Rijeka doma uhrála remízu 1:1 s francouzským Lyonem, troufám si tvrdit, že dělba bodů nakonec spravedlivá. O góly se postarali hostující Pléa ve čtrnácté minutě a domácí Kramarič o sedm minut později. Jeden z francouzských fanoušků si po dlouhé cestě do Chorvatska ještě vyrazil na trávník poděkovat hráčům a pozdravit je. Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám hezký zbytek dne a brzo zase u online přenosů na počtenou.
90+3
A už se nic nestane!
90+3
Začala poslední minuta nastavení, vhazují hosté hluboko ve vlastní půlce.
90+2
A Briand neměl daleko k vítězné trefě! Centr Gourcuffa na přední tyč v pádu prodloužil Briand na branku Rijeky, Vargič důležitým zákrokem udržel stav 1:1!
90+1
A ještě oprava, tu ránu předtím nevyslal Benko, ale Pokrivač, Benko se jen snažil dorážet!
90+1
Ještě příležitost pro hosty! Pléa byl faulován dvacet metrů od branky domácích, situaci rozehraje Gourcuff.
90
Tři minuty se budou nastavovat.
90
Rijeka pokrývá míč ve vápně a odvrací možný atak hostů.
89
Benko si řekl o pozici hrdiny zápasu, z dvaceti metrů vyslal na Gorgelina štíplavou bombu, jenže brankář Lyonu vyboxoval ránu před sebe! K dorážce se už Benko, rvoucí se s přesilou, nedostal! Tak to mohla být rána do vazu pro hosty!
88
A ještě jedna změna na trávníku. Kvržiče nahradil Mujanovič. Kvržič odchází ze hřiště tempem velmi pomalým.
86
Další pokus hostů do zavřené tvrze Rijeky končí na vápně.
85
Jen aby chorvatský tým na svou nebetyčnou pasivitu v posledních minutách nedoplatil. Hráči v bílém zakopaní kolem vápna a u míče Pokrivač, který by dle jména měl být ideálně obráncem, ale je to středopolař.
84
Briand si to odvážně namířil mezi čtyři hráče, ale tam dle očekávání v klubku nohou o míč přišel.
84
Míč na kopačkách Lyonu, avšak až u vlastní šestnáctky.
83
Kramarič, autor jediné branky domácích, za potlesku tribun odchází ze hřiště a nahrazuje jej Pokrivač.
83
Kramarič fauloval Ferriho a víc toho v dnešním zápase nestihne. Nebojte se, nedostal červenou kartu, ale odchází střídat.
82
Stále platí snaha hostů rozhodnout duel ve svůj prospěch.
81
Děkuji trenérovi hostů Rémi Gardemu, že na hřiště poslal za Lopese Sidy Koného, takže teď musím rozlišovat v posledních minutách oba jmenovce, Sidyho i Bakariho Koné.
80
Tak to snad není možný! Hosté zahráli zajímavý signál, kdy zatímco všichni hráči nabíhali na centr Mvuemby směr branka Vargiče, tak jen Briand si seběhl ze zadní tyče zpět na hranici šestnáctky, měl výtečnou palebnou pozici, jenže ... míč netrefil!
79
A nakonec za svůj zákrok vidí Bertoša i žlutou kartu.
78
Bertoša fauloval Lopese.
77
Tak přece jen Lyon nakonec touží asi více po vítězství než Rijeka, která v tom sympatickém výkonu z konce první půle nepokračuje, naopak je v druhém poločase doposud nějak nečekaně pasivní.
76
Jenže středopolař Lyonu míjí branku.
75
Močinič fauloval Tolissa a rýsuje se zajímavá standardní situace pro hosty, zahrávat přímák z hranice šestnáctky bude Gourcuff.
74
Gourcuff zahrává rohový kop na druhé straně, aktuálně 7:2 na rohy pro Lyon.
73
Roh domácích k ničemu nevedl, po Alispahičově centru totiž fauluje Kvržič a hosté zahrávají přímý kop.
72
Lopes sroloval u rohového praporku Benka a žlutí se mu před očima.
71
Pro Rijeku je souboj s Lyonem první konfrontací s francouzskou klubovou kopanou v evropských pohárech.
71
Na začátku 71. minuty však nic nového a zajímavého pod sluncem. Domácí s míčem nedošli ani za půlku a Lyon tak znovu tvoří hru.
70
Kapitán domácích Kněževič uklidňuje situaci a vyhlíží, kam by poslal kolmou přihrávku.
69
Kvržič odvrací do zámezí, Lyon tak zůstane u míče.
