To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:4.
Střely mimo: 8:2.
Je konec! Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které v řádné hrací době nabídlo jednu branku. Tu vstřelil Besiktas, který tak vyhrál 1:0 a protože i zápas v Anglii vyhrál 1:0 Liverpool, tak na řadu přišlo prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnout musely pokutové kopy. V těch selhal pouze Dejan Lovren a do další fáze tak postoupil Besiktas!
Dejan Lovren selhal a do další fáze trochu překvapivě postupuje celek z Turecka!
Tolgay Arslan nezaváhal a pokud hostující hráč nepromění, tak postoupí Besiktas.
Joe Allen zachoval chladnou hlavu a uklidil míč přesně pod břevno.
Atiba Hutchinson napálil míč do levé šibenice a Mignolet byl bez šance.
Can poslal míč přesně k pravé tyči a Cenk na něj nedosáhl.
Veli Kavlak nedal Mignoletovi žádnou šanci.
Uspěl také Adam Lallana a začínáme tedy od začátku.
Gökhan Töre poslal míč přesně do pravé šibenice a Besiktas jde do vedení.
Uspěl také Lambert, který tvrdou ranou nedal Cenkovi žádnou šanci.
Jako první se k míči postavil domácí Ba, který penaltu zkušeně proměnil.
Střílení penalt začíná.
Prodloužení branku nepřineslo, takže na řadě jsou pokutové kopy, které začnou za malý okamžik.
120
Druhé prodloužení skončilo.
120
Liverpool je u míče a drží míč. Hosté nikam nepospíchají.
119
Vypadá to, že branky se nedočkáme. Ani jeden celek už nikam nepospíchá.
118
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem.
117
A další pokus. Tentokrát to Ba zkusil z hranice velkého vápna, ale i této ráně scházela přesnost.
116
Ba se dostal ve vápně k míči, ale po jeho pokusu skončil vysoko nad brankou.
114
Besiktas tlačil, ale nakonec ani z rohu nic nebylo a vypadá to, že o postupujícím rozhodnou penalty.
113
Rohový kop pro Besiktas.
112
Nyní dostal Ba přihrávku do vápna, ale míč na hrací ploše nezachytil.
111
Hodně aktivní je hlavně domácí Ba, který se stále tlačí dopředu, ale hosté si na něj dávají velký pozor.
110
Allen se dostal k centru z pravé strany, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nenatlačil.
109
Kombinační akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
108
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Rickie Lambert.
107
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Olcay Şahan, přichází Kerim Frei.
106
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení nic nepřinesl a branky jsme se tedy nedočkali. Je před námi posledních patnáct minutek a když branka nepadne, tak přijdou na řadu pokutové kopy.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
105
První prodloužení už zřejmě nic nepřinese.
103
Can se vrátil na trávník, hned se dral dopředu, ale po souboji upadl. Za simulování ale nakonec vyfasoval žlutou kartu.
102
Po střetu odkulhal za postranní lajnu Emre Can a Liverpool tak bude pokračovat zatím v deseti.
101
Gökhan Töre si navedl míč na střed velkého vápna, ale i s tímto přízemním pokusem si Mignolet poradil.
100
Nyní už to bylo nebezpečnější! Ba se ve vápně dostal k míči, ale Mignolet si s jeho pokusem z úhlu skvěle poradil!
99
Za obranou Liverpoolu se zjevil Ba, ale hrát nemohl, protože byl v ofsajdu.
98
Dopředu se vydal i Liverpool, ale ani z této akce se nic neurodilo.
96
Ke střele se dostal domácí Opare, ale jeho projektilu scházela přesnost.
95
Po rychlé akci se domácí vydali dopředu, nakonec se i Sahan dostal k centru, ale pro míč si skvěle došel Mignolet.
94
Prodloužení je zatím hodně opatrné a hraje se především uprostřed hrací plochy. Ani jeden celek nechce udělat chybu.
