Utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Skontem Riga a Slovan Liberec je minulostí. Český zástupce se sice dostal brzy do vedení, domácí ale dokázali odpovědět dvěma přesnými zásahy a skóre nakonec otočit. Liberečtí tak budou muset v odvetě hrané pod Ještědem 25.7. ještě zabojovat a pokud chtějí postoupit tak musí bezpodmínečně zvítězit.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů brzy napočtenou.
90+4
Na výsledku už nic nezměnil ani liberecký roh, který zahrával Fleišman pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů.
90+3
Skonto si hlídá závěr utkání a vypadá to, že si z prvního zápasu odnese jednobrankový náskok.
90+2
Liberec dostal v samotném závěru ještě výhodu volného kopu po faulu Klimiashviliho na Kušníra.
90
Utkání už se přehouplo před 90. minutu. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí z Polska nastaví nad rámec řádné hrací doby.
89
Riga dnes naposledy střídá. Závěrečné sekundy si zahraje Isajevs, který nahradil Sinelnikovse.
88
Zřejmě posledním potrestaným hráčem je libereckým obránce Kušnír.
87
Utkání se v hlavním městě Lotyšska pomalu blíží do svého konce. Domácí Skonto stále vede rozdílem jediného gólu.
86
Neujala se ani Huškova rána, která skončila hodně mimo branku Grybauskase.
85
Libereckým poslední minuty hodně rychle utíkají. Na vyrovnání už mají pouze nějakých 5 – 6 minut.
84
Skonto podruhé střídá. Utkání skončilo pro Ruginse, který přenechal své místo Osipovsovi.
82
Fleišman je dnes opravdu při chuti. Již čtvrtý střelecký pokus byl ale zblokován.
81
Premiéru v Evropské lize si odbude mladíček Szabó, který nahrazuje Rybalku.
81
Liberec zahrával další roh. Tentokrát se centru ujal Fleišman, ani on však nedokázal nic vymyslet.
80
Na druhé straně vidí kartu stejné barvy také domácí záložník Sinelnikovs.
79
První žlutou kartu ukazuje hlavní rozhodčí Stefanski také libereckému hráči. Onen potrestaný je Delarge.
78
Český celek se čím dál častěji zdržuje na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet. Fotbalisté Skonta přerušují závěrečný tlak častými fauly.
76
Hra se v posledních minutách dost kouskuje. Dalším faulem se provinil domácí Šabala.
75
Kušnír se z postu obránce vydal až před branku Rigy. Tam se dostal až do zakončení, ale trefil pouze místo, kde stál připravený domácí gólman.
74
Hráči v bílých dresech se provinili prohřeškem proti fotbalovým regulím. Jmenovitě fauloval Kelič.
72
Delarge si nepohlídal ofsajdovou past soupeře, ve které také poté skončil.
71
Kapitán Rigy Laizans fauloval Rabušice a byl za to odměněn žlutým trestem.
70
Slovan má před sebou posledních dvacet minut, ve kterých se musí pokusit o vyrovnání.
68
Domácí trenér Pertia také míchá sestavou. Odchází Karašauskas, který přepustí své místo Klimiashvilimu.
67
Libereckým hrdinou se mohl stát Frýdek! Druhou branku ale odmítl domácí gólman Grybauskas, který mladého záložníka vychytal.
66
Rybalka se ujal dalšího rozehrání rohové kopu. Liberec se v pokutovém území ale znovu neprosadil.
64
Trenér Jaroslav Šilhavý si připravil první střídaní. Ze hry stáhl Kalitvinceva a místo něj poslal na hřiště Delarge.
64
Liberečtí vybojovali roh, jehož exekuce se ujal Kalitvoncev. Ten posadil balon na hlavu Keliče, který ale hlavičkoval mimo.
63
Domácí útočník Šabala znovu nebezpečně zahrozil. Branku Kováře ale nakonec přestřelil.
61
Pavelka se ale podobným počínáním prezentoval na druhé straně. Tentokrát se to obešlo bez žlutého potrestání.
59
První žlutou kartu utkání vidí domácí Mingazov po faulu na Pavelku.
58
Oba týmy teď bojují o herní převahu především na středu hrací plochy. Ani jeden z nich ale nemá nijak navrch.
57
Autor druhé branky Skonta se znovu proháčkoval až do střelecké příležitosti. Tu ale tentokrát zablokovala pozorná obrana Liberce.
55
Laizans fauloval Rabušice, čehož si všiml i hlavní rozhodčí Stefanski a odpískal nedovolené počínání.
54
Slovan se snaží zatlačit soupeř do úzkých, ten se ale zatím bez problému brání.
52
Kalitvincev se dostal po závaru před brankou až ke střele, která ale byla zblokována domácími obránci.
51
Zahrozit mohl český celek hned z rohového kopu. Rybalkovi se ale centr do šestnáctku příliš nepovedl.
49
Liberečtí tak rázem prohrávají o branku a teď to budou právě oni, kdo musí usilovně dotahovat.
47
Skonto právě vstřelilo branku!

