Zblokované střely: 2 – 9
Zákroky: 9 – 3
Rohy: 1 – 8
Offsidy: 2 – 1
Hosté z Mönchengladbachu jsou dnes určitě zklamanější než domácí, podruhé totiž berou pouze bod za remízu 1:1. Na hřišti Curychu předvedli ale velmi dobrý výkon a k vítězství měli určitě blíž. Výborný zápas dnes odchytal domácí brankář David Da Costa a především díky němu si Švýcaři připisují první bod do tabulky skupiny A.
90+3
90+3
Nový muž na trávníku Rossini se ještě pokusil o útok, ale to bylo nejspíš to poslední v dnešním zápase.
90+2
Hosté se snaží o poslední útok, ale čas utíká velmi rychle.
90+1
Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Amine Chermiti, přichází Patrick Rossini.
90+1
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90
Traorého centr našel hlavu Xhaky, ta ale mířila těsně vedle.
90
Herrmann se vydal mezi 3 protihráče a byl faulován.
89
Xhaka zkusil štěstí z dálky, Do Costa opět chytá.
88
Etoundi se hnal do šance, při tom si ale pomáhal faulem.
88
Z ní se k hlavičce dostal Stranzl, Do Costa ale reflexivně vyráží.
87
Nordtveidt byl faulován, následuje standardní situace pro Gladbach.
86
Etoundi v offsidu, jedna z posledních možností pro hosty.
86
Xhaka, Wendt, ani Kruse nic nevymysleli, a tak se domácí osvobozují.
85
Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Marco Schönbächler, přichází Philippe Koch.
84
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Álvaro Domínguez, přichází Oscar Wendt.
84
Hosté nenechávají ani na chvíli oddechnout domácí obranu.
82
Následnou střelu Herrmanna chytá Da Costa
81
Kruseho centr našel hlavu Hrgoty, jehož hlavičku poblíž brankové čáry odvrátil Kukeli.
80
Po centru Domingueze bude následovat rohový kop pro Mönchengladbach.
79
Do rychlého brejku se ale na druhé straně řítil Chiumento, toho fauloval Herrmann. Rozhodčí nakonec žlutou kartu nevytahuje.
79
Hosté opět začínají stupňovat svůj tlak.
78
Chermitiho pokus sice přeletěl zeď, ale mířil několik metrů vedle.
77
Nadějný přímý kop si po faulu na Etoundiho zkusí i Curych.
76
Domácí drží míč a pomalu se přibližují Sommerovi.
74
Po dlouhé době zahrozili domácí, po kombinaci Nefa se Schönbächlerem odcentroval druhý jmenovaný a brankář Sommer se jen modlil, aby míč nikdo netečoval. Tak se také stalo a balón skončil těsně vedle zadní tyče.
73
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Patrick Herrmann.
73
Čerstvý Traoré se opět pokusil o centr, ten ale mířil do zámezí.
72
Traorého ostrý centr musel vyboxovat Do Costa, pokračuje nápor Mönchengladbachu.
71
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a momentálně je plná nepřesností.
71
Kruseho pokus mířil ale těsně vedle.
70
Curych opět míč dlouho neudržel a žene se útok hostů.
69
Centr Kruseho v pohodě sbírá Da Costa.
68
Traoré se hned dostal k centru, ten se mu ale vůbec nepovedl. DO Costa odkopává od své branky.
68
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází asi nejaktivnější muž zápasu Thorgan Hazard, přichází Ibrahima Traoré.
67
Chiumento zblokoval střelu Nordtveita.
66
Curych není schopen udržet míč a opět se musí stáhnout do hlubokého bloku.
65
Hahnova střela opět zblokovaná, poté se do míče opřel Hazard. Jeho pokus mířil ale hodně mimo.
65
Žádné ohrožení z toho ale neplynulo, hosté jsou stále v blízkosti pokutového území. Další roh.
65
A další po hlavičce Etoundiho.
64
Následuje rohový kop po nejistém zákroku Da Costy.
63
Chiumento v offsidu a dopředu už se žene Hazard.
62
Hazard se svými pokusy ani nadvakrát neuspěl, k dorážce se ale dostal Xhaka. Toho skvěle vychytal brankář Curychu Da Costa.
61
Po faulu na Kruseho budeme svědky slibné standardky pro hosty z hranice šestnáctky.
60
Do velké šance se řítil Etoundi, byl ale na poslední chvíli zdvojen a bylo mu znemožněno jakékoliv zakončení.
58
Opět hrozila tato dvojice, ale výsledek byl stejný – žádná střela. Naopak dopředu míří Curych.
58
Xhaka dobře kombinoval s Hazardem, tomu ovšem náběh na narážečku znemožnil Nef.
57
Po delší době se osmělili o domácí, na centr Chiumenta ovšem nedosáhl Chermiti. Střela Kukeliho poté mířila vysoko nad.
56
Pokračuje fotbal podobný tomu z 1. poločasu, hraje se nahoru, dolů ve vysokém tempu.
54
Etoudi na chvíli podržel míč, a tak si domácí obrana může odpočinout.
54
Obránci Curychu momentálně neví kam dřív skočit, Hrgota se dostal ke střele z hranice vápna, ta mířila ale vysoko nad.
53
Hahn se pokusil o střelu, Da Costa opět pozorný.
52
Hazard posílal střílený centr směrem na bránu, kde se pohyboval Hrgota, Do Costa ale ve skluzu odkopl.
51
