Je za námi utkání mezi Freiburgem a libereckým Slovanem. Ten opět dokázal, že druhé poločasy umí náramně. V Německu sice prohrával už o dvě branky, dva přesné zásahy ve druhém poločase ale nakonec rozhodli o zasloužené remíze. Český zástupce si tak připisuje v základní skupině první bod.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemná zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů brzy na počtenou.
90+4
Domácí dokonce zahrávali rohový kop, ze které ho vymyslet nedokázali.
90+3
Severočeši o nadějnou pozici před brankou soupeře přišli po útočném faulu Keliče.
90+2
Všem českým fanouškům teď hodně zatrnulo. Krmaš měl na kopačce třetí branku Freiburgu, z malého vápna ale selhal a ranku minul.
90+1
Přesilovka Liberce končí. Druhou žlutou uviděl i Rybalka a i on musí předčasně do šaten.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Domácí naposledy střídají. Ze hry odešel Mehmedi, kterého nahradil Coquelin.
89
Fleišmanova rána z úctyhodné vzdálenosti nebyla vůbec k zahození. Baumann byl ale na svém místě včas a střelu dokázal vyrazit.
87
Jeden z domácích hráčů si snažil vymodlit další penaltu. Sudí Balaj byl ale tentokrát proti.
86
Fotbalisté v červených dresech se po dlouhé době dostali na polovinu soupeře. Tam ale příliš dlouho nepobyli a museli rychle zpět.
85
Pavelkova rána byla zblokovaná na roh, ze kterého ale Liberečtí nic vytěžit nedokázali.
84
Po krátké pauze se ale opět hraje. Aktuálně je u míče celek z Freiburgu.
83
Hra musí být přerušena! Na zemi se objevil domácí obránce Krmaš, který potřebuje lékařské ošetření.
82
Šural se ocitl v nadějné pozici, při které se ale dopustil prohřešku proti fotbalovým regulím.
81
Liberec teď má míč na kopačkách a trpělivě kombinuje na polovině hřiště.
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Zatím mají oba celky ke třem bodům stejně daleko.
79
Freiburg střídá. Odpracováno má dnes Hanke. Toho na hrací ploše nahradí Freis.
78
No a Guédé uviděl v krátkém časovém sledu druhou žlutou a musí předčasně do sprch.
77
Obrovskou šanci měl teď na kopačce Rabušice, který mohl poslal Liberec do vedení. Střela z bezprostřední blízkosti ale skončila pouze na levé tyči.
76
Guédé si za ruku vysloužil žlutou kartu.
75
Severočeši po dvou brankách očividně ožili. Teď však jsou na řadě domácí, aby něco předvedli.
74
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelná chyba Freiburgu, po které Slovan srovnává. Mehmedi vyslal na vlastní branku MICHALA RABUŠICE, který obrovským kiksem nepohrdl a chladnokrevně zakončil – 2:2.
73
Šural rozehrál liberecký roh nakrátko. Následně se k hlavičce prodral až Kelič, který ale v žádném případě domácí branku nemohl ohrozit.
71
Kušnírova rána z hranice šestnáctky byla hned záhy zablokována a poslaná do bezpečí.
70
Roh Freiburgu nic zajímavého nepřinesl. Liberec se dokázal v poklidu osvobodit.
70
Další žlutou kartu vidí hostující útočník Rabušic.
68
Na druhé straně hřiště nebezpečně vypálil Sorg, který těsně minul libereckou svatyni.
67
Hodně podobným gólem jako Freiburg se nyní prosazuje také Liberečtí. VLADISLAV KALITVINCEV napřáhl z hodně velké dálky, balon zaplaval a Baumann si nešťastně srazil pouze do vlastní sítě – 2:1
66
Freiburg poprvé střídá. Utkání skončilo pro Kerka, který své místo přepustil Guédému.
65
Kušnír šikovným centrem z pravé strany hledal nabíhajícího Rabušice, který ale při své snaze fauloval.
64
Do hostující rozehrávky se zapojí i gólman Kovář, který zřejmě zvolí dlouhý nákop kupředu.
63
Nový muž na hřišti v libereckém dresu se ihned zapojil do hry. Jeho centr levou nohou ale k nikomu ze spoluhráčů nedoletěl.
62
Hosté podruhé míchají sestavou. Ofenzivu přišel podpořit Kalitvincev, který nahradil Sackeyho.
61
K vidění byla další nepřesná kombinace Libereckých, která zadarmo darovala míč soupeři.
60
Rabušice se svým centrem do pokutového území nepochodil. Nikdo v modrém se do šance nedostal.
58
Delarge se snažil zbytečně. Autové vhazování si u pomezního rozhodčího prostě nevymodlil.
57
Hosté zahrávali další roh, na který si ale naběhl pouze brankář Baumann a odpravil jeje do bezpečí.
56
Freiburg se snaží držet balon a kontrolovat hru.
55
Fleišman se snažil potrestat nepřesnou rozehrávku gólmana Baumanna. Odkrytou branku ale z dálky přesně trefit nedokázal.
54
Günter fauloval Delarge, který si balon šikovně pokryl. Liberec se snaží rychle rozehrát.
53
Kušnír zkrotil míč už za postranní lajnou.
52
Hosté jsou v druhém poločase rozhodně aktivnější a snaží se pochopitelně se nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.
50
Hankeho dalekonosná rána byla pro gólmana Kovářem snadným soustem.
49
Pavelka se snažil dlouhým pasem vysunout Šurala. Na toho to ale bylo až příliš dlouhé.
