Ze zápasu mezi Anži Machačkalou a Tromsem je to ode mě vše. Příjemný zbytek čtvrtečního večera Vám přeje komentátor Tomáš Reiner! Na shledanou.
Anži Machačkala poráží Tromso a připisuje si důležité tři body. O osudu utkání rozhodl v 19. minutě Nikita Burmistrov, na jehož gól mohl odpovědět Bendiksen, ale jeho střela skončila na tyči. Ve druhém poločase měl tři dobré příležitosti střídající Moldskred, ani on ale na skvěle chytajícího Keržakova nevyzrál. Konečný výsledek. Anži Machačkala 1 Tromso 0.
90+6
Míče se jako poslední dotkl Bendiksen a v dnešním zápase se už více nestane.
90+5
Gatagov uviděl žlutou kartu.
90+4
Přece jen se ještě hraje.
90+3
... domácí se ale ubránili a v Saturnu už se zřejmě více nestane.
90+3
Zřejmě poslední šance Tromsa na vyrovnání...
90+2
Nystrom fauloval Ješčenka.
90+1
Antonsen si vyšlápl na Jucileie a uviděl žlutou kartu.
90+1
Abdul Razak nakonec musel v závěru zápasu střídat s největší pravděpodobností kvůli zranění.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Anži Machačkala sahá k poslednímu taktickému střídání. Ze hřiště odešel Razak, kterého nahradil Abdulavov.
89
... domácí ho ale do šance nepustili.
89
Tromso spěchá do útoku...
89
Keržakov je blízko udržení čistého konta.
88
Moldskred se mohl stát před pár okamžiky hrdinou, brankář Anži Machačkaly ale znovu zaúřadoval a míč za svá záda nepustil.
87
Střídající Moldskred dal o sobě po dlouhé době vědět a hned z toho byla velká šance! Keržakov ho ale dokázal do třetice všeho dobrého vychytat.
86
Bendisken rozehrál rohový kop, kapitán Tromsa ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
85
Angbwa fauloval Espejorda.
84
Agalarova střela byla sražena a do zakončení se poté dostal Razak, jehož zakončení bylo nepřesné.
83
A to bylo poslední, co Burmistrov v dnešním zápase předvedl. Na hrací plochu místo něj přišel Gadžibekov.
83
Burmistrova střela končí mimo.
82
Anži u míče.
81
Nikita Burmistrov vstřelil již v 19. minutě vedoucí gól Machačkaly a zatím to vypadá, že to bude branka vítězná.
80
... do zakončení se ale nedostalo.
79
Tromso přešlo na svou útočnou polovinu...
78
Do konce zápasu už příliš času nezbývá a Tromso má stále šanci vyrovnat, jenže se nedokáže dostat do žádné výrazné šance.
77
Angbwa zastavil unikajícího Bendiksena.
76
Dnešní zápas se odehrává ve sportovním duchu, k vidění zatím byly jen dvě žluté karty.
75
Avizované střídání je tu. Espejord vyběhl na hřiště místo Drageho.
74
Tromso připravuje poslední střídání. Do hry se chystá Espejord.
73
Na druhé straně předvedlo nepřesnou přihrávku také Anži a u míče jsou znovu hosté.
73
Hráčí norského týmu se dostali k míči, vzápětí o něj ale rychle přišli.
72
Domácí útok definitivně skončil poté, co Solomatin fauloval Bendiksena.
72
Abdul Razak se postavil k exekuci rohového kopu, žádného ze svých spoluhráčů před bránou ale nenašel.
71
Anži Machačkala vybojovala rohový kop.
70
Do konce zápasu zbývá i s nastavením něco málo přes dvacet minut. Podaří se Tromsu vyrovnat?
69
... Abdul Razak nakonec napřáhl ke střele, jeho pokus ale skončil mimo.
69
Anži obléhá šestnáctku soupeře...
