To je ode mě z dnešního duelu skupiny J mezi Trabzonsporem a Legiou Varšavou vše. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy u nějakého onlajnu – na početenou!

Ofsajdy: 5-2
Fauly: 10-13
ŽK: 4-3
ČK: 0-0
I když byla Legia ve druhém poločase jasně lepším celkem, přesto Trabzonspor dokázal vyhrát a dokonce navýšit svůj náskok na 2:0. Vše začalo v 7. minutě, kdy se po několika střelách prosadil Janko a druhou, pojišťovací branku, přidal až pár minut před koncem Adin z přímého kopu. Trabzonspor si touto výhrou pojistil první místo a naopak Legia už má jen mizivou šanci na postup do dalších fází Evropské ligy.
Zákroky brankáře Wojciecha Skaba (LEG) – 2.
Zákroky brankáře Onura Kivraka (TRA) – 8.
90+4
Tohle byl hodně zbytečný faul. Už ležícímu Furmanovi dal Güral hlavičku přímo do obličeje a za tento akt vidí žlutou kartu.
90+3
Do poslední minuty vkráčejí hosté s míčem na noze.
90+2
Domácí se snaží držet míč na svých kopačkách daleko od své branky. To se jim zatím moc nedaří. Ale vybojovali aspoň autové vhazování na své polovině.
90
Zápas je nastaven o 3 minuty.
90
Roh se hostům nepovedl a ihned po výkopu se míče zhostili domácí.
90
Až nyní náznak šance. Brzyskeho střelu vyrazil Kivrak na roh.
89
Legia drží v posledních minutách míč na svých kopačkách a do žádných nebezpečných situací se nežene.
88
Jodłowiec to v souboji se silou přepískl a Yumlu doslova svalil na zem.
87
Dvalishvili se objevil v ofsajdu.
86
Legia se snaží ještě se zápasem něco udělat, aspoň snížit, ale dnes jí není přáno vstřelit gól. To především díky skvěle chytajícímu Kivrakovi.
85
Střídající Güral se dostal do velké šance, když zachytil jeho spoluhráč Erdoğan míč a hnali se 2 na 2. Güralova střela ale mířila hodně mimo pravou tyč Skabiho.
83
Trabzonspor právě vstřelil branku!
K volnému kopu se postavil OLCAN ADIN, který propálil vše, co mu stálo v cestě a zvyšuje už na 2:0!
Bez asistence.
82
Brzyski zfauloval Erdoğana a domácí budou rozehrávat z levého rohu velkého vápna volný kop!
81
Poslední střídání domácích v dnešním utkání. Na místo Mierzejewskeho se postavil Aydogdu.
80
Domácí podruhé střídají. Güral se podívá na hřiště za unaveného Henriqueho.
79
Rzezniczak uviděl žlutou kartu za zbytečné slova na adresu rozhodčího.
78
Kivrak předvedl dva fantastické zákroky. Nejprve dokázal reflexivně vyboxovat ránu Dvalishviliho a následně zpoza velkého vápna napřáhl Furman, jehož střelu domácí brankář vyrazil hrudníkem. Poslední střela Broze šla už ale mimo.
77
Další z centrů z levé strany Varšavských hráčů končí na hlavách stoperů.
77
Po neúspěšném útoku Trabzonsporu se do protiútoku žene Legia.
75
Volný kop skončil na hlavě prvního bránícího hráče.
75
Po faulu Erdoğana bude Legia kopat volný kop z úctyhodné vzdálenosti.
74
Legie využívá posledního střídání. Ze hřiště odešel Kosecki, kterého nahradil Kucharczyk.
74
Ojamaa se přihlásil před vípnem domácích o míč a vyslal svojí pumelenici na Kivraka, jeho střela mířila k pravé tyči, ale brankář si s tím rady věděl.
72
Legia zamkla a snažila se dostat míč do obrany Trabzonsporu. Domácí ale dokázali na poslední chvíli odebrat hostům míč od nohy.
