Máme za sebou první zápas mezi Karabachem a Frankfurtem a mnohem lépe ho zvládl favorit z Německa. Hosté k brance z prvního poločasu přidali ještě jednu v tom druhém a opět se o ni postaral kapitán Alexander Meier.

Frankfurt tak má před odvetou velmi dobrou pozici a s velkou pravděpodobností si zajistí účast v základní skupině Evropské ligy. Karabachu půjde v odvetě hlavně o čest, ale fotbal je někdy plný překvapení a třeba se jedno takové urodí příští týden v Německu.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a už za pár minut se přihlásím u utkání CS Pandurii – Braga.
90+3
George (KBK) zkusil ještě vystřelit, ale trefil jen před sebou stojícího protihráče.
90+3
Ani ve třetí minutě nastavení se na hřišti téměř nic neděje, míč se posouvá mezi hráči převážně ve středu hřiště.
90+2
Míč se po nepřesné rozehrávce dostal až k Varvodičovi a ten zakládá možná poslední útok celého utkání.
90+1
První minuta nastavení nepřinesla žádné vzrušení, hraje se ve středu hřiště. Míč mají na kopačkách hosté z Frankfurtu a nikam nespěchají.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Kapolongo (KBK) se dral přes dva obránce, ale nakonec jeho snažení zastavuje ofsajd.
89
Zřejmě již i hráči Karabachu chtějí být co nejdříve v šatně, do žádného tlaku se nemohou dostat a stále navíc musí myslet i na zadní vrátka. Frankfurt má toto utkání pod kontrolou.
88
Celozzi se dal do rozehrání této standardní situace, ale nic speciálního pro své spoluhráče nepřipravil.
87
Malá domů hlavičkou je vždy riskantní a když za vámi stojí dva napadající hráči německého týmu, tak máte vždy o zábavu postaráno. Lakič zatlačil na obránce a to dopomohlo Aignerovi dostat se k zakončení. To sice bylo zablokováno, ale i tak bude Eintracht zahrávat roh.
85
Poslední střídání Frankfurtu je zde, na hřiště se podívá také Djakpa, který dohraje zápas místo Rodeho.
84
Z ničeho nic však zazvonilo břevno na bráně Frankfurtu, vysoký míč si elegantně sklepl Nadirov (KBK) a tvrdou dělovkou vylekal Trappa, kterému bude zvonit v uších ještě dlouho po utkání.
84
Jenže Karabach si stále musí dávat pozor na laciné chyby v obraně, po jedné takové málem došlo k ohrožení brány. Obránci však své zaváhání rychle napravili.
84
V těchto chvílích se nehraje nijak pohledný fotbal, domácí tým se snaží kombinačně přehrát soupeře, který se soustředí pouze na bránění výsledku.
82
Ofsajd a v něm nachytán jeden z hostujících hráčů.
81
Odkopnutý míč dolétl až k obráncům Frankfurtu, ti v pohodě míč dostali na zem a nyní nikam nespěchají.
80
Druhé střídání na straně německého klubu, ze hřiště jde Flum a nahrazuje jej Russ.
79
Míč se pohybuje nyní spíše ve vzduchu než na zemi, navíc se Yusifov (KBK) se ho snažil zkrotit a tím kopl hned do dvou protihráčů.
78
Hosté jsou jistě s výsledkem 0:2 spokojení a před odvetou je to pro ně velmi výhodný výsledek.
76
Jako první to odnesl Lanig (FRN), který přidal trošičku více důrazu ve středu hřiště a vidí za to žlutou kartu.
76
Ihned po druhém gólu se hra trošičku přiostřila, snad se rozhodčím podaří udržet zápas pod kontrolou.
75
Frankfurt právě vstřelil branku!

