To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní úvodní utkání čtvrtfinále mezi Portem a Sevillou skončilo zaslouženým vítězstvím domácího týmu, který zejména v prvním poločase hosty do ničeho nepustil. Sevilla přečkala tlak a ve druhé půli to již bylo mnohem vyrovnanější, ale na vyrovnání to nestačilo. Fotbalisté hostujícího FC si v pokutovém území soupeře počínali až zbytečně naivně, to se pak branky těžko dávají.
Zákroky brankáře Beta (SEV) – 4.
Zákroky brankáře Fabiana (POR) – 3.
90+4
Probíhají poslední vteřiny tohoto utkání, domácí stále drží těsné vedení.
90+2
A Quaresma sice nedokázal prostřelit bránící zeď, ale z dorážky, téměř ze stejného místa, jako rozehrával volný kop, trefuje svou dělovkou tyč!
90+1
Nyní mají volný kop domácí po faulu bránícího hráče Sevilly. Fauloval Peraja, domácí Quaresma si staví míč na hranici volného kopu, Beto staví zeď.
90
Rakitić skluzem zastavuje ve středovém kruhu průnik Herrery, je pískán faul, domácí tak získávají míč "zadarmo".
90
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby dnešního utkání, rozhodčí však k velkému množství faulů bude něco nastavovat.
89
Snaha o rychlý protiútok Porta nevyšla, míč získávají hosté, kteří postupně rozehrávají.
88
Porto tak bude toto utkání dohrávat pouze o deseti. Mezitím rozehrává Rakitić volný kop z nějakých třiceti metrů od branky Porta, míč však letí vysoko nad branku.
87
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Fernando (FC Porto), a to za zbytečné řeči směrem k sudímu po žluté kartě.
86
Žlutou kartu dostává Fernando (FC Porto) za ostrý faul do obličeje soupeře.
85
Hráči nyní padali ve středu hřiště doslova jako "hrušky", ale ani jednou se nepískal faul. Hrají domácí.
84
Gameiro bojuje osamocen na polovině soupeře, až nyní ho podpořili kolegové ze zálohy, ale defenziva Porta je již zformována a záhy získává míč.
83
Quintero rozehrává rohový kop z pravé strany, ve vápně pak buď gólman Beto nebo někdo z obránců Sevilly odvrací míč do bezpečí.
83
Volný kop rozehrává Quaresma, zkouší to přímo na branku, žádný signál, ale míč je nakonec tečován na roh, domácí rozehrají z pravé strany.
82
Na druhé straně fauluje Coke Quintera a hosté se nyní budou muset bránit při volném kopu domácích.
81
Ne, útočná fáze se hostům vůbec nedaří, je to opravdu velmi slabé, ve vápně soupeře jsou hosté doslova bezzubí.
80
Bacca faulován, provinil se napadající Quaresma, hosté mají míč a mohou rozehrát volný kop na polovině Porta.
78
Porto by nutně potřebovalo vstřelit alespoň jeden, "pojišťující" gól, kterým by si do odvety vytvořili velmi dobré výchozí podmínky.
77
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Silvestre Varela, přichází Nabil Ghilas.
76
Rohový kop pro Sevillu. mezitím je nachystáno poslední střídání v tomto utkání, Porto bude střídat.
75
Baccovu střelu z hranice vápna dokázal skvělým zákrokem Fabiano vyrazit, na dorážku se hrne Gameiro, který ale jako by zazmatkoval a posílá míč vysoko nad branku.
74
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází José Antonio Reyes, přichází Vitolo.
74
Alberto Moreno připraven k vhazování, za jeho zády kouč hostů Unai Emery gestikuluje směrem k hráčům na trávníku.
73
Quaresma pálí, ale jeho střela je zblokována, Beto bude moci vykopávat.
72
Z pravé strany rozehrává Quaresma, míč končí na bližší tyči, kde dvojice bránících hráčů odkopává. Pouze však před pokutové území, kde se do míče "opřel" Quintero, míč letí pouze vysoko nad branku.