68
DRŽENÍ MÍČE: Anži Machačkala 66% Tromso 34%
67
Tromso mělo ve druhém poločase chvilku na vrh, dvě dobré šance se mu ale přetavit v gól nepodařilo a nyní se hra znovu vyrovnává.
66
Ahmedov se pokusil pojistit vedení ruského celku, jeho střela ale zamířila mimo tři tyče. Lekstrom mohl zůstat v klidu.
65
Útočná akce hostů selhala a střídající Antonsen fauloval Burmistrova.
64
... a usadilo se na obranné polovině Anži.
63
Tromso může přejít do útoku...
62
Anži Machačkala připravila první střídání. Ze hřiště odešel Gatagov, místo něhož na trávník vyběhl Agalarov.
62
Jucilei fauloval Helmkeho a uviděl žlutou kartu.
61
STŘELY NA BRÁNU: Anži Machačkala 1 Tromso 1
60
STŘELY CELKEM: Anži Machačkala 7 Tromso 5
59
Tromso je ve druhém poločase lepší, Anži Machačkala ale stále drží těsné vedení.
58
Druhé střídání na straně hostujícího Tromsa. Antonsen nahradil Johansena.
57
Ewerton zahrozil na druhé straně, jeho projektil ale postrádal potřebné parametry.
57
Helmke předvedl zákrok, za který uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.
56
Moldskred znovu nebezpečně vypálil a Keržakov musel předvést další fantastický zákrok! Tromso nyní ožilo, vyrovnat se mu ale zatím nepodařilo.
55
Drage rozehrál další rohový kop, ani tentokrát se ale hostující hráči do zakončení nedostali.
54
Střídající Morten Moldskred mohl vyrovnat! Keržakov byl ale proti a jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnil.
53
Tromso přešlo na polovinu Anži Machačkala a drží míč na svých kopačkách...
52
Gatagov zastavil Fojuta za hranicí pravidel.
52
STŘELY NA BRÁNU: Anži Machačkala 1 Tromso 0
51
STŘELY CELKEM: Anži Machačkala 6 Tromso 3
50
Anži přešla středovou čáru a vzápětí její útočná snaha skončila.
49
Gatagov rozehrál rohový kop, žádný z jeho spoluhráčů se ale v pokutovém území do zakončení nedostal.
48
Benoit Angbwa dnes hraje velmi dobrý zápas, v obraně působí jistě a navíc dokáže zahrozit i v útoku.
47
Obránce Anži Machačkala Angbwa se dostal do dalšího zakončení, jeho střelecký pokus byl ale tentokrát nepřesný.
47
Helmke fauloval Abdula Razaka.
46
Tromso sáhlo před výkopem druhého poločasu ke střídání. Ze hřiště odešel český útočník Zdeněk Ondrášek, kterého nahradil Morten Moldskred.
46
Podruhé se dnes hlásím ze stadionu v Saturnu, kde za několik okamžiků začne druhý poločas zápasu UEFA Europa League mezi Anži Machačkalou a Tromsem, které zatím tahá za kratší konec a po úvodních pětačtyřiceti minutách prohrává 1:0. Doposud jediný gól zápasu obstaral v devaténácté minutě Nikita Burmistrov.
Anži Machačkala se ujala zásluhou Nikity Burmistrova vedení a do šaten odchází spokojenější. Za hosty mohl vyrovnat Thomas Kind Bendiksen, jeho přízemní střela ale orazítkovala pouze pravou tyč. Vedení domácích poté mohl navýšit obránce Angbwa, kterého nejprve dokázal vychytat skvělý Keržakov a jeho druhá střela olízla břevno. Skóre po prvním poločase. Anži Machačkala 1 Tromso 0.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Nepřesnost v rozehrávce Tromsa a u míče jsou znovu domácí.
44
Ahmedov se pokusil o drzí průnik, proti dvojnásobné přesile ale u pravé postranní čáry neuspěl.
44
Domácí stále drží míč a kombinují na vlastní polovině.
