To je z tohoto utkání Evropské ligy vše, ale program této soutěže je teprve v polovině. Zůstaňte tedy s námi.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 6:5. Fauly: 12:3
Nakonec bylo z utkání, které směřovalo do jasného konce velké drama. Hosté mezi 78. a 79. minutou dvakrát udeřili Chadlim a v následujících okamžicích byli několikrát blízko třetímu gólu a prodloužení. Nakonec ale zápas skončil remízou, když v nastaveném čase proměnil Lima pokutový kop. Z postupu se tak raduje Benfica Lisabon, pro Tottenham cesta pohárovou Evropou končí.
90+5
Benfica právě vstřelila branku!
K pokutovému kopu se postavil RODRIGO LIMA, poslal Friedela na druhou stranu a upravil tak pro domácí na uklidňujících 2:2.
90+4
Penalta pro domácí tým! Zřejmě je rozhodnuto.Sandro se dopustil nedovoleného zákroku na Limu a rozhodčí byl nekompromisní.
90+3
Kane měl na hlavě prodloužení. Vyskočil si na Chadliho centr, jenže hlavičkoval trochu ze záklonu a našel Oblakovu náruč.
90+2
Poslední střídání domácích, odešel Miralem Sulejmani a na poslední vteřiny nastoupil Lazar Marković.
90+2
Chadliho nadýchaný centr našel zapomenutého Sigurdssona a jeho hlavička mířila přesně za tyč. Oblak ale předvedl mrštný skok a uchránil Benfice postupový stav!
90+1
Kyle Naughton obdržel žlutou kartu.
90+1
Oblak se vydal z brankové čáry až na velké vápno, aby pomohl obraně a podařilo se mu míč vyboxovat.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Za faul na Lennona obdržel žlutou kartu domácí Enzo Pérez.
89
Byl vykázán za postranní čáru a už můžeme pokračovat.
89
Sulejmani zůstává na trávníku a dá se čekat, že na nohy nebude zrovna spěchat.
89
Kane upadl v pokutovém území, penalta to ale nebude, Sulejmaniho zákrok byl podle sudího v pořádku.
88
Eriksenův centr byl sražen a Luisão si pak už s vysokým míčem v pohodě poradil.
86
A málem přišla pojišťující branka! Zleva našel Sulejmani svým centrem volného Salvia, jeho rána z první skončila ve Fridelových rukavicích.
85
Tlak hostů trochu opadl, Benfica má čas na vydechnutí.
84
Začíná se na trávníku přitvrzovat, domácí měli pocit, že měli kopat přímý kop od levého rohového praporku.
82
Bentaleb se dostal zprava před Oblaka, měl to ale na dlouhou nohu a Oblak to s Luisãem nakonec vyřešili.
81
Tottenham nyní vládne a z tribun se ozývá nespokojený pískot!
80
Tottenham už tak potřebuje pouze jednu branku k vybojování prodloužení!
79
Tottenham právě vstřelil branku!
No a je tu drama! Vyrovnávací trefa nabudila hosty k náporu a NACER CHADLI je rázem dvoubrankovým střelcem, když se ideálně postavil k Eriksenově přihrávce a střelou do protipohybu strhl vedení na stranu hostů!
78
Máme srovnáno! Zleva si na střed naběhl NACER CHADLI a zamířil přímo k tyči, Oblak se natahoval marně! Že by tu bylo ještě zdramatizování tohoto utkání?
76
Změnu udělali i hosté, Androse Townsenda nahradil Christian Eriksen.
76
Óscar Cardozo míří na lavičku a místo něj dohraje zápas Rodrigo Lima.
74
Oblak si připisuje první zákrok, jenže tohle pro něj bylo jednoduché, Chadliho střela nebyla vůbec prudká.
72
Pozdrav na tribunu, Míč tam svou nepřesnou střelou poslal Siqueira.
71
Změnu provedli i hosté, Roberto Soldado už dnes nic nepředvede, novým hráčem se stal Harry Kane.
71
Je tady zmiňované střídání, odchází Filip Djuričić a místo něj nastupuje Enzo Pérez.
70
Sulejmaniho přihrávka dopředu byla nepřesná a skončila v zámezí.
69
Domácí v poklidu kombinují, Pérez si asi ještě na svůj vstup na trávník počká.
68
Domácí chystají první změnu v kádru, na trávník se chystá Pérez.
66
Rychlá akce Tottenhamu, za obranu si nabíhal Soldado, jenže přihrávka na něj byla o něco prudší a skončila u Oblaka.
65
Od vlastní branky bude odkopávat Friede, zatím nemá komu.
63
O tvrdou střelu ze střední vzdálenosti se pokusil Cardozo, jeho rána byla zblokována.
61
Centr si hledal Garaye, toho hosté ale dokázali ubránit a odhlavićkovat.
60
Rohový kop i na druhé straně, Sulejmaniho pokus o centr srazil ve skluzu Sandro.
