Duel nakonec končí remízou. Kazaň téměř z ničeho dokázal vybojovat pokutový kop, z kterého vytěžila vyrovnání. Real může být velmi zklamán, po většinu duelu měl převahu a je jasné, že v Rusku bude muset skórovat. To je pro dnešek již vše, příjemný zbytek noci přeje Petr Dejnožka.
90+5
Nastavená doba již vypršela, hosté však ještě sahají ke střídání. Kverkvelia nahradí Mullina.
Adán – 2 zákroky
90+4
Ryžikov – 7 zákroků
90+3
Žlutou kartu ještě obdržel také hostující Kuzmin.
90+2
Dídac Vila chtěl navázat na svou branku ze čtvrté minuty, nynější rána z velké dálky však vysoko přestřelila branku Rubinu.
90+1
Torbinskij se snažil kolmicí vysunout jednoho z útočníků, to mu ale hrubě nevyšlo. Na druhé straně však také nezapršelo.
90
Závěr zápasu je hodně rozhádaný, sudí musí nastavovat celé čtyři minuty.
89
Nakonec jsou z toho "pouze" tři žluté karty. Označkováni za rozmíšku jsou za hosty M´Vila a Torbinskij, za domácí Perquis.
89
89
88
Hráči se navíc pustili do hromadné rozmíšky, vůbec bychom se nedivili, kdyby kromě Prudnikova odešel dříve do sprch také někdo další!
88
Ryžikov nyní dostal nějaký ten zásah do obličeje, rozhodčí již drží v ruce kartu. Uvidíme, jaké bude barvy.
87
Rubin je v deseti namačkán v okolí svého pokutového území, Betis se stále nemůže dostat k nebezpečnějšímu zakončení. Střela Nona byla sražena na roh.
86
Hraje se prakticky již pouze na jedné polovině, Kazaň se vysloveně modlí za remízový výsledek.
84
Karadeniz ve skluzu balon do bezpečí příliš neodpravil, domácí budou kopat roh.
83
Útoky Betisu však nejsou příliš nebezpečné, centr Moliny z pravé strany zapadl přímo do Ryžikovovy náruče.
81
Nejkratší dobu ze všech hráčů je na hřišti Jorge Molina, také již vyfasoval žlutý kartónek.
80
Naopak Kazaň se velmi zatáhla a pouze čeká na to, co Real Betis předvede.
79
Rubén Castro se už dostával k míči v pokutovém území, zakončit ale nedokázal. Domácí si s blížícím se závěrem vytváří souvislou převahu.
77
S remízou jsou domácí hráči i fanoušci nespokojeni, kouč se na to snaží reagovat. Ze hřiště stahuje druhou žlutou kartou ohroženého Reyes, místo něho si zahraje Molina.
76
Rázem nastává patnáct minut před koncem nová situace, domácí se budou snažit vzít si výhodnější pozici do odvety nazpět.
74
Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ROMAN JEREMENKO, brankář sice vystihl stranu střely, na neomylný pokus hostující hráče však dosáhnout nedokázal – 1:1!
73
Reyes dostává za svůj zákrok v pokutovém území žlutou kartu.
72
Z ojedinělé útočné akce vytěžili hostující hráči pokutový kop! Betis se hodně zlobí!
71
Torbinski fauloval kousek od pokutového území, střela Sevilly však nepatřila mezi nejpřesnější.
69
Po šťastné shodě několika odrazů se málem do velké příležitosti prodral Baptistao, na poslední chvíli zasáhl za záchranou brzdu odkopnutím na rohový kop Burlak!
68
Vzápětí střídá také domácí Real Betis, po dobře odvedené práci si půjde odpočinout Nosa Igiebor, na jeho pozici se postaví Nono.
67
Poprvé střídá také Rubin Kazaň. Trávník opustil Kulik, místo něj se pokusí s nepříznivým stavem něco udělat Mullin.
66
Sevilla napřáhl z poměrně velké dálky, jeho střela byla sice sražena, i přesto však donutila Ryžikova k zákroku. Ruský brankář neomylně sebral balon do rukavic.
