Ode mě je to vše a u dalšího kola Evropské ligy napočtenou.
Zákroky Pétera Gulácsiho – 1
Zákroky Craiga Gordona – 3
Dnešní velmi zajímavé utkání je za námi a Salzburg v něm vítězí 1:3. Domácí celek sice byl po celou druhou půli aktivnější a jednoznačně lepší, ale v nastaveném čase se díky velmi rozhozené obraně Celticu prosadil hlavou Keita a pojistil vítězství rakouského týmu. Celtic tak sice odchází s prázdnou, ale nemusí příliš smutnit, neboť má vzhledem k výhře Astry Giurgiu nad Záhřebem jistotu účasti v jarní fázi Evropské ligy.
90+3
90+3
Poslední útok Celticu hosté ustáli a hlavní rozhodčí se chystá ukončit dnešní utkání.
90+2
Salzburg právě vstřelil branku!
Obrana Celticu již byla hodně děravá, Salzburg přidává třetí branku a rozhoduje dnešní zápas. Střelu Sabitzera ještě dokázal Gordon zastavit, ale na dorážku NEBYHO KEITY byl krátký a střídající hráč Salzburgu posílá hlavou míč bez problémů do brány.
90
Sudí nakonec nastavuje "jen" tři minuty, což se domácímu trenérovi vůbec nelíbí.
90
Zápas se posunul až do své poslední minuty řádné hrací doby, uvidíme kolik hlavní rozhodčí nastaví.
89
Rozehrávka hostům samozřejmě nějakou tu dobu trvala, ale důležité je, že stále mají míč ve svém vlastnictví a jsou daleko od své brány.
88
Kampl se dokonce dostal k tomu, aby poslal míč do pokutového území, ale trefil jen Ambroseho a následovat bude roh pro Salzburg.
87
Hostů se nyní daří hrát s míčem a budou vhazovat další aut.
85
Další akci Celticu rozjel Brown, ale finální přihrávka neprošla až ke svému adresátovi a hosté na chvíli odvrací míč. Celtic by si však zasloužil vyrovnání.
83
Na trávníku zůstává ležet Ilsanker, což se domácím příznivcům logicky nelíbí a rozhodčí ho okamžitě posílá za pomezní čáru.
82
Další šance Celticu! Johansen krásně patičkou posunul míč na Izaguirreho, ale ten z úhlu přestřelil Gulácsiho bránu.
80
Poslední střídání si připravil trenér Salzburgu. Petera Ankersena nahrazuje v rámci výměny post za post Christian Schwegler.
79
Po Kamplově faulu rozehrával volný kop Johansen, ale míč následně skončil až za brankovou čárou. Gulácsi si tak může na chvíli oddechnout a bude odkopávat.
77
Na druhé straně mohl pravděpodobně rozhodnout Sabitzer, ale jeho krásná střela letěla pár desítek centimetrů nad břevno Gordonovy brány.
77
Celtic se opět dostal k centru a vyrovnání zabránil jen úžasný zákrok Gulácsiho, který vyrazil Griffithsovu hlavičku z hranice malého vápna!
76
Kampl nachytán v ofsajdu a Gordon rychle rozehrává.
74
Po třech minutách jsme svědky dalšího střídání. Tentokrát střídají obě strany, za Celtic přichází místo Mulgrewa Tonev, na druhé straně nahrazuje Sabitzer Soriana.
74
74
Commons pěkně hrudí ztlumil míč pro Griffithse, který vypálil z první pěknou, leč nakonec nepřesnou střelu.
72
Další zajímavý míč letěl do vápna Celticu a Alanovi opět moc nescházelo k tomu, aby se stal definitivním hrdinou Salzburgu.
71
Prvním střídaným hráčem na straně Salzburgu je Bruno, kterého nahrazuje Keita.
70
Soriano rozehrál na krátko, po chvíli se mu míč vrátil na nohu a hostující kapitán posílal na zadní tyč krásnou střílenou přihrávku, ke které chyběly Alanovi jen decimetry!
69
Soriano s Brunem mohli těžit z rychlého brejku, ale Soriano trefil jednoho z vracejících se obránců Celticu a získal roh pro hosty.
68
Salzburgu se daří odvracet míče letící do vápna hostujícího celku, ale domácí výtečně napadají a po pár vteřinách získávají míč zpět do svého vlastnictví.