72
Naopak, ohrozit branku soupeře mohou nyní domácí z nařízeného rohového kopu po obranném zákroku Navarra.
71
Zatím to rozhodně nevypadá na to, že by hosté měli nějakým způsobem ohrozit branku Porta.
70
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Héctor Herrera.
70
Je před námi poslední dvacetiminutovka. Lavička Porta připravuje střídání.
69
Žlutou kartu dostává José Antonio Reyes (Sevilla FC), byť se za svůj faul na Danila omlouvá, rozhodčí Stark trestá.
68
Na druhé straně se ke střele dostává z nějakých pětadvaceti metrů Figueiras, který ale trefuje přímo Fabiana.
67
Quaresma povedenou "šajtlí" centruje z levé strany, na pravé straně si naskakuje Martínez, který zakončuje ale v hodně nezvyklé pozici, míč mimo branku.
66
Mangala v dobrém obranném zákroku, ještě chvíli hrozili nebezpečí pro branku Porta, ale nakonec se míč od J. Reyese odráží do autu, domácí vhazují.
65
Rakitić získává míč ve středu hřiště, hosté ale jako by nikam nespěchali, míč se vrací až k Betovi.
64
"Překopávaná" ve středu hřiště. Ve druhém poločase zatím sledujeme o něco "slabší" podívanou, než v první půli, kdy se hrál pohledný fotbal, hlavně ze strany Porta.
63
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Marko Marin, přichází Kévin Gameiro.
63
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Diogo Figueiras.
62
V souboji o míč stáhl Danila Rakitiće za krk a sudí píská faul. Hrají hosté.
62
Quaresma se dostává z levé strany do vápna, tam má až neskutečně hodně prostoru, má na vše dost času, ale ta střela byla hodně nepřesná, Beto nemusí zasahovat.
61
Porto se drží před pokutovým územím Sevilly. Danilo s míčem na pravé straně, následuje pas na Defoura, nepřesný.
60
Je za námi hodina hry. Domácí stále drží nejtěsnější možné vedení, které získali v první půli. V té druhé je již zápas mnohem vyrovnanější.
59
A nyní již opět hrají domácí. Quaresma rozezhrává ve středu hřiště. Nakonec je to nepřesný centr z levé strany a hosté vhazují.
58
Ve středu hřiště stahuje k zemi domácí Fernando Marina, hosté získávají míč a rozehrávají. Míč však směřuje zpět k brance Sevilly.
57
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Carlos Eduardo, přichází Juan Quintero.
56
Za nákopem na pravém křídle sprintuje Reyes, ale zbytečně, dobrou práci tam odvedl vracející se Alex Sandro.
55
Sudí však píská útočný faul v souboji v pokutovém území Porta a hosté tak ani nevystřelili. Odkop od branky.
54
Coke se po chybě obránce Porta dostal z pravé strany k brance, byl ale v ostrém úhlu, přesto vybojoval alespoň rohový kop. Ten hosté rozehrávají z pravé strany.
53
Hned za půlící čárou však fauluje Danilo a hrát tak mohou hosté.
53
Fabiano získává míč po nepřesném nákopu hostů a rozehrává. Domácí s míčem na svých kopačkách postupují na polovinu soupeře.
52
V úvodu druhé půle je ale zřejmé, že se hostům podařilo vyrovnat hru a hraje se nejčastěji ve středu hřiště.
50
Tentokrát se již ale píská, Marin se snažil všemožně Varelu zastavit ve středu hřiště, až se mu to rukama povedlo, ale je to faul.
50
Coke obranným skluzem zastavuje Alexe Sandra na vlastní polovině, ale rozhodčí tento zákrok posoudil jako dovolený, není to faul, hrají hosté.
49
Také v jejich hře nepřesnost, Fernandův pas na Defoura končí v autu, hosté vhazují z levé strany.