59
Následný Sigurdssonův roh nebyl pro domácí nebezpečný.
59
Nejnebezpečnější okamžik v podání Tottenhamu. Townsend pronikl z pravé strany do střelecké pozice a jeho pumelice i díky jemné teči skončila na boční síti!
58
Velice vysoko se vyšrouboval Luisão a jeho prudká hlavička skončila jen těsné vedle!
57
Rohový kop pro Benfiku.
56
Centr z pravé strany v podání Chadliho mířil na Oblaka, ten musel dát velký pozor a jít rychle na zem, aby jej nepřekvapil dotírající Soldado.
55
Naughton přibrousil Sulejmaniho, bylo to však přes míč.
54
Tak ne, jeho kroucená přihrávka skončila v rukavicích gólmana domácích...
53
Pereira odvracel na roh, Sigurdsson má možnost vykouzlit nějaký dobrý centr.
52
Bentalebův centr na Chadliho skončil v ofsajdovém postavení, Oblak rychle rozehrál.
51
Benfice nevyšel ani jeden ze dvou Sulejmaniho centrů, obrana Tottenhamu si na jeho přihrávky dává pozor.
50
Sulejmani hezky prostrčil míč do uličky na Pereiru, jeho přízemní centr srazil Fryers na čtvrtý rohový kop domácího týmu.
49
Domácí reklamovali nedovolený zákrok u vápna Tottenhamu, rozhodčí rezolutně rozpažil.
49
Benfica i v úvodu druhé půle útočí, zatím s lehkostí kombinuje a hledá cestičky k pokutovému území hostů.
47
Djuričić se snažil probít přes Fryerse, jeho pokus skončil útočným faulem.

Fauly: 7:1
Rozhodčí neměl důvod nastavovat a tak už hráči míří do kabin. Po první půli jsou na tom domácí velice dobře. Ke svému náskoku přidali gól i v tomto utkání, když se ve 34. minutě hlavou trefil Garay. Tottenham tak musí dát tři branky a žádnou neinkasovat, aby dotáhl zápas alespoň do prodloužení.
45
44
Sledujeme stále stejný obraz hry. Benfica si přihrává, čeká na nejlepší okamžik pro rychlý výpad, hosté pouze vykrývají prostory.
43
Salvio se nadechl k velkému sprintu po pravé straně, ještě před centrem mu ukopl míč Bentaleb. Domácí vhazují.
42
V posledních minutách jsou u míče pouze domácí, Tottenham pouze brání. Benfice ale tohle bohatě stačí.
40
Fryers na poslední chvíli odvrátil možný útok na Friedela, ten bude odkopávat.
39
Hraje se teď v poklidném tempu.
37
Nakonec z ničeho nic přišel dlouhý pas na Siqueiru a obrana Tottenhamu musela vyhlásit stav ohrožení. Nakonec bylo vzrušení zbytečné, Siqueira posílal míč na Friedela už ze zámezí.
37
Hosté se dopustili útočného faulu, je tu opět Benfica. Nikam nespěchá, pomalu kombinuje na vlastní polovině.
35
Situace Tottenhamu je nyní velmi kritická, ne-li přímo neřešitelná...
34
Z rohového kopu sice nic nebylo, jenže akce domácích pokračovala, Salvio našel volného EZEQUIELA GARAYE a jeho prudká a umístěná hlavička byla nad Friedelovy síly.
33
Nakonec Benfica vybojovala rohový kop.
33
Nakonec zvolil Sigundsson signál, přihrál do druhé vlny Townsendovi, jeho pokus byl zblokován a Benfica jde do kontru.
32
Ostrý faul na Townsenda, provinil se Pereira. Uvidíme tak centr do vápna lisabonských.
31
Benfica v útoku, Cardozo čekal na přihrávku v dobré pozici, ale ani teď z toho nic nebylo.
29
Bentaleb se pokoušel prokličkovat do pokutového území domácích, jenže to trochu přehnal a nakonec ani nevystřelil, ani nepřihrál.
27
Po následném centru od rohového praporku se nejvýše dostal Chadli, jeho hlavička skončila o asi dva metry vedle.
26
Velká šance hostů. Soldado byl na penaltě chvíli sám, jenže po dlouhém zpracovávání byl rád, když vybojoval alespoň roh...
26
Po levé straně se snažil o akci Townsend, jenže k němu bleskurychle přistoupil Luisão a míč mu ukopl.
25
Sulejmani byl sice při svém průniku přidržen, rozhodčí však ponechal domácím výhodu.
24
Benfica se nikam nežene, soustředí se na dobrou obranu a narušování akcí Tottenhamu. A daří se.
22
Náznak akce Tottenhamu, Lennon sklepával centr do druhé vlny, jenže našel pouze vracejícího se Djuričiće.
21
Hostům teď určitě odlehlo, neboť po centru zprava přiklepával Sandro svému gólmanovi a ten musel bleskurychle na zem.