43
Anži v držení míče...
42
Kristiansen se na pravé straně sice neprosadil, ale vybojoval alespoň autové vhazování.
41
Domácí nepřesně rozehráli a u míče jsou znovu hráči Tromsa.
40
Bendiksen poslal do šestnáctky dobrý centr, na který si naběhl faulovaný Helmke a jeho následná hlavička prolétla těsně vedle levé tyče! Dobrá šance.
39
Abdul Razak fauloval Helmkeho.
38
ROHOVÉ KOPY: Anži Machačkala 3 Tromso 1
37
Burmistrov se dostal na druhé straně ke střele, ta ale mezi tři tyče nezamířila. Lekstrom mohl zůstat v klidu.
36
Drage rozehrál rohový kop na zadní tyč, jeho centr byl ale příliš dlouhý a Bendiksen na něj nedosáhl.
35
Výkop Keržakova se nepodařilo jednomu z domácích hráčů u postranní čáry zpracovat a hosté mohli vhazovat.
34
Tromso zvolilo dlouhý nákop vpřed, který odvrátil na autové vhazování pozorný Angbwa.
33
DRŽENÍ MÍČE: Anži Machačkala 75% Tromso 25%
32
Anži Machačkala podnikla další z řady útoků, Tromso ji ale tentokrát do šance nepustilo.
31
Domácí nyní zvýšili obrátky a mají jasně na vrh.
30
Obránce Anži v další šanci! Angbwa se tentokrát dostal v pokutovém území ke střele, která se otřela o břevno a skončila nad.
29
Angbwa rozehrál volný přímý kop a Lekstrom měl co dělat, aby jeho střelu vytáhl na rohový kop!
28
Anži vybojovala volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
27
Nyní měli domácí hráči Anži velké štěstí, nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno.
26
Thomas Kind Bendiksen se dostal po ledabylé rozehrávce domácí obrany k míči a poté pravačkou napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která orazítkovala pravou tyč!
25
Anži tentokrát táhla svůj útok po pravé straně, k centru se ale nedostala.
24
Gatagov fauloval Bendiksena.
23
Další akci Solomatina zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
22
Hráči Tromsa nyní působí jako opaření.
21
Solomatin se dostal do dobré střelecké pozice, jeho nebezpečný pokus ale skončil mimo!
20
Anži může přejít do dalšího útoku...
19
Machačkala právě vstřelila branku!
NIKITA BURMISTROV posílá Anži do vedení!! Odil Ahmedov uvolnil v pokutovém území krásnou kolmou přihrávkou Burmistrova, který poté zamířil do protipohybu bezmocného Lekstroma.
18
Hráči Tromsa mohli podniknout další útok, u pravé postranní čáry ale o míč přišli.
17
Tromso zvolilo dlouhý nákop vpřed a Nystrom se poté dostal v šestnáctce do zakončení, jeho pohotová střela ale postrádala přesnost a skončila mimo.
16
Ješčenko se snažil vysunout kolmou přihrávkou Burmistrova, jeho pas byl ale příliš dlouhý.
15
Ruský klub na míči...
14
Anži Machačkala je zatím aktivnější, do žádné dobré příležitosti se ale zatím nedostala.
13
Gatagov rozehrál rohový kop, po kterém vyvolali domácí hráči v pokutovém území Tromsa zmatek, z něhož ale nedokázali nic vytěžit a norský celek se znovu ubránil.
12
Razak zvolil přihrávku zpět a Anži musí rozehrávat ze své vlastní poloviny.
12
Na druhé straně se k přesnému zakončení nedostal Burmistrov.
11
Zakončení hostů bylo nepřesné a Keržakov mohl vykopávat.
10
Kristiansen předvedl dobrý obranný zákrok a po nepřesné rozehrávce Anži z autového vhazování u rohového praporku následoval odkop od brány.
