To je ode mne pro dnešek vše, vyřazovací boje Evropské ligy budou probíhat až na jaře a do té doby se s Vámi loučím.

Ofsajdy: 4 – 5
Fauly: 14 – 18
Žluté karty: 3 – 1
Červené karty: 1 – 1
Je dobojováno! Legia si na závěr účinkování v Evropské lize vstřelila dvě branky a tím rozhodla o svém vítězství, pod obě branky se podepsal Tomasz Brzyski, který nejprve z rohu posadil míč na hlavu Jedlowiecovi, aby sám druhou branku přidal. Nutno dodat, že to byla branka ukázková, neboť z přímého kopu vymetl pavouky v šibenici Bruna Valeho. Do konce zápasu si hosté již výsledek pohlídali. Apollon moc nebezpečný směrem do předu nebyl. Stínem utkání byly dvě červené karty, každá na jedné straně.
Zákroky brankáře: Bruno Vale – 3.
Zákroky brankáře: Kuciak – 1.
90+4
Roberto ukončil působení Apollonu v této soutěži. Byl v ofsajdu a hosté si už míč podrží až do závěrečného hvizdu.
90+3
Mikita by si měl dávat pozor, jeho další faul proti Rojasovi byl málem rovněž oceněn kartou.
90+3
Hosté drží míč na svých kopačkách a očekávají závěrečný hvizd.
90+2
Rzezniczak vyvezl míč z vlastního pokutového území. Předal na Mikitu, který celou akci zabrzdil a vrátil míč téměř tam odkud vyšel.
90+1
I přesto, že na hřišti byly dva míče, tak domácí pokračovali v útoku na branku Legie.
90+1
Ještě 4 minuty dělí Varšavu od vítězství.
90
Jen do Partyk Mikita nastoupil na hřiště vidí žlutou kartu, když zajel do kapitána Merkise.
89
Meriem fauluje ve středovém kruhu takticky Dvalishviliho.
87
Poslední střídání na straně Legie. Partyk Mikita nahrazuje Henrika Ojamaau.
86
Ani Legia už nemá zájem hrát, odevzdává míč soupeři a sama se uchyluje k bránění výsledku.
85
Svěřencům Jana Urbana chybí k první výhře v letošním ročníku Evropské ligy necelých 5 minut. S míčem hraje sice domácí tým, ale vše se odehrává v oblastní středového kruhu.
84
Ale ani jemu se příliš času nastřádat nepovedlo, Apollon však postupuje vpřed velmi pomalu.
83
Jodlowiec nakonec míč vydoloval a poslal Furmana vpřed. Ten si to namířil na rohový praporek.
82
Apollon získal na své polovině míč a přechází půlící čáru. A díky faulu Furmana zůstane u míče.
81
Rzezniczak si udělal útočný výlet, dostal se až do pokutového území, ale již nemohl od brankové čáry předat na Dvalishviliho. Vale má míč ve své moci.
79
Tomasz Brzyski se jde osprchovat, místo něj si zahraje více než deset minut Jakub Wawrzyniak.
79
Bruno vale zkontoloval odkop Legie a sám vhodil aut, aby rychle rozehrál.
78
Grigorie vedl míč nejprve z pravé strany na levou, pak se s míče otočil a vepředu našel vysokým míčem Roberta, ten sice míč ze vzduchu stáhl, ale předávka na dalšího spoluhráče již přesná nebyla.
77
Hosté opravdu už nepotřebují tvořit hru. Jejich odkopy končí na středovém kruhu, kde hráči Limassolu začínají vždy nový útok.
76
Júnior zasáhl do přihrávky Merkise, domácí budou vhazovat téměř u šestnáctky hostů.
75
Apollon si neví s obranou Legie radu a vrací míč až k vlastní brance.
74
Začíná se na hřišti jiskřit. Roberta v souboji fauluje, tedy alespoň dle soudu hlavního rozhodčího, Rzezniczak.
73
Nebezpečná situace před brankou hostů. Roberto na míč hlavou nedosáhl, u levé tyče stál volný Meriem, ale ten pouze přihrál na obsazeného Roberta. Před ním odehrál míč Júnior.