93
Aktivní Tolgay Arslan byl faulován a u míče jsou tedy stále domácí fotbalisté.
92
Liverpool se hned vydal dopředu, ale rychlá akce k ničemu nevedla. Na tahu je tak Besiktas.
91
Začal první poločas prodloužení.
Vše je připraveno, jdeme na první část prodloužení.
Je konec. Besiktas vstřelil jednu branku, vyhrál tak 1:0 a protože i úvodní duel skončil 1:0 pro Liverpool, tak nás čeká prodloužení a případně i pokutové kopy. Bude to velký boj a máme se tak na co těšit.
90+4
Druhý poločas skončil.
90+3
Už se nic nestane. Na řadě je tedy prodloužení.
90+2
Míč se odrazil na malé vápno, kde se nejlépe zorientoval Ba, který vypálil, ale kulatý nesmysl orazítkoval břevno!
90+2
Rohový kop pro domácí celek.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Besiktas drží míč a nikam nepospíchá. Vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
87
Z dálky zkusil své střelecké štěstí Ba, ale jeho přízemní pokus byl hodně nepřesný a Mignolet zasahovat nemusel.
85
Tentokrát Besiktas nic nevymyslel. Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten se neujal.
84
U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se snaží něco vymyslet...
83
Po delší době se dopředu vydali i hostující fotbalisté, ale jejich akci ukončila další nepřesná přihrávka.
82
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Adam Lallana.
82
Gökhan Töre to vzal na sebe a pustil se mezi tři obránce, ale nakonec byl o kulatý nesmysl obrán.
81
Liverpool se stále pouze brání. Domácí podnikají jeden útok za druhým, tak uvidíme, zda se jim podaří ještě jednou udeřit.
79
Besiktas zahrával další roh, ale ani z něho nic nevytěžil a stav zápasu se nemění.
78
Tentokrát se hostující celek ubránil a stav zápasu se nemění. Besiktas ale pokračuje v tlaku.
77
76
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordon Ibe, přichází Javier Manquillo.
75
Besiktas je stále aktivnější a tlačí se dopředu. Posledních patnáct minutek bude hodně zajímavých a myslím si, že se máme na co těšit.
73
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
A je to tady, domácím se podařilo vyrovnat a kráčíme za prodloužením. Po rychlé akci poslal Töre míč na hranici velkého vápna, kde ho patou posunul Ba a skvělou střelou překonal Mignoleta TOLGAY ARSLAN.
73
Liverpoolu se ve druhém poločase vůbec nedaří. Hosté se pouze brání, ale zatím jim to stačí.
72
Z dálky napřáhl Tolgay Arslan a nebyl to vůbec špatný pokus. Po jeho projektilu skončil kulatý nesmysl jen několik centimetrů vedle levé tyče!
71
Besiktas má posledních dvacet minutek, aby zápas dotáhl alespoň do prodloužení. K tomu domácí potřebují vyhrát 1:0. Když branka nepadne, dál jde Liverpool.
70
K odraženému míči se dostal Olcay Şahan, který se dral do vápna, ale na poslední chvíli byl zastaven a ani z této akce nic nebylo.
68
Míč poslal do vápna Gökhan Töre, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
67
Rohový kop pro celek z Turecka. Dočkáme se úvodní branky?
66
Besiktas se stále tlačí dopředu, protože potřebuje vstřelit minimálně jednu branku, ale zatím se mu to nedaří.
64
Nyní se už domácí dostali do zakončení, ale Gökhan Töre neuspěl a branku trefit nedokázal.
63
Další ofsajd. Ani tato akce domácím k ničemu nevedla, protože v ofsajdu byl podle rozhodčího Ba.
61
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází José Ernesto Sosa, přichází Tolgay Arslan.
60
Je před námi posledních třicet minutek. Stále čekáme na první branku, tak uvidíme, zda se dočkáme.
58
Rychlou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, protože Olcay Şahan byl v ofsajdu.