67
Domácí trenér si připravil rovnou dvojité střídání a posílá na hřiště Commonse s Forrestem. Na lavičku pro změnu míří Stokes a McGregor.
67
65
Druhý rohový kop byl opravdu velmi špatně zahraný a na přední tyči ho hosté v pohodě odvrátili. Troufnu si tvrdit, že mnoho z nás obyčejných lidí by tento rohový kop zahrálo o mnoho lépe.
65
Alan centr odvrací a Stokes si celou proceduru zopakuje.
64
Griffiths na Ramalhovi získal roh a tribuny bouří.
64
Asi čtyři hráči nyní měli nohy velmi vysoko, ale turecký hlavní sudí tentokrát nepíská a Celtic tak bude pouze vhazovat.
62
Z rychlého protiútoku Salzburgu bylo chvilkové přečíslení 3 na 2, které Soriano vyřešil přihrávkou na Bruna. Ten mu míč vrátil, ale kanonýr Salzburgu nedokázal dobře trefit balón a ze skvělé pozice pomalou střelou míjí bránu.
61
Už několikátý faul v druhém poločase píská hlavní rozhodčí a nic tomu nepomůže Sorianovo mávání rukou.
60
Hodně nepovedeným centrem se prezentoval Izaguirre a míč končí daleko v zámezí protější strany hřiště.
59
Mulgrew už je na nohou, ale vůbec to nevypadá dobře. Po Stokesově špatné rozehrávce se sice vrací na hřiště, ale myslím, že bude brzo střídán.
58
Po hodně tvrdém souboji s Ilsankerem zůstává na trávníku Mulgrew a bude potřebovat ošetřit.
56
Sudí Özkahya píská faul Bruna, což tribuny Celtic Parku přivítaly s otevřenou náručí, nicméně po chvíli se stejným prohřeškem provinil Johansen a míč se vrátí na kopačky hráčů rakouského týmu.
55
K dalšímu rohovému kopu se postavil Johansen, ale ani po jeho centru domácí nedokázali ohrozit bránu hostujícího celku.
54
V souboji rameno na rameno Johansen neuspěl a následovat bude jen odkop od brány Salzburgu.
53
Griffiths nedokázal získat míč ve prospěch svého týmu, ale po špatném vhazování Salzburgu se to povedlo Stokesovi a Celtic znovu útočí.
52
Po krátkém přerušení způsobeném technickými problémy rozhodčího vybojoval Celtic další roh. Ten se však hrubě nepovedl a míč končí daleko v autu.
50
Tentokrát byl Gulácsi faulován a fakt, že se míč zakroutil krásněna břevno je tedy naprosto vedlejší.
49
Celtic vybojoval z prvního útoku ve druhém poločasu rohový kop, který boxuje Gulácsi. Stokes si roh zopakuje.
47
teď už však ke hře. Salzburg začal poločas faulem Ilsankera, po kterém budou z vlastní půle rozehrávat miláčci skotských fanoušků.
46
Druhý poločas začal za opravdu úžasné atmosféry. Celý Celtic Park zpívá You'll never walk alone. Fanoušci na Britských ostrovech jsou opravdu skvělí.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Máme za sebou velmi pohlednou první půli, ve které jsme viděli tři branky. Jako první se prosadil již v osmé minutě Alan, který přidal o pět minut později i druhou branku a rázem to bylo 0:2. Domácím se podařilo snížit ve třicáté minutě zásluhou Johansena a do druhého poločasu tak půjdou jen s jednobrankovým mankem.
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu a Craig Gordon ji začne odkopem od své brány.
44
Po delší době si jakous takous šanci vypracovali hosté, ale Sorianův pokus o přehození Gordona z velkého úhlu měl opravdu malé šance na úspěch.
43
Celtic se snaží v závěru poločasu tlačit k zakončení, ale hostující brankář zatím může být klidný, neboť obrana Salzburgu pracuje velmi solidně.
42
Několikrát si McGregor rozmyslel střelu, posunul si míč až nakonec vypálil a trefil Ramalha.
41
Hráči Celticu hodně rychle přistupovali k protihráčům a nakonec získávají balón.