48
Míč na polovině Porta, Rakitić přihrává Marinovi, jenže ten přihrávku "na paty" nedokázal zachytit, hrají domácí.
47
"Malá domů" v podání hostů, Beto rozehrává, ale znovu se k němu míč vrací, ani tentokrát nevykopává a spíše rozehrává.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:09 hodin.
V prvním poločase se již nic nestane. Domácí odchází do kabin s jednobrankovým náskokem, ovšem kdyby vedli třeba již 3:0, nikdo by se asi nedivil. Hosté byli téměř celou dobu první půle pod velkým tlakem a nevypracovali si ani jednu šanci! Skóre po první půli je tak ještě docela lichotivé pro Sevillu.
45+1
45+1
Velmi dobrá šance Porta, hosté měli při této akci nezbytný kousek štěstí. Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Probíhá poslední minuta první půle, domácí stále hájí těsné vedení. Ale po střele Defoura z pravé strany mohlo být na Estádio do Dragão o něco veseleji, míč orazítkoval tyč!
44
Quaresma se snaží dostat míč do vápna hostů, ale defenzivní "val" mu v tom zabránil.
43
Pro Martíneze je tento karetní trest o to horší, že nebude moci nastoupit k odvetě pro počet nasbíraných žlutých karet.
42
Žlutou kartu dostává Jackson Martínez (FC Porto) za nepříjemný úder loktem do hlavy soupeře, faulovaný Iborra se s bolestivou grimasou svíjí na trávníku.
42
Iborra napřáhl ke střele z nějakých pětadvaceti metrů, ale míč byl jeho spoluhráčem před ním zblokován mimo branku, je z toho odkop od branky.
41
Do vápna letí centr z pravé strany, Fabiano vyráží alespoň do autu a hosté budou vhazovat. Míč však nakonec končí až u gólmana hostů Beta, který okamžitě rozehrává.
40
Do konce první půle zbývá posledních pět minut, Rakitić si staví míč ve vzdálenosti zhruba pětatřiceti metrů od branky soupeře a bude rozehrávat volný kop.
39
Nepřesný pas na pravou stranu na Rakitiće. Ten přesto vybojoval alespoň faul v souboji dvou kapitánů, provinil se domácí Mangala.
38
Quaresma dostává míč na pravou stranu a z voleje pálí, to byla parádní střela, ještě lepší zákrok gólmana Beta!
37
Míč si staví Quaresma, ale musí počkat, než sudí ve vápně uklidní Defoura a bránícího Cokeho.
36
Nicméně míč se bleskově vrací na polovinu Sevilly, nakonec musí Navarro odkopávat míč alespoň na roh, domácí rozehrají z pravé strany.
36
Fernando v souboji o míč pravou nohou zavadil o bránícího Navarra, rozhodčí pískají faul, tím útočná akce Porta končí. Hrají hosté, míč letí na polovinu soupeře.
35
Hraje se ve středu hřiště, sledujeme stále stejnou fotbalovou podívanou, domácí drží míč a příliš ho soupeři nepůjčují.
34
Porto dokázalo gólově zúročit svou převahu v úvodu utkání, dokáží hosté do poločasové přestávky vyrovnat?
33
Razantním odkopem končí útočná snaha Španělů o ohrožení branky soupeře, ani po povedeném nákopu za obranu Porta se hosté do šance nedostávají, Fabiano vykopává.
32
A hosté kontrují, jejich útočná akce končí vybojovaným rohovým kopem, který Rakitić rozehraje z levé strany.
31
Porto právě vstřelilo branku!
Porto bleskově rozehrálo volný kop po faulu Reyese, míč z levé strany nacentroval do vápna Quaresma a na pravé straně si nabíhá ELIAQUIM MANGALA, který hlavou posílá míč do sítě, domácí vedou 1:0.
31
Quaresma rozehrává z levé strany, ale celá akce končí po faulu Reyese před vlastním vápnem.