72
Domácí diváci pískají, protože s míčem hraje Varšava.
71
Hélio Pinto již dnes splnil svoji roli, jeho místo zaujme Iñaki Astiz.
70
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Charalampos Kyriakou, přichází Camel Meriem.
69
Mstitel Bartosz Bereszyński dostává rovnou červenou kartu, takže dál se bude pokračovat ve stejném počtu hráčů.
69
Gaston Sangoy dostává druhou žlutou kartu, takže odchází do sprch.
68
Gullón fauluje Rzezniczaka, jako mstitel se tam přihnal Bereszyński a domácího hráče shodil na zem. Jak takovou situaci posoudí hlavní sudí?
67
Furman pronikl po pravé straně, polovysokým centrem hledal své spoluhráče. Míč si sebral do své moci Vale.
66
Legia má nahráno a kontroluje míč na svých kopačkách, domácí se pokoušejí o lehký presink.
65
Grigorie fauluje Ojamau, Varšava rozehrává blízko středové čáry.
63
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Míč si postavil TOMASZ BRZYSKI, poslal míč přes zeď přesně do levého horního rohu domácí branky, Bruno Vale letěl vzduchem marně.
62
Jodlowiec asi 5 metrů před šestnáctkou faulován, Legia bude mít standardní situaci z dobré pozice.
62
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází José Catalá, přichází Angelis Charalambous.
61
Sangoy rozehrál rohový kop. míč se k němu vrátil podruhé, poté přišla přihrávka na střed k vápnu, ale našla pouze muže v zeleném.
60
Po autovém vhazování se k míči dostal Jodlowiec, jeho pokus z velké dálky byl příliš nepřesný.
59
Legia postupným útokem přechází půlící čáru.
58
Dokonce se povedlo domácím dostat míč až do vápna soupeře, jenže Roberto byl za všemi protihráči a tak nemohl dál hrát.
58
Ojamaa se mohl zleva dostat před branku, ale nezvládl kličku jeden na jednoho, čehož využívá domácí obrana a přesouvá hru do středu hřiště.
57
Po přímém kopu se míč odrážel do zámezí, Brzyski jej na hřišti ještě stihl a poslal na Kucharczyka.
56
Znovu ostrý zákrok v podání hostů, tentokrát si na Sangoye posvítil Júnior.
55
Roberto faulovaný Rzeźniczakem, hlavní sudí hostujícímu kapitánovi domlouvá.
54
Ve velké šanci se ocitl Sangoy, na hranici vápna dostal míč pod kontrolu, zavezl jej do vápna, ale Kuciak byl proti změně skóre.
54
Když už domácí mohou jít do přečíslení, tak jim je odmáván a následně i odpískán ofsajd.
53
neuspořádaná hra ve středu hřiště, kde se bojuje o každý centimetr půdy, ani jeden tým nechce dát nic zadarmo.
52
Hosté rychle spěchali i na druhou stranu, ale Dvalishvili byl v dalším ofsajdu.
51
Teď měla Legia štěstí, Míč létal okolo brankové čáry mimo dosah Kuciaka, nakonec obrana hostů míč odpálila do bezpečí.
50
Legia se ve druhé půli zatím uchýlila k bránění vybudovaného náskoku. Apollon je tedy ten tým, který tvoří hru.
49
Furman vybojoval míč a už už jej posílal Kucharczykovi, ale toho viděl pomezní sudí v ofsajdu a tak mu tuto situaci odmával.
48
Ani teď se Legia před branku Valeho nedostala, faulem se provinil Ojamaa. Zatím je to na polské straně bez karetního trestu.
47
Brzyski zahrál standardní situaci, na hlavičku naskakoval Jodlowiec, ale také brankář Vale, který byl hostujícím obránce, faulován.
46
Domácí zahájili druhý poločas výkopem a snaží se dostat na polovici soupeře, jenže Legia jim celý postup zastavila a vybojovala roh.