Domácí vlétli do druhé půle jako uragán a hned dvě minuty po změně stran se ujímají vedení. Po přesné přihrávce Mingazova se prosazuje ARTURS KARAŠAUSKS – 2:1.
46
Lotyšský celek se ujal rozehrávky a druhý poločas tak právě začíná.
46
Slovan tak nedokázal své jednobrankové vedení v prvním poločase uhájit a šest minut před jeho koncem inkasoval. Oba celky tak odešly do útrob stadionu Skonto za nerozhodnutého stavu.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45
Závěrečné minuty už se dohrávají spíše z povinnosti. Uvidíme, zda se nějaké šance ještě dočkáme.
44
Pavelka se provinil v pokutovém území soupeře faulem na domácího gólmana, který nezůstal bez povšimnutí.
43
Po delší době se k rohovému praporku postavili také Liberečtí. Rabalkův nadýchaný centr ale domácí v poklidu odvrátili.
40
Domácí fotbalisté jsou po vyrovnání při chuti. Karašauskas ale libereckou branku při svém pokusu minul.
39

Lotyšský tým nakonec dokázal ze svého tlaku vytěžit maximum v podobě vyrovnávací branky. Přihrávku Karašauskyse zpracoval a dopravil do branky útočník VALERIJS ŠABALA – 1:1.
37
Před brankou Kováře se to čím dál častěji začíná hemžit červenou brankou. Ani druhý roh v řadě však žádné nebezpečí pro libereckou svatyni nepřinesl.
36
Domácí měli opět výhodu rohového kopu. Centrující Mingazov ale nikoho v červeném přesně nenašel.
35
První pětačtyřicetiminutovka se pomalu blíží do svého závěru. Samotné dění se odehrává převážně na středu hrací plochy.
33
Lotyši se snaží vyzrát na libereckou obranu a vyrovnat. Ta zatím ale v poklidu tlaku odolává.
32
Liberecký Fleišman se vydal na útočný výlet, který skončil až střeleckým pokusem mimo branku domácích.
30
Přesně po půl hodině hry se Skonto probojovalo k dalšímu rohu. Centr Sinelnikovse ale nikdo v červeném do branky neusměrnil.
28
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal domácí Mingazov. Ani on však nezamířil mezi tři tyče.
27
Pavelka si posléze zpravil chuť při střele na branku Grybauskase. Ten byl ale bez práce.
26
Pavelka se na středu hřiště pustil do křížku s Gabovsevem, který nakonec po faulu získal míč na svoji stranu.
24
Jsme zhruba v polovině prvního poločasu, kdy liberecký Slovan stále vede o jedinou branku.
23
Skonto se snaží o aktivní přístup a především o vyrovnání. Liberecká defenziva si ale zatím počíná neprostupně.
21
Druhou branku Slovanu měl na hlavě stoper Kelič po dobrém centru Kušníra. Dvoubrankové vedení ale zastavilo břevno.
20
Domácí kapitán teď vyrukoval na Frýdka s tvrdým zákrokem. Balon tak zůstane na straně českého celku.
19
První roh rozehráli takřka po dvaceti minutách hry také Liberečtí. Kalitvincev ale nikoho v bílém před brankou nenašel.
17
Stejný prohřeškem se na druhé straně prezentoval Rybalka, který tak lacino odevzdal míč soupeři.
16
Kušníra fauloval Mingazov. Liberecká defenziva ale nikam nespěchá a se svoji rozehrávkou si dává na čas.
14
Skonto přešlo do rychlého přečíslení a vybojovalo rohový kop. S ním ale domácí naložili prach bídně.
13
V následné akci se liberecký útočník Rabušic ocitl za obranou soupeře a byl mu odmáván ofsajd.
12
Rabušic dobře napadal váhajícího Sinelnikovse. Český hráč si ale pomohl nedovoleným způsobem.
10
Slovan má tak dobrý vstup do utkání a zatím jasně plní roli favorita. Doufejme, že Liberečtí ještě nějakou branku přidají.
8
Liberec právě vstřelil branku!