66
Jak se mohl fotbal líbit v první půli, v té druhé hráčům obou týmů poměrně došla šťáva.
65
Kuzmin se šikovně vydal do šestnáctky soupeře, proti přesile beků Betisu však neměl velkou šanci na úspěch.
63
Nosa se už už uvolňoval v pokutovém území, početný val ruské defenzívy ho ale čistě zpacifikoval.
62
Rusové se snaží udělat něco s převahou Betisu, v dnešním utkání ale evidentně tahají za kratší konec provazu.
60
Střelecký pokus do svých statistik připsal Jeremenko, jednalo se spíše o úsměvnou ránu. Ta zamířila blíže k rohovému praporku než k brance.
59
Nový muž na hřišti Rubén Castro prosvištěl podél levé postranní čáry, svůj nadýchaný centr však umístil pouze do rukavic hostujícího gólmana.
58
Hraje se především ve středu hřiště, Betis více drží balon na svých kopačkách.
56
Nyní již to vypadalo na kvalitní šanci Rubinu, Karadeniz si ale údajně pomohl rukama. Útoční Kazaně se také výrazně rozčiluje a s výrokem rozhodčího hlasitě nesouhlasí.
54
Ve druhé půli nesledujeme tak dynamický fotbal jako v té první. Doufejme, že se nám to postupem času změní.
53
A k tomu dochází již nyní, právě Rubén Castro nahrazuje na trávníku neviditelného Chuliho.
52
Kouč domácího týmu chystá první střídání, na trávník se podívá Castro.
51
Betis se dokázal oklepat a nyní je to opět on, kdo kombinuje a vypracovává si střelecké příležitosti.
50
Na druhé straně dvakrát během deseti vteřin vypálil Cedrick. Jeho úvodní pokus byl ještě zablokován, následně si ten samý hráč naskočil na centr a prověřil Ryžikova. Ruský gólman byl však u levé tyče včas!
48
Rubin dostal k dispozici zahrávat rohový kop, pro centr si však bez problému došel Adán.
47
Do druhé půle naopak vstoupili aktivněji hosté, ihned se usadili na polovině Realu.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka přinesla velmi rychlou branku, poté však nespočet šancí zejména na straně Betisu! Ryžikov však drží svůj tým v naději, kterou však doslova knock-outoval dvěma žlutými kartami Prudnikov. Před Kazaní jsou prakticky ještě tři poločasy na otočení skóre, rozhodnuto ještě rozhodně není.
45+1
45+1
Kazaň složité situace před vlastní brankou přežila, v první půli se již nic nestane.
45+1
Rozhodčí nastavil nad rámec řádné hrací doby jednu minutu. Stane se ještě něco důležitého?
45
Rozběhla se poslední minuta, domácí mají v závěru opravdu silný tlak. Nyní budou zahrávat další rohový kop.
44
To jsou šance! Domácí měli další skvělou příležitost, Cedrick se naprosto sám zjevil za děravou obranou Rubinu! Svou šanci řešil přehozením vybíhajícího brankáře, k jeho smůle ale balon doskákal jen těsně vedle!
43
Cedrick si po levé straně šel hodně okatě pro penaltu, vykoledoval si však pouze pohovor na koberečku hlavního rozhodčího.
42
Tak to byla hodně nenápadná, ale velmi nebezpečná rána Lea Baptistaa! Agilní útočník Realu Betis téměř ze stoje vyslal jedovatou ránu, která jen o decimetry minula pravou tyč šibenice kazaňské branky!
41
Rozehrávku na svá bedra vzal Jeremenko, zkusil přímou střelu, která však mířila o několik metrů mimo.
40
Na začátku čtyřicáté minuty čeká Rubin Kazaň volný přímý kop ze zajímavé pozice.
39
Na druhé straně byl sám před Ryžikovem Baptistao, balon si ale na poslední chvíli ukopl a tím naprosto zmařil stoprocentní příležitost Realu.
