Druhý poločas už byl aktivnější, přibývaly střely, ale vyložených šancí příliš moc nebylo. Zuffi zaznamenal v 63. minutě svoji druhou branku a hosté vedli o dva góly, ale minutu na to snížil na 1:2 Ericsson. Domácí tým se vyrovnávací branky nedočkal a svému soupeři podlehl 1:2. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Fauly: BK Häckhen 9:12 FC Thun.
Ofsajdy: BK Häckhen 2:1 FC Thun.
Střely na branku: BK Häckhen 4:4 FC Thun.
Střely celkem: BK Häckhen 15:9 FC Thun.
90+2
Arkivuo se snažil o vyrovnávací branku, ale jeho střela byla úspěšně zablokována.
90+1
Andreas Wittwer se provinil nedovoleným zákrokem a byl potrestán žlutou kartou.
90
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
90
David Frölund je na hřišti pouhých 7 minut a už vyfasoval žlutou kartu.
88
Ericsson zahrával volný přímý kop, ale tentokrát se mu vůbec nepodařil. Střelecký pokus byl velmi nepřesný a do branky se nevešel.
86
Domácí založili protiútok, ale El Kabir celou akci zazdil, prezentoval se totiž nepřesným pokusem.
85
Wittwer se dostal opět do šance, ale tentokrát pálil velmi nepřesně.
85
Dominic Chatto zastavil svého protihráče nedovoleným způsobem a sudí ho potrestal žlutou kartou.
83
Poslední změnu provedli také domácí. Ze hry odešel Simon Gustafsson, nahradil ho Jonas Bjurström.
83
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Björn Anklev, přichází David Frölund.
81
Schirinzi zahrával rohový kop, ale centr se mu nepodařil a balon skončil v zámezí.
80
Ze hry odešel dvacetiletý Josef Martinez, kterého nahradil o pět let starší Michael Siegfried.
80
Slibnější šanci si dokázal připravit Wittwer, jenž se prezentoval velmi nepříjemnou střelou, ale Källkvist zasáhl výborně a třetí gól neinkasoval.
79
Po delší době jsme viděli pokus o střelu, o který se zasloužil El Kabir, ale štěstí mu nepřálo a balon skončil vysoko nad brankou.
77
Domácí mají k dispozici ještě dvě střídání, hosté pouze jedno.
73
Ericsson zahrával volný přímý kop, ale on ani jeho spoluhráči branku neohrozili. Teď byl faulovaný Chatto a domácí hráči budou opět rozehrávat.
73
Faulovaný byl El Kabir a domácí dostanou výhodu standardní situace.
72
Ericsson zahrával volný přímý kop, ale nikdo z jeho spoluhráčů soupeřovu branku neohrozil. Häcken zůstává u balonu.
71
Domácí vyrazili do protiútoku, ale moc dobře si nevedli. Anklev obdržel přihrávku a bez rozmyšlení vystřelil, avšak jeho pokus mezi tři tyče nemířil.
70
Volný přímý kop si vzal na starost Schirinzi a ze své kopačky vyslal velmi povedenou střelu, ale Källkvist si připsal úspěšný zákrok, kterým jedovatý pokus zneškodnil.
69
Faulovaný byl Martinez, provinil se Chatto a rozehrávat budou hosté.
68
Hřiště opouští autor dvou branek Luca Zuffi, kterého nahrazuje Enrico Schirinzi.
68
Ericsson zahrával volný přímý kop a prezentoval se nádherným centrem, kterého se zmocnil Makondele. Druhý jmenovaný okamžitě vystřelil, ale branku svého soupeře neohrozil.
64
Häcken právě vstřelil branku! Domácí na druhou inkasovanou branku dokázali po minutě odpovědět, když MARTIN ERICSSON nezaváhal a technickou střelou snížil stav skóre na 1:2.
63
Thun právě vstřelil branku! Wittwer ze své kopačky vyslal ukázkovou přihrávku, které se zmocnil LUCA ZUFFI, jenž přesnou trefou usměrnil míč mezi tři tyče a radoval se z druhé vstřelené branky.
62
Domácí vybojovali míč a podnikli protiútok, který zakončil El Kabir, ale mířil nepřesně.
61
Na druhé straně se střelou prezentoval Schneuwly, ale jeho pokus mezi tři tyče nesměřoval.
57
Sim. Gustafsson si připravil míč na střelu, ale jeho pokus byl úspěšně zablokován. Pak se k balonu dostal ještě jednou, ale Faivre byl připraven a střelecký pokus úspěšně zablokoval.
53
El Kabir fauloval a rozehrávat budou hosté. Obraz hry se ve druhém poločase zatím nezměnil.
50
Vyrovnat mohl Arkivuo, ale Faivre mu v tom výborně zabránil a brilantním zákrokem zlikvidoval jedovatou střelu. K odraženému míči se dostal ještě Strandberg, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