Červené karty: 0 – 0
První poločas je za námi. Hosté po něm vedou 1:, když se v 8. minutě po rohovém kopu prosadil Jodlowiec. Hosté tím prolomili smůlu a dali první branku v Evropské lize v této sezóně. Apollon zatím směrem dopředu nic nepředvedl a tak se může očekávat zajímavý boj i ve druhém poločase. Proto zůstaňte s námi.
45+1
Pátý roh se Legii nepovedl, ale Kucharczyk zas spěchá do střelecké pozice.
45+1
Bude nastavena jedna minuta nad rámec základní hrací doby určené pro první poločas.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu, u vápna Apollonu fauluje Dvalishvili a tak domácí pomocí Valeho mohou rozehrát.
44
Legia zahajuje další protiútok, míč se k Dvalishvilimu nedostal. Ale ani domácí tým nebyl s postupem úspěšný.
43
Na trávníku leží Kucharczyk, který při strkanici dostal loktem do děla. Pád trochu přihrál.
43
Domácí zatím nemůžou najít recept na pozornou obranu hostujícího týmu, Kuciak vykopává na polovici soupeře.
41
K přímému kopu se postavil Sangoy, střela měl jít na vzdálenější tyč, ale skončila hodně mimo pravou tyč branky Legie Varšava.
40
Brzyski objal Roberta oběma rukama a tím mu znemožnil otočit se s míčem na Kuciakovu branku.
39
Hráči Limassolu v každém kontaktu s hráči legie faulují. Teď se bude kopat v blízkosti Kuciakovi branky, směrem na branku Limassolu.
38
Žlutou kartu dostává Roberto (Apollon Limassol FC).
37
Žlutou kartu dostává Gaston Sangoy (Apollon Limassol FC).
37
Pinto vybojoval míč u středového kruhu, ale pas na Ojamaeho mu nevyšel.
36
Ojamaa se na levé straně dokázal protlačit k centru, míč putoval až na hranici vápna, kde dobíhal Furman, jeho střela byla nepřesná. Vale zasahovat nemusel.
34
Po rohu se míč dostal až na půlku Legie. Júnior byl faulovat při nekoordinovaném pádu Sangoyem. Rozhodčí musí oběma kohoutům domluvit, zatím se do sebe pustili pouze slovně.
33
Dvalishvili předal na Kucharczyka, který si vyměnil míč s Ojamaem, nakonec míč skončil u Furmana, jehož pokus obrana zblokovala.
32
Pinto vystihl přihrávku a mohl postupovat středem hřiště vpřed, jenže hráči Limassolu se stačili vrátit, a tak hostující hráč musel zpomalit a předat hru na svého kolegu.
31
Apollon převzal iniciativu v utkání a těžiště hry se nastěhovalo před vápno Legie. Ta se zatím brání dobře.
30
Z oblohy padá snad déšť se sněhem. Pro oba týmy je to jistě dosti nepříjemné.
29
Sangoy by měl být dvorní nahrávač Roberta, tuto roli chtěl splnit, když z pravé strany vyslal centr na domácího forvarda, jenže ten byl těsně obsazena obrana Legie si z centrem poradila.
28
Ten rozehrál Brzyski, míč proletěl až ke kapitánu Rzeźniczakovi, který si při výskoku pomohl proti Merkisovi rukou.
27
Hostům se to nakonec povedlo a získali svůj třetí roh.
27
Na nerovném a kluzkém terénu se oběma týmům příliš kombinace nedaří a jen s obtíženi přechází přes své protihráče.
25
Obdobná situace z pravé strany, Sangoy sice našel Gullóna, ale ten neměl štěstí v zakončení, svůj pokus poslal mimo tři tyče Kuciaka.
24
Kucharczyk napadal nového hráče na hřišti Grigorieho, jenže si při svém počínání vedl nedovoleně. Hrát se bude asi 3 metry za půlkou na straně, kterou teď brání Legia.
23
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Ştefan Grigorie.
23
Předal míč na Júniora, který přihrávku opětoval, jenže do postavení mimo hru.
22
Ojamaa pomohl své obraně a pak sám vyváží míč k půlící čáře.
21
Pinto mohl postupovat sám, když od něj jeho strážce poodstoupil, ale hráč Legie zvolil přihrávku na nabíhajícího protihráče. tím hosté o míč přišli.
20
Je za námi téměř 20 minut první půle, a hosté zatím vedou 1:0. Apollon se zatím k nějaké velké šanci zatím neprotlačil.
19
Dvalishvili se chtěl dostat k vysokému míči, při získávání prostoru si pomohl rukama, což skotští rozhodčí postřehli a odpískali.
18
Apollon kolegiálně vrátil míč Legii, která jej předtím zakopla, aby mohl být hráč domácích ošetřen.
17
Na stadióně v Nikózii je obsazena pouze jediná tribuna a to domácími vlajkonoši, na zbývajících částech stadionu není vidět téměř žádné diváky.
16
Sangoy si dvakrát zopakoval, jaké to je kopat roh, ale ani v jediném případě se domácí hráči neprosadili.
15
Kucharczyk na pravé straně postupoval na Valeho, za půlící čárou poslal míč na střed,a le protože jej zahrál bodlem, tak míč namířil spíše na domácí branku. Vale nemusel zasahovat a míč si sebral ze vzduchu.
14
Brzyski je nejaktivnějším hráčem na hřišti, teď se na levé straně vápna opřel do míče. Vale musel na zem, aby jeho pokus zastavil.
12
Brzyski se uvolnil na pravé straně, po zemi přihrál na penaltu, kde stál Dvalishvili, jeho pokus stěží vytáhl Vale nohou, obrana pak míč odehrála do bezpečí.
12
Jodłowiec zabrzdil hru a přes Júniora se míč dostal až ke Kuciakovi, který jej poslal až na půlící čáru, kde jej Legia má pod kontrolou.
11
Míč míří na Kuciaka, který musel až za své pokutové území, ale i tak stihl míč odehrát daleko od své branky.
10
Domácím se nedaří udržet míč na svých kopačkách, dnes jsou hosté v lepší formě.
8
hosté se poprvé v Evropské ligy radují z branky. Roh Brzyského letěl přibližně na penaltu, kde se do míče opřel TOMASZ JODLOWIEC a prostřelil prudkou hlavičkou domácího brankáře. Asistence: Tomasz Brzyski.
8
Dãnãnae zasáhl i následně, když odehrál míč do zámezí, Legia bude v blízkosti pokutového území vhazovat.
7
Kucharczyka u půlící čáry fauluje Dãnãnae.
6
Dominik Furman to zpoza vápna zkusil, Vale sice po míči skočil, ač to vypadalo, že míč tečoval rukavicí, tak se bude kopat od jeho branky.
5
Poláci mají na terénu místy problémy s koordinací pohybu, ale zatím zvládají bránit.
4
Jenže ani jí se standardní situace nepovedla, bude se kopat od branky Limassolu.
3
Kucharczyk nastřelil svého protihráče, Furman pak pojistil míč do zámezí. Roh si vyzkouší i Legia.
2
Pio jeho rozehrání se míč dostal od branky, Varšavy,ale domácí hned přesouvali hru před Kuciaka, jenže Sangoy stál v ofsajdu.
2
Catalá hned vybojoval první rohový kop.
1
Hosté zahájili na trávníku, který pokrývá lehká sněhová pokrývka první poločas.
1
Domácí nastoupí v celobílých dresech, hosté si přivezli zelené dresy s černými trenýrkami.
Oba týmy jsou nastoupeny k vzájemnému pozdravení.