38
Rázem mohlo být z ničeho nic vyrovnáno! Naprosto osamocen se k úžasu domácích fandů před brankou objevil Kisljak, jeho zakončení na přední tyč však Adán bravurně zlikvidoval!
37
Sudí prozatím žlutými kartami nešetří, nyní ji však pro mě nepochopitelně nechal v kapsičce. Protiútok Rubinu zastavil skluzem do nohy Chuli.
35
Po následném rohovém kopu došlo k dalšímu závaru před ruskou svatyní, tentokrát to však ohrožením Ryžikovy branky neskončilo.
34
Domácí zatím hrají naprosto senzačně, nyní navíc mohli svůj náskok navýšit! Cedrick obdržel přesnou přihrávku na střed hřiště, ranou z voleje vybídl Ryžikova k dalšímu zákroku! Jistota Kazaně na poslední chvíli vyškrábla balon na břevno!
32
Z následného volného kopu došlo k prudkému centru až od postranní čáry, pro který si bez větších problémů došel brankář Adán.
31
Rozhodčí v posledních minutách rozjel drobný mariáš, Juanfran je dalším potrestaným.
30
Dvě třetiny prvního poločasu jsou za námi, Betis si v tuto chvíli hlídá vedení a navíc se ho snaží ještě navýšit. Soupeř navíc hraje pouze v deseti.
29
A rázem mohlo být pro ruský tým ještě hůře! Perquis si naskočil na daleký centr, nikdo z beků se nedokázal vyškrábat níže, a tak domácí obránce hlavou poslal balon jen těsně mimo branku Rubinu!
28
Tak to je hodně velká komplikace pro Rubin Kazaň! Alexander Prudnikov naprosto zbytečně na půlící čáře zajel do Sevilly, během minuty obdržel druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu!
27
Prudnikov si počínal v souboji nedovoleně, dle rozhodčího to bylo až mnoho a kvůli zákroku udělil bývalému útočníkovi pražské Sparty žlutou kartu.
26
A znovu v hlavní roli Nosa, nyní jeho průnik sice defenzíva Rubina zastavila, k míči a následné střele se dostal Baptistao. Ryžikovovi sice vypadl balon z rukavic, nakonec ho brankář Kazaně ukryl do své náruče.
24
Nosa se snažil vybojovat balon v pokutovém území, při výskoku si však pomohl rukama, za což mu pochopitelně byl odpískán ofsajd.
23
Ani jednomu z týmů se v poslední době nedaří příliš ohrozit branku soupeře, obrany po ostrém začátku pracují bezchybně.
22
Sevilla posunul balon na Nosu, nigerijský záložník však z voleje míč mezi tři tyče nevměstnal. Ruský brankář se za balonem pouze ohlédl.
21
Domácí fan club reagoval na neuspokojivé výsledky ve španělské Primera Division ignorací dnešního duelu,i přesto však na stadionu panuje kvalitní fotbalová atmosféra.
20
Úvodní dvacetiminutovka vyřazovacích bojů je za námi, domácí si zatím hřejí na prsou nejtěsnější možný náskok. Rubin ale jistě braně nesložil.
18
Z něho již Real Betis zahrozit nedokázal, odpověď Kazaně ale také nedopadla podle představ.
17
A to již v tuto chvíli neplatí, Kazaň může blahořečit Ryžikovovi! Domácí se totiž dostali do zajímavého přečíslení, které táhl Baptistão. Nakonec to domácí útočník vzal na sebe, jeho prudkou dělovku na vzdálenější tyč vyškrábl hostující gólman na rohový kop!
16
Zatím stále čekáme na nějaký střelecký pokus, fanoušci v Betisu stále viděli pouze gólovou střelu Vily.
15
V poslední době viditelný Cedrick ztratil míč na půlící čáře, z čehož mohl těžit v České republice známý Alexander Prudnikov. Ruský forward ale v souboji jeden na jednoho s N'Diayem neuspěl.
