Zákroky Jonase Lössla – 4
Zákroky Sjarheje Ignatoviče – 5
Pro tento zápas se s vámi loučím a u dalších zápasů Evropské ligy na počtenou.
Máme za sebou hodně nezajímavý zápas, který končí bezbrankovou remízou. Největší šanci zápasu měl v 86. minutě Mandanne, ale jeho střela skončila na tyči domácí brány a Guingamp si tak drží sérii bez vítězství na venkovních hřištích v rámci evropských soutěží, která trvá již od roku 1996.
90+3
90+3
Odkop Lössla a zápas je u konce.
90+3
Míč nyní létá sem a tam a žádný z týmu se nemůže dostat do vzdálenosti, která by znamenala ohrožení branky.
90+2
Adamović se dostal k zakončení, ale to nemířilo mezi tři tyče.
90+2
Po několika hlavičkách mají míč domácí hráči a vybojovali roh!
90+1
Mathis se snažil roztáhnout hru, ale jeho spoluhráči tento záměr nepochopili a odkopávat bude Ignatovič.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90
Po Aliouiho odvráceném rohu padá k zemi Mathis, ale faul nepískán ani tentokrát.
89
I z opakovaných záběrů jde vidět, že Veretilo až moc chtěl a sudí Stavrev se zachoval správně. Ke konci utkání vidíme zajímavé situace. Dočkáme se i gólu?
88
Po dlouhém passu padá v pokutovém území Veretilo, ale rozhodčí, pravděpodobně správně, penaltu nepíská.
86
Mandanne nebyl v ofsajdu a šel úplně sám na Ignatoviče! Jeho střela však končí na tyči a stav utkání se nemění. Dnes asi opravdu gól neuvidíme.
85
Tentokrát faul na druhé straně. Rozehraný balón mířící do vápna Minsku sebral Lössl.
84
Adamović byl tím postiženým, ale už je zase zpět na hřišti a zapojuje se do akce Dinama.
83
Na zemi leží jeden z domácích a na hřiště spěchají domácí lékaři.
82
Obrany obou týmů opět v pohodě zapracovaly, ale do útoku se přeci jen dostávají domácí prostřednictvím Simoviće.
81
Domácí se snaží a rozhodně by si vstřelenou branku zasloužili více, ale zatím se k ničemu podobnému neschyluje a zápas se pomalu blíží ke svému konci.
80
Střídání na obou stranách. Korzun nahrazuje Figuereda a na druhé straně je střídán Sankharé Diallem.
80
79
Pro další centr šel Lössl, jenže míč vyboxoval pouze k Simovićovi, který těsně míjí odkrytou bránu.
79
Po ose Stasevič-Figueredo se míč málem dostal k Diomandemu, který by mohl zakončovat v dobré pozici, nebýt zásahu hostující obrany.
78
Yatabaré s Mandannem nyní dobře kombinovali jenže první i druhý centr mířil jen na hlavy stoperů Dinama Minsk.
77
Nikolićův centr přistál na hlavě Diomandeho, který ještě hledal Adamović, s čímž však domácí útočník nepočítal a balón je opět u Lössla.
76
Karpovič dobře přečetl hru, jenže díky Diomandemu přišla práce Karpoviče vniveč.
75
Yatabaré se snažil vyslat Mandanneho, ale celou akci zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
74
Po několika minutách se dostali k zakončení i hosté, avšak hlavička Aliouiho neměla dobré parametry a končí vedle domácí brány.
74
Míč na bližší tyč hosté odvrací. Další centr končí u Lössla.
74
Na rozehrávku si ještě chvíli počkáme, protože hráči se ve vápně trochu postrkují.
73
Diomande vybojoval aspoň další standardku do rohového praporku.
72
Po delší době vidíme v akci žlutý kartónek. Vidí ho hostující kapitán Mathis.
71
Poprvé střídají hosté. Marveaux jde dolů, Mandanne na plac.
71
Teď však letěl do vápna Guingampu pěkný míč, který prodloužil Adamović na zadní tyč, kde se k němu natahoval Figueredo Neúspěšně.
70
To, co se děje na hřišti opravdu není moc ke koukání. Minsk se snaží, hosté převážně brání, a když se dostanou k míči, tak o něj rychle přijdou.
69
Roh jakoby nebyl...hodně špatná rozehrávka domácích.
69
Domácí teď kombinovali hodně blízko hostující brány, ale finální přihrávka nenašla Adamoviće a k vidění bude další rohový kop.
68
Ten už byl rozehrán klasicky a střela Nikoliće letěla opět příliš vysoko.