68
Lyon u míče se snaží postupným útokem najít nějakou příležitost k přechodu do zakončení.
67
Nový hráč na hřišti Alispahič pálí vedle branky Gorgelina.
66
Vargič se nyní vytáhl proti nebezpečné ráně Brianda!
65
Hřiště opustil aktivní Danic, na jeho flek na levé straně zálohy přichází Tolisso.
64
A hosté budou střídat, zatímco další akce Rijeky končí v zámezí.
63
Po počátečním tlaku Lyonu se hra zase vyrovnala a Rijeka nejen že nepouští francouzský tým do útoku, ale sama chce tvořit hru.
62
Mvuemba ze vzdálenosti dvaceti metrů míjí branku Rijeky.
61
Domácí došli jen k vápnu, tam o míč přišli.
60
Oproti prvnímu poločasu tempo hry opadlo, moc gólových situací ani střeleckých pokusů ve druhé půli neevidujeme.
59
Benko si nedovoleně vyšlápl na Ferriho.
58
Domácí tým poprvé střídá, vůbec první změna na hřišti v dnešním utkání, odchází Sharbini, nahrazuje jej Alispahič.
57
Rijeka si situaci pohlídala.
56
Pískán faul na druhé straně, Pléu sundal Bertoša a Lyon bude zahrávat přímý kop na způsob zkráceného rohu, tedy z brankové čáry, ale blíž k vápnu.
55
Kramarič si to neohroženě namířil do vápna, tam po souboji s Koném upadl, ale vidí jen žlutou kartu za nafilmovaný pád a hosté se dostanou k míči.
54
Lopes centroval zprava na Danice, ten byl však pokryt a domácí odvracejí hru.
53
Hosté kombinují na vlastní půlce s výhledem na posun směrem dopředu.
52
Ošetřovaný Benko opouští trávník, ale vypadá, že by se měl do hry zase brzo vrátit.
52
Ostrý souboj s Koném odnesl zraněním Benko, vzápětí ve střelecké pozici Gourcuff vysoko přestřeluje.
51
Na malou chvíli se Lyon procpal až do vápna, obránci Rijeky jej však vytlačili a dlaší kombinace kolem vápna skončila nepřesností na kopačkách domácích.
50
Lopes faulován Bertošou.
49
Dlouhý nákop domácích končí až u Gorgelina.
48
Na hranici domácí šestnáctky sudí nepíská i přes dva ostré zákroky z každé straně, rychlý brejk Rijeky pak končí nepřesným centrem.
48
Marič faulován Danicem.
47
Souhra kolem vápna ale nepřináší Lyonu cestu do zakončení.
46
Do druhého poločasu vstupují aktivněji hosté.
46
Žádná střídání jsem zatím na trávníku nezaznamenal, ani signalizace před začátkem poločasu neproběhla, tudíž nejspíš oba týmy v soupiskách stejných jako před úvodním výkopem celého zápasu.
46
Oba týmy na pažitu a nás čeká tedy druhá polovina zápasu.
Tak, máme za sebou první poločas, který nabídl po jedné brance na každé straně. Nejprve šli do vedení hosté, když se po rohovém kopu prosadil z blízka Pléa. Srovnání přišlo za sedm minut, ve 21. minutě také ze situace, která vznikla po rohovém kopu, trefil krásně do šibenice Kramarič.
45
Nic z toho, domácí se ubránili i tomuto rohu.
44
Gourcuffův roh Rijeka odvrátila, přesto se bude zahrávat zase z druhé strany od rohového praporku, míče se ujal Danic.
43
Po pravé straně prch Pléa, jeho centr prosvištěl vápnem domácích, jenže tam jej odvrátili zadáci domácích na roh, těsně před sbíhajícími Gourcuffem s Briandem.
43
Kombinace domácích se musela vrátit k Vargičovi, který dlouhým nákopem posílá míč na půlku Lyonu.
42
Briand napřáhl na hranici dvaceti metrů, ale trefil pouze Mariče před sebou.
41
Po dlouhé době, snad půl hodině, kombinační přechod do útoku ze strany Lyonu, na vápně však odráží nebezpečí kapitán domácích Kněževič.
41
Na Sharbiniho centr si na zadní tyči naskočil Benko, ale hlavičkou minul.
40
Přesto ještě v závěru poločasu roh pro Rijeku.
39
Stále a stále to jsou domácí, kdo diktuje hru a tempo. Lyon ale nyní podstatně pozorněji brání.
38
Po ojedinělém výpadu hostů v útoku se nyní zase Lyon brání ataku Rijeky.
37
Snaha o rychlý přechod do útoku končí na vápně Lyonu.