20
Sulejmani se sice dokázal hezky obtočit kolem svého strážce, ale následná přihrávka už tak dobrá nebyla. Benfica ale stále drží míč.
18
Na trávníku zůstal po vzdušném souboji čtyř hráčů ležet domácí Amorim, do práce jsou povoláni lékaři.
17
Ne, ani teď z toho nevznikla kdovíjaká situace, první centr se dostal až na protější stranu, odkud Garay poslal další pokus až za Friedelovu bránu.
16
Rohový kop i na druhé straně, docela se nám s těmito standardkami roztrhl pytel.
14
Tak tohle byla šance! Míč propadl až na zadní tyč, kde byl zapomenutý Soldado, jenže tomu nesedla střela podle představ a ránu poslal odrazem o zem nad branku...
14
Siqueira srazil Chadliho centr na další rohový kop pro hosty.
13
Tohle domácím nevyšlo, Pereira hledal centrem Luisãa, jenže míč skončil daleko za brankou Tottenhamu.
12
Na vysoký centr se k oblakům vznesl gólman Oblak a míč vyboxoval mimo vlastní vápno.
11
K přímému kopu se postavil Sigunrdsson, zeď jeho pokus srazila mimo branku, bude z toho roh.
10
Je tu první žlutá karta, za faul na unikajícího Soldada ji dostal domácí Luisão.
9
Friedel na brankové čáře trochu zaspal, naštěstí pro hosty jej zastoupil obránce. Akce ale pokračovala, na malé vápno přilétl centr na Luisãa, ten však zamířil nad branku.
8
Moc dlouho jim to ale nevyšlo a je tu naopak rohový kop pro domácí.
7
Další Townsendův sražený centr, hosté i přesto zůstávají u míče.
6
Teď už to bylo blíže branky domácího týmu, ale opět neúspěšně. Tottenham rozehrál po dalším nedovoleném zákroku nakrátko, Townsendův centr byl pak pohodlně odvrácen.
5
Faul na Chadliho, hosté mohou rozjet další postupnou akci.
4
Nyní už Tottenham, ale je to velmi bázlivé, hráči kombinují u středu hřiště.
3
Fryers se Sandrem si museli velice rychle poradit s pronikajícím Djuričićem, podařilo se jim ho vzít do kleští a míč mu odebrali.
2
První pokud hostů o útok skončil těsně po dlouhém Friedelově výkopu.
1
Domácí se ihned pustili do útoku, za obranu Tottenhamu se vydal Salvio, jenže byl příliš rychlý a chytil se do ofsajdu.
1
Výkop měla Benfica Lisabon.
1

Benfica Lisabon: Oblak – Pereira, Luisão (C), Garay, Siqueira – Salvio, Gomes, Amorim – Djuričić, Cardozo, Sulejmani.
Náhradníci: Lopes – Jardel, Almeida, Pérez, Lima, Rodrigo, Marković.

Tottenham Hotspur: Friedel – Naughton, Sandro, Fryers, Rose – Lennon (C), Sigurdsson, Chadli, Bentaleb, Townsend – Soldado.
Náhradníci: Archer – Veljković, Ogilvie, Eriksen, Winks, Ball, Kane.

Rozhodčí: Damir Skomina (SLO) – Bojan Ul (SLO), Gianluca Cariolato (ITA).
Oba týmy už nastupují na trávník, začátek utkání je otázkou okamžiků.
Utkání na Estádio da Luz začne v první čtvrteční várce v 19 hodin. Určitě si udělejte a čas a sledujte s námi odvetu Evropské ligy. Jste zváni!
Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude Damir Skomina ze Slovinska, kterému budou na pomezí pomáhat jeho krajan Bojan Ul a Gianluca Cariolato z Itálie. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jure Praprotnik ze Slovinska a ze stejné země jsou i brankoví rozhodčí, Slavko Vinčić a Roberto Ponis.
Pro Lisabon hraje všechno. Má náskok, domácí odvetu a navíc herní pohodu. V lize vládne, hráčům se daří, což se nedá říci o Tottenhamu. Ten v lize podává výkony jako na houpačce a momentálně má v nohách nepovedené severolondýnské derby proti Arsenalu. Podaří se svěřencům Tima Sherwooda překonat trable a pokusí se o velký obrat? Nebo si Benfica v poklidu dokráčí pro postup?
Úvodní duel, hraný minulý týden v Londýně dopadl pro Tottenham nedobře. Hosté dokázali v první půli udeřit Rodrigem a když v 58. minutě zvýšil Luisão na dvoubrankový rozdíl, zdálo se být hotovo. Pak ale Eriksen snížil z přímého kopu a domácí rozjeli snahu za vyrovnáním. Jenže šest minut před koncem se podruhé v utkání trefil Luisão a dal tak Lisabonu velice slibnou pozici do odvety.
Dobrý podvečer u sledování pohárového fotbalu, se svým pokračováním se hlásí Evropská liga. Hrají se odvetné osmifinálové souboje a my se společně podíváme na utkání Benfica Lisabon – Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.