Curych se nemůže vymanit z tlaku. Da Costa pod tlakem pouze odkopává na půlku.
50
A další šance hostů, tentokrát výborně zasáhl Da Costa.
47
Mönchengladbach začal 2. poločas snad ještě aktivněji než končil poločas první. Do další šance se dostal Max Kruse. Jeho střelu zablokoval stoper Kecojevič, míč se dotkl i jeho ruky. Rozhodčí ale penaltu neodpískal.
47
Hezkou individuální akci předvedl Thorgan Hazard, jeho pokus o centr ale končí v rukavicích Da Costy.
46
Tentokrát rozehrávají hosté a ihned rozehrávají útočnou akci.
46
První poločas zápasu přinesl fotbal ve vysokém tempu a myslím, že jako diváci můžeme být více než spokojeni. O něco aktivnější byli hosté z Mönchengladbachu, kteří si vytvořili více brankových příležitostí. Paradoxně ale jako první udeřil domácí Curych, konkrétně Franck Etoundi. O dvě minuty později se ale do míče opřel Nordveit a brankář Da Costa neměl šanci. Stav po 1. poločase je tedy 1:1.
44
Curych předvedl už několik ostřejších zákroků, další přidal Yapi.
43
Hahn nedosáhl na přihrávku Jantschkeho, ale domácí míč jen odevzdávají Sommerovi.
41
Hazard kombinuje s Krusem, ale jsou vyhnáni směrem od brány Curychu.
41
Ale ne nadlouho. Standardka pro Gladbach.
40
Po dlouhé době si teď míč na kopačkách užívají i domácí
40
Mönchengladbach je momentálně aktivnější a výborně kombinuje.
39
Velmi zajímavé rozehraný roh, který přinesl pár solidních šancí na zakončení. Ani jeden pokus ovšem nedošel až k Da Costovi.
38
Standardku rozehrál sám Hahn, ale domácí obrana odvrátila na roh.
37
A Djimsiti si říkal o červenou kartu, opět velmi nevybíravě fauloval Hahna.
36
Hahn chtěl rychle rozehrát aut, ale míč chytl do ruky ještě na hrací ploše, čehož si všiml čárový rozhodčí.
35
Žlutou kartu dostává za ostrý faul na Hahna Berat Djimsiti (FC Curych).
34
Max Kruse se opět dostal do nadějné šance, přihrávka mu ovšem mířila na paty. A tak jeho střelu ještě stihl zablokovat stoper Kacojević.
33
Tlak hostů přerušil faul na Etoundiho
33
Centry zkoušeli Hahn i Kruse, ani jeden však nevedl k zakončení.
31
Domácí si už nějakou tu minutu nesáhli na míč.
30
Hosté uklidňují hru a v klidu kombinují, pomalu se ale přibližují Da Costovi.
29
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, faul si chtěl vymodlit Schönbächler, ale neuspěl. Na druhou stranu mezitím pospíchá Mönchengladbach.
26
Do další šance hostů se dostal Thorgan Hazard, jeho střelu ale zblokovala obrana.
25
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Po obrovské chybě Yapiho, se do míče z úctyhodné vzdálenosti opřel HAVARD NORDTVEIT a vymetl levou šibenici Da Costovy brány. 1:1
23
Curych právě vstřelil branku!
Krásně se na levé straně prosmýkl Marco Schönbächler, poté poslal střílený centr do vápna, který lehce tečoval FRANCK ETOUNDI a otevírá tak brankový účet tohoto utkání. 1:0.
22
Sommer sebral dlouhý míč a rozehrává na Stranzla.
20
Ano, je to skutečně tak. Avi Rikan je zraněný a není schopen pokračovat ve hře, nahrazuje ho Francisco Rodriguez.
20
Avi Rikan posedával na trávníku a nejspíš bude střídat...
19
K solidní hlavičce se po centru Nordtveita dostal Hrgota, ale nezamířil přesně.
18
Z následného rohu nebezpečí nevzniklo. Curych ale pokračuje v tlaku.
17
Do první velké šance se ale dostávají domácí, Chermiti hned nadvakrát prověřil pozornost Sommera. Ten v obou případech míč vyrazil.
17
Domácí Etoundi bojoval, aby míč ještě stihl na hrací ploše. To se mu ale nepovedlo, a tak hosté rozehrávají opět od Sommera.
15
Nef na pravé straně hezky kombinoval s Rikanem, ale nic z toho. Na druhé straně se v dobré šanci ocitl Hrgota, ale vysoko přestřelil.
14
Dlouhý míč ale Xhaka nestihl, a tak se o útok pokusí domácí.
13
Mönchengladbach rozvíjí postupný útok...
12
Gilles Yapi sice hezky uklidnil hru, následně poslal ale nepřesný pas, který v pohodě sbírá Sommer.
11
Němci jsou zatím o poznání aktivnější a vypadá to, že se Curych bude muset spoléhat na brejky.
10
Po rychlé rozehrávce ale žádné nebezpečí nenastalo, Hahnovi utekl míč do zámezí.
9
Korb vybojoval nadějnou standardní situaci pro Gladbach.
8
Sledujeme zatím velmi ofenzivní utkání. Akci hostů přerušil Rikan.
7
Obrovská šance pro Maxe Kruseho, ten se po krásné akci dostal ke střele téměř do odkryté branky. Mířil ale asi 10 cm vedle!
5
Ke střele se dostal Chermiti, ale Sommer byl připraven.
4
Hazard vybojoval roh pro hosty. Ten přinesl závar před branku Do Costy, domácí se ale ubránili.
3
Xhaka se dral do šance, ale podle rozhodčího fauloval.
1
Rozehrával Curych, ovšem míč mají již hosté.
1