30
Míč prolétl pokutovým územím Sevilly a nakonec je z toho rohový kop, již šestý Porta.
29
S rohovým kopem si defenziva Porta v pohodě poradila, žádné nebezpečí pro branku domácího týmu, který nyní kombinuje ve středu hřiště.
28
Rakitić rozehrává volný kop na polovině Porta, tam se před Fabianem odráží míč od jednoho z bránících hráčů na roh.
25
Quaresma rozehrává volný kop z nějakých třiceti metrů, ale dobrým obranným zákrokem se blýskl kapitán hostů Rakitić.
24
Marin fauluje ve středu Carlose Eduarda, domácí zůstávají u míče a kombinují na polovině hostů. A je tu další faul, tentokrát fauluje Carriço, a je to znovu Carlos Eduard, který se nyní "prolétl" vzduchem. Porto se posouvá blíže k brance.
22
A znovu jsou to domácí, kteří mají míč a tlačí svého soupeře do jeho vápna. Na centr z pravé strany Martínez nedosáhl, míč má Beto.
21
V dosavadním průběhu zápasu jsou zatím domácí jednoznačně aktivnější, dočkáme se konečně prvního gólu?
20
Domácí kombinují na polovině hostů, ke střele se ze střední vzdálenosti odvážil Defour, ale míč letí vedle branky, Beto bude moci rozehrávat.
19
Sám faulovaný Rakitić rozehrává volný kop z těsné blízkosti středového kruhu, na polovině Porta, zkouší přímou střelu z té dálky, pro míč si "došel" gólman Fabianu.
18
Alex Sandro velmi nevybíravě fauluje Rakitiće ve středu hřiště a sudí Stark musí domácímu hráči domlouvat, zatím se to obejde bez karty.
17
Reyes dvakrát vybízí Marina, ale ten se ani jednou k míči nedostal, domácí obrana si může oddechnout.
16
Volný kop z pravé strany, z nějakých sedmadvaceti metrů, rozehrává Carlos Eduardo, hosté však odvrací, přesto domácí zůstávají u míče.
15
Žlutou kartu dostává Alberto Moreno (Sevilla FC) za faul na pronikajícího Danila, kterého sráží na levé straně, před vlastní šestnáctkou.
13
Nějaké problémy zasahujícího gólmana Beta, který má nyní míč a bude vykopávat.
12
Quaresma měl možnost dvou po sobě následujících rohů, ale i ten druhý obrana Sevilly odvrací. Nakonec vše končí útočným faulem domácího hráče, fauloval Quaresma.
12
Ale po zblokované střele Martíneze budou domácí rozehrávat další roh, jak jinak, než z pravé strany.
11
Quaresma posílá centr do vápna, tentokrát je to již mnohem povedenější centr, než při předchozím rohu, přesto se hosté ubránili.
10
Hosté se znovu pouze brání na vlastní polovině, úvodní desetiminutovka patří zatím jednoznačně fotbalistům Porta, kteří nyní vybojovali další roh.
9
Přetažený centr, míč opouští pokutové území Sevilly, aniž by ho kdokoliv zasáhl. Porto zůstává u míče, až do doby, kdy nepřesně vystřelil Brazilec Fernando.
9
Po dalším obranném zákroku Fernanda Navarra mají domácí k dispozici rohový kop, který znovu rozehraje Quaresma z pravé strany.
8
A znovu zahrozili hosté, tentokrát na levé straně vysunul Quaresma přesným pasem Baccu, ale ten v souboji s obráncem Porta prohrává, míč končí u gólmana Fabiana.
7
Po odkopu Beta je míč na polovině Porta. Hosté se snaží o kombinaci, ale i napodruhé o míč přichází a musí se vracet na svou polovinu.
6
Z tribun Estádio do Dragão se sice ozývá potlesk, ale byť do vápna hostů směřovaly dva centry, ani po jednom se domácí k ohrožení branky soupeře nedostali.