67
Volný kop rozehrán na krátko a následovat bude roh.
66
Zhruba třicet metrů od Lössla budou rozehrávat domácí přímý volný kop.
66
Hosté vytáhli pressing, Yatabaré získal míč, ale centr se mu vůbec nevyvedl.
65
Opět se hra hodně rychle dostala k velkému vápnu Guingampu, ale Diomande namířil svou střelu hodně mimo.
64
Druhé střídání domácích. Voronkova nahrazuje Simović.
63
Diomande nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a Marveaux byl faulován Veratilem.
62
Hra se trochu uklidnila a hraje se ve středu hřiště.
61
A byla z toho šance na druhé straně. Střelu Yatabarého stahuje do svých rukavic brankář Ignatovič.
61
Po rychlém přesunu na půli Guingampu centroval Stasevič jen na hlavu jednoho z hostujících obránců.
60
Teď nevím jestli Figueredo hodně špatně střílel nebo hodně špatně centroval, míč však každopádně končí u Lössla.
59
Kancavy zkoušel najít Staseviče, ale míč šel od noh hostujícího hráče do autu.
59
Odkop Lössla končí na kopačkách domácích.
58
Diomande se ihned tlačil k míči, ale podle hlavního rozhodčího fauloval a nebude to ani roh pro domácí.
57
Rohový kop Guingampu odvrátili domácí obránci.
56
Trenér domácího celku se snaží oživit útok a místo Dja DjéDjého posílá na plac Adama Diomandeho.
56
Po nepřesné střele Aliouiho dojde k prvnímu střídání.
55
Roh domácí rozehráli přesně na hlavu Paliceviče, který nasměroval míč pouze do rukavic Ignatoviče. Domácí obránce byl úplně sám a tohle měl proměnit.
55
Lössl podběhl centr Figuereda a po jeho jemném doteku z toho bude roh.
55
Po pár soubojích se k míči nakonec dostali domácí.
54
Další akci vedl Stasevič, připravil si střelu a poslal míč dobrých pět metrů nad břevno.
52
Zakončení i na druhé straně, Po pěkném sklepnutí DjéDjého střílel Nikolić jen do míst, kde stál Lössl.
51
Jenže rozhodčí viděl teč a po pěkně rozehraném rohu zakončoval Sorbon, kterého však skvěle vychytal pohotový Ignatovič.
51
Sankharému se vůbec nepovedl centr a míč je pro změnu za čarou brankovou.
50
Lössl vypomohl s rozehrávkou, našel Jakobssena po jehož dlouhé přízemní přihrávce končí míč za pomezní čárou.
49
Na obou stranách teď dobře zapracovaly obrany a ani jeden z týmů se nedostal k zakončení.
48
Hosté nyní útočili do otevřené obrany ale než si Sankharé navedl míč na střelu tak k němu přiběhla hned trojice domácích a pokus franouzského záložníka byl zablokován.
48
Celou situaci musel vyřešit Jakobssen, který vybojoval aut.
47
Další pokus najít Adamoviće byl rovněž zlikvidován.
47
Míč na Adamoviće bez problémů pohlídán hostujícími stopery.
46
Druhý poločas rozehráli domácí a jsou to oni, kteří se snažili o první atak brány. Po autu a následném faulu bude rozehrávat Angoua.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Řekl bych, že v první půli měli mírně navrch domácí hráči. Převážně v první polovině poločasu si dokázali vytvořit pár šancí, ale při zakončení selhali a stav utkání je tak 0:0.
45
45
Nákop z půle Guingampu odvrátila domácí obrana a je tady konec poločasu.
45
Veretilo se po zisku snažil vyvézt míč, ale nakonec ho ztratil a poté fauloval.
43
Hráči Minsku si přihrávají u půlící čáry a vypadá týmy už asi počkají na poločasovou přestávku.
42
Yatabaré zapojil do hry Dos Santose, který poslal míč daleko za brankovou čáru.
42
Palicevič sice nesouhlasí s rozhodnutím pomezního rozhodčího, ale vhazovat bude Jakobssen.
41
Nyní je však zastavil faul.
41
Hráči Guingampu si však vůbec neváží míč a domácí se k němu poměrně snadno dostávají.
40
Adamović, při snaze získat míč, povalil Beauveho a sudí Stavrev pochopitelně píská faul domácího útočníka.
39
Jakobssen si poradil s Voronkovem, odcentroval a Beauvue posílá svou slabou hlavičku hodně vedle brány.