71
Kucharczyk se už chystá za postranní čarou, půjde do hry za některého ze svých spoluhráčů, který se nachází na hřišti.
70
Míče se po nákopu zmocnili hosté.
70
Ze hřiště odešel střelec dnešního, prozatím, jediné branky, Janko. Toho na hřišti nahrazuje Erdoğan.
69
Faul na Zokoru. Domácí mají výhodu volného kopu.
68
Henrique úplně zbytečně fauloval na polovině hřiště, za což si od hlavního arbitra vysloužil žlutou kartu.
67
Bamba raději po rohovém kopu Legie, odkopl balón do zámezí.
65
Kapitánskou pásku po Vrdoljakovi převzal Rzezniczak.
65
Hostující kapitán Vrdoljak je vystřídán, nahrazuje ho Furman.
63
Kosecki mohl běžet sám v tváří v tvář proti Kivrakovi. Na poslední chvíli mu však pod nohy neohroženě skočil Yumlu.
63
Z volného kopu nic nebylo, ale s následnou dorážkou z otočky od Pinta, měl Kivrak už plné ruce práce.
62
Bamba uviděl za hrubý faul zezadu žlutou kartu.
60
Brzyski, který hraje už třetí sezónu v Legii Varšava, fauloval Mierzejewski. Ale byl to klasický souboj, takže se tento souboj obešel bez karty.
59
Kosecki se snažil z levé strany centrovat do vápna. Zde našel pouze náruč Kivraka.
57
Bosingwova střela z velkého vápna zblkována obránci Legie.
56
Henrique se společně s Jankem hnal 2 na 2. Prvně jmenovaný to vzal na sebe a zkusil vystřelit. Jeho střelu zblokoval a rozehrál jeden z hostujících stoperů.
56
Ofsajd v podání Janka.
55
Pinto mohl střílet z první, po centru svého spoluhráče. Zpracovávaný míč mu ale sebral Janko a snažil se prodrat do středu hřiště.
53
Faul na Janka znamená volný kop pro Trabzonspor.
53
Sérii útočných akcí ukončuje ofsajd , ve kterém se objevil Dvalishvili.
52
Dvalishvili se snažil ve vápně soupeře přehlavičkovat Bosingwu. To se mu dvakrát nepovedlo.
51
Roh byl zahrán na krátko. Nadvakrát tuto situaci vyřešil Henrique.
51
Brzyskeho střela zblokována. Další ze série rohů Legie.
50
Ani napodruhé jim však roh vůbec nesedl.
50
Hosté mají možnost dalšího zahrání rohového kopu.
49
Hosté vybojovali roh.
48
Varšavané předvedli skvělý ťukec a míč si předávali na jeden dotek. Chyběla finální přihrávka.
47
Demir fauloval Dvalishviliho na polovině hřiště.
46
Legia se snažila hned v úvodu o útok. Hosté narazili na obrannou zeď domácích.
46
Hráči se vrátili z šaten a vše je připraveno k zahájení druhého poločasu. Čeká už se pouze na hvizd hlavního rozhodčího.
Statistiky 1. poločasu:

Střely: 6-4
Střely na bránu: 3-2
Ofsajdy: 4-0
Fauly: 3-7
ŽK: 1-2
V prvním poločase byl k vidění velmi svižný fotbal, který se přelévá ze strany na stranu. Čehož v 7. minutě využil Marco Janko a natřikrát překonal hostujícího brankáře. Následně se 31. minutě hosté marně dožadovali pokutového kopu, nakonec sami dostali žlutou kartu za simulování, přesněji Kosecki. V posledních 10 minut začali mít převahu především Varšavané. Máme se ve druhém poločase na co těšit!
45+1
Sám Adin rozehrával volný kop. Jeho ráně scházel směr a branku vůbec netrefil.
45+1
Brzyski vzal pronikajícího Adina takticky za dres a stáhl ho. Standardní situace pro domácí z výhodné pozice.
