zkouší něco vymyslet.
90+4
Už jen poslední minuta, domácí mají míč na kopačkách.
90+3
Domizzimu se ale přímý kop vůbec nepovedl a dopředu může Bern.
90+3
Bobadilla ještě fauloval a je tu přímý kop.
90+3
Míč je daleko od Wölfliho a domácí publikum zvyšuje intenzitu oslavných chorálů.
90+2
Ofsajd hatí snahu Italů a času už moc nezbývá.
90+1
Danilo po standardní situaci trefil hlavou jen tyč!
90+1
Nastaví se čtyři minuty.
90
Pereyru poslal k zemi Veškovac a vidí za to žlutou kartu.
90
Dlouhý nákop Wölfliho, ale Pereyra získal míč a už se hosté zase ženou kupředu.
89
Ještě jeden faul Armera na Zverotiće.
89
Bobadillu zastavil praporek - ofsajd.
88
Di Natale uvolnil Pereyru, ten se ale nedokázal obtočit kolem zdi jménem Nef.
88
Utkání se zřejmě dohrává, Italové se nedokázali nadvakrát probít přes domácí val.
87
Zahraje si ještě Veškovac, který střídá Farneruda. Na Lecjakse tedy dnes místo nezbylo.
86
Domácí publikum pochopitelně slaví a nezdá se, že by hosté s výsledkem svedli ještě něco udělat.
85
Armero se ohnal rukou po Gonzálezovi a může být rád, že to rozhodčí dle všeho neviděl.
85
Schneuwly takticky fauloval Domizziho.
84
Dlouhý odkop Wölfliho, vpředu bojují jen dva hráči Bernu, zbytek vyčkává na půlicí čáře.
84
Po sérii odrazů napřáhl ve velkém vápně Domizzi, ale přestřelil.
83
Ojala fauloval ve středu pole, čas rychle utíká a Bern směřuje k první výhře ve skupině.
81
Young Boys právě vstřelil branku!
A nemýlil se. RAÚL BOBADILLA střelou k pravé tyči kompletuje hattrick.
81
Hráč Udinese za tento faul vidí žlutou kartu. Penaltu kope Bobadilla...
81
A González si hned v první akci obhodil Danila, vzápětí jej Domizzi srazil k zemi a je tu penalta!
80
Zárate pro dnešek dohrál, jeho místo zaujme González.
79
Pereyrův pokus neprošel, snad zády jej zastavil Ojala.
78
Na druhé straně nebyl přesný Bobadilla, přestřelil.
77
Farnerudův roh obrana odvrátila, ba co víc, hosté se utrhli do brejku a Di Natale jej zakončil ranou jen o půlmetr vedle pravé tyče!
76
A tempo se zvyšuje, Schneuwlyho pokus zblokoval Coda na rohový kop.
75
Udinese právě vstřelilo branku!
Armero posadil rohový kop přímo na hlavu ANDREA CODY a ten snižuje. V Bernu se nám dějí věci!
74
Roh se bude opakovat.
73
Italové se ale nevzdávají a po centru do vápna se do výtečné pozice dostal Di Natale, nicméně Wölfli jeho pokus vyrazil. Bude to jen rohový kop.
71
Hosté chybují a je to už 2:0. RAÚL BOBADILLA využil zaváhání Danila, který podklouzl a netrefil míč, a ač tísněn, dokázal vystřelit pod padajícím Brkićem a přibližuje Bern prvním bodům v soutěži.
71
Poslední střídání pro hosty, Domizzi nahrazuje Lazzariho.
71
Costanzo pro dnešek dokopal, střídá jej Schneuwly.
70
Bobadilla přiťukl míč Nuzzolovi, ten na hranici vápna padá poté, co jej překřížil Faraoni. Opět se nepíská - a asi to bylo správné rozhodnutí, jak ukazuje záznam.
70
Willians ve tvrdém souboji s Bobadillou, domácí publikum se zlobí, že se nepískalo.
69
Hosté se snaží zvyšovat tempto hry a zkouší to po stranách, ale chybí jim přesnost.
69
Narážečka Udinese, která ovšem končí přesným a jistým zákrokem Nefa.
67
Záratemu se ale centr vůbec nepovedl a hrát mohou hosté.
66
Tu vidí i hostující Armero, trochu se nám přitvrdilo.
65
Po sérii faulů došla sudímu trpělivost a trestá Costanzu žlutou kartou.
63
Lazzari zahrával přímý kop, zkusil centr, který sebrala domácí obrana.
62
NA druhé straně se neujal pokus Di Nataleho z obdobné vzdálenosti.
61
Bobadilla to zkusil z nějakých dvaceti metrů a míč prolétl okolo pravé tyče italské branky.
60
Teď měli hosté štěstí, že se míč po nepovedené hlavičce nedostal na nohu Farneruda - ten by mohl z vápna střílet a nebyl vůbec pokrytý.
60
Costanzo si ve středu pole pomohl útočným faulem.