Český zástupce vstoupil do utkání hodně aktivně a hned v osmé minutě se dočkává první branky, jejímž autorem je přesně střílející MARTIN FRÝDEK – 0:1.
6
První střelecký pokus utkání registrujeme z kopačky libereckého Fleišmana. Ten ale branku minul.
5
Fotbalisté Skonta se snažili ohrozit libereckou branku. Hostující defenziva ale včas zakročila.
4
Frýdek to se svým napadáním až příliš přehnal. Při svém snažení fauloval Rodeho.
3
Oba týmy zatím bojují převážně na středu hřiště, které zhruba tři a půl hodiny před utkáním zasáhla bouřka, která se hlavním městem Lotyšska přehnala.
2
Liberečtí mají v úvodu střetnutí lehčí převahu. Skonto ale ubránilo první útočný výpad Slovanu bez větších problémů.
1
-1
Hráči obou celků již vstupují na hrací plochu. Domácí Skonto nastoupí v červených dresech, český zástupce z Liberce v bílých.

Skonto Riga FC: Grybauskas – Gabovs, Rode, Bulvitis, Rugins – Mingazov, Fertovs, Laizans "C", Sinelnikovs – Karašausks, Šabala.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč "C", Kelič, Fleišman – Pavelka, Hušek – Kalitvincev, Rybalka, Frýdek – Rabušic.

Rozhodčí: D. Stefanski – R. Rostkowski, K. Myrmus, 4R – B. Frankowski (všichni Polsko).
Českého zástupce nečeká v Lotyšsku nic lehkého. Místní ligová soutěž je totiž v plném proudu a tak budou mít domácí výhodu rozehranosti. Trenér Jaroslav Šilhavý se bude muset obejít bez zraněného Josefa Šurala, který s týmem ani neodletěl. I přesto ale zůstává Slovan favoritem, který by měl postoupit do další fáze Evropské ligy.
Předpokládaná sestava Slovanu: Kovář – Kušnír, Kováč "C", Kelič, Fleišman – Pavelka, Hušek – Kalitvincev, Rybalka, Delarge – Rabušic.
Skonto sice obsadilo v minulém ligovém ročníku druhé místo, kvůli nižšímu koeficientu lotyšského fotbalu bylo ale nasazeno už do první fáze kvalifikace. Tam Riga narazila na moldavský celek FC Tiraspol. O postupu museli po výsledcích 0:1 a 0:1 rozhodovat až pokutové kopy, ve kterých byli nakonec úspěšnější fotbalisté z Evropy.
Liberečtí se do 2. předkola Evropské ligy dostali díky konečnému třetímu místu, které obsadili v minulém ligovém ročníku. Na rozdíl od soupeře z Pobaltí tak nemuseli hrát už 1. předkolo.
Hezké večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Pro dva české týmy dnes začíná cesta pohárovou Evropou. Jedním z nich je také Slovan Liberec, který se představí v Rize s týmem Skonto FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.