14
Rubin se přece jen oklepal z úvodního tlaku španělského mužstva, nyní je to právě on, kdo tvoří hru a snaží se ohrozit soupeřovu svatyni. Zatím však hlavně neúspěšně.
13
Real si žádal po souboji u lajny rohový kop, nakonec je z toho všeho pouze útočný faul Cedricka.
12
Baptistão je v úvodu duelu hodně aktivní, nyní se znovu šikovně uvolnil a následně posunul balon na Cedricka. Ten se v rohu pokutového území přes jednoho ze stoperů do šance dostat nedokázal.
11
Postupná kombinace Kazaně skončila přenesením hry v podání Jeremenka, jeho spoluhráč již v pokutovém území na balon sice dosáhl, v akrobatické pozici ho však na hřišti nezachytil.
9
Rubin hodně hazarduje v okolí svého pokutového území s balonem, domácí se málem již několikrát dostali k ohrožení branky soupeře. Ryžikov na svůj úvodní zákrok stále čeká.
8
Vzápětí zde máme úvodní žlutou kartu dnešního večera, vyhlížející protiútok Rubin hasil ostrým skluzem nigerijský Nosa Igiebor, který o několik sekund později uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
7
Baptistão se odvážně vrhl mezi tři protihráče a snažil se dojít si takticky pro faul. Hlavní rozhodčí z Belgie mu však na jeho úmysl neskočil, míč tak v poklidu končí na kopačkách kazaňských zadáků.
6
Nyní se již Kazaň dostala do pokutového území Betisu, hlavičkovaná však skončila pro domácí fandy dobře.
5
Soupeř se snaží o brzkou odpovědět, zatím však drží balon v poklidu na vlastní polovině.
4
Real Betis právě vstřelil branku!
A aktivita španělského mužstva je hned v úvodních minutách duelu využita! DÍDAC VILA se opřel do balonu po chytrém samostatném průniku z levé strany, po zemi na vzdálenější tyč nedal hostujícímu Ryžikovi příliš šancí zasáhnout – 1:0!
2
Domácí vstoupili do zápasu aktivně, v prvních minutách jsou navezení před brankou ruského Rubinu.
1

Real Betis: Adán – Vilà, N'Diaye, Perquis, Moreno Juanfran – Igiebor, Sevilla (C), L. Reyes – Cedrick, Chuli, Baptistão.
Náhradníci: Amaya, Caro, Nono, P. Carlos, Molina, R. Castro.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, Burlak, Šaronov (C), Kisljak – M´Vila, Eremenko, Kulik – Torbinskij, Prudnikov, Karadeniz.
Náhradníci: Arlauskis – Kverkvelia, Mavinga, Getigežev, Navas, Mullin, Muchametšin.

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, Meers (Belgie).
Rubin Kazaň si na své výsledky také nemůže příliš ohlížet, v ruské Premier lize je až na osmé pozici, která ho ani zdaleka do evropských pohárů neposouvá. Navíc v tuto chvíli ztrácí na titul již celých šestnáct bodů. Naopak Kazaň v Evropské lize hraje naprosto senzačně, neprohrála již deset zápasů v řadě. Ve skupině přešel Rubin přes Maribor, Wigan a belgický Zulte Waregem.
Real Betis nyní v nejvyšší španělské soutěži zažívá těžkou výsledkovou krizi a je beznadějně na úplném chvostu španělské Primera Division. Z posledních šesti zápasu Real vyhrál pouze jednou, což mu jistě nepřináší do týmu dobrou pohodu. V Evropské lize dokázal ze skupiny postoupit přes portugalskou Vitórii, francouzský Lyon a chorvatskou Rijeku.
Jarní vyřazovací část Evropské ligy dnešním dnem odstartuje, v tomto onlajn přenosu budeme podrobně sledovat duel mezi španělský týmem Real Betis a ruským Rubinem Kazaň. Favorita bychom v tomto klání hledali jen stěží, před obě mužstva budou muset pro postup vydat hodně sil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.