57
Z rohu nic nebylo, stav je tak stále 0:0 a je jasné, že to ještě bude hodně zajímavé.
56
Rohový kop pro Liverpool.
55
Do zakončení se dostal domácí Sosa, ale Mignolet byl opět na svém místě a stav zápasu se stále nemění.
54
Stále se hraje hlavně na polovině Liverpoolu, ale do větší šance se zatím domácí nedostali.
53
Liverpool se ve druhém poločase pouze brání, ale zatím hostům tato taktika vychází a kráčí za postupem.
51
Z dálky to zkusil domácí Kurtuluş, ale s jeho dělovkou si připravený Mignolet dokázal poradit.
50
Začátek druhého poločasu patří domácím, kteří jsou jasně aktivnější, ale směrem dopředu se stále trápí.
48
I další akce tureckého celku skončila nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Mignolet.
47
Besiktas vstoupil do druhého poločasu aktivně, hned se vydal dopředu, ale nakonec vše skončilo nepřesným centrem.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které nabídlo několik šancí, ale branky jsme se zatím nedočkali a Besiktas tak hraje s Liverpoolem 0:0. Stále je tedy o co hrát a ve druhém poločase se máme na co těšit, protože to bude ještě velká bitva.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Zahrozil také Mario Balotelli, ale branku domácího celku netrefil.
42
Do vápna se dobře prokličkoval Sahan, ale s jeho dělovkou si Mignolet dokázal poradit. Stav zápasu se tedy nemění.
41
Je před námi posledních pět minutek prvního poločasu a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého poločasu.
39
K míči se postavil Mario Balotelli, který vymyslel povedený centr, ale celé snažení hostů skončilo útočným faulem.
38
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro Liverpool, téměř z rohu velkého vápna.
37
Domácí dobře kombinovali na polovině Liverpoolu, ale nakonec se nedostali k centru ani k přihrávce.
36
Domácí brankář musel opět zasahovat. Do vápna se totiž dostal Alberto Moreno, ale ani jeho přízemní pokus se neujal.
34
Po centru si pro míč došel Mignolet, který tak hodně pomohl svým zadákům.
33
Daniel Sturridge měl na noze první branku! Hostující útočník se ve vápně skvěle uvolnil a zkoušel to chytře, ale s jeho přízemním pokusem si Gönen reflexivně poradil!
32
Liverpool je aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale ani tentokrát z toho nic nebylo, protože Cenk Gönen byl pozorný a pro míč si dobře došel.
30
Allen našel ve vápně kapitána Škrtela, který se dostal k hlavičce, ale míč skončil nad břevnem domácí branky.
29
Balotelli se dostal k dlouhému míči, ve vápně našel Sterlinga, který to zkusil z otočky, ale jeho dobrý pokus byl zblokován. Roh pro Liverpool.
28
A další akci hostů skončila útočným faulem. Ani jednomu celku se směrem dopředu zatím nedaří podle představ.
26
Další ofsajd. Tentokrát v něm byl Balotelli a akce Liverpoolu tedy opět k ničemu nevedla.
25
Stále je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a i proto se hraje hlavně uprostřed hřiště. Žádná velká fotbalová show to rozhodně není.
23
Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Daniel Opare, ale s jeho přízemním pokusem si Mignolet v pohodě poradil.
22
Po rychlé akci se ke střele dostal Sterling, ale s jeho ránou si Cenk Gönen dokázal poradit! Dobrý zákrok domácího brankáře.
21
Je za námi úvodních dvacet minutek a na první branku stále čekáme. Neviděli jsme ani šanci a Besiktas tak hraje s Liverpoolem stále 0:0.
19
Po rohu se k odraženému míči dostal Olcay Şahan, ale z těžké pozice poslal míč vysoko nad branku.
18
To už bylo zajímavé. Po rychlé akci přišla přihrávka na malé vápno, ale Ba byl na poslední chvíli odstaven. Roh pro Besiktas.