5
Od bránícího Fernanda Navara se míč odráží na roh, rozehrávat budou domácí. Quaresma si bere míč a z pravé strany rozehrává.
5
Carlos Eduardo rozehrává volný kop z pravé strany, ale obrana Sevilly odvrací a míč končí až na půlící čáře.
4
Alex Sandro se prohnal po levém křídlo kolem bránícího hráče hostů, domácí mohou zaútočit. Jenže na pravé straně je tam faulován Varela.
3
A nakonec se míč dostal k pokutovému území, kde z pravé strany, z hranice šestnáctky, pálí Martínez, ale míč chytá Beto, který rozehrává.
3
Alberto Moreno dokázal skluzem dostat míč do autu, domácí vhazují z pravé strany, u rohového praporku.
2
Alex Sandro byl s míčem na levé straně, u pokutového území soupeře, ale nedokázal odcentrovat. Další útočnou snahu Porta zastavuje faul ve středu hřiště, provinil se Pareja.
1
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Reyes, Mangala (C), Sandro – Defour, Fernando, Eduardo – Varela, Martínez, Quaresma.
Náhradníci: Kadu – Herrera, Licá, Agu, Quintero, Ghilas, Ricardo.

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, F. Navarro, A. Moreno – J. Reyes, Iborra, Rakitić (C), Carriço, Marin – Bacca.
Náhradníci: Varas – Figueiras, Trochowski, Vitolo, Luisimi Sánchez, Gameiro, Jairo.

Rozhodčí: Stark – Salver a Pickel (vš. GER).
Vítejte u on-line přenosu prvního utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy, v němž FC Porto přivítá na svém hřišti španělskou Sevillu FC .

Utkání se odehraje na Estádio do Dragão v Portu a povede ho jako hlavní Němec Stark, na čarách mu pak budou asistovat jeho krajané Salver a Pickel.
FC PORTO

Portugalský velkoklub se v osmifinále Evropské ligy musel poměřit s velmi silným soupeřem, italskou Neapolí, které jen těsně unikl postup do další fáze v Lize Mistrů. Ve skupině F totiž skončila Neapol "až" třetí za vítěznou Borussií Dortmund a druhým Arsenalem. Všechny týmy však měly stejný počet bodů! Porto proti svému soupeři nastoupilo bez bázně a hany a hned v úvodním zápase si připsalo vítězství 1:0. To dávalo Portu velmi dobré postupové naděje i pro odvetu, a to se potvrdilo. Po výsledku 2:2 v Neapoli se nakonec právě Portugalci radovali z postupu do čtvrtfinále.

V domácí soutěži se musí Porto spokojit "až" se třetím místem za vedoucí Benficou a druhým Sportingem. Ale i ze třetího místa vede cesta do Ligy Mistrů, byť přes předkolo.
SEVILLA FC

Španělský klub si cestu do čtvrtfinále zajistil dramatickým postupem z osmifinále, kde se v "lokálním" derby poměřil s Realem Betis. V prvním utkání na svém hřišti prohrála Sevilla s Realem Betis 0:2, což byla velká senzace, neboť v ligové soutěži je a byl Betis poslední. Odvetu na stadionu Manuela Ruize de Lopery zvládla Sevilla o poznání lépe a vrátila svému soupeři porážku 2:0, muselo se tak prodlužovat. O postupujícím nakonec rozhodly až pokutové kopy, v nichž Sevilla uspěla poměrem 4:3.

V ligové soutěži se Sevilla drží na zatím "pohárovém" šestém místě, které zaručuje, jako poslední, účast v pohárové Evropě i pro příští rok. O dvě poslední pohárová místa si to však v závěru ligy rozdají tři týmy – aktuálně pátý Real Sociedad (50 b.), šestá Sevilla (50 b.) a sedmý Villareal (49 b.).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.