40
Po souboji u rohového praporku se celý stadion i s hráči Celticu oprávněně dožadoval rohového kopu, ale hlavní rozhodčí byl jiného názoru a nařizuje odkop od Gulácsiho brány. Emoce poněkud stoupají.
39
Hodně tvrdě zastavil McGregorův útok Schmitz a zela po zásluze vidí žlutou kartu.
37
Soriano však rozehrál špatně a míč se už dostal za brankovou čáru.
37
Alan dělá domácím obráncům nemalé potíže a ti si opět pomáhají faulem.
35
Rozhodčí Özkahya píská k nelibosti fanoušků Celticu další faul a hosté tak mohou trochu přibrzdit rozlet domácího týmu.
34
Teď se však Salzburg dostal do kombinace a Johansen vidí po faulu na Kampla první žlutou kartu utkání.
33
Domácí hodně přidali a jsou nyní všude rychleji.Salzburg se nemůže dostat k míči.
31
Celtic je při chuti a okamžitě se hrne do dalšího útoku. Scott Brown za ohromného hukotu domácích fanoušků napálil jen prvního blokujícího obránce.
30
Celtic právě vstřelil branku!
Tak ani domácí se nechtějí nechat zahanbit a po sedmnáctiminutové fázi bez branky snižují na 1:2! Krásný centr do velkého vápna Salzburgu poslal Izaguirre a míč přistál přesně na noze STEFANA JOHANSENA, který se z první trefil k tyči Gulácsiho brány.
28
O rychlý přechod do útoku se pokusil Kevin Kampl, ale vybojoval jen roh, který nadvakrát dokázali odvrátit domácí hráči.
27
Další sporný souboj byl k vidění v pokutovém území. Momentálně se však situace odehrála ve velkém vápně Celticu, kde van Dijk pravděpodobně trefil s míčem i nohu Alana, ale ani v tomto případě rozhodčí nehodlá odpískat penaltu.
25
Tentokrát již Jonathan Soriano správně střílel, ale zakončení hostujícího kapitána bylo slabé a mířilo přímo do rukavic Craiga Gordona.
23
Hodně zajímavá situace při rozehrávce Salzburgu. Jonathan Soriano si nejspíše nevšiml toho, že hlavní rozhodčí signalizoval nepřímý volný kop a napálil míč rovnou do brány. Gordon se dokázal na poslední chvíli vyhnout tečování míče a branka tak nemůže být uznána.
22
Izaguirre šel do souboje se Sorianem šlapákem a jelikož netrefil domácího brankáře, bude z toho jen nepřímý volný kop.
21
Tentokrát však Salzburg z rohu nevytěžil vůbec nic a po rychlém brejku musel centr do vápna zastavovat Gulácsi, který stáhl míč ze vzduchu do svých rukavic.
20
Po opakovaném vhazování Hintereggera se dostal míč až k Ankersenovi a ten zdálky prověřil skákavou střelou Craiga Gordona. Roh pro hosty.
18
Griffiths nepříjemně dotíral na Ankersena, který radši zahrál na Gulácsiho a hostující gólman odkopává balón pryč od své brány.
17
Matthews si naskočil mezi dva hráče Salzburgu a při pádu na záda si zle natloukl. Rozhodčí proto přerušuje hru a po krátkém pauze ji naváže míčem rozhodčího.
16
Po faulu Schmitze rozehrával Brown, ale míč po krátké mezihře končí v rukavicích Pétera Gulácsiho.
15
Po mírném přistrčení Hintereggera se v pokutovém území skácel k zemi McGregor, ale hlavní rozhodčí rozpažuje a nechává pokračovat ve hře.
13
Teď už je to gól a hosté vedou 2:0! Salzburg dokázal z další akce vybojovat roh, který rozehrál Kampl na hlavu Ramalha, ten míč posunul do míst, kde si naběhl ALAN a střelec první branky nekompromisně poslal míč za Gordonovy záda.
11
A na druhé straně rovněž velká šance! Po volném kopu z nohy Soriana se dostal míč až k Hintereggerovi, ale ten zblízka trefil jen skvělého Craiga Gordona.
10
Obrovskou šanci měli domácí, ale branka z toho není! Po dlouhém odkopu Gordona míč propadl ke Griffithsovi, který byl za obranou Salzburgu, ale svou ránu z první namířil nad.