17
Hosté se získali k míči a hned se vydali dopředu. Rychlou akci ale zastavil pomezní rozhodčí, protože Sturridge byl opět v ofsajdu.
16
Nyní jsou aktivnější domácí fotbalisté, ale směrem dopředu se zatím trápí. Nutno ale dodat, že hosté dobře napadají a Besiktas s tím má problémy.
14
Anglický celek se v pohodě ubránil a od své branky bude rozehrávat Mignolet.
13
U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se usadili na polovině Liverpoolu.
12
Z následného centru se ale domácí k ničemu nedostali a Mignolet tak zasahovat nemusel Brankáři se zatím hodně nudí.
11
Mario Balotelli už potřetí fauloval, tentokrát to byl hodně ostrý skluz a rozhodčí vytasil žlutou kartu.
10
Angličany tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, protože Daniel Sturridge byl v ofsajdu.
9
Po nepřesné rozehrávce získali domácí míč a šli do přečíslení, ale přihrávku nezvládl ani Hutchinson a u míče je opět Liverpool.
8
Ani další akce hostů k ničemu nevedla a na první střelecký pokus tak stále čekáme. Besiktas zatím směrem dopředu nevymyslel vůbec nic.
6
Další faul a opět se provinil aktivní Mario Balotelli. S výrokem rozhodčího nesouhlasil, ale k ničemu mu to nebylo.
5
U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují, ale zatím nic nevymysleli. Začátek zápasu je hodně opatrný.
4
Dopředu se hnal Mario Balotelli, ale v souboji si pomohl faulem a akce Liverpoolu tedy skončila.
3
Po další nepřesné přihrávce se k míči dostal Cenk Gönen, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
2
Z první akce anglický celek nic nevymyslel a dopředu se vydali i domácí borci, ale ani Besiktas se k ničemu nedostal.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří nastoupili v tradičních červených dresech.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Besiktas Istanbul: Gönen – Kurtuluş, Uysal, Franco, Opare – Kavlak, Hutchinson – Töre, J. Sosa, Şahan – Ba.
Náhradníci: Fidayeo – Arslan, Boral, Nukan, Frei, Pektemek, Özyakup.

Liverpool FC: Mignolet – K. Touré, Škrtel, Lovren – Ibe, Can, Sterling, Allen, A. Moreno – Sturridge, Balotelli.
Náhradníci: Ward – Borini, Lambert, Manquillo, Williams, Brannagan, Lallana.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
První zápas

Úvodní duel byl velmi zajímavý. Nabídl mnoho šancí, ale nakonec pouze jednu branku. Tu vstřelil těsně před koncem zápasu střídající Balotelli, který proměnil pokutový kop a Liverpool tak vyhrál nad Besiktasem 1:0. Dnes je tak stále o co hrát a bude to hodně zajímavé.
Liverpool FC

Anglický celek začínal v Lize mistrů. Hrál ve skupině B, kterou ovládl madridský Real. Liverpool bojoval o postup s Basilejí, ale poslední duel nezvládl, doma s švýcarským týmem pouze remizoval 1:1 a do další fáze tak postoupila právě Basilej. Liverpool obsadil třetí místo a putoval tedy do Evropské ligy. Pro anglický celek, který měl loňskou sezonu naprosto skvělou, to bylo zklamání, protože určitě pomýšlel i úspěch v Lize mistrů, což se ale nepovedlo.

Besiktas Istanbul

Turecký celek si v letošní sezoně Ligu mistrů nezahrál a začínal rovnou v Evropské lize, konkrétně ve skupině C. A tam si vedl velmi dobře. Z šesti zápasů totiž ani jednou neprohrál, vybojoval dvanáct bodů a skupinu vyhrál. Druhý Tottenham měl o bod méně. Besiktas si tedy zajistil účast ve vyřazovacích bojích.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvety a my budeme sledovat duel mezi Besiktasem a Liverpoolem. Favoritem na postup je Liverpool, který doma vyhrál těsně 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.