Skončil nám odvetný zápas mezi FC Thun a BK Häcken. Postup do další fáze si dnes pojistil právě domácí celek, který po výsledcích 2:1 a 1:0 vyhrává v celkovém poměru 3:1.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek večera a u dalšího on-line přenosu opět na počtenou!
Držení míče: 58% – 42%
Střely celkem: 11 – 7
Přímé kopy: 24 – 11

Rohové kopy: 6 – 5
Fauly: 9 – 17
90+1
Ojala se snažil prosadit v pokutovém území, ale přihrávku dostal v nesprávný čas a je pískán ofsajd.
90
Ke druhému poločasu se nastavují dvě minuty.
89
Strandberg se ocitl v dobré střelecké pozici, ale jeho následný pokus o vstřelení branky byl zblokován.
88
Sadik byl faulován Anklevem. Druhý zmiňovaný nebyl odměněn žlutou kartou a Sadik bude zahrávat přímý kop.
86
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Lewicki, přichází Ojala.
85
Do konce druhého poločasu nám zbývá posledních pár minut, ve kterých nás čeká ještě plno skvělých akcí.
84
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Schneuwly, přichází Sadik.
82
Velké šance na obou stranách! Domácí hráči se dostali do pozice, odkud vyslali na brankáře Källqvista několik střel a to samé se dělo po rychlém protiútoku na straně domácího Thunu.
80
Schirinzi rozehrává rohový kop a vzniká šance vstřelit další gól švýcarského mužstva.
79
Další hráč se provinil nedovoleným zákrokem a rozhodčí uděluje žlutou kartu Makondelemu.
77
Diváci stále fandí a podporují svůj tým. Mezitím Källqvist vytahuje další zákrok a nepouští Thun do dvoubrankového vedení.
76
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Arkivuo, přichází Zuta.
74
Hra se nám na chvíli opět uklidnila a nevidíme žádné šance, které by mohly skončit gólem.
72
Švédský tým má k dispozici opět rohový kop, ke kterému se staví Ericsson. Ten do této doby rozehrával všechny rohové kopy Häckenu.
71
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Martínez, přichází Frey.
69
Thun právě vstřelil branku!
Přece jen jsme se dočkali první branky, která přichází v devětašedesáté minutě! Postaral se o ní SANOGO JUNIOR, který tak dostává svůj tým do vedení – 1:0.
68
Další střela v podání hráčů z Thunu! Källqvist si připisuje další zákrok a drží tak svůj tým!
67
Na hřišti se momentálně nic vážnějšího neděje, hra se přelévá ze strany na stranu a na gólové šance si musíme počkat.
65
Máme za sebou odehráno více jak hodinu dnešního zápasu a stále nám na světelné tabuli svítí výsledek 0:0.
63
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Gustafsson, přichází Strandberg.
61
Domácí jsou blízko vstřelení první branky v dnešním zápase. Schneuwly zkoušel prostřelit brankáře Källqvista, ale bez úspěchu.
60
Hediger oprávněně vyfasoval žlutou kartu za předvedený zákrok na soupeře.
59
Williams zachytil nahrávku Lüthiho a může se tak vydat na dlouhou cestu k bráně Faivreho.
57
Williams byl blízko brány Thunu, ale svou střelu nedokázal umístit mezi tři tyče, a tak bude vykopávat od své brány Källqvist.
55
Ericsson bude zahrávat rohový kop, který se bude snažit procpat do šestnáctky. Tam na míč čekají jeho volní spoluhráči.
53
Více ze hry mají opět domácí hráči, kteří si vytvářejí velmi zajímavé akce. Prozatím se ale gólově nedokáží prosadit.
52
Zuffi si vybojoval rohový kop, který sám bude rozehrávat od rohového praporku.
50
Sanogo poslal k zemi hráče Häckenu. Lewicki se ale po chvilce zvedá a zdá se, že bude moct pokračovat v dnešním zápase.
49
Anklev si vynutil faul od svého soupeře a může tak zahrávat přímý kop proti bráně švýcarského Thunu.
48
Schneuwly byl blízko vstřelení prvního gólu v dnešním zápase! Jeho střela však skončila těsně vedle pravé tyče.
47
Střídání v týmu FC Thun: ze hřiště odchází Reinmann, přichází Siegfried.
45+1
Na konci prvního poločasu dostává ještě jednu žlutou kartu Anklev, který tvrdě srazil soupeře k zemi.
45+1
K prvnímu poločasu se nastavuje pouze šedesát vteřin a Lüthi bude zahrávat ještě jeden rohový kop na straně Thunu.
45
Uvidíme zřejmě poslední rohový kop domácího Thunu, kterému se prozatím nedaří využívat vzniklé šance.
44
Za malou chvíli nám bude oznámeno, kolik minut nastaví hlavní arbitr dnešního zápasu k prvnímu poločasu.
43
Domácí dostávají své soupeře pod obrovský tlak a snaží se projít do pokutového území, kde by se pokusili ohrozit bránu Källqvista.
41
Ericsson si vynutil faul přibližně pětadvacet metrů od brány Thunu. Nastává velká příležitost pro hráče Häckenu.
40
Do konce prvního poločasu nám zbývá posledních pět minut. Dočkáme se první branky?
39
Gustafsson byl faulován Björkem a může využít výhody, kterou mu ponechal rozhodčí Hunter.
38
Arkivuo je faulován u postranní čáry a je nařízen volný kop pro hráče švédského mužstva.
37
Další rohový kop a opět je to Zuffi, který se snaží procpat míč do pokutového území.
36
Källqvist předvádí neskutečný zákrok proti střele jednoho z útočníků Thunu. Brankář Häckenu také sklízí velký potlesk publika.
35
Na hřišti momentálně převažují spíše domácí hráči, kteří právě teď mají více ze hry a dostávají se do větších šancí než Häcken.
34
Lewicki opět fauluje soupeře. Další rozehrávku bude mít na starost Schneuwly.
32
Lewicki fauloval Hedigera. Druhý zmiňovaný si bere míč a rozehrává přímý kop proti soupeřově bráně.
31
Zuffi rozehrával rohový kop, který se mu vůbec nepovedl a následně svou chybu chtěl odčinit střelou na Källqvista. Ten byl ale připraven a zasáhl na výbornou.
30
Je za námi prvních třicet minut zápasu. U míče jsou hráči domácího celku.
29
Zuffi fauloval Arkivua, který se nyní staví k rozehrání přímého kopu. Uvidíme, zda z toho něco vytěží.
26
Hra je velice vyrovnaná. Také tomu tak napovídá držení míče, které je pro oba celky padesáti procentní.
25
Wahlström a následně Hediger faulují své soupeře a je nařízena rozehrávka od poloviny hřiště.
23
Sotva Lüthi rozehrál rohový kop, už stačil vyfasovat žlutou kartu od arbitra Huntera.
22
Domácí hráči mají možnost rozehrát další rohový kop. K míči se staví Lüthi, ale míč přeletěl pokutové území.
20
Před chvílí neúspěšný Chatto se dopouští nedovoleného zákroku na Schneuwlyho. Je nařízen přímý kop, proti švédskému Häckenu.
19
Chatto se snaží prosadit ve středu hřiště, ale soupeři mu míč berou zpod nohou a mohou se vydat na bránu domácího Thunu.
18
Gustafsson se dostal ke své druhé střele v dnešním zápase a opět netrefuje bránu! Střela neměla dostatečnou razanci a minula levou tyč o pár centimetrů.
17
Ani rohový kop se švédskému mužstvu nepodařil využít a domácí odkopávají míč za polovinu hřiště.
16
Williams kličkuje mezi hráči a dostává se k pokutovému území odkud se snaží vyslat tvrdou střelu na bránu Faivreho, ale jeho pokus byl včas sražen a míč putuje do zámezí.
15
Sanogo Junior mohl být teď rád, že za faul na Ankleva nevyfasoval žlutou kartu. Byl to od něj opravdu tvrdý zákrok.
14
Ericsson se staví k přímému kopu, který letí nad zdí! Faivre skáče včas po letícím míči a drží svůj tým.
13
Makondele si počínal nedovoleně a je nařízen přímý kop pro hráče švýcarského Thunu, kteří před chvílí byli blízko vstřelení úvodní branky.
11
Anklev fauluje Wittwera a je napomínám sudím, jelikož jeho zákrok byl na hranici s pravidly.
10
Výborně zahraný přímý kop! Do střely se dostává Martínez, ale jeho střela nakonec nemá ten správný směr a letí vedle brány Källqvista.
10
Vidíme další faul Häckenu. Ericsson si dovolil na Zuffiho, který padá na trávník a Thun má možnost zahrání dalšího přímého kopu.
9
Makondele se hnal do pokutového území, jelikož na něj letěla přihrávka od spoluhráče. Postranní rozhodčí viděl malý pohyb vpřed a píská se ofsajd.
7
Švýcarský tým se dostává do útoku, ale Björck fauloval Schneuwlyho a rozhodčí Hunter nařizuje přímý kop proti bráně Häckenu.
6
Simon Gustafsson je varován sudím, jelikož v souboji s Schirinzim si počínal nedovoleně.
4
Z protiútoku nedokázali hosté z Häckenu nic vytěžit. Míč se dostává do zámezí a bude se zahrávat rohový kop, ke kterému se postaví Ericsson.
3
K rohovému praporku se staví Lüthi, který ale nedokázal přesně odcentrovat míč do pokutového území a do protiútoku se ženou hosté.
2
Do dnešního zápasu se lépe vrhli domácí hráči, kteří si ihned po úvodním výkopu vybojovali rohový kop a mohou tak ohrozit bránu švédského Häckenu.
1

