To je ode mě pro dnešek vše a přeji vám krásný zbytek dne.
Zápas je za námi. Druhý poločas nám přinesl už jen jednu branku domácího celku. V 70. minutě proměnil Veloso přímý kop a upevnil tak výhru Kyjeva. Domácí se radují z postupu.
Zákroky brankáře Jána Novoty – 3.
Zákroky brankáře Olexandra Šovkovskijeho – 4.
90+1
Domácí brankář rozehrává, míče se ale zmocňují hosté.
90
Rozhodčí nastavuje 2 minuty!
89
Kyjev si drží míč a snaží se ještě o další kousek v síti Vídně.
87
Dudu měl skvělou příležitost ještě navýšit skóre. Netrefil ale prázdnou bránu.
85
Jarmolenko sváděl souboj o míč s dvěma hráči Rapidu, nakonec hosté poslali míč do autu.
83
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Younés Belhanda, přichází Roman Bezus.
83
Nakonec míč končí za bránou, ale Rapid bude mít roh.
82
Rapid bude rozehrávat volný kop z poloviny hřiště.
80
Behrendt se pokusil vypálit na Šovkovskijeho, kulatý nesmysl ale končí mimo.
78
Novota teď vyrazil nad bránu Belhandovu střelu a zabránil tak čtvrtému gólu.
76
Žlutou kartu dostává Andrej Jarmolenko (Dynamo Kyjev).
76
Jarmolenko nedokázal zastavit míč a ten končí v autu.
74
Rapid se marně snaží dostat před domácího brankáře. Na míči jsou převážně domácí.
70
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
MIGUEL VELOSO překonal z přímého kopu zeď tvořenou hráči Rapidu a trefil pravý roh Novotovy brány, kam se hostující brankář nedokázal natáhnout.
70
Hra se ale přesouvá před bránu Rapidu a bude se rozehrávat přímý kop!
69
Nové síly v řadách Rapidu se snaží rozhýbat hru a okamžitě posílají míč k Šovkovskijemu.
68
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Louis Schaub.
68
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Branko Bošković, přichází Brian Behrendt.
67
ten jim ale příliš nevyšel, ale přece jen se k dobré střele dostal Hofmann.
67
Hosté mají další rohový kop.
65
Rapid teď dokázal dostat míč na druhou stranu, odtud ale opět domácí brankář přesouvá hru zpátky směrem k Novotovi.
63
Jarmolenko se snažil prosadit podruhé, když dobíhal dobrý centr do vápna, ale tam už stál Novota a míč zastavil a chytil jej do ruk.
61
Jarmolenko se teď dostal až do pokutového území, kde volil přihrávku na Lense ale ta nebyla úspěšná a u míče jsou opět hosté.
59
Kyjevu se stále nedaří dostat míč dále jak ke středové čáře.
57
Rapid hraje před vápnem domácích.
55
Žlutou kartu dostává Terrence Boyd (SK Rapid Vídeň).
55
Brown si sbíhal před branku kam dostal centr, v patách mu byl ale i hostující obránce a nedovolil Brownovi zakončit.
53
Do útoku se teď pouští Kyjev.
52
Rapid si teď vypracoval dvě střely, ani jedna nedošla až do brány.
50
Jarmolenko se tvrdě pustil na Boškoviče a sám od něj schytal nepříjemnou ránu do obličeje. Nebylo to však nic vážného.
47
Tak toto bylo neuvěřitelné! Belhanda dokázal vylákat Novotu z brány a poslal míč před bránu na volného Jarmolenka, který nedokázal z pár metrů trefit úplně prázdnou bránu!
46
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Dominik Starkl.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:06 .
První poločas je za námi a viděli jsme docela slušnou porci gólů. Hned v 6. minutě dokázal vsítit míč hostující Boyd a hosté se radovali z vedení. Ve 22. minutě jim ale úsměv srazil Lens, když dokázal proměnit přihrávku z volného kopu od Chačeridiho. A 6 minut po tom ještě přidal další branku Gusev. Avšak oba týmy měli několik dobrých příležitostí. Uvidíme, co nám přenese druhá polovina.
45+1
Hosté si dobře počkali s rozehrávkou rohu, ale nedaří se jim dostat ke střele.
45
Rozhodčí nastavuje 1 minutu!
44
Hostující Sabitzer se dostal ke střele z vápna, na poslední chvíli ale do střely vletěl domácí obránce a míč končí za bránou. Rapid bude mít rohový kop.
43
Šovkovskij teď podruhé vykopává přes polovinu hřiště.
41
Na druhé straně ale dostal Hofmann centr přímo před bránu, ale nedokázal vyzrát na připraveného Šovkovskijeho!
40
Brown se dobře prodral do vápna a udělal si prostor ke střele, která šla ale těsně mimo!
39
Sabitzer si teď dobře podržel balón a udělal si místo ke střele. Domácí brankář byl ale připravený.
37
Novota teď dobře vytušil Brownovu nahrávku před bránu a míč poslal pryč.
35
Hofmann dostal přihrávku do vápna kde byl úplně sám a mohl si v klidu připravit střelu. Míč poslal na nastavenou patu padajícího Šovkovskijeho a po jeho teči balón letěl vysoko nad bránu!
34
Brown se teď nedostal k dorážce! Měl skvělé postavení na doražení do sítě!