37
Hosté zahrávali prostřednictvím Danice roh, ale oproti situace ze 14. minuty se tentokrát skóre neměnilo.
36
Tlak domácích ale přece jen mírně polevil, hlavně se v bílém hrající Rijeka nedostává do tolika šancí jako v předchozích minutách.
35
Jestliže po první brance zápasu byla Kantrida ponořena do smutku, teď je již domácím fanouškům jasné, že Lyon je k poražení!
34
Gourcuff si vyšlápl na Tomečaka, standardní situace pro domácí.
33
Maleš zkusil z větší vzdálenosti štěstí, ale minul.
32
Sarr fauloval Benka, míč pro domácí.
31
A tak není divu, že kostrbaté kombinace hostů končí zase u hráčů Rijeky, kteří v posledních minutách diktují obraz hry.
30
O rozpoložení hostů hovoří i aktuální rozehrávka Zeffaneho! Ten měl na levé straně hřiště hromadu prostoru na to, aby potáhl míč a něco vymyslel, místo toho se ale otočil a poslal malou domů Gorgelinovi. Stále populárnější skupina Fanclubu defenzivního fotbalu si Zeffaneho jméno nejspíš vyšije na dres.
30
Močinič nastartoval na pravé straně motory a uprchl až k vápnu, kde přiťukl Sharbinimu, jeho rána ale skončilo velmi daleko od branky Lyonu.
29
A Kněževič Brianda nyní fauloval, Rijeka se bude bránit standardce hostů.
28
A Vargič musí zasahovat! Briand si ve vápně patičkou posunul míč a udělal prostor, ale k balonu a zakončení se již nedostal, předběhl jej totiž právě brankář domácích.
27
Hosté trochu uklidňují svoji momentálně tíživou situaci a po dlouhé době se s míčem na noze dostávají za půlku.
26
Další neskutečná šance domácích! Kvržič obral ve vápně o míč Zeffaneho, to vůbec byla chyba obránce francouzského týmu na pár ran holí přes záda, jenže nebezpečný pas podél brankové čáry netrefili dotírající Kramarič se Sharbinim, ruku na srdce, domácí mohli již vést 3:1, ale stav po gólu na každé straně trvá!
25
Rijeka evidentně nevzdává svůj boj o postup ze skupiny Evropské ligy. S jedném bodem před odvetami moc solidní vyhlídky neměla, teď je ale lepším týmem než francouzský favorit.
25
Lopes neukočíroval poskakující míč a vhazovat bude Rijeka, takže domácí zase u míče.
24
Další velká šance domácích! Kramarič mohl zcela otočit vývoj utkání, na zadní tyči však jen lehce líznul míč, kdyby balon trefil na přímo, domácí by jistě v tuto chvíli již vedli!
23
A domácí při chuti a hlavně zase při míči.
22
Koné zvalchoval Benka, domácí rozehrají přímý kop, pravda z větší vzdálenosti.
21
Rijeka právě vstřelila branku!
Jenže ouha! Bertoša hlavičkou vrátil míč směrem k brance Lyonu, přihrávku převzal ANDREJ KRAMARIČ a jeho fantastická rána z nějakých třiceti metrů končí v šibenici branky překvapeného Gorgelina! Nádherná trefa rijeckého středopolaře!
20
Sharbiniho centr odvracejí hosté až téměř k půlce.
19
Konečně se míč na kopačkách hráčů v bílém dostal až do vápna, jenže ke střeleckému zakončení měla Rijeka i tak daleko. Získala aspoň roh.
18
Hosté v poklidu setrvávají v okolí své šestnáctky, a za tohoto stavu se nejspíš změní režie hry – domácí budou útočit a Lyon čekat na možnost brejků.
17
Další postupný útok Chorvatů zastavuje pozorný Ferri.
16
Domácí si vědomi zřejmě stavu věci zvýšili úsilí a tlačí na defenzívu Lyonu, jenže pořád jen v úctivé vzdálenosti od šestnáctky a střeleckých pozic.
16
Tomečak fauloval a Danic bude rozehrávat přímý kop.
15
Rijeka se snaží ihned po rozehrávce vymyslet cestu ke srovnání.
14
Lyon právě vstřelil branku!
A hosté jdou do vedení! Danic poslal vysoký centr na zadní stranu šestnáctky, hlavičku Gourcuffa se sice obránci snažili odkopnout, ale k míči se dostal Pléa a ze dvou metrů propálil Vargiče!
14
Danic si rohový kop po další akci hostů zopakuje.
13
Danicův centr domácí tým odvrátil.