45
Nastavuje se 1 minuta nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase.
44
Kivrak siu povyběhl pro centrovaný míč, jeden z útočníků hostů ho při tom atakovalo a Kivrak se nechává ošetřovat.
43
Dvalisvili ztratil při pokusu o přechod do velkého vápna domácích míč. Následný protiútok musel zastavovat kapitán hostů, Vrdoljak.
42
Dvalishvilimu z prostoru před brankou na poslední chvíli zablokoval střelu Bamba. Hlavní arbitr, ani jeho asistent na lajně ale teč od nohy Bambaho neviděli. Následuje odkop od branky.
41
Na druhé straně se snažil do vápna dostat Bosingwa, ale soustředicí se obránci hostů odkopli míč do zámezí.
40
Po centru do vápna domácích ale stáhl k zemi jednoho z obránců Júnior. Kivrak tak může odkopávat od vlastní branky.
39
Po faulu Maloudy je tu volný kop pro Legiu. Tento kop se bude zahrávat ze 40 metrů.
38
Útočná akce Trabzonsporu je zastavena praporkem pomezního, ofsajd.
37
Dvalishvili dostal skvělou přihrávku od svého spoluhráče, Vrdoljaka, ale jeho střela ze skluzu nenadělala domácímu brankáři problémy.
36
Jolowiec se Zokorou, kteří se jako první začali postrkovat nakonec vyfasovali od hlavního arbitra žlutý kartónek.
36
34
Maluda na své útočné výpravě doslova převálcoval jednoho ze stoperů hostů. Po té se na hřišti strhla mela mezi hráči.
32
Za předchozí incident nakonec uviděl Kosecki žlutou kartu. Rozhodčí se domníval, že Kosecki simuloval.
31
Kosecki se skácel ve vápně na zem po skluzu Demira, ale pokutový kop odpískán nebyl. Z opakovaných záznamů bylo vidět, že se Legia dopouštěla penalty oprávněně.
31
Aut rozehráli na krátko a jsou stále v držení míče. Míč už dvakrát přešel z jedné strany obranné řady na druhou.
30
Na zemi zůstal po vzdušném souboji ležet Janko. Hosté zakopli míč do zámezí.
29
Mierzejewski rozherával nacvičený volný přímý kop. Janko se však objevil v ofsajdu a k míči se dostávají hosté.
28
Po faulu Vrdoljaka, bude Trabzonspor rozehrávat volný kop z nebezpečného místa.
27
Janko si říkal o žlutou kartu za zakopnutý míč po odpískání faulu. Bezborodov ale zůstává v klidu a domácího borce pouze napomíná.
26
Rozhodčí nejprve nesouhlasil s diváky na stadionu, kterým se nelíbil údajný faul na Zokoru. Jen co se naopak na druhou stranu začali dostávat hosté z Polska, byl odpískán faul za tahání za dres.
24
Domácí šli do přečíslení 3 na 2. Centr do vápna Legie s přehledem odhlavičkoval Júnior a to hned dvakrát za sebou.
23
Legia vyčkává se svými přihrávkami a raději si přihrává mezi svými obránci. Jen co jeden z obránců míč nacentruje, nikdo se za míčem neřítí.
22
Ojamaa raději odkopával do zámezí, před dotírajícími záložníky domácích.
20
Nepřesná přihrávka Koseckiho znamená ukořistění míče domácími.
19
Trabzonspor se znovu tlačí do útoku po levé straně, odkud se vyvíjí většina jejich útoků.
18
Hosté poprvé v zápase na delší dobu zamkla Trabzonspor na jejich polovině. Tato akce vyústila nepřesnou střelou Wawrzyniaka.
17
Dossa Júnior fauloval Janka. Trabzonspor rozehrával dlouhým nákopem na útočníky. Míče se nikdo nedotkl a následuje odkop od branky Skaba.
15
Legia se snaží kombinovat v obranných řadách. Trabzonspor je o nějakou větší šanci prozatím nepouští.