Staré známé nedáš – dostaneš se nám ukazuje v plné své kráse. Domácí se nadechovali k tlaku a z ničeho nic přichází branka na druhé straně, ALEXANDER MEIER se uvolnil kolem svého strážce a poté přesnou střelou z těžkého úhlu přidává svůj druhý gól v zápase.
74
Nadirov (KBK) se celou akci pokusil vyšperkovat střelou, ale přes obranu míč až k brankáři Trappovi nedoletěl.
73
Tlak Karabachu pokračuje, obrana německého klubu nyní nepůsobí moc přesvědčivým dojmem a tak se toho domácí tým snaží využít rychlými centry do pokutového území.
72
Po slabší pasáži přichází obrovská šance, tak to už ve fotbale chodí. George (KBK) inkasoval dobrou přihrávku a vlétl do otevřené obrany, dokonce se odhodlal i ke střele, ale míč pouze prosvištěl kolem levé šibenice.
71
Opět je tu pasáž hry, ve které se toho moc neděje. Hraje se převážně ve středu hřiště a ani jeden z týmů není schopen se výrazněji posunout směr útočná polovina.
69
Dokonce již své třetí střídání vypotřeboval domácí kouč. Ten stáhl ze hřiště Muarema a poslal místo něj na hřiště Nadirova.
69
Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a ihned poté hosté střídají. Prvním hráčem Frankfurtu, pro kterého utkání končí je Inui. Místo něj si zahraje Lanig.
68
Frankfurt bude zahrávat rohový kop.
67
Kombinace domácích hráčů opět působila hodně rozpačitě, dvě dobré přihrávky následně doplnil hodně nepřesný pas.
66
Varvodič si míč při zpracování malinko předkopl a měl tak co dělat, aby ho včas odkopl před dotírajícím protihráčem.
64
Na druhé straně se také rýsovala dobrá příležitost, ale zde bylo zakončení z velké dálky a navíc přímo do náruče Varvodiče.
63
Obrovská šance Karabachu na vyrovnání není využita a domácí si za to mohou tak trochu sami! Hned dva zůstali za obránci stát u zadní tyče, nezakřičeli si však na sebe a tak hlavičkoval v trošičku těžší pozici Muarem. Kdyby přenechal míč za sebou stojícímu spoluhráči, tak ten by mohl zakončovat přímo z voleje.
62
Při dalším přerušení hry je tu opět změna u Karabachu. Ze hřiště jde Gelashvili a nahrazuje ho Kapolongo.
61
První střídání v zápase je zde. Hřiště opustil v domácím dresu Qarayev a nahradil ho Yusifov.
60
Rohový kop byl rozehrán nakrátko a Celozzi se dostal s míčem až do palebné pozice, jeho pravačka však bránu minula.
60
Lakič se pořádně proběhl a výsledkem jeho snažení je rohový kop pro Eintracht.
60
Jeho tvrdý dopad na pravý bok podle všeho neznamenal nic vážného, Rode se již hlásí o návrat do hry.
59
Po akrobatickém odehrání míče na trávníku zůstává ležet Rode (FRN) a vypadá to, že bude muset být ošetřen.
58
Meier (FRN) už vysouval svého spoluhráče po rychlém brejku, ale také obrana Karabachu dokázala na poslední chvíli zakročit proti Flumovi.
57
Hosté po chybné kombinaci přišli o míč ve velmi nebezpečném prostoru, ale nakonec Karabach z celé akce nevytěžil téměř nic.
55
Oczipka (FRN) zakončoval celou akci Frankfurtu hodně nepřesnou střelou z dálky, ještě před tím však mohl jeden z hostujících hráčů vystřelit přímo z vnitřku pokutového území, no míč si nezpracoval dobře.
54
Jeho následná rozehrávka však měla dosti velké mouchy a Karabach za to málem byl potrestán, nakonec však hosté nezahráli celou akci nejlépe a Varvodičova chyba zůstala nepotrestána.
53
Vysoký centr ve vlastní šestnáctce v pohodě schoval v rukavicích Varvodič.
52
Trávník dnes rozhodně není v nejlepším stavu a více než padesát minut hry se na něm ještě více projevilo. Není tak divu, že pozemní kombinace trošičku vázne.
51
Rozehrávka se tentokrát Frankfurtu vůbec nevyvedla, míč se dostal až za brankovou čáru a Varvodič ho vrátí do hry odkopem.
50
Meier (FRN) zkusil vystřelit z hranice pokutového území, ale trefil hned před ním stojícího protihráče.
49
Rychlý brejk Karabachu na druhé straně nevedl ani ke střeleckému zakončení. Agolliho zpracování totiž nebylo z nejlepších a obraně německého klubu to hodně usnadnilo bránění této situace.
48
Meier (FRN) dostal dobrou přihrávku do běhu, jenže také ji dostal mezi trojici obránců. Ta hostujícího hráče pohltila a o míč ho připravila.
47
Frankfurt ještě dostal výhodu rohového kopu, ale z něj již žádné nebezpečí nevzniklo.
46
Tak to mohl být vstup do druhého poločasu jako z učebnice, po přiťuknutí od Meiera totiž pálil Lakič a pouze reflexivní zákrok Varvodiče zabránil druhé brance v domácí síti.
46
Domácí rozehrávali a raději celou situaci řešili až s brankářem Varvodičem. Ono totiž napadání hostů bylo více než nepříjemné.
46
První poločas tohoto utkání máme za sebou a že by se hrál nějak extra pohledný fotbal se říci nedá. Samozřejmě došlo i na gólové šance, ale kromě výstavní branky Alexandera Meiera z 6. minuty jsme se dalšího gólu nedočkali. Frankfurt tak zatím plní roli favorita a jistě bude chtít ve druhém poločase svou pozici před odvetou ještě vylepšit.