59
Že bychom sledovali nudný zápas, to se napsat rozhodně nedá. Akce střídá akci, k tomu skvělá atmosféra v ochozech...
59
Armerův centr na druhé straně musel pod tlakem odvracet Sutter.
58
Farnerud zakroutil míč tak metr od pravého horního rohu hostující branky.
57
A další faul Willianse, který doslova volá po druhé žluté kartě, navíc ještě zkouší rozmáchlá gesta. Každopádně je to hodně nebezpečná standardka pro domácí.
55
Di Natale se prosmýkl do vápna a ač tísněn, dokázal vystřelit. Jeho pokus ale neměl potřebnou razanci.
54
Willians šel do souboje hodně ostře, zejména vzhledem k faktu, že už jednu žlutou kartu má... Ale druhou teď nedostal a může být rád.
53
Bobadilla se obročil kolem Danila, ale dle sudích si pomohl faulem.
52
Domácí vhazují a mohou trochu uklidnit hru.
51
Williansův pokus byl o poznání slabší a Wölfli neměl potíže.
51
Fabbrini potáhl míč, zasekl si jej do středu a překvapivě vypálil, Wölfli nadvakrát kryje. Po prvním zákroku upadl a měl štěstí, že v blízkosti nebyl žádný z hráčů soupeře.
51
Nef ovšem hlavičkoval slabě a Italové se ženou do brejku.
50
Farnerud otřel svůj pokus o Armera a bude to rohový kop.
49
Willians vše hasil jen za ceny faulu a inkasuje žlutou kartu. Hodně zajímavá standardka pro domácí.
48
Farnerudův nadějný pokus zablokován hostující obranou, ještě se k míči dostal Zárate...
47
Uvidíme, jaký budou tyto změny mít efekt. Italové začali každopádně aktivně.
46
...dohrál i Badu, na jeho místě už je Pereyra.
46
Italové přichystali dvě změny. Di Natale nahradí Ranégieho...
46
Zatímco na střely vedou hosté 9:6, na branku mířily jen dva pokusy, z čehož ten Bobadillův skončil v síti, zatímco Wölfli na druhé straně míč do sítě nepustil.
Rozhodčí nenastavil ani minutku a ukončuje první půli. Do té vstoupili lépe domácí a ujali se také vedení, trefil se Bobadilla. Ten hýřil aktivitou po celou dosavadní dobu utkání, ale znovu se již neprosadil a neujaly se ani další šance. Italové hrozili sporadicky, ovšem také byli nebezpeční a Wölfli si celkem zachytal. Druhá půle je naprosto otevřená, hraje se celkem svižný fotbal a stát se může ještě cokoliv.
45
Benatia vystoupal nejvýš, ale míč z jeho hlavy minul branku.
44
Verdikt nakonec změněn, Zverotić se dopustil faulu, ale vzdálenost je obdobná jako u rohového kopu.
44
Armerův centr zblokován, hosté budou kopat roh.
43
Lazzari tvrdou střelou trefil jen zeď, neprošel ani pokus o dorážku.
43
Fabbrini faulován, přímý kop pro Udinese...
42
Ovšem hosté získali míč a k jejich škodě se Lazzarimu nepovedla příčná přihrávka na Badua.
42
Bern se snaží držet míč na kopačkách a dohrát poločas v klidu, eventuálně si ještě vytvořit nějakou tu šanci.
41
Bobadilla převzal míč za obranou, ale byl tísněn a vystřelil jen slabě po zemi. Brkić v pohodě kryje.
40
Armerův centr obrana bernu odvrátila.
39
Nuzzolo nyní fauloval ve středu hřiště.
39
Badu velice laxně rozehrál a míč získávají domácí.
39
Bobadilla nyní forčekuje, ale míč nezískává.
38
Nuzzolovi se "poštěstilo" totéž, jinak by se řítil z levého křídla do vápna ve dvojici s Bobadillou na jediného beka soupeře.
38
Badu nicméně také skončil v ofsajdu a hostující kouč se začíná lehce zlobit.
37
Série nepřesností působila nyní až úsměvně, už ale zase hrají hosté.
37
U míče po nezdařeném kontru Bernu zůstávají hosté.
37
Po něm se míč dostal na nohu Willianse, jeho pokus ale minul branku o dobrý metr.
36
K nevoli domácího publika ale pomezní sudí ukazuje, že Italové budou kopat roh.
36
Armero převzal míč od Lazzariho, ale následný centr se mu moc nepovedl.
35
Willians centroval už zpoza brankové čáry, což rozhodčí nepřehlédli.
35
Nadějná akce domácích končí u Zárateho, který nedokázal prostrčit míč na spoluhráče.