FC Thun: Faivre – Lüthi, Reinmann, Sulmoni, Schirinzi, Hediger, Zuffi, Wittwer, Sanogo, Schneuwly, Martínez

BK Häcken: Källqvist – Anklev, Björck, Arkivuo, Wahlström, Chatto, Ericsson, Makondele, Lewicki, Simon Gustafsson Williams

Rozhodčí: A. Hunter – E. Shanks, R. Storey.
PRVNÍ ZÁPAS

Hráči mají za sebou již první zápas třetího předkola, který skončil výhrou dnes domácího Thunu, který po gólech Zuffiho vyhrál nad Häckenem 1:2. Za švédský celek snižoval ve čtyřiašedesáté minutě Ericsson. V tomto zápase se rozdali celkem tři žluté karty.
FC THUN

Tento švýcarský celek postoupil do třetího předkola přes muždtvo Chikhura, které porazili hráči Thunu v obou zápasech. Na domácím hřišti vyhráli v poměru 2:0 a o týden později se hrálo na hřišti Chikhury, kde vyhráli opět švýcarští hráči – 1:3.

BK HÄCKEN

Švédský tým Häcken narazil ve druhém předkole na pražskou Spartu, proti které bojovali do posledních sil a dokázali postoupit až do třetího předkola. První zápas se odehrál v Generali Aréně (Praha), kde se odehrál vyrovnaný zápas – 2:2. Odveta přišla o týden později ve Švédsku, kde dokázali právě domácí vstřelit jedinou branku utkání a zaslouženě postoupili.
Dobrý večer u sledování online přenosu ze třetího předkola Evropské ligy, kde se nám dnes představí domácí FC Thun, který v odvetném zápase přivítá na svém trávníku BK Häcken.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.