Druhý poločas utkání FK Karabach – Eintracht Frankfurt začne přibližně v 19:03.
45+3
Chumbinho (KBK) zkusil vystřelit přímo, ale bránu minul.
45+2
Zambrano si pomohl faulem a nabídl tak domácím v samém závěru první půle zajímavou standardní situaci.
45+1
Oczipka (FRN) se uvolnil na křídle a dostal se i k centru, v pokutovém území však byl jenom jeden jeho spoluhráč a toho si obrana Karabachu pohlídala.
45+1
Nakonec to přece jen bylo za faul, Agolli si při předchozím hlavičkovém souboji pomohl dosti výrazně tělem a do soupeře doslova naskočil.
45
Agolli (KBK) vidí v poslední minutě prvního poločasu žlutou kartu a je to zřejmě za protesty.
44
Po rohu se dostal k hlavičce Flum, no jeho pokus bránu minul.
44
Následná situace již byla co se týče ofsajdu v pořádku a tak mohl Lakič zakončovat. Jeho dobrou střelu na bližší tyč však vyrazil parádním zákrokem Varvodič na roh.
44
Následný dlouhý nákop zastavuje ofsajdové postavení.
43
Opět byl hostující brankář zapojen do hry, dovolil si dokonce riskantní přihrávku kolem protihráče, ale i ta mu vyšla na jedničku.
42
Trapp na druhé straně ukazuje, že je stále v pozoru. Vyběhl daleko od své brány a odkopnutím míče uhasil rodící se nebezpečí.
41
Stejně jako při prvním gólu, tak i nyní to hosté zkoušeli přímo z voleje. Došlo dokonce na dvojí zakončení, po centru Inuie pálil Meier a po něm i Flum. První pokus Meiera zablokovala obrana Karabachu, ten druhý od Fluma prolétl těsně kolem šibenice.
41
George (KBK) si přišlápl míč, ten se od jeho nohy dostal až do zámezí. Domácí hráč však může být rád, že si neudělal něco s kotníkem.
40
Opravdu přišel centr, ale první hráč domácích v pokutovém území míč dostal do bezpečí.
39
Po faulu Chumbinha (KBK) budou hosté rozehrávat zajímavou standardní situaci z takových pětadvaceti metrů. Bude to však z úhlu a tak se dá očekávat spíše centr do šestnáctky.
38
Zajímavý míč za obranu hledal rozběhnutého Gelashviliho (KBK), ale Trapp rychle vyběhl z brány a schoval míč v rukavicích.
37
Trapp si zatím moc v bráně Frankfurtu nezahrál a tak mu spoluhráči přihráli míč a pomohli si tak s rozehrávkou.
36
Gelashvili (KBK) se už hnal za odraženým míčem, ale velmi dobře mu překřížil cestu Bamba a odkopl míč do zámezí.
35
Následná standardní situace však žádné nebezpečí před bránou Eintrachtu nepřinesla.
35
Inui (FRN) zastavil rozběhnutého Georgeho velmi tvrdě, nastavil mu do cesty koleno a za takovýto zákrok musela přijít karta.
34
O míč však také velmi rychle přišli, po tvrdých soubojích ve středu hřiště se však hráči Frankfurtu příliš daleko nedostali.
33
Domácí se snaží na chvilku uklidnit hru rozehrávkou na vlastní polovině.
32
O pár minut později se opět Lakič dostával do obrovské šance a tentokrát se dostal i k zakončení, ale prostor tří tyčí minul.
30
Nyní však Varvodič hodně podcenil situaci, vydal se za míčem až mimo své pokutové území a tam ho již nemohl zasáhnout rukou. Kulatý nesmysl ho tak přeskočil a Varvordič měl co dělat, aby zastavil alespoň Lakiče, který se už hnal za osamoceným balónem, aby ho dostal do sítě. Varvodič se s Lakičem srazil velmi dobře a dokonce podle rozhodčích i bez faulu a tak se pokračuje dál.
29
Nepovedený dloubáček za obranu Karabachu nenašel nikoho v bílém a tak si pro míč v pohodě došel brankář Varvodič.
27
Na konci 27.minuty to zkusil z dálky Oczipka (FRN), jeho projektil však prolétl takových třicet centimetrů vedle pravé tyče.
27
Agolli (KBK) si pomohl v souboji nedovoleně a tak mohli hosté rozehrávat volný přímý kop. Centr do nebezpečného území však včas odhlavičkovala obrana Karabachu.
26
Jenže nestalo se. Domácí se rychle zmocnili míče a zatím si ho přihrávkami ve středu hřiště posouvají mezi sebou.
25
Dva hodně hraniční zákroky ve středu pole prošly, Frankfurt dostal výhodu a nyní se ji pokusí proměnit v něco hmatatelného.
24
Rohový kop se navíc Karabachu vůbec nevydařil.
24
Do otevřené obrany však mohli nyní zaútočit i domácí, Muarem poslal míč na levé křídlo, ale následný centr dokázala obrana německého klubu zablokovat.
23
Celkově nesledujeme zatím nijak aktivní utkání, Karabach však přece jen vyrobí občas nějakou tu hrubku v obraně a právě z nich zatím Frankfurt těží.
22
Z ničeho nic to mohlo být už 0:2! Obrana Karabachu si vybrala slabší chvilku a využít toho mohl Inui. Jeho dobře mířená střela po zemi však končí pouze na tyči domácí brány.
20
Po jednom ze soubojů na hranici šestnáctky skončil na zemi Aigner (FRN) a vypadalo to na nějaké zranění v oblastí hlavy. Faul však rozhodčí přisoudili právě Aignerovi, který v souboji přece jen použil více své ruce než by bylo zdrávo.
19
Standardní situace po jednom z nedovolených soubojů žádné nebezpečí pro obranu Frankurfu nepřinesla.
18
Při každém náznaku šance Karabachu nám atmosféra na stadionu velmi zhoustne. Fanoušci domácího týmu se snaží svůj tým dotlačit co nejdříve k vyrovnání.
17
Nyní už žlutá karta přijít musela. Po nepřesné přihrávce totiž Flum (FRN) doslova skočil po Gelashvilim a tím mu zabránil v pokračování útoku.
15
Flum (FRN) raději zastavil rodící se nebezpečí faulem a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutou kartu.
14
Nedorozumění Frankfurtu ve středu hřiště, po kterém mohou jít do rychlého brejku domácí.
13
Obrana Karabachu úspěšně zastavila snažení soupeře a poté přišel okamžitě odkop téměř přes celé hřiště. Za míčem se dral Chumbinho a dokázal vybojovat alespoň autové vhazování.
12
Menší nedorozumění mezi obránci Karabachu zastavuje až odpískání ofsajdu.
11
Také po vstřelené brance zůstávají hosté aktivní a nenechávají soupeři ani centimetr prostoru zadarmo.
9
Domácí příznivci žádali odpískání ruky, ale rozhodčí nechal hraniční situaci bez odpískání.
9
Karabach vybojoval vhazování na útočné polovině, ale žádný z hráčů nebyl ideálně postaven a tak muselo přijít vhození až téměř k obráncům.
8
Agolli (KBK) si pomohl velmi ostře a dokonce to vypadalo na udělení žluté karty, rozhodčímu však nakonec zřejmě stačila domluva.
6