48
Rabušic se snažil dostat před Krmaše. Český obránce v barvách Freiburgu si ale poradil bez problémů.
47
Severočeši začali aktivně a hned se tlačí dopředu. Kušnír byl navíc faulovaný.
46
Liberec hned v úvodu druhého poločasu vystřídal. Ze hry odešel Frýdek a místo něj přišel Šural.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Je za námi první poločas, který pro českého zástupce ale nevyzněl vůbec dobře. Freiburg už má na svém kontě dvougólový náskok a pro Liberec to tak bude ve druhém poločase hodně složitá situace.
44
Závěr poločasu se neodkladně blíží. Uvidíme, zda hlavní rozhodčí nastaví něco navíc.
43
Kerk natáhl ke střele z hodně úctyhodné vzdálenosti. Kovář si ale tentokrát dokázal poradit.
42
Hned vzápětí uviděl žlutý trest také faulující Kelič.
42
Liberečtí zahrávali rohový kop, který ale končí útočným faulem Keliče.
41
První karta byla udělena také na straně Freiburgu. Viděl ji kapitán Schuster.
40
Hosté teď dobře napadali. Zásah Kováče byl ale posouzen jako nedovolený.
39
Delarge to měl proti dvojnásobné přesile těžké a o balon na polovině hřiště přišel.
38
Frýdek se snažil dostat do zakončení. Před obránce Gintera to ale měl hodně složité.
36
Fleišmanovi se centr do vápna vůbec nepovedl a místo toho skončil vysoko na tribuně.
35
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí celek deset minut před koncem poločasu vede už o dvě branky. ADMIR MEHMEDI se hezky zbavil bránícího protihráče a poté vystřelil. Míč před Kovářem lehce zaplaval a poté si ho liberecký gólman srazil do branky – 2:0.
34
Rabušic se dožadoval rohové kopu marně. Sudí jasným gestem nařizuje pouze odkop od branky.
33
Liberečtí drží míč a snaží se něco vymyslet.
32
Rybalka upadl v pokutovém území, jenže si zato vysloužil pouze žluté ocenění.
30
Rabušic našel na zadní tyči osamoceného Delarge. Ten ale v krkolomné pozici zakončil pouze do boční sítě Baumannovy branky.
28
Kelič fauloval u levé postranní lajny Kerka, čehož si všiml i hlavní rozhodčí Balaj a faul odpískal.
27
Fleišmanův pas do pokutového území nikoho v modrém dresu nezastihl.
26
Frýdek se neprosadil přes Fernandese. Liberečtí ale u míče zůstanou a budou vhazovat.
25
Rybalka se ujal další exekuce standardní situace. Centr doletěl až na hlavu Rabušice, který ho ale do branky neusměrnil.
24
Severočeši přidali na aktivitě a teď musí být právě oni, kdo budou tvořit hru a snažit se hrát dopředu.
23
Balon si penaltovou značku postavil domácí kapitán JULIAN SCHUSTER, který pohodlně skóruje doprostřed branky – 1:0.
22
Kušnír fauloval Güntera v pokutovém územím a bude z toho bohužel penalta!
20
Prvním karetním hříšníkem je obránce Kušnír.
19
Kerk se neproháčkoval přes Kušníra, který své povinnosti splnil a balon pro Liberec získal.
18
Rybalkův přímý kop doputoval až do míst, kde stál brankář Baumann, který přispěchal s rychlím zásahem.
17
Hráči v červených dresech ale z následné výhody rohového kopu nedokázali nic zajímavého vytěžit.
16
Freiburg podnikl další nebezpečný výpad, který nakonec končí rohovým kopem po zákroku pohotového Kováře.
15
Liberecká standardka neměla moc velký úspěch.
14
Pavelka ostře vyrukoval na Sorga, který se ochotně skácel k zemi jako podťatí.
13
Günter se obratně dostal před bránícího Delarge a i hned vzápětí vystřelil. Štiplavá rána ale skončila dobrý metr od levé liberecké tyče.
12
Rabušic šikovně obral o balon protihráče, udělal tři rychlé kroky a vypálil. Bohužel pouze doprostřed branky, kde stál připravený Baumann.
11
Frýdek se dopustil faulu a Liberec o balon přišel.
10
Domácí rohový kop vypadal hodně nebezpečně. Signál na Schmida ale až takový úspěch neslavil.
9
Kováč si splnil své defenzivní povinnosti na výbornou a nebezpečný balon raději odehrál do autu.
8
Kerk se ujal exekuce standardní situace. Centr do šestnáctky ale zkrotil ve svých rukavicích liberecký gólman Kovář.
7
Severočeši jsou ve hře dopředu zatím trochu bezradní. Freiburg zatím plní roli favorita spolehlivě.
6
Schmidova rána nebyla vůbec špatná. Střela z nějakých pětadvaceti metrů ale branku těsně minula.
5
Liberečtí se dostali až k prvnímu rohovému kopu. Centr Rybalky ale do bezpečí odhlavičkoval Hanke.
4
Delarge se šikovně dostal před dva bránící obránce. Ten třetí už ale balon odpálil raději do zámezí.
3
V první větší šanci se ocitl domácí záložník Mehmedi. Jeho hlavička ale zamířila vysoko nad.
2
Freiburg zatím drží míč a trpělivě s ním kombinuje na vlastní polovině. Liberečtí zatím vyčkávají.
1
Domácí fotbalisté se ujali rozehrávky, kterou ihned nasměrovali do vlastních obranný řad.
1
Obě jedenáctky již nastupují na hrací plochu. Freiburg oblékl červené dresy, hosté z Liberce modré.