15
Domácí se po centru na Adina objevili v jasném ofsajdu.
13
Maluda vzal u pravé postranní čáry jednoho ze záložníků Varšavy skluzem přes nohy.
12
Mierzejewskimu se roh vůbec nepovedl a míč skončil na hlavě prvního obránce, kterým byl Júnior.
11
Zblokovaná střela Trabzonsporu znamená roh pro domácí.
9
Janko byl v další akci zastaven praporkem asistenta rozhodčího, ofsajd.
8
Tak nakonec střídá Zyro, kterého na hřišti nahrazuje Ojamaa.
7
Trabzonspor se po velmi hektickém přechodu do útoku dostal do vápna soupeře. Zde Adin poslal křižnou přihrávku, která našla MARCA JANKA, který na třikrát překonal brankáře Legie.
6
Rzeźniczak je ošetřován na své lavičce a vypadá to, že bude střídat.
6
Legia těží z aktivního napadání domácích fotbalistů. Hluboko na útočné polovině zastavili rozehrávku stoperů Trabzonsporu.
5
Po pokusu Legie přejít do rychlého protiútoku, budou domácí zahrávat znovu aut.
4
Dvalishvilimu se míč odrazil od paty a Trabzonspor bude zahrávat aut.
2
Domácí v rámci fair play vracejí míč hostům.
Po střetu Skaba s vlastním stoperem, Rzeźniczakem a následně byl míč odkopnut do zámezí. Rzeźniczak se jen těžko zvedal ze země.
1
První náznaky útoky na obou stranách konči na kopačkách stoperů.
1
Los o úvodní výkop vyhráli hosté.
Hráči jsou seskupeni kolem středového kruhu a drží minutu ticha za Kadira Özcana.
Hráči jsou již nastoupeni na hřišti, společně se všemi rozhodčími.

Trabzonspor AŞ: Kivrak (C) – Bosingwa, Yumlu, Bamba, Demir – Adin, Malouda, Henrique, Zokora, Mierzejewski – Janko.
Náhradníci: Ayvaz – Kacar, Erdoğan, Yavru, Aydogdu, Alanzinho.

Legia Varšava: Skaba – Broź, Rzezniczak, Júnior, Brzyski – Kosecki, Vrdoljak (C), Pinto, Jodłowiec, Zyro – Dvalishvili.
Náhradníci: Wienczatek – Wawrzyniak, Bereszyński, Łukasik, Furman, Ojamaa, Kucharczyk.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubev, Semenov
4R: Gavrilin.
Trabzonsport AS
Trabzonspor má po dvou odehraných kolech základní skupiny J na svém kontě 4 body za jednu výhru a jednu remízu. V prvním zápase dokázal vyhrát na půdě Apollonu 1:2 zásluhou Erdogana, který v 86. minutě dokonal obrat ze stavu 1:0. I díky tomu má Trabzonspor, společně s Laziem, pěkně našlápnuto za postupem do jarní části soutěže.
Legia Varšava
Poláci si v prozatímním průběhu Evropské ligy nepřipsali ani jeden bod, když nejprve prohráli na hřišti Lazia Řím 1:0 a tím stejným výsledkem padli doma s Apollonem. Legia tak v letošním ročníků čeká na svojí premiérovou trefu do sítě svých soupeřů. Pokud chce Legia přemýšlet o postupu, měla by zabrat právě v tomto utkání.
Dobrý den, vítejte u dnešního onlajn přenosu 3. kola základní skupiny J fotbalové Evropské ligy mezi TRABZONSPORT AS (TUR) a LEGIA VARŠAVA (POL). Utkání se odehraje na stadionu Hüseyin Avni Aker Stadyumu v Trabzonu. Zápas bude rozhodovat trojice rozhodčích, hlavní arbitr Vladislav Bezborodov, asistenti Nikolai Golubev a Vyacheslav Semenov. Jako čtvrtý rozhodčí na tento duel je delegován Maksim Gavrilin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.