FC Curych: Da Costa – Djimsiti, Kecojević, Nef – Yapi, Kukeli, Schönbächler, Chiumento, Rikan – Chermiti, Etoundi.
Náhradníci: Favre – Koch, Brunner, Elvedi, Buff, Rodriguez, Rossini.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl, Jantschke, Domínguez – Hahn, Nordtveit, Xhaka, T. Hazard – M. Kruse, Hrgota.
Náhradníci: Blaswich – Brouwers, Wendt, Herrmann, Traoré, Marx, Dahoud.

Rozhodčí: Slavko Vinčić. Asistenti: Bojan Ul, Tomaz Klancnik. Brankoví: Matej Jug, Bojan Mertik. Čtvrtý: Gregor Rojko (Všichni SVN).
Zajímavost

Velmi pikantní bude tento zápas pro trenéra Mönchengladbachu Luciena Favreho, ten totiž v Curychu působil a získal s ním dokonce 2 ligové tituly a švýcarský pohár.

"Čtyři roky v Curychu byly jako sen a často na ně vzpomínám, prožil jsem zde skvělé chvíle," rozplýval se šestapadesátiletý trenér hostujícího celku.
Borussia Mönchengladbach

Hosté z Mönchengladbachu jedou do Švýcarska v dobré náladě, v posledních 10 soutěžních zápasech totiž nepoznali hořkost porážky. V domácí Bundeslize jim patří 2. místo hned za Bayernem Mnichov. V Evropské lize ovšem skupinovou fázi vítezně nezahájili, na domácím stadionu totiž remizovali se španělským Villarealem 1:1.
FC Curych

Curychu, stejně tak jako hostům, patří v domácí lize 2. místo. Za 10 zápasů nasbírali 20 bodů a před nimi je jen silná Basilej. Evropskou ligu zahájili domácí velmi smolnou porážkou na hřišti Apollonu Limassol. Když se jim podařilo dohnat dvoubrankové manko, vypadalo to, že s prázdnou z Kypru neodjedou. Ale v 87. minutě si dal vlastní gól obránce Philippe Koch a rozhodl tak o vítězství Apollonu.
Hezký večer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes je na programu 2. kolo skupinové fáze Evropské ligy a my se konkrétně zaměříme na utkání mezi kluby FC Curych a Borussia Mönchengladbach. Oba týmy čekají na první vítězství ve skupině, uvidíme, jestli se to jednomu z nich podaří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.