39
Nikolić hezky šajtlí centroval, ale hra se rychle přenáší na druhou stranu.
38
To samé předvedli svěřenci Vladzimira Zhuravela, jenže po autu se dostávají opět k míči.
37
Hra se nyní odehrává v režii francouzského týmu, ale hostující hráči míč poměrně rychle ztratili.
36
Adamović zkoušel zakončit patičkou, ale to se mu vůbec nepovedlo.
35
A další pokus hostů. Yatabaré však svou střelu namířil metr a půl nad bránu Ignatoviče.
35
Francouzský celek se rychle přesunul na druhou stranu, jenže Alioui se trochu unáhlil a namířil míč do rukavic Ignatoviče.
34
Domácí kapitán znovu centroval do vápna, ale na zadní tyči byli jen obránci Guingampu. Další centr stáhl Lössl.
33
Po odvráceném rohu hledal Stasevič Nikoliće, ale ten si balón nedokázal zpracovat.
33
Po další akci vybojovali domácí roh.
31
Adamović hezky posunul na Staseviče, ten ve vápně hledal centrem jednoho ze spoluhráčů, který nepochopitelně hlavičkoval směrem ke své bráně a neohrozil Lössla. Pěkná akce domácích.
30
Po faulu domácí rychle rozehráli, ale míč končí až u Ignatoviče.
30
Jenže z rychlého brejku byl opět pouze aut.
29
Domácí obrana zastavila útok Guingampu a řítí hráči Minsku se řítí dopředu.
29
Karpovič si příliš popošel s balónem a rozhodčí ho důrazně napomíná, avšak vhazovat budou stále domácí.
28
Adamović se snažil obhodit Sorbona a ten zahrává raději do autu.
28
DjéDjé si pomohl faulem v souboji se Sorbonem a hostující obránce bude rozehrávat z vlastní půle.
27
Ignatovič si připisuje první zákrok po dalekonosné střele Aliouiho. Tento pokus však domácímu brankáři nemohl nadělat větší problémy.
25
Asi první solidní centr do vápna předvedli hostující hráči, ale následná hlavička letěla hodně mimo.
25
Jednomu z podavačů míčů nyní nadělal kulatý nesmysl velké problémy a hosté tak museli chvíli čekat, než jim rozhodčí dal pokyn rozehrát aut.
24
Nenad Adamović se dostal ve vápně k míči po dobré přihrávce Staseviče, snažil se rychle z otočky zakončit, ale balón netrefil dobře a Lössl ho v pohodě sebral. Nicméně tohle byla zatím největší šance domácího útočníka.
23
Hlavní rozhodčí se nám trochu rozjel. Během tří minut vidíme třetí žlutou kartu. Tentokrát si ji prohlédl hostující Yatabaré.
22
Hosté však měli výhodu, kterou nevyužili a proto se pokračuje bez volného kopu.
22
Na hřišti nyní leží Beauvue, který inkasoval nepříjemný šlapák a Kancavy je druhým napomínaným hráčem zápasu.
20
Právě faulovanému hráči odmáván ofsajd.
20
Stasevič nejdřív špatnou přihrávkou zkazil akci svého týmu a poté zatáhnul za brzdu a poslal k zemi Sankharého, za což vidí žlutou kartu.
18
Alioui nyní mohl jít na brankáře Ignatoviče, ale kousek za půlkou míč špatně zpracoval a je z toho jen vhazování.
18
Domácí se nyní snaží trochu uklidnit hru kombinací mezi obránci.
17
A opět si zahraje hostující brankář, tentokrát bude odkopávat z malého vápna.
17
Stasevčovi se nyní vůbec nepodařil centr a míč skončil u Lössla.
16
Jenže tato akce končí nepřesností a vhazováním pro Minsk.
16
Angoua se musel hodně natahovat, aby zastavil míč mířící k DjéDjému, ale hostující obránce situaci zvládl a Guingamp tak může rozvíjet útočnou akci.
15
Sorbon dobře pohlídal Adamoviće a bude z toho opět aut pro hosty.
15
Míč je už zase na polovině Guingampu. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem.
14
Yatabaré si při zpracování dlouhého centru pomohl rukou a hra je pochopitelně přerušena.
13
Adamović atakoval Dos Santose, ale ten vybojoval aspoň autové vhazování pro francouzský celek.
12
Dlouhý nákop na Adamoviče pohlídal Beauvue a odkopávat bude Lössl.
12
Aut na půli rychle rozehrál Karpovič a domácí se drží u míče.
