To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec! Na hrací ploše Olympijského stadionu v Kyjevě propuká obrovská radost, ukrajinský zástupce v Evropské lize Dněpr Dněpropetrovsk postupuje do finále druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže a napodobuje tak Šachtar Doněck, který nakonec v roce 2009 ve finále uspěl.
90+5
Zákroky brankáře Neapole Andújara – 6.
Zákroky brankáře Dněpru Bojka – 6.
90+5
A Denys Bojko (FC Dněpr Dněpropetrovsk) nakonec dostává za zdržování žlutou kartu, ta ho ale tolik asi mrzet nemusí.
90+5
Již v páté minutě se bude vykopávat od branky Dněpru, gólman Bojko pochopitelně nebude spěchat.
90+4
Ohromný tlak Neapole, která nyní nepouští soupeře z jeho poloviny.
90+2
Míč letí až k Andújarovi, který hned rozehrává.
90+1
Sudí Mazić nastavuje pět minut, domácí jsou blízko historickému postupu!
90
Byl to třetí roh domácích a Andújar musel vyboxovávat, nakonec bude i rozehrávat.
90
A po další střele Matheuse zpoza vápna mají domácí roh, Andújar nedokázal míč zkrotit, ale pouze vyrazit.
89
Za bouřlivého pískotu zaplněných tribun se hosté neprosadili, naopak, útočí domácí, Nikola Kalinič si to odvážně namířil po pravém křídle až do vápna soupeře, kde vypálil, Andújar vyrazil.
88
Pozor, další rohový kop pro Neapol a navíc jeden z mála, který hosté rozehrají z pravé strany.
86
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Bruno Gama.
86
Žlutou kartu dostává José María Callejón (SSC Neapol).
85
Žlutou kartu dostává Matheus (FC Dněpr Dněpropetrovsk) za faul na Ghoulama.
83
Další nepřesný centr letí z levé strany do pokutového území Dněpru.
81
Žlutou kartu dostává Faouzi Ghoulam (SSC Neapol).
80
Pomoci může další rohový kop, který hosté rozehrají z levé strany.
80
Posledních deset minut zápasu, Neapol potřebuje vstřelit gól, chce-li si vynutit alespoň prodloužení.
79
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází David López, přichází Henrique.
79
Kalinić v ofsajdu, ale to domácím tolik vadit nemusí, Dněpr drží postupový výsledek.
78
Britos tam na vzdálenější tyči zakončil a přehodil i gólmana Bojka, nicméně míč nakonec nedoputoval do branky.
77
Ale je v tom již trochu křeč, hostům se příliš nedaří, byť mají nyní k dispozici rohový kop.
76
Volný kop Neapole, hosté to zkusí z levé strany, na polovině Dněpru.
75
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Jevgenij Selezňov, přichází Nikola Kalinič.
73
Neapol si trochu neví rady s přechodem na útočnou polovinu, ani nakopávané míče zatím nevedou k úspěchu.
70
Žlutou kartu dostává Jevgenij Selezňov (FC Dněpr Dněpropetrovsk) za faul na Davida Lópeze.
69
Dries Mertens pálí z pravé strany, ale netrefuje branku Dněpru.
68
Sedmý rohový kop Neapole, hosté rozehrají z levé strany.
67
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Valerij Lučkevič, přichází Matheus.
65
Bojko má míč ve své moci a rozehrává od své branky.
64
Další akce Neapole, rohový kop!
63
Bojko chytá střelu Mertense a bude moci rozehrát.
61
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
58
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
Obrana Neapole nyní nechala po centru Konopljanky odcentrovat JEVGENIJE SELEZŇOVA, který i v pádu dokázal ještě míč hlavou usměrnit přesně k tyči.
55
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Marek Hamšík.
54
Maggio fauluje Selezňova a domácí budou mít výhodu volného přímého kopu.
53
Razantním odkopem až na polovinu Dněpropetrovsku vyřešil celou situaci jeden z bránících hráčů Neapole.
52
Po zásahu bránícího Lučkeviče mají hosté k dispozici rohový kop z pravé strany.
51
Špatně vhozený aut ukazuje nyní sudí Mazić domácímu hráči.
50
Higuaín faulován ve středu hřiště, Neapol získává míč. Ten ale posléze hned ztrácí.
49
Lučkevič se dlouho chystal ke střele na pravé straně, uvnitř vápna soupeře, nakonec vystřelil, ale Andújar kontroloval dráhu míče, směřujícího mimo.
48
Akce Neapole sráží, i v úvodu druhé půle, spousta nepřesností – pokažené přihrávky a centry.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Po první půli je stav nerozhodný, zatím jsme branku nezaznamenali, oba týmy si sice dokázaly vytvořit po jedné gólové šanci, ovšem na vstřelení gólu to nestačilo. Do druhého poločasu tak půjdou s postupovými ambicemi domácí, kterým, vzhledem k prvnímu utkání v Neapoli (1:1), tento výsledek stačí.
45+2
45
Poslední minuta první půle, ovšem budou se ještě nastavovat další dvě.
44
Žlutou kartu dostává Arťom Fedeckij (FC Dněpr Dněpropetrovsk) za skluz a následné kopnutí do padajícího Insigneho.
41
Hosté útočí, ale po přechodu přes půlící čáru ztrácí míč.
39
Z volného kopu to Insigne zkusil přímo na branku, ale Bojko neměl starosti s tímto pokusem.
38
Fedorčuk fauluje Inlera, hosté mají míč.
36
Útočný faul Kankavy na polovině soupeře, hosté rozehrají.
35
Ten rozehrál z pravé strany Rotaň, ale domácí se neprosazují.
34
To byla jednoznačně nejlepší útočná akce domácích, zakončená střelou Selezňova, kterou Andújar nezachytil a měl štěstí, míč lehce škrtl a ten končí mimo.
33
Míč však získávají hosté, domácí jsou zatím směrem dopředu hodně neškodní.
32
Konopljanka vybojoval aut pro svůj tým, na polovině Neapole.
31
Rohový kop rozehrávají hosté z pravé strany, konkrétně Gabbiadini, ale znovu obrana Dněpru dostává míč z vápna.
30
Faouzi Ghoulam odcentroval z levé strany a bránící hráč odhlavičkoval na další roh, již třetí pro Neapol.
29
Jenže místo nějaké akce zkusil individuální průnik, což mu nevyšlo.
29
Domácí se ubránili a daří se jim získat míč, Konopljanka postupuje po levém křídle.
28
Střelu Higuaína Bojko dokázal vytěsnit, rohový kop pro Neapol.
27
Žlutou kartu dostává Manolo Gabbiadini (SSC Neapol) za zbytečný skluz ve středu hřiště.
27
Neapol na polovině Dněpru, domácí v obranném bloku.
26
Ghoulam ostře faulován útočícím Lučkevičem, domácí získávají míč.
24
Volný kop pro Neapol, hosté ale z celé situace nic nevytěžili.
23
Žlutou kartu dostává Leo (FC Dněpr Dněpropetrovsk) za nepříjemný skluz proti stojícímu Callejónovi.
20
Akce Neapole končí odpískaným ofsajdem, v němž se ocitl Callejón.
19
Míč se však vrací až k Andújarovi, hosté nespěchají s rozehrávkou.
18
Autové vhazování Neapole, z levé strany, na polovině soupeře.
17
Dněpropetrovsk z volného kopu na polovině soupeře nic nevytěžil.
16
Selezňov faulován Inlerem v hlavičkovém souboji, kdy byl loktem udeřen do hlavy.
16
Míč končí v náruči Bojka, který v klidu rozehrává.
16
Rohový kop Neapole, hosté rozehrají z pravé strany.
15
A znovu mířil volný kop až na Andújara, rozehrával Rotaň, ale celou akci přerušuje ofsajd Selezňova.
14
Volný kop pro domácí, opět z pravé strany.
12
Domácí mají územní převahu, Neapol spoléhá na rychlé brejky.
10
Autové vhazovaní Dněpru, z levé strany, na polovině soupeře.
9
Daleký nákop domácích, nakonec se ale v ofsajdu ocitl Selezňov.
8
Pozor, Higuaín se dostal za obranu domácího týmu a byl sám před Bojkem, který ale dokázal fantastickým reflexem vyrazit!
6
Hosté pouze odkopávají míč na polovinu Dněpru.
5
Špatný pas domácích, míč mají hosté.
4
Jevhen Konopljanka rozehrál, zkusil to přímo na branku a nebyla to vůbec špatná střela, Andújar si ale dokázal poradit.
3
Nyní také domácí mají výhodu volného kopu, z pravé strany, v podobné vzdálenosti, co Neapol před okamžikem.
2
Gonzalo Higuaín hlavičkuje ve vápně Dněpru, ale míč končí pouze nad brankou soupeře.
2
Hned ve druhé minutě zápasu mají volný kop hosté, z levé strany rozehrává Gabbiadini.
1