34
A Armero opět v ofsajdu.
33
Bobadilla ovšem ustrážen Danilem a rozehrát může Brkić.
33
S míčem u nohy Farnerud...
32
Hosté lehce pookřáli, ale nyní je brzdí ofsajd, ve kterém uvízl Armero.
31
Farnerud zakončil rychlou akci zpětnou přihrávkou, která asi byla "navíc" - Zárate byl totiž dobře strážen a míč k němu neprošel.
30
Badu rozehrál do strany, Faraoni prudce centroval, ale Fabbrini si při výskoku pomohl útočným faulem.
30
Navíc zajímavá standardní situace...
29
Raimondi to nyní přehnal s důrazem a uklidnit by ho měla žlutá karta.
28
Opět útočný faul Bobadilly.
27
Bern opět drží míč ve středu pole.
26
Zverotić nyní rozehrál přímý kop z nadějné pozice, ale branku minul.
25
Na druhé straně se ke střele dostal Fabbrini, ale míč zblokoval Coda.
24
Hodně, hodně nepřesný centr Farneruda neznamená pro Udinese nebezpečí.
23
Hosté mají nyní problémy udržet po delší dobu míč ve své moci.
22
Raimondi to zkoušel dlouhým pasem, ale míč si pohlídala hostující obrana.
22
Bobadilla si pomohl útočným faulem, z akce Bernu tak nebude nic.
20
Leč Costanzův centr nenašel nikoho z domácího týmu, jen rukavice Brkiće.
20
Domácí vybojovali rohový kop.
19
To už vypadalo nadějněji, ale Ranégie na míč ve vápně nedoskočil.
18
Zahrál si i Wölfli, dlouhý centr mu nečinil potíže.
18
Po kratší hluché pasáži domácí zase diktují tempo hry. Zárate nyní z hranice šestnáctky zkoušel štěstí, míč ale mezi tyče nezamířil.
17
Po pěkné příhře Costanza si Nuzzolo předkopl míč až příliš a byl odzbrojen.
17
Švýcaři kombinují na půlicí čáře.
16
Danilo hlavou odvrátil prudký centr na Bobadillu.
15
Bobadilla si opět naběhl za obranu a moc nechybělo, aby se dostal k zakončení. Na to by si hosté měli dát pozor.
14
Opět pozvolná, zpětná rozehrávka.
14
Willians poslal na trávník Zverotiće a u míče tak je Bern.
13
Bobadilla zády k míči nemohl uspět, hosté se ubránili brejku.
13
Přetažený centr Lazzariho prolétl vápnem, míč se dostal k Faraonimu, ten ovšem těžký volej netrefil ideálně.
12
... přihrávka za obranu nebyla dokonalá, měla jednu drobnou vadu - Bobadilla se nacházel v ofsajdu.
11
Benatia fauloval, standardka pro domácí...
11
Zárate kouzlil u postranní čáry, ale přišel o míč. Nyní se pkouší o debaty s rozhodčím, tvrdí, že vhazovat by měli hosté, ale to se zřejmě neujme.
10
Ani Farnerud si nekomplikuje život, opět si zahraje Wölfli.
10
Costanzo vrací na gólmana, domácí nikam nepospíchají.
9
Wölfli nyní s větší jistotou likviduje centr soupeře.
9
Ranégie mohl srovnat, ale Wölfli jeho pokus z velkého vápna se štěstím zneškodnil.
8
Domácí nyní jen odevzdali míč, jako kdyby je rychlý gól poněkud upokojil.
7
Po rohu se dostal ke střele z vápna Coda, ale míč neprošel.
7
Fabbrini nepřesný, vzápětí po další akci odvrací Nef na rohový kop.
6
Série faulů ve středu hřiště, u míče domácí.
5
Pokus o odpověď, z velké dálky střílí nepřesně Danilo.
4
A aktivita se domácím vyplácí. RAÚL BOBADILLA se po parádní příhře Zárateho prosmýkl kolem poněkud strnulých obránců soupeře a nedal Brkićovi příliš šancí.
4
Udinese zatím příliš aktivitou nehýří, dva pokusy o rozehrávku ztroskotaly ve středu pole.
3
Zárate se prokličkoval před vápno a přízemní ranou těsně minul, první zajímavý moment.
2
Rozehrávka se hostům příliš nepovedla a ztrácí míč.
1
Farnerudův dlouhý centr v pohodě sebral Brkić.
1
U míče jsou po úvodní rozehrávce domácí, vhazují.
1
Utkání začne za něco málo minut, soupeři jsou již na trávníku přichystáni k boji. Atmosféra by měla být slušná, zatím to tak rozhodně vypadá. Takže do boje!
Hosté mají Di Nataleho jen na lavičce, Pasquale k utkání nenastoupí vůbec. Na straně domácích začne mezi náhradníky obránce české jednadvacítky Jan Lecjaks.