10
Soriano si v souboji s van Dijkem pomohl rukama a hlavní rozhodčí mu píská faul.
8
Obrana Celticu byla nyní hodně pasivní a Salzburg to dokonale trestá. Massimo Bruno si navedl míč na střed odkud vypálil a jeho sražená střela se snesla k volnému ALANOVI, který bez problémů střílí první branku zápasu.
7
Hodně dlouhý nákop na útočníky hostujícího celku končí až v rukavicích Craiga Gordona.
6
Na začátku zápasu je míč hodně často v autu a obrany zatím bez problémů odvádí svou práci.
5
Tentokrát zvolil hostující kapitán ne příliš dobrou rozehrávku a Gordon bude odkopávat od vlastní brány.
4
Domácí po odvráceném rohu rychle ztratili a po faulu Izaguirreho bude volný kop znovu rozehrávat Soriano.
3
Soriano neodcentroval vůbec špatně, ale domácí mají výškovou převahu a míč odvrátili na roh.
3
A po další dobré práci Alana bude k vidění první volný kop utkání.
2
Bruno dostal Ambroseho pod tlak a nakonec vybojoval vhazování ve prospěch svého týmu.
1
První pokus o vysunutí Griffithse sice byl úspěšný, ale po následném faulu je míč přisouzen Salcburku.
1
Po ztrátě Celticu se dostali k míči hosté, ale ani ti si nepočínali dobře a míč končí v autu.
1
Úvodní výkop obstarají domácí a zápas každou chvílí začne.
Hráči přichází na trávník a po hymně Evropské ligy proběhne tradiční pozdravení a los.

Celtic Glasgow: C. Gordon – Matthews, Ambrose, van Dijk, Izaguirre – C. McGregor, Mulgrew, Brown (C), Stokes – Johansen – Griffiths.
Náhradníci: Załuska – Biton, Commons, Tonev, Kayal, Šćepović, Forrest.

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – P. Ankersen, Ramalho, Hinteregger, Schmitz – Kampl, Bruno, Ilsanker, Leitgeb – Alan, Soriano (C).
Náhradníci: Walke – Schwegler, Ćaleta-Car, Keita, Laimer, Sabitzer.

Rozhodčí: Halis Özkahya – Çem Satman, Kemal Yilmaz (vš. TUR).
Dnešní rozhodčí bude řídit trojice Halis Özkahya, Çem Satman, Kemal Yilmaz, s tím že hlavním rozhodčím bude pan Özkahya. Jako brankoví rozhodčí byli delegováni Tolga Özkalfa a Ali Palabıyık jako čtvrtý rozhodčí bude připraven Ekrem Kan.
Vzájemné zápasy:
Dnešní soupeři se střetli zatím jen jednou a 18.září si v již zmiňovaném zápasu dělili body po remíze 2:2.
FC Red Bull Salzburg
Nejbohatší rakouský tým potvrzuje svou dlouhodobou formu a skvělé výsledky, díky kterým je na prvním místě rakouské Bundesligy a vede i svou skupinu v Evropské lize.
Minulý víkend sice hosté prohráli poprvé od 21.září, ale o tomto víkendu si spravili chuť a dokázali porazit Sturm Graz na jeho hřišti 2:1.
V rámci Evropské ligy ztratil Salcburk pouze jednou a to právě v úvodním duelu tabulky, ve kterém remizoval se svým dnešním soupeřem 2:2. Ostatní tři zápasy hosté vyhráli a díky tomu patří k týmům, které mají zajištěný postup do jarní vyřazovací části.
Celtic Glasgow
Skotský tým se po velmi nepřesvědčivém vstupu do sezóny rychle zvedá a vede tabulku skotské ligy. V Evropské lize ještě ani jednou neprohrál, ale i přesto je na místě druhém.
Celtic momentálně drží sérii osmi zápasů bez porážky a má opravdu vynikající formu, což potvrzuje fakt, že v součtu skotské Premiership a Evropské ligy inkasoval pouze 13 branek!
Naposledy se domácí představili na vlastním stadiónu a dokázali porazit nevyzpytatelné Dundee 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu z atraktivního souboje Evropské ligy, ve kterém Celtic Glasgow přivítá lídra skupiny D, FC Red Bull Salzburg. Utkání začíná v 21:05.