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckij, Douglas, Čeberjačko, Leo – Lučkevič, Kankava, Rotaň (C), Fedorčuk, Konopljanka – Selezňov.
Náhradníci: Laštůvka – Alexandru, Bezus, Gama, Šachov, Kalinič, Matheus.

SSC Neapol: Andújar – Maggio (C), Albiol, Britos, Ghoulam – Callejón, David López, Gabbiadini, Inler, L. Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Cabral – Henrique, Koulibaly, Jorginho, Mertens, Hamšík, Gargano.

Rozhodčí: Mazić – Ristić, Djurdjević.
Neapol sice nezvládla první zápas tak úplně podle představ, byť dlouho držela nadějný stav 1:0. Po vyrovnávací brance Selezňova v 81. minutě však naděje italského týmu klesly, ovšem rozhodně ne tak nízko. Neapol totiž bude dnes v Kyjevě chtít navázat na své slušné výkony na hřištích soupeřů, z nichž za zmínku stojí hlavně čtvrtfinálová výhra 4:1 ve Wolfsburgu!
Dněpr Dněpropetrovsk bude usilovat o historický postup do finále druhé nejprestižnější evropské soutěže, které si zahrál zatím jediný ukrajinský klub – v roce 2009 Šachtar Doněck, který před šesti lety slavil dokonce vítězství!
Speciální příchuť má dnešní utkání i pro českého a slovenského fanouška. V kádru Dněpru nalezneme totiž dva české fotbalisty Jana Laštůvku a Ondřeje Mazucha, v kádru Neapole pak slovenského reprezentanta Marka Hamšíka.
Velké drama slibuje dnešní odvetné semifinále, už vzhledem k výsledku prvního zápasu, kdy se ukrajinskému týmu podařilo v Neapoli remizovat 1:1. V odvetě tak Dněpropetrovsku bude stačit ubránit bezbrankovou remízu, na což se však spoléhat příliš nedá, již vzhledem k velké útočné síle italského týmu.
Utkání se odehraje na Olympijském stadionu v Kyjevě a řídit ho bude trojice srbských rozhodčích, jako hlavní Milorad Mazić, na čarách s asistenty Milovanem Ristićem a Daliborem Djurdjevićem. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován jejich krajan Dejan Petrović.
Vítejte u odvetného utkání semifinále Evropské ligy mezi FC DNĚPR DNĚPROPETROVSK a SSC NEAPOL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.