BSC Young Boys Bern: Wölfli (C) - Sutter, Nef, Ojala, Raimondi - Costanzo, Zverotić - Zárate, Farnerud, Nuzzolo - Bobadilla.

Udinese Calcio: Brkić - Benatia, Danilo, Coda (C) - Faraoni, Badu, Lazzari, Willians, Armero - Fabbrini, Ranégie.

Rozhodčí: Turpin - Dansault, Danos.
Jako hlavní arbitr tohoto zápasu bude Clément Turpin z Francie. Pomezními jsou krajané Eric Dansault a Nicolas Danos. Čtvrtým rozhodčím duelu bude Laurent Stien.
Udinese Calcio:

Bíločerný tým ze severu Itálie svůj první zápas v letošní EL odehrálo doma proti Anži. Tam zachraňovala remízu až v 92. minutě legenda klubu a kanonýr Antonio Di Natale. V druhém o nic jednodušším utkání jeli Italové do anglického Liverpoolu, kde zvítězili 3:2, z čehož měl trenér Giudolin obrovskou radost. Tato výhra totiž může být klíčová v boji o postup. Rozhodující branku vstřelil v 72. minutě Pasquale.

V lize je Udinese jedenácté s devíti body, ale forma týmu evidentně roste každým zápasem.
BSC Young Boys Bern:

Jak už bylo řečeno, Švýcaři dopousd nezískali ani bod. Ve svém úvodním utkání proti anglickému Liverpoolu byla k vidění přestřelka 3:5. Bern ještě v 63. minutě vedl 3:2, ovšem pak se Angličanům podařilo brankou Coatese a v pozdních minutách dalšími brankami Shelveyho dorazit zmožený YBB. Do druhého utkání putovali Švýcaři do Ruska, konkrétně hrát s velebohatým Anži. Ani tam však neuspěli, když dva góly obdrželi od kamerunské superstar Eto'a.

V lize je YBB na 5. místě se ziskem 17 bodů.
Dobrý večer ze Stade de Suisse, z Bernu. Dnes se v 3. zápase skupiny A střetne domácí celek BSC Young Boys Bern proti italskému Udinese Calcio. Zápas bude důležitější zejména pro domácí, kteří v této soutěži nezískali ještě ani bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.