12
A poplach i na druhé straně! Pléa dostal křížný pas na druhou stranu hřiště, v šestnáctce jedním dotekem zkrotil míč, druhým pak vypálil a Vargič se musel sakramentsky natahovat, aby míč vytáhl na roh!
11
Zatím největší šance domácích! Kvržič poslal zprava míč do šestnáctky a ač mezi dvěma obránci dokázal ve skluzu vystřelit Benko, jenže těsně mimo!
11
Přesto vracejí domácí míč do ohně a štěstí zkusil Kvržič, jenže míjí branku!
10
Tomečakův centr z přímého kopu odvrací obránci Lyonu.
10
Tvrdý souboj Sarra s Benkem a hostující zadák si nepočínal zrovna v rukavičkách, pískán faul a Sarr je rád, že se nežlutilo.
9
Teď zkouší zase domácí tým projít do útoku.
9
Ferri poslal zleva míč za obranu, kam si sbíhal kapitán Lyonu Briand, ale v pádu a v těžké pozici neměla jeho střela ani razanci, ani přesnost. Přesto raději Vargič sbírá míč do náruče. Přesto první náznak skulinky v domácí obraně.
8
Náznak výpadu do šestnáctky odvracejí domácí obránci.
7
Nejspíš to budou hosté, kdo bude aktivnější při hře dopředu, Rijeka se snaží naopak kouskovat hru. Míč zase mimo hřiště, teď vhazuje Lopes.
7
Až od stoperů začíná další útok Lyonu.
7
Tomečak zastavuje útok hostů, míč tedy v zámezí a vhazují hráči v tmavém.
6
Jenže postupný útok domácí zadáci pokazili ještě před půlkou, Lyon z nabídnutého přečíslení vytěžil centr zleva, Danicův pas do šestnáctky ale končí tam, kde vše začalo, u Vargiče.
5
Rychle se dostala hra k Vargičovi, domácí brankář rozehrává.
5
V přehuštěném prostoru zkoušeli domácí poslat zleva vysoký míč do vápna, ale balon se snesl zpět na trávník až za brankou Grogelina. Odkopd od lyonské branky.
5
Na začátku páté minuty si Rijeka aut zopakuje, teď však blíže půlící čáře.
4
Výpad domácích zastavuje na pravé straně obrany Lopes, domácí budou vhazovat.
4
Vargič si vyskočil pro centr a schoval míč do rukavic.
3
Velmi solidně zaplněný stadionek Kantrida uvidí první rohový kop utkání, rozehrají jej hosté.
3
Kvržič na půlce fauluje Gourcuffa.
2
Hosté delší dobu kombinují v okolí půlící čáry a hledají cestu do obrany Rijeky.
1
Benko fauluje Koného, míč pro Lyon.
1
Hned po rozehrávce domácí tým nakopává dlouhý míč za obranu Lyona, ale tam ještě nestačil nikdo v bílém ani doběhnout.
1
Domácí tým nastupuje v bílých dresech se světle modrým křížem přes celý dres. Hosté se prezentují v tmavě modrých dresech s červeným vodorovným pruhem v horní části. Výkop mají domácí.

HNK Rijeka: Vargic – Bertoša, Marić, Knežević (C), Tomečak – Maleš, Močinić, Sharbini, Kramarić, Kvržić – Benko.
Náhradníci: Mance – Datković, Alispahić, Mujanovič, Pokrivač, Brezovec, Krstanović.

Olympique Lyon: Gorgelin – Zeffane, Sarr, B. Koné, Lopes – Mvuemba, Ferri, Danic, Gourcuff, Pléa – Briand (C).
Náhradníci: Frick – Fékir, Tolisso, Njie, Ngouma, S. Koné, Tsimba.

Rozhodčí: Alon Yefet (Izrael).
Oba týmy jsou již na hřišti a máme ještě aktualizované informace o rozestavění obou týmů, takže ještě jednou "line-up"...
Takže ještě jednou vás zdravím u sledování utkání Rijeka – Lyon. Pojďme si postupně představit soupisky.

Lyon – Rijeka 1:0 (Grenier)
Oba týmy jsou po třech odehraných zápasech skupiny na opačných koncích tabulky. Zatímco francouzský tým vede skupinu se ziskem pěti bodů, Rijeka je poslední s bodem jediným. V prvním vzájemném duelu hraném v Lyonu vyhráli domácí 1:0.
Vážení fanoušci vítejte u sledování online přenosu z Evropské ligy, kdy na sebe v rámci 4. kola skupiny I narazí chorvatský tým HNK Rijeka a francouzský celek Olympique Lyon. Přímým přenosem utkání, které startuje pět minut po 21. hodině, vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.