48
Autor dnešní jediné branky se ocitl opět v šanci, ale tentokrát jeho pokus přesný nebyl, a tak Källkvist zasahovat nemusel.
46
První poločas příliš zajímavý nebyl, hrálo se velmi opatrně a šance často nepřicházely. Fanoušci mohli vidět pouze dvě střely na branku, jedna přišla ze strany domácích a jedna ze strany hostů. No a právě ve 33. minutě, kdy Zuffi vystřelil na branku, hosté šli do vedení.
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Fauly: BK Häckhen 5:5 FC Thun.
Střely na branku: BK Häckhen 1:1 FC Thun.
Střely celkem: BK Häckhen 3:2 FC Thun.
45+4
Volný přímý kop zahrával BK Häcken po faulu na Ericssona. Žádné nebezpečí z něj ale nehrozilo.
45+2
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Nasiru Mohammed, přichází Carlos Strandberg.
45+2
Martinez ze své kopačky vyslal střelu, ale ta byla zablokována.
45
První poločas bude nastaven o 4 minuty.
43
Ericsson zahrával rohový kop, ale Anklev si pomohl faulem, a tak sudí hru přerušil.
41
V posledních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími. Šance k vidění nejsou.
36
Ericsson zahrával volný přímý kop a prezentoval se výbornou střelou, kterou Faivre výtečně vyrazil a zlikvidoval stoprocentní gólovku.
33
Thun právě vstřelil branku! Makondele fauloval a hosté dostali výhodu standardní situace, ze které vytěžili úplné maximum. Šťastným střelcem se stal LUCA ZUFFI, který přesnou trefou překonal Källkvista a poslal hosty do vedení.
30
Domácím hráčům se povedla útočná akce, ale zakončení nebylo podle představ. Jako poslední se míče dotkl El Kabir, jemuž střela vůbec nesedla a branku hostí neohrozila.
28
Stejně jako ve 2. minutě, tak i teď se El Kabir ocitl v ofsajdové pasti.
23
Chatto fauloval a hosté dostali výhodu přímého kopu. Standardní sitauaci si vzal na starost Lüthi, ale on ani jeho spoluhráči branku neohrozili.
21
První stŕela, v dnešním utkání, přišla až ve 21. minutě a ze své kopačky ji vyslal Martinez, který se však mezi tři tyče netrefil.
20
Ani jeden tým nechce udělat chybu, a tak se prezentuje opatrným fotbalem. Defenzíva obou celků pracuje na jedničku.
18
Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale nevytěžili z něj nic.
16
Hra pokračuje ve stejném tempu, její obraz se nezměnil.
14
Hosté podnikli útočnou akci, ale Schneuwly si nepohlídal ofsajdovou pozici a rozhodčí musel hru přerušit.
13
Máme za sebou víc jak 10 minut a zatím jsme neviděli žádnou střelu na branku a ani mimo ni.
9
Ericsson zahrával rohový kop, ale centrovaným míčem své spoluhráče nenašel, a k ohrožení branky tak nedošlo.
7
Faulovaný byl Chatto, provinil se Zuffi. Rozehrávky se ujmou domácí hráči.
6
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Lukas Schenkel, přichází Thomas Reinmann.
4
Zápas začal velmi opatrně, hraje se hlavně ve středu hřiště.
2
El Kabir uvízl v ofsajdu, a sudí tak musel hru přerušit. Rozehrávat budou hosté.
1
-2
Hlavní sudí přivedl obě základní jedenáctky na hrací plochu.

BK Häcken: Källkvist ─ Anklev, Björck, Joza, Arkivuo ─ Sim. Gustafsson, Chatto ─ Mohammed, Ericsson, Makondele ─ El Kabir.

FC Thun: Faivre ─ Lüthi, Sulmoni, Schenkel, Wittwer ─ Hediger, Sanogo Junior ─ Frey, Zuffi, Martinez ─ M. Schneuwly.

Rozhodčí: Gestranius ─ Alakare, Hänninen.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.35, kurz na remízu pak 3.25 a kurz na výhru hostujícího týmu 2.7.
FC Thun do 3. předkola postoupil přes tým Chikhura, který v prvním utkání porazil 2:0 a v odvetě zvítězil, na půdě soupeře, 1:3.
BK Häcken se do 3. předkola dostal přes pražskou Spartu, se kterou nejprve remizoval 2:2 a poté zvítězil 1:0.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mattias Gestranius, na čarách mu budou asistovat Mikko Alakare a Marko Hänninen. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Jari Järvinen. Všichni pánové jsou z Finska.
Dnes máme na programu 3. předkolo Evropské ligy, ve kterém BK Häcken přivítá na domácí půdě svého soupeře FC Thun. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.