To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 3:2. Fauly: 17:10.
Je dohráno, Tottenham Hotspur porazil FC Dněpr Dněpropetrovsk 3:1 a tento výsledek anglickému celku stačil k postupu mezi nejlepších šestnáct týmů. Přitom to s Tottenhamem vypadalo bledě, neboť ve 48. minutě skóroval Zozulja a domácí potřebovali vstřelit tři branky. Tu vyrovnávací dal v 56. minutě Eriksen a pak přišel velmi důležitý okamžik. V 62. minutě se nechal vyloučit Zozulja a nabídnutou přesilovku Tottenham bleskově využil. Mezi 65. a 69. minutou se dvakrát trefil Adebayor a rozhodl tak o postupu. Hostům nepomohly ani střely v posledních minutách, kdy se několikrát vyznamenal Lloris. Pro Dnépr tak Evropská liga končí, Tottenham v osmifinále čeká Benfica Lisabon.
90+5
Míč je na půlce Dněpru, Denis Kulakov fauloval a i on obdržel žlutou kartu.
90+4
Lloris se opět vytáhl a vytlačil dobře mířený Konopljankův přímý kop! Mnoha fanouškům domácích by se krve nedořezal.
90+3
Navíc je tu velice nebezpečný přímý kop.
90+3
Michael Dawson musel zastavit Giuliana a nakonec z toho byl docela nešetrný faul a žlutá karta.
90+2
Domácí obránci signalizují ofsajd Matheuse a pomezní rozhodčí to vidí stejně.
90
Rozhodčí přidá pět minut!
90
I tak se ale po nákopu dostával k brance Matheus, Lloris odkopával co nejdál.
90
Bentaleb s Dembélém rozehráli nakrátko, snaží se nepůjčit míč soupeři.
90
Přímý kop pro Tottenham, Ruslan Rotaň navíc obdržel žlutou kartu.
88
Poslední střídání Tottenhamu, Roberto Soldado má dnes své odehráno, zbývající minuty odkope Harry Kane.
87
Lloris teď podržel svůj tým, když se vytáhl proti umístěné střele z dálky v podání Konopljanky! Důležitý okamžik.
86
Přímý kop hostů, ti okamžitě rozehrávají, času nemají nazbyt.
85
Změna i v domácím dresu, Androse Townsenda vystřídal Aaron Lennon.
84
Střídání hostů, z trávníku odešel Artem Fedeckij a nahradil jej Denis Kulakov.
83
No, Tottenham si musí dávat pozor na rychle průniky, z pravé strany pálil z úhlu Selezňov a Lloris musel rychle na zem.
82
Jako například teď, kdy si na Townsendův centr naběhl Soldado a ve skluzu poslal míč těsné nad břevno!
81
Tottenham neblázní, nežene se bezhlavě za čtvrtým gólem, snaží se naopak podržet míč, ušetřit čas a počkat si na nejvhodnější okamžik pro úder..
80
Ne ne, tohle faul nebyl, Strinić dokázal skluzem obehrát Townsenda.
79
Hosté se ale nevzdávají, momentálně dokázali soupeře zatlačit před vápno.
78
Soldado na zemi, faul to ale není. Naopak se pískal Soldadův ofsajd.
76
Střídají i domácí, za potlesku tribun odchází Sandro, místo něj bude hrát Nabil Bentaleb.
75
I přes Mazuchovu obranu se Eriksem dostal k patičce na Soldada, jeho střela byla sražena.
73
Domácí si teď určité oddechli, neboť po pravé straně se do vápna dostal Matheus, přihrávku už přebíral Fedeckij, ale Lloris ve spolupráci s obranou nakonec dostal míč z pokutového území.
72
Tohle byla přihrávka do ofsajdu, Lloris ale stejně vystartoval včas a míč odkopl.
71
Je zde už zmiňované střídání hostů. Odešel Jaba Kankava, novým hráčem je Jevhen Selezňov.
69
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak teď je to domácí válec! Mazuch teď hodně zaspal, nechal EMMANUELA ADEBAYORA přijmout pas od Fryerse, útočník Toga se bleskurychle uvolnil a střelou podél Bojka dává zatím postupový gól!
68
Hosté chystají střídání, dá se očekávat posílení obrany.
67
Pískal se faul proti domácím, Bojko s rozehrávkou nikam nespěchá.
65
Domácí už vedou. Eriksen našel zleva na hranici ofsajdu EMMANUELA ADEBAYORA a ten si zblízka poradil – pravačkou poslal míč za bezmocného Bojka.
63
Konečně už zase hrajeme, Eriksenovi se ale rozehrávka přímého kopu vůbec nevydařila.
63
Zozulja už odchází kabin.
63
Zozulja je hodné rozezlený, s verdiktem vehementně nesouhlasí a od ostatních ho musí držet domácí Adebayor.