11
Hráči Minsku se však rychle dostali k hostující bráně a po sražené střele se k míči dostal Dja DjéDjé, který nakonec míjí Lösslovu bránu o dva metry. Tohle byla dobrá šance.
10
Domácí už rozehráli a zatím mezi sebou hrají stopeři Kancavy s Palicevičem.
9
Ani domácí si s míčem nerozuměli, ale po faulu na Veretila se k němu opět dostanou.
9
Rohový kop sice hosté odvrátili, ale jen na kopačky domácích.
8
Právě domácí kapitán se dostal k hlavičce, která končí vedle Lösslovy brány. Míč byl však tečován a uvidíme první roh.
7
Dja DjéDjé se dostal do vápna, ale místo střely z velkého úhlu měl volit přihrávku na volného Staseviče!
7
Po Sankharého špatném kopu sbírá míč Ignatovič.
6
K vidění bylo první zakončení, nebo spíše pokus o zakončení. Nikolić natáhl z dobrých čtyřiceti metrů, ale sražený míč se jen dokutálel k Lösslovi.
5
Jenže hosté dlouho u míče nepobyli a hráči Minsku kombinují na útočné polovině.
5
Nepovedené přenesení na Karpoviče sebral Beauvue.
4
Sambou Yatabaré si u brankové čáry příliš pomáhal rukami a je mu pískán faul na Veretila.
3
Beauvue hledal vysokým balónem Sankharého, ale i zde bez problémů zapracovala obrana.
2
První centr do vápna posílal domácí Figueredo, ale stopeři Guingampu míč bez problémů odvrátili.
2
Na půli si dobře podržel míč Beauvue, ale nakonec je z toho jen autové vhazování pro domácí.
2
Teď už se však něco snažili vymyslet domácí, ale také nebyli úspěšní.
1
První akci rozjíždějí hostující hráči.
1
Následuje, jak již tradičně, společné foto pro kampaň No to racism.
Týmy jsou nastoupeny a zní hymna Evropské ligy.

FC Dinamo Minsk: Ignatovič – Karpovič, Kancavy, Palicevič, Veretilo – Voronkov, Nikolić – Stasevič (C), Figueredo, Dja Djédjé – Adamović.
Náhradníci: Hutor – Molaš, Simović, Korzun, Jarocki, Rassadkin, Diomande.

EA Guingamp: Lössl – Jacobsen, Angoua, Sorbon, Dos Santos – Mathis (C) – Beauvue, S. Yatabaré, Sankharé, Marveaux – Alioui.
Náhradníci: Guichard – Lemaître, Diallo, Giresse, Kerbrat, Schwartz, Mandanne.

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (vš. MKD).
Utkání budou řídit makedonští rozhodčí. Hlavním bude Aleksandar Stavrev, na čarách mu budou pomáhat kolegové Marjan Kirovski a Dejan Kostadinov. Brankovými rozhodčími jsou Dimitar Meckarovski a Dejan Jakimovski. Jako čtvrtý rozhodčí bude připraven Goce Petreski.
Zranění hráči
Domácím dnes bude téměř jistě chybět Arcjom Bykaw (poraněný kotník) s Nikitou Korzunem (poraněné koleno). Nejistý start je u Sjarheje Paliceviče a Chigozie Udojiho.

Giungamp by měl nastoupit v plné sestavě. Jediná nejistota je u Christophe Kerbrata, který se léčí z nemoci.
Vzájemné zápasy
Týmy dnes čeká vůbec první vzájemné měření sil.
EA Guingamp
Francouzský tým se dostal do Evropské ligy přes francouzský pohár a rozhodně nepatří k favoritům na postup ze skupiny.
V minulém zápase si sice po prohře s Fiorentinou (0:3) připsali vítězství na domácím hřišti proti PAOKu, ale to bylo dle mého vše, co ze zápasů s Fiorentinou a PAOKem, což jsou favoriti na postup, získají.
V domácí lize jsou hráči Guingampu až předposlední a dnes je bude čekat dle mého názoru jim rovný soupeř.
FC Dinamo Minsk
Domácí celek zatím jednoznačně potvrzuje roli outsidera skupiny K.
Po úvodní prohře na hřišti PAOKu 6:1 si i v zápase s Fiorentinou připsal porážku a po výsledku 0:3 se usadil na posledním místě tabulky.
V domácí lize jsou hráči Dinama na druhém místě, o tři body za BATE a dá se říct, že mají zajištěnou kvalifikaci o EL pro příští ročník.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání EL mezi FC Dinamo Minsk a EA Guingamp. Utkání začíná v 19:00.