33
Žlutou kartu dostává Christopher Trimmel (SK Rapid Vídeň).
32
Brown chtěl poslat dopředu dva spoluhráče, oba ale byli v ofsajdu a proto nechali míč dojet až k Novotovi.
31
Rapid rozehrává ze středu hřiště.
28
Brown vybojoval míč na hranici malého vápna a poslal centr na dobíhajícího OLAGA GUSEVA a ten dobrou střelou zvyšuje skóre na 2:1! Asistence: Brown
26
Brown se pokusil hlavičkovat míč do brány, byl ale v ofsajdu.
25
Rapidu se nelíbí srovnávací branka a tvrdě útočí na domácí bránu.
22
Chačeridi rozehrával volný kop. Poslal míč na dobře postaveného JEREMAINA LENSE a ten si balón zpracoval a poslal ho do pravé části brány. Asistence: Jevhen Chačeridi.
22
Makarenko špatně nahrál a dává tak příležitost Rapidu zaútočit. Ten ale ihned ztrácí míč.
21
Teď se ale i Rapid pokusil zahrozit, centr před branku ale končí v moci domácích.
19
Míč skončil za Novotovou brankou, ale domácí se opět ujímají míče na středu hřiště a znovu se snaží ohrozit branku hostů.
18
Kyjev se snaží dostat ke střele, nedaří se jim ale přelstít obranu Rapidu.
18
Opět se hra přesouvá ke středu hřiště.
15
Jarmolenko poslal dobrý centr na Vukojeviče. Ten i dobře tečoval míč ale přestřelil branku o pár centimetrů!
15
Novota si vyběhl a ve výskoku chytil nastřelený míč do vápna.
13
Dibon poslal balón do vápna a sbíhal si k němu Boyd, nedokázal ale míč nasměrovat mezi 3 tyče!
10
Hofmann se dobře uvolnil, ale před velkým vápnem ztratil kontrolu nad míčem a musel se zastavit a to ho už domácí obránci obrali o míč.
9
Nyní si i Novota sáhl na balón, když si chtěl pro jistotu chytit míč jedoucí z nulového úhlu.
6
Rapid právě vstřelil branku!
Hosté se pustili do útoku velmi nenápadně. Z pravé čáry velkého vápna dokázal nahrát Sabitzer přímo před bránu na volného TERRENCE BOYDA a ten střelou do levého horního rohu rozvlnil síť Kyjeva! Asistence: Marcel Sabitzer.
5
Sonnleitner byl při výskoku lehce faulován.
4
Hraje se stále na polovině hřiště.
3
Neúspěšný útok domácích otáčí ve svůj prospěch Rapid, brzy ale míč ztrácí.
2
Na druhou stranu se pouštějí hosté, ale hned byl Boškovič faulován a rozehrává volný kop z poloviny Kyjeva.
1
Domácí začínají velmi aktivně, usilovně bojují a hned se k hlavičce ve velkém vápnu dostává Lens! Míč končí v náruči Novoty.
1

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Dragović, Makarenko, Chačeridi – Veloso, Vukojević, Jarmolenko, Gusev, Belhanda – Lens, Brown.
Náhradníci: Koval – Vida, Trémoulinas, Bezus, Haruna, Curikov, Dudu.

SK Rapid Vídeň: Novota – Schrammel, Sonnleitner, Dibon, Petsos – Hofmann (C), Bošković, Boyd – Sabitzer, Trimmel, Burgstaller.
Náhradníci: Radlinger – Behrendt, Schaub, Pavelić, Wydra, Grozurek, Starkl.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Boonman.
Vzájemný zápas
Letos se v této skupině již dnešní soupeři střetli. Na hřišti Rapidu skončil zápas remízou 2:2. Uvidíme, jak se dnešek vyvine a který z těchto týmů obsadí postupovou pozici? Nenechte si ujít náš přenos, který začne krátce po 21. hodině.
Dynamo Kyjev
Domácí fotbalisté mají ale pouze o jeden bod více než Rapid. A to hlavně díky dvěma výhrám a jedné remíze. V posledním utkání podlehli ale poměrem 1:3 Genku. Avšak oba jejich vyhrané zápasy dokázali odehrát s čistým štítem. Dnešní zápas je pro ně důležitý, aby se udrželi na 2. pozici v tabulce skupiny G. Na vedoucí Genk jim schází 4 body.
SK Rapid Vídeň
Dnešní hostující tým aktuálně drží 3. příčku ze 4 ve skupině G. Dnešní zápas by jim pomohl vyhoupnout se na druhou pozici, ale jejich bilance tomu spíše nenasvědčuje. Z posledních 5 zápasů ve skupině G dokázali vytěžit 6 bodů – polovinu z toho za jednu výhru v posledním zápase na domácím hřišti a po bodu ze třech remizovaných utkáních. První zápas ve skupině podlehlo mužstvo z Kyjeva fotbalistům z Thunu 0:1.
Zdravím vás u 6. kola Evropské ligy ve fotbale! V dnešní mači se střetnou domácí fotbalisté z Dynamo Kyjev a hostující kádr SK Rapid Vídeň. Favoritem dnešního zápasu se zdá být domácí Dynamo, uvidíme ale, co nám zápas přinese.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.