Hned první střela na bránu končí brankou a to je studená sprcha pro domácí Karabach. Z ničeho nic totiž přilétl míč do pokutového území a tam se do něj z voleje opřel kapitán Frankfurtu ALEXANDER MEIER a přesnou dělovkou k tyči otevírá skóre tohoto utkání. Asistenci u gólu si připisuje Stefan Aigner, který svému kapitánovi poslal přesný míč.
5
Muarem (KBK) si při zpracování míče pomohl rukou a tak se píská proti domácím.
5
Frankfurt od prvních minut drží míč a pokouší se vyzrát na zatím velmi pevnou obranu soupeře. Domácí se snaží co nejdříve napadat rozehrávku německého klubu a to zatím přináší úspěch.
4
Lakič (FRN) zajel trošičku více do brankáře Varvodiče a to se pochopitelně nelíbilo domácím fanouškům. Oba se však plácnutím po ramenou usmířili a tak se může pokračovat ve hře.
3
Inui se málem dostal k míči po hezké přihrávce, ale obrana Karabachu nakonec dokázala míč zastavit a překazit tak rodící se šanci.
2
Rohový kop rozehrál Inui, ale nic světoborného pro hostující tým nezískal.
1
Hned v první minutě utkání bude Frankfurt zahrávat rohový kop.
1
-2
Trojice rozhodčích již přivádí základní jedenáctky obou týmů na hrací plochu a ty ihned přivítala bouřlivá atmosféra.