9
Hráči Anži Machačkaly se snažili prodrat do zakončení, jenže proti nim se postavil silný blok a Tromso se v pohodě ubránilo.
8
Abdul Razak to přehnal u postranní čáry s důrazem a Tromso mohlo v klidu rozehrát.
7
Jucilei rozehrál první rohový kop Anži, ten ale na přední tyči odvrátil jeden z pozorných hráčů Tromsa.
6
... a kombinují na vlastní polovině.
5
Domácí vybojovali míč...
4
Anži přešlo na polovinu hostů a Solomatin se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus byl ale nepřesný.
3
Zdeněk Ondrášek byl faulován a vybojoval standardní situaci.
2
Domácí podnikli první útočnou snahu, ta jim ale nevyšla a k míči se dostali hráči Tromsa.
1
Hlavní rozhodčí Gediminas Mažeika dal pokyn k zahájení zápasu a souboj mezi Anži Machačkalou a Tromsem mohl začít.
1
Hráči obou týmů jsou již na připraveni na hrací ploše a zápas bude moci za několik málo okamžiků začít.
Těsně před výkopem
Tromso vystřelilo během prvních dvou zápasů UEFA Europa League na bránu pouze jednou, naštěstí pro norský klub jediná střela stačila na to, aby mu zajistila remízu 1:1 s FC Sheriff Tiraspol.
Anži Machačkala patří mezi jeden ze čtyř klubů, které v letošní sezóně UEFA Europa League ještě nevstřelily ani jeden gól. Čtveřici doplňují Legia Warszawa, APOEL a SV Zulte Waregem.
Zajímavosti

Anži Machačkala: Keržakov – Angbwa, Adeleye, Ewerton, Ješčenko – Achmedov, Razak, Gatagov, Jucilei (C), Solomatin – Burmistrov.
Náhradníci: Pomazan – Agalarov, Tagirbekov, Demidov, Gadžibekov, Serderov, Abdulavov.
Trenér: Gadzhi Gadzhiev.

Tromsø IL: Lekström – Norbye, Causevic, Fojut, Kristiansen – Johansen, Bendiksen (C), Helmke, Drage – Ondrášek, Nystrøm.
Náhradníci: Sahlman – Koppinen, Antonsen, Andersen, Johnsen, Moldskred, Espejord.
Trenér: Steinar Nilsen.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika. Asistenti: Vytautas Šimkus, Saulius Dirda. Brankoví rozhodčí: Sergejus Slyva, Jurij Paškovskij. Čtvrtý rozhodčí: Vytenis Kazlauskas (všichni LTU).
V dresu norského Tromsa s největší pravděpodobností představí český útočník Zdeněk Ondrášek, který poslal svůj tým v posledním zápase proti Sheriffu v 65. minutě do vedení, na vítězství to ale nakonec nestačilo, když na jeho trefu dokázal tři minuty před koncem zápasu odpovědět Ricardinho.
Česká stopa
Tromso prohrálo v předkole UEFA Europa League s Besiktasem v konečném součtu obou zápasů 3:2, přesto se do základní skupiny dostalo, jelikož klub z Istanbulu byl ze soutěže vyloučen. Norský celek v posledním zápase na evropské scéně remizoval 1:1 s Sheriffem, který dokázal i o desíti vyrovnat.
Anži Machačkala podlehla v posledním zápase UEFA Europa League 2:0 Tottenhamu Hotspur, což byla její první porážka na domácí půdě od ročníku 2001/02, kdy v prvním kole Poháru UEFA podlehla ve Varšavě 1:0 Rangers. V Polsku se hrálo kvůli nestabilní politické situaci v severním Kavkaze.
FC Anži Machačkala přivítá ve čtvrtek večer na svém hřišti v rámci UEFA Europa League Tromso, proti němuž se bude snažit potrvdit perfektní domácí statistiku proti norským soupeřům. Zápasem skupiny K Vás bude ze stadionu Saturn provázet komentátor Tomáš Reiner.