Apollon Limassol FC: Vale – M. Rojas, Merkis (C), Catalá, Dãnãnae – Papoulis, Gullón, Sangoy, Kyriakou, Robert – Roberto.
Náhradníci: Hidi – Charalambous, Vasiliou, Grigorie, Meriem, Konstantinou, Abraham.

Legia Varšava: Kuciak – Bereszyński, Rzezniczak (C), Júnior, Brzyski – Kucharczyk, Jodłowiec, Pinto, Furman, Ojamaa – Dvalishvili.
Náhradníci: Skaba – Wawrzyniak, Astiz, Broź, Augusto, Mikita.

Rozhodčí: Schörgenhofer – Hoxha, Winsauer.

Hlavní sudí: Robert Schörgenhofer
Asistenti: Alain Hoxha, Matthias Winsauer
Čtvrtý rozhodčí: Roland Brandner
Pomocní asistenti: Harald Lechner, Rene Eisner

Všichni jmenovaní pánové jsou z Rakouska.
Apollon Limassol FC

I hráči Limassolu dál v Evropské lize pokračovat nebudou. V celé soutěži uhráli 4 body, když porazili svého dnešního soka a další bod získali za domácí bezbrankovou remízu s Laziem. Jejich brankový poměr je záporný, ale ne tolik, jak by se očekávalo. Svým soupeřům dali 5 branek a celkem 8 jich dostali.
Legia Varšava

Legii nezastihla Evropská liga v nejoptimálnější formě. Nepodařilo se jí ani v jediném zápase uhrát bod, ba dokonce vstřelit gól. Na začátek skupiny prohrála 1:0 s Laziem a Apollonem. Pak dvakrát 2:0 s Trabzonsporem. V posledním zápase na domácím hřišti podlehla opět Laziu 2:0.
Skupina J

Ze skupiny postupují týmy na prvních dvou místech, zbylé dva celky v Evropské lize končí.

1. Trabzonspor 13 bodů
2. Lazio 11 bodů
------------------------
3. Apollon 4 body
4. Legia 0 bodů
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Apollonem Limassol a Legií Varšava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.