FK Karabach: Varvodič – Medvedev, Teli, Sadygov, Agolli – Qarayev – Almeida – Muarem, Chumbinho, George – Gelashvili

Eintracht Frankfurt: Trapp – Celozzi, Zambrano, Bamba, Oczipka – Flum, Rode – Aigner, Meier, Inui – Lakič

Rozhodčí: Marciniak – Sokoinicki, Listkiewicz.
Lavička náhradníků:

FK Karabach: Veliyev – Guseynov, Yusifov, Gurbanov, Ahmadov, Nadirov, Kapolongo

Eintracht Frankfurt: Wiedwald – Russ, Djakpa, Rosenthal, Lanig, Schröck, Joselu
Zápas se odehraje na domovském stadionu FK Karabach, který nese název Tofig Bahramov Republican stadium a nachází se v hlavním městě Azerbájdžánu v Baku.

Utkání budou řídit rozhodčí z Polska, tím hlavním bude Szymon Marciniak, kterému budou na čarách asistovat Pawel Sokoinicki a Tomasz Listkiewicz. Plánovaný výkop zápasu je v 18:00 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto přenosu.

Eintracht Frankfurt:

Německý klub mnohem zvučnějšího jména si účast v letošním roce Evropské ligy zajistil šestým místem v Bundeslize. Na rozdíl od svého dnešního soupeře je tak pro Frankfurt toto utkání vstupem do evropských pohárů v sezóně 2013/2014.

Velkou novinkou posledních dní v kádru Frankfurtu je příchod útočníka pražské Sparty Václava Kadlece, který zde podepsal smlouvu na čtyři roky.

Německý klub má za sebou také již vstup do německé Bundesligy. Tým však zatím neuspěl ani v jednom zápase, nejdříve dostal vysokou školu od Herthy, když na jejím hřišti prohrál 1:6 a následně doma nestačil na největšího favorita celé soutěže Bayern Mnichov, se kterým prohrál 0:1.

FK Karabach:

Tento tým si zajistil účast v Evropské lize svým druhým místem v nejvyšší soutěži v Azerbajdžánu za Neftči Baku. Cesta do prvního kola však pro Karabach nebyla v žádném případě jednoduchá, tým byl totiž nasazen do prvního předkola a tak má za sebou již tři těžké dvojzápasy.

Nejdříve Karabach vyřadil Metalurg Skopje po dvou výhrách 1:0. Jako další přišel na řadu polský GKS Piast Gliwice a byla z toho pořádná bitva. Domácí tým vždy vyhrál 2:1 a rozhodnout tak muselo prodloužení, které rozhodl ve 108. minutě Kapolongo.

Karabach tak byl rázem ve třetím předkole a i tam dostal hratelného protivníka. Švédské Gefle se ukázalo jako hratelný soupeř a s celkovým skóre 3:0 jej také Karabach v pohodě vyřadil.

Formu z Evropské ligy si tým přenesl také do domácí soutěže, tam stihl odehrát již tři kola a se skóre 9:2 a třemi výhrami na kontě zatím vede celou ligovou tabulku.
Evropská liga se přes náročná předkola dostala až do svého prvního kola. Stále ještě vyřazovací fáze se však již může pyšnit všemi náležitostmi, které sebou druhá nejslavnější evropská soutěž klubů nese.

V tomto přenosu budeme sledovat první ze dvou zápasů mezi azerbajdžánským FK Karabach a německým Eintrachtem Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.