SC Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Ginter, Günter – Fernandes, Schuster (C), Schmid, Mehmedi, Kerk – Hanke.

Náhradníci: Schwolow – Diagné, Höhn, Coquelin, Höfler, Guédé, Freis.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Kelič, Fleišman – Sackey, Rybalka, Delarge, Pavelka, Frýdek – Rabušic.

Náhradníci: Hroššo – Karišik, Coufal, Hušek, Kalitvincev, Šural, Kolár.

Rozhodčí: Balaj – Gheorghe, Artene (všichni Rumusko).
Pro oba týmy to bude pochopitelně první vzájemný duel. Český zástupce ale rozhodně bude usilovat o to, aby v pohárech zdolal německého soupeře, což se žádnému týmů z Česka už 8 let nepodařilo.
Liberecký kouč Šilhavý před zápasem:
„Naše práce v Evropské lize zdaleka neskončila, všechno naopak začíná. Ale chceme si to užít, když jsme ušli už tak dlouhou cestu. Stát se může všechno, třeba můžeme bojovat o postup. Už jsme si ověřili, že se můžeme měřit i s papírově silnějšími soupeři."
Předpokládané sestavy

SC Freiburg: Baumann – Höhn, Diagne, Ginter, Sorg – Schuster, Fernandes – Schmid, Freis, Coquelin – Hanke.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič (Karišik), Fleišman – Hušek – Šural, Pavelka, Rybalka, Delarge – Rabušic.
Domácímu celku se zatím na začátku nového ročníku příliš nedaří. V Bundelize má na svém kontě po pěti odehraných kolech pouhé dva body za dvě remízy. To Liberečtí jsou na tom úplně opačně. Aktuálně jim patří v Gambrinus lize třetí místo těsně za Plzní a Spartou.
Hezký čtvrteční večer při sledování Evropské ligy. Do základní skupiny se dokázal probojovat jediný český zástupce a to liberecký Slovan, který se dnes představí na půdě německého Freiburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.