63
A pozor, je tu docela divočina. Roman Zozulja dal Vertonghenovi malou hlavičku a na pokyn asistenta mu hlavní sudí ukázal červenou kartu!
62
S přímými kopy se nám teď roztrhl pytel, Eriksen si staví míč na další pokus.
60
Přímý kop rozehrál Rotaň na střed, kde si naběhl Konopljanka a ten technickým pokusem napálil tyč!
59
Jan Vertonghen za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
58
Matheus byl faulován Vertonghenem i zde uvidíme přímý kop z ostřejšího úhlu.
57
Trenér Tim Sherwood v menší výměně názorů s rozhodčím, z jeho strany přilétlo i několik peprnějších výrazů.
56
Je srovnáno! Ke střele k poměrně ostrého úhlu se odhodlal CHRISTIAN ERIKSEN, zatočil míč k tyči a ten i přes obrovskou Bojkovu snahu skončil v síti!
55
Faul na Adebayora v podání Kankavy, tohle je další příležitost na vyrovnání.
53
Soldado se už radoval z vyrovnávací branky, jenže fázi radosti vystřídala velice rychle fáze zklamání – rozhodčí mával ofsajd.
52
Tohle bylo slibné! Adebayor sklepl hlavou míč na Dembélého, jeho střela o zem ale skončila pouze na horní síti.
51
Centr Naughtona byl příliš prudký, na to tohle nemohl Adebayor dosáhnout. Míč končí v zámezí, bude patřit hostům.
50
Domácí vhazují, rozjíždí postupný útok po pravé straně.
49
Tottenham se ihned snaží o vyrovnání, centr Fryerse však byl hostující obranou odkopnut.
48
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí tým šok, neboť postup do dalšího kola se o kus vzdálil! Na přímý kop v podání Rotaně si naskočil ROMAN ZOZULJA a hlavou poslal míč do sítě. Lloris si na něj sice sáhl, vytlačit jej ale nezvládl.

Fauly: 8:4
První půle je za námi a stav je stále 0:0, což svědčí hostům, ti by totiž za tohoto stavu postupovali do další fáze Evropské ligy. Tottenham zatím marně dobývá Bojkovu branku, nejvážnější příležitost přišla s Eriksenovým přímým kopem, jenže dalekonosný pokus si Bojko pohlídal. Tottenham má tak 45 minut na to, aby smazal ztrátu z prvního utkání.
45+1
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Souboj Adebayora s Rotaňem byl vyhodnocen jako faul domácího hráče a skutečně, bylo tam nedovolené vrážení.
45
První žlutá karta utkání, za vysokou nohu ji dostal Sandro.
44
Mazuch opět výborně, pracuje opravdu skvěle, přes něj zatím neprošlo vůbec nic.
42
Centr odvrátil Zozulja pouze k Naughtonovi, jeho následná bomba byla sražena.
41
Je tu ale rohový kop pro domácí tým.
41
Také se rozhodl pro centrovanou přihrávku, tu hosté bez jakéhokoliv zaváhání pokryli.
40
Eriksen se opět chystá k přímému kopu, má to ale ještě dále, než před časem.
38
Přímý kop i na druhé straně, domácí rychle rozehráli na Sandra, jeho dalekonosný pokus skončil na tribuně za Bojkovou brankou.
37
Po signálu se nakonec do míče opřel Matheus, jenže dal míči opačnou faleš a ten skončil takřka u rohového praporku.
36
Vertonghen si v souboji proti Zozuljovi pomohl dle sudího faulem, je tu přímý kop z 30 metrů.
35
Vysoký centr končí na hranici pokutového území, kde jej chytil Bojko.
34
Tlak Tottenhamu je hodně plytký, domácím dělá problém se dostat na dostřel.
33
Fryers v běžeckém souboji přetlačil Matheuse, míč končí v zámezí, vhazuje Tottenham.
31
Na druhé straně se do vápna probil už ošetřený Matheus, uvnitř se zřítil, penaltu si však nevymodlil.
30
Rychlá akce Tottenhamu, Eriksen přihrál na Soldada, ten chtěl patičkou posunout na Adebayora, přes Striniće to ale neprošlo.
28
Nyní se na trávníku ocitl Matheus, bude potřeba i ošetření. To se ale odehraje za autovou čárou.
27
I když to bylo k brance takřka 30 metrů, poslal Eriksen míč přes zeď, mířil k tyči, Bojko však byl pozorný a předvedl dobrý zákrok.
26
Na druhé straně se zákrok na Vertonghena píská, Eriksen si už chystá míč na střelu.
25
Fedeckij je po souboji se Soldadem na zemi, schytal pěkný úder loktem do brady, rozhodčí si toho ale nevšimli a domácí budou vhazovat.
24
Menší zaváhání hostů, toho už využíval Eriksen, ale ani on se ke střele nedostal.
22
Hosté jsou v devíti naskládáni na hranici pokutového území, Tottenham se zatím neumí přes tento pevný blok dostat.
21
Velice překombinovaná akce domácích, finální Eriksenova přihravka skončila v zámezí.
20
Konopljanka sice nabíral slušné tempo při přesunu do útoku, obrana Tottenhamu jej ale nakonec zvládla přibrzdit a nakonec i obrat o míč.
19
Centr se dostal pouze k domácímu Dawsonovi, ten jednoduše vyvezl po pravém křídle.
18
Rohový kop pro Dněpropetrovsk.
17
Eriksen si nabíhal do volného prostoru, už byl ve střelecké pozici, když jej zezadu obral o míč Rotaň.
16
Na trávníku leží Zozulja, oba týmy čekají, jestli se zvedne, nebo zda bude nutné přerušit hru.
14
Střela Soldada z velice ostrého úhlu končí mimo, tohle nemohlo Bojka ohrozit.
13
Domácí se zatím snaží posílat do pokutového území větší množství centrů, jenže Mazuch zatím působí jako strážná věž a vše odvrací.
11
Centr končí u Llorise, ten jej pohodlně chytil do náruče.
10
Po faulu na Konopljanku bude Dněpr rozehrávat přímý kop, uvidíme centr z levé strany.
8
Centr od rohového praporku nebezpečí neznamenal, dopředu už pospíchají hostující hráči.
8
Tohle byla první šance utkání. Soldado sklepl na Eriksena, jeho tvrdou ránu srazil Mazuch na roh!
7
Po pravé straně unikal Matheus, dál, než k centru se ale nedostal.
6
Tottenham je v úvodních minutách aktivnější, není se co divit, je potřeba dohánět ztrátu...
5
Na druhé straně zaváhal Strinić, Townsend ho obral o míč, posunul na Soldada, ten se už dostával do zakončení, když k němu přistoupil Mazuch a odzbrojil ho.
4
Trochu riskantní Llorisův odkop, trefil jednoho z hostujících hráčů a nakonec si mohl oddechnout, když dostala obrana míč z blízkosti jeho pokutového území.
3
Další centr do vápna Dněpru, i tentokrát byl míč odvrácen.
2
Z levé strany centroval po zemi Fryers, Mazuch razantně odkopl.
1
Domácí rozjíždí pozvolna první útok.
1

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Dawson (C), Vertonghen, Fryers – Townsend, Sandro, Dembélé, Eriksen – Adebayor, Soldado.
Náhradníci: Friedel – Veljković, Lennon, Paulinho, Chadli, Bentaleb, Kane.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckij, Mazuch, Čeberjačko, Strinić – Matheus, Kankava, Giuliano, Rotaň (C), Konopljanka – Zozulja.
Náhradníci: Laštůvka – Douglas, Kulakov, Politylo, Kalinič, Selezňov, Gama.

Rozhodčí: Antony Gautier – Michael Annonier, Philippe Jeanne (všichni FRA).
Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání za pár okamžiků začne.
Zápas na White Hart Lane se odehraje ve druhé várce čtvrtečních zápasů, to znamená od 21:05. Rozhodně si tak na tento čas nic neplánujte a sledujte s námi napínavý souboj o postup mezi nejlepších šestnáct týmů Evropské ligy. Jste zváni.
Hlavním rozhodčím bude Antony Gautier z Francie, na pomezí budou jeho krajané, Michael Annonier a Philippe Jeanne. Čtvrtým sudím je nominován Guillaume Debart a u branek budou hlídkovat Benoit Bastien a Benoît Millot, taktéž z Francie.
Utkání je samozřejmě stále otevřené, na anglickém týmu ale leží povinnost podat aktivnější výkon, než tomu bylo minulý týden na Ukrajině. Dá se očekávat, že trenér Sherwood neponechá nic náhodě a pošle na trávník to nejlepší, co v kádru má. Jestli to ale bude na tým Dněpropetrovsku, který vede bývalý kouč Hotspur, Juande Ramos stačit, to teprve uvidíme.
První zápas přinesl celkem zajímavý průběh, kdy Dněpr dokázal využít svého domácího prostředí, zaskočil soupeře a výsledkem byla první ztráta Tottenhamu v letošním ročníku. Ano, po šesti výhrách v řadě Tottenham padl nejtěsnějším poměrem, 0:1. O jedinou branku se v 81. minutě postaral proměněnou penaltou Konopljanka.
Dobrý večer u sledování odvety Evropské ligy mezi Tottenhamem Hotspur a FC Dněpr Dněpropetrovsk. Podle výsledku z prvního